Kiedy chcesz mieć fajnego, myślącego, stabilnego emocjonalnie psa.

Mnóstwo ludzi ma swoje zainteresowania, swoje pasje, swoje hobby, uwielbia korzystać z wielu rzeczy, lubi spędzać czas w ulubiony dla siebie sposób, interesuje się wieloma sprawami , a swojego psa chcieliby wręcz zamknąć w czterech ścianach domu, bądź kojca, ograniczyć mu wszystko, nie dać mu żadnej przyjemności, ani radości z psiego życia, za to z chęcią w kółko wymagaliby coś od swojego psa, wściekając się przy tym, że ten pies nic nie umie, że nic nie rozumie, nie myśląc już o tym, że jak ten pies ma coś rozumieć, jak ma być grzeczny, jak ma nie broić, jak ma nie być agresywny, jeżeli oni nic nie robią w tym kierunku, aby ich pies był fajnym, myślącym, stabilnym emocjonalnie psem 🤦‍♀️.

Drodzy państwo, aby mieć w życiu fajnego psiaka, trzeba przede wszystkim wykazać się dużą empatią i zrozumieniem, oraz rozumieniem potrzeb danego gatunku, jaki nabyliśmy. Psy, to wspaniałe istoty, bardzo socjalne, stadne, tylko niestety one bardzo często nie mają możliwości być takimi, jakimi by chciałyby być.

Kompletny brak zrozumienia ze strony człowieka, brak szacunku, brak prawidłowego odczytywania psich zachowań, brak prawidłowego prowadzenia przez życie, brak prawidłowej nauki, życie w głośnym i nerwowym otoczeniu powoduje dużo zaburzeń psychicznych i co za tym idzie fizycznych u psów.

Dużo osób, zamiast chcieć chociaż zrozumieć psychikę swojego psa, dlaczego jest taki, a nie taki, dlaczego zachowuje się tak, czy tak, że co można zrobić, aby pomóc temu psu, jak i również im – właścicielom, bo nie ma co się oszukiwać, z psem wykazującym przeróżne niepożądane zachowania nie żyje się dobrze, to nie, oni nic nie chcą, za to chcą tylko jednego, że ich pies ma się słuchać, ma być posłuszny, ma być grzeczny, ma wykonywać komendy, ma robić sztuczki 😱🤦‍♀️, ma wytrzymać wszystko, co mu się “funduje” w miejscu zamieszkania, a często jest to brak spokoju, brak możliwości wypoczynku, wieczne nerwy, wieczne kłótnie domowników, krzyczące, płaczące, piszczące dzieci, które dodatkowo męczą te psy na wszelkie sposoby. 😱🤦‍♀️

Każda żywa istota ma swoje emocje, swoje potrzeby i swoją wytrzymałość. Pies będzie wtedy fajny, stabilny emocjonalnie, normalny, myślący, jeżeli zaczniemy go traktować z szacunkiem, będziemy mu zapewniać to, co potrzebuje, będziemy mu fundować fajne psie atrakcje, gdzie będzie mógł poczuć się spełniony, będziemy go rozumieć, jego zachowania w różnych sytuacjach, jego emocje, będziemy go mądrze prowadzić przez życie i mądrze uczyć.

Na pewno nauką nie jest tresura, wymuszanie posłuszeństwa i zmuszanie psa do uległości ☝️ W taki sposób nie uczymy, w taki sposób pastwimy się nad psem.

Przez lata obserwując psy, ich zachowanie, widzę jak się z nimi super żyje, jak fajnie wspópracuje, jeżeli się je szanuje, rozumie i nic na nich się nie wymusza psychicznie, ani fizycznie i nie robi się z nich psich wariatów.

A Mafrunia ❤️ wszystko potwierdza 🙂.