Jakiekolwiek podgryzanie i gryzienie nigdy nie jest zabawą w oczach psa.

Każdy właściciel psa powinien zdać sobie sprawę, że skóra człowieka nigdy nie może być zabawką dla psa i jakiekolwiek podgryzanie, gryzienie nigdy nie jest zabawą w oczach psa.

Często wiele ludzi bawi jak malutki szczeniaczek podgryza. A szczeniaczek w swoim niepożądanym zachowaniu utwierdza się, że robi dobrze i kiedy wyrasta na większego psa zaczyna się buntować, dlaczego już nie może sobie pogryźć teraz już stałymi zębami swojego właściciela, który nagle zaczyna czuć przerażenie i już tego nie chce.

Jeżeli chcemy mieć stabilnego emocjonalnie psa, musimy wiedzieć o bardzo ważnej sprawie, jeżeli chodzi o wychowanie psa, mianowicie o tym, że nic tak nie jest ważne poza przeprowadzeniem prawidłowej socjalizacji jak umiejętna nauka kontrolowania psa swoich emocji‼️ Jeżeli pies będzie to potrafił, jego koezystencja z ludźmi i psami będzie pokojowa nastawiona.

W umiejętnym wychowywaniu psa kompletnie nic nie daje techniczne wyuczanie “siadu”, “leżenia”, czy “podawania łapy”, co często ma miejsce na tradycyjnych tresurach. Przez to pies nie nauczy się prawidłowego funkcjonowania w ludzkim życiu.

Musimy pamiętać, że o ile małe kiełki nie zrobią jako takiej krzywdy, to już połączenie stałych zębów plus niekontrolowane gryzienie może spowodować poważne rany.

Pies który jest umiejętnie przygotowany i ciągle uczony radzenia sobie w codziennym życiu umie poradzić sobie ze swoimi emocjami, a między innymi ze złością, czego następstwem jest często gryzienie. Pies, który nie będzie i nie jest prawidłowo uczony radzenia sobie ze swoimi emocjami, staje się często psem, który jest zagrożeniem dla innych ludzi i zwierząt i dla siebie.