Media o ośrodku

WYWIAD

ARTYKUŁY

LikeDog – pierwszy w Szczecinku profesjonalny Ośrodek Szkoleniowo-Rehabilitacyjny dla Psów

“Z myślą i troską o dobro psów oraz ich właścicieli utworzyłam pierwszy w Szczecinku profesjonalny Ośrodek Szkoleniowo-Rehabilitacyjny dla Psów, w którym priorytetem jest dobro psów. Moim pragnieniem było stworzenie czegoś całkiem innego, dalece odbiegającego od standardu…”

Behawiorysta dla Twojego psa…

“Właściciel nie powinien się wstydzić tego, że jego pies ma problemy. Wstydzić można się tego, że nie umie się głośno mówić o tych problemach. Dlatego powinniśmy jak najszybciej zacząć działać i być dumnym z tego, że chcemy mądrze pomóc swojemu czworonożnemu przyjacielowi…”

Żadna istota żywa nie znosi awersji. Historia Redzia…

“Bardzo często z powodu wielu niepożądanych zachowań, jakie wykazuje nasz pies, wydaje nam się, że mamy w domu niedobrego i krnąbrnego psa. Często zaczynamy szukać pomocy, myślimy o szkoleniu i innych przeróżnych metodach. Najważniejsze, abyśmy dobrze trafili na kogoś, dla kogo pies nie jest bezuczuciowym robotem, tylko istotą żywą, która ma swoje emocje, która czuje strach i ból…”

Profesjonalna opieka nad psiakami w Szczecinku

“Drogi Właścicielu, czy zastanawiałeś się co zrobić ze swoim czworonożnym przyjacielem, kiedy czeka Cię pozostanie w pracy po godzinach, kiedy wypadnie Ci służbowa podróż, nieoczekiwany wyjazd, na który nie możesz zabrać ze sobą swojego pupila, bądź zachorujesz i nie będziesz w stanie poświecić mu tyle uwagi, co dotychczas…?”

Psy uczą się razem z właścicielami

“Bardzo wiele psów, które kompletnie nie są zrozumiane przez swojego właściciela zaczyna mieć bardzo duże problemy behawioralne, które objawiać się mogą na mnóstwo sposobów. Do najczęstszych należą: szarpanie smyczy, jak i często samego właściciela, ciągłe szczekanie, demolowanie mieszkania, załatwianie się w mieszkaniu, często kładzenie na spacerach…”

Pies nie czyha na błędy swojego właściciela i nie chce z nim walczyć

“Na początku, kiedy nabywamy szczeniaka, zastanawiamy się, czy powinniśmy go szkolić, czy może zostawić go samemu sobie i niech sobie przy nas rośnie. Oczywiście, aby zapewnić prawidłowy rozwój swojemu szczeniakowi, powinniśmy poddać go prawidłowemu procesowi socjalizacji i umiejętnemu szkoleniu…”