Pracuj mądrze ze swoim psiakiem. Bądź dla niego wsparciem, a nie katem.

Wszystko, co dzieje się w psiej szkole LikeDog, jest pracą z psiakiem.
Indywidulana praca behawiorysty z psem i jego rodziną to gwarancja sukcesu!

Po pierwszej, bardzo ważnej konsultacji behawioralnej w sprawie psa, późniejszej obserwacji i analizie, wprowadzany jest program zmiany zachowania. Każdy psiak jest inny, tak samo jak jego potrzeby i problemy. Dlatego tak ważna jest u nas indywidualna praca z psiakiem.

Zwykłe szkolenia grupowe, czy tresura psów w stylu „siad” i „daj łapkę”, nigdy nie pomogą psu w rozwiązaniu jego problemów, a często jeszcze bardziej szkodzą. W ośrodku właściciel psiaka pod czujnym okiem behawiorysty jest cały czas instruowany, jak ma się zachowywać, co ma robić. Każdy krok w pracy z psem jest bardzo ważny i istotny, ponieważ rzutuje na całe dalsze jego życie.

Dlatego psi College LikeDog, jedyna w zachodniopomorskim taka szkoła dla psów, został stworzony w taki sposób, aby psiaki uczyły się w nim w cudowny i humanitarny sposób, a ich właściciele nabywali taką wiedzę, aby być dla swojego psa wspaniałym, wyrozumiałym przewodnikiem, a nie katem, który nie liczy się z emocjami swojego psa i traktuje go jak robota, który ma realizować wymuszone polecenia.

W całej pracy z psiakiem bardzo ważne jest zaangażowanie właściciela.

Bez tego nigdy nie osiągniemy, co byśmy chcieli. Właściciel musi być bardzo zaangażowany w szkolenie swojego psa . Jeżeli psiak mieszka z większą ilością ludzi, to cała rodzina. Jeżeli jedna osoba nie dostosowuje się do reszty, niweczy cały plan resocjalizacji.
Jeżeli właściciel nie będzie w stanie, bądź nie będzie chciał zrozumieć wagi każdego kroku w procesie resocjalizacji i szkolenia, nie będzie realizował w pełni wszystkich etapów, to pozytywne osiągnięcia w pracy z psem będą bardzo małe, bądź znikome. Behawiorysta, czy psi psycholog może dać z siebie ponad wszystko, ale to jaki będzie pies i jak się będzie zachowywał, będzie zależało tylko i wyłącznie od jego właściciela, z którym spędza swoje życie.

Dlatego każdy, kto nie będzie się dostosowywał do pracy ze swoim psem, tak jak zalecił behawiorysta, będzie wykonywał w domu coś całkiem innego, to musi wiedzieć, że nikomu tak nie zaszkodzi, jak swojemu psu i sobie.  Jeżeli już pracujemy z psem, to róbmy wszystko, aby jak najlepiej mu pomóc poradzić sobie ze swoimi problemami i pamiętajmy, że nic nie dzieje się od razu za dotknięciem różdżki. Takie rzeczy to tylko w bajkach…

Zmiana zachowania psa jest często bardzo pracochłonna i wymaga czasu. I nie spoczywamy na laurach, aby wszystko było dobrze, pracujemy bogatsi o dużą wiedzę ze swoim psiakiem przez całe jego życie.