After i Dejzi

After i Dejzi 🙂

 

W pracy z naszym psim podopieczym Afterem osiągnęłyśmy wraz z jego ukochanymi wlaścicielami bardzo wiele, cieszymy się z tego bardzo mocno. After to taki kolejny nasz sukces w pokazaniu innym, że z psem można osiągnąć naprawdę bardzo dużo w miłości, wzajemnym zrozumieniu, szacunku i bez użycia jakichkolwiek metod awersyjnych, którymi gardzimy. Bo zmuszanie psa, jak to często ma miejsce na tradycyjnych tresurach do czegoś, czego on nie chce, nakałdanie mu beznadziejnych kolczatek, łańcuszków, pętli, obroży prądowych, rzucanie w psa kolczatką albo puszką z monetami, tak zwane “łamanie psa” to nic innego jak znęcanie się nad psem. Na szczęście psi College to nie miejsce do tresur. Ukochani właściciele Aftera doskonale o tym wiedzieli, dlatego zgłosili się do nas ze swoimi cudownymi psiakami Afterem i Dejzi, aby pomóc sobie i im w codziennym życiu na zasadzie zaufania i mądrej miłości.

 

Przed konsultacją właściciel Aftera uczciwie zgłosił nam fakt, że After cały czas chodzi luzem, bez obroży i smyczy, bo jej nie toleruje. Konsultacja bez jakiegokolwiek zabezpieczenia psa należy do bardzo ryzykownych. After jako maluch został znaleziony i uratowany przez swoich teraźniejszych ukochanych właścicieli. After nie tolerował obroży. Uciekał na sam widok jakiegokolwiek paska, sznurka, obroży, czy smyczy. Nie było szans na złapanie go wtedy i trzeba było mocno się nagłowić jak to zrobić. Po nałożeniu obroży zwieszał głowę, sztywniał, bądź kładł się i nie było szansy, aby się ruszył. Poza tym After na wiele rzeczy reagował strachem, a o fajnych rodzinnych spacerkach z Afterem na smyczy nie było nawet mowy.

 

Początki pracy były bardzo ciężkie. Zdarzyło się nawet i tak, że After nie wyszedł z samochodu i jego zrezygnowana wówczas właścicielka została z psim chłopakiem zawrócona przez nas do domu, gdyż pamiętajmy nic na siłę!! Potrzeba było mnóstwa czasu, cierpliwości, której ukochanej właścicielce psiego chłopaka podczas naszej wspólnej pracy nie brakowało. Do pracy z Afterem na specjalnie przygotowanym do tego w psim Collegu środowisku wkroczyły nasze stabilne emocjonalnie psiaki, to dzięki nim, specjalnej infrastrukturze ośrodka, naszej pracy oraz ogromnych pokładów cierpliwości jego ukochanych właścicieli dziś możemy cieszyc się takim widokiem ja na filmiku poniżej. <3 Taki widok bardzo cieszy nasze oczy <3 ale After nigdy nie osiągnąłby takich rewelacyjnych efektów, gdyby nie jego cudowni, empatyczni właściciele, którzy dostosowywali się do wszystkiego o co prosiłyśmy 🙂 -- Filmik jest własnością ukochanych właścicieli Aftera i Dejzi 🙂

 

 

Dejzi pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Dejzunia na łonie natury podczas odpoczynku w przerwie pomiędzy sesją rehabilitacyjną z naszymi stabilnymi emocjonalnie psimi profesorami. Dejzunia coraz bardziej się otwiera, ładniej zaczyna sobie radzić myśląc przede wszystkim nad tym co robi.

 

 

Dejzi pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

W główce u naszej psiej uczennicy bardzo dużo się zmienia. Dejzunia pokonuje na spokojnie swoje lęki i słabości i widać po pycholku, że zaczyna myśleć nad tym, co robi. Dużo jeszcze emocji kosztuje to wszystko psią dziewczynkę, ale małymi kroczkami do przodu. Nasza psia uczennica pokonała swoje lęki w “domku” LikeDog, usiadła sobie, a w główce się wszystko przemieniało 🙂

 

 

Dejzi.

 

Bardzo często rzeczy, które dla nas wydają się zwykle, codzienne, normalne, dla naszego psiaka mogą stanowić nielada wyzwanie. Szczególnie jak psiak ma dość zablokowaną głowę i kłopoty z koordynacją. Na filmie widać, jak nasza psia uczennica Dejzi zablokowała się i przeszkodą do jej przejścia dalej jest próg w bramce. Podczas, gdy After już się zadomowił na całego w “domku” LikeDog, Dejzi się zablokowała przed niskim progiem bramki i to blokuje ją, do przejścia dalej. Widać znaczący stres, wytrzeszcz i dyszenie. Bardzo ważne jest wyłapanie wszystkich takich rzeczy, aby obserwując to przygotować umiejętną pracę, aby jak najlepiej pomóc psiej dziewczynce pokonać swoje lęki. ⛔ Nigdy nie wolno psa do niczego zmuszać na siłę ‼️

 

 

Nasi psi uczniowie wyuczeni, pozytywnie zmęczeni wracają z zajęć do domciu 🙂

 

A my znów możemy się pochwalić i przede wszystkim szalenie się cieszymy, bo zrobiliśmy niesamowite postęp z naszym psim uczniem Afterem. Cieszymy się nie tylko my, ale też ukochani właściciele psiaków, którzy bardzo dzielnie i sumiennie dostosowują się do wszystkich wskazówek i zaleceń. Ciągle do tego wracamy, jak podczas spotkania na pierwszej konsultacji behawioralnej wyskoczył z samochodu dziki pies, który bał się ogromnie obroży, smyczy i nie chciał mieć żadnego kontaktu z człowiekiem. Nie można było nawet trzymać tego w ręku, bo już na sam widok tych rzeczy i czegokolwiek, co je przypominało psi chłopak uciekał. After to ogromny szczęściarz, że przygarnęli go znalezionego w lesie tak wspaniali ludzie. Jakoś przez pewien czas to życie wychodziło na miarę pewnych możliwości wszytkim, ale też pewne sprawy stały się męczące i na dłuższą metę niebezpieczne i koniecznie trzeba było nad wszystkim popracować, co w wypadku takiego psiaka, tak żyjącego swoim życiem nie było łatwe.

 

Teraz ten psi chłopak zmienia się niesamowicie. Otwiera się na świat, coraz bardziej jest ciekawy wszystkiego i zaczyna być na fajnym kontakcie z człowiekiem. Obrożę polubił i chodzenie na smyczy. Ukochani właściciele już bez problemu chodzą z nim na spacery. Mamy jeszcze dość do odpracowania, ale postępy mamy już też niesamowite i pracujemy intensywnie nad psią “siostrą” Aftera,, którą musimy naprowadzić na właściwe tory w życiu 🙂

 

 

Jeszcze jakiś czas temu ten widok byłby nie do pomyślenia 🙂

 

Nie było szansy nawet na trzymanie obróżki i smyczy w ręku w pobliżu Aftera, bo blokował się, zamykał w sobie, był niedostępny, uciekał. Teraz dzięki umiejętnie przeprowadzanej resocjalizacji i zaangażowaniu ukochanych właścicieli psiego chłopca mamy już super efekty 🙂 After nie tylko nie ucieka na widok obroży i smyczy, ale już coraz fajniej zaczyna na nich chodzić, co widać na filmie.- Film jest własnością ukochanych właścicieli Aftera i Dejzi 🤗

 

 

Dejzi i After pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym mamy wybudowane specjalistyczne zabawko-przeszkódy, które są bardzo potrzebne do pracy z psiakami. Na nich pracujemy nad tak ważnymi sprawami, jak doskonalenie koordynacji ruchowej, zdolności koncentracji, kondycji, pewności siebie i wiele innymi potrzebnymi do prawidłowego funkcjonowania psiaka. Nigdy nic nie wolno robić na siłę i psiaki na spokojnie podejmują, jeżeli są już oczywiście do tego w pewnym stopniu przygotowane wyzwania. Nie pozwalamy też wbiegać na nie psom, które kompletnie nie myślą, są pobudzone i nie zdają sobie sprawy z tego, co robią. Na filmie widać, jak nasza psia uczennica Dejzi, która ma jeszcze duże kłopoty z koordynacją przymierza się do wejścia. A z oddali kibicuje jej After, który zaciekawiony wszystkiemu się przygląda i już tak pięknie wytrzymuje w założonej obróżce 🙂

 

 

After i Dejzi pod opieką ekipy LikeDog.

 

Tak na spokojnie, małymi kroczkami zapoznawałyśmy się jeszcze bardziej z Dejzi i już coraz bardziej bliżej zaczął przebywać koło nas After, więc pomalutku zaczęłyśmy nawiązywać z nim kontakt. After już cały czas chodził w obróżce z dopiętą lonżą. Psiaczki doskonale się czuły na drugim placu szkoleniowym.

 

 

After i Dejzi pod opieką ekipy LikeDog.

 

Dzięki bardzo umiejętnej pracy i przeprowadzaniu krok po kroku zaplanowanej resocjalizacji mamy następne sukcesy. Łapiemu coraz bardziej bliższy kontakt z naszym psim uczniem, którego jeszcze do niedawna nic nie interesowało. A tutaj w zgodzie nasza psia uczennica Dejzi i After częstowali się smaczkami 🙂 A After w obróżce i z przypiętą lonżą 💪 A jeszcze jakiś czas temu na widok tego uciekał, bądź sztywniał i nie było z nim żadnego kontaktu.

 

 

After pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym na spokojnie podejmowaliśmy kontakt z psim chłopcem, przyzwyczajaliśmy go do noszenia obróżki i do lonży.

 

 

Dejzi. Konsultacja behawioralna.

 

Psia dziewczynka mieszka razem z naszym psim uczniem Afterem i teraz dołączyła do nauki. Będziemy psiej dziewczynce zmieniać w główce na lepsze.

 

 

After pod opieką ekipy LikeDog.

 

Film nr 1.

Nasz psi uczeń przybył do nas na konsultację behawioralną bez obroży, bez niczego, bo wszystkiego nie tolerował i na wiele rzeczy reagował bardzo dziwnie i niespokojnie. Na spokojnie, pomalutku After zaczął eksplorować specjalnie przygotowane środowisko zróżnicowane, które spełnia ogromną rolę podczas nauki psiaków. Tutaj pies uczy się świata poprzez poznawanie przeróżnych i nowych kształtów, dźwięków, zapachów, struktur i płaszczyzn. Pies przy tym używa wszystkich swoich zmysłów i poprzez spokojną, niewymuszoną eksplorację zdobywa nowe doświadczenia, buduje pewność siebie i co bardzo ważne, uczy się radzić ze swoimi emocjami.

 

 

Film nr 2.

After pomalutku zaczął być przyzwyczajany do obroży i z odległości obserwował chodzącą, spokojną Roxulkę.

 

 

Film nr 3.

W głowie naszego psiego ucznia na pewno jest dużo przeróżnych myśli i dużo się będzie musiało w niej poukładać. Po dłuższym czasie psi chłopak podszedł zaciekawiony do Roxulki i zaczął ją wąchać. Gdzieś już psi chłopak łapie kontakt ze światem.

 

 

Film nr 4.

Tutaj nasz psi uczeń After poznawał wszystko na pierwszym placu szkoleniowym a na drugim placu szkoleniowym przebywali nasz psi uczeń Paco i Mufasa. Wszyscy dyskretnie zapoznawali się ze swoimi widokami.

 

 

Nasz psi uczeń ma duże problemy z akceptacją wielu rzeczy.

 

Ma swoje ścieżki, ma ogromny problem już z widokiem obroży, smyczy, wszelkich podobnych rzeczy, na sam ich widok ucieka, bądź sztywnieje i patrzy nieufnie na osobę, która dany przedmiot trzyma w ręce. Na spokojnie do wszystkiego będziemy go przygotowywać. Na drugim placu szkoleniowym ukochana właścicielka z ogromnym zaangażowaniem i z wielkimi pokładami cierpliwości próbowała zachęcić swojego psiego chłopca do podjęcia podążania za nią. Tutaj mamy bardzo duży sukces, z czego bardzo się cieszymy, gdyż After podjął cokolwiek i ruszyl sie z miejsca. After wcześniej zanim trafił do psiego Collegu, po założeniu obroży, a i to graniczyło z cudem, bo uciekał przed tym i nie dawał sobie nic nałożyć, nie ruszał się, sztywniał i potrafił tak stać wiele godzin, co przez krótką chwilę pokazane jest na filmie -> https://www.youtube.com/watch?v=IDudBoe6fuQ

 

 

Na spokojnie rozpoczęliśmy pracę z psim chłopcem.

 

Oprócz tego, że należy umiejętnie przygotować psiaka do radzenia sobie w przeróżnych sytuacjach, musimy przygotować Aftera do tego, aby tolerował chociaż obrożę, żeby psiak był w jakiś sposób zabezpieczony podczas spacerów. Ukochani właściciele psiego chłopca robili kiedyś próby z zakładaniem obroży, ale odpuścili sobie, ponieważ bolało ich serce, patrząc na to, jak stał, albo leżał bez ruchu.

 

Tutaj patrząc na wiele dziwnych zachowań, na pewno i to bardzo mocno musimy wziąść pod uwagę, że psiak został znaleziony w lesie i od początku miał duże problemy z zaakceptowaniem wielu rzeczy. Zanim wszedł do domu, gdzie pomogła mu w tym druga suczka właścicieli, siedział przez trzy dni w choinkach. Można tutaj śmiało powiedzieć, że wiele zachowań wskazuje nam na to, jak byśmy mieli do czynienia z dzikim psem. Tutaj musimy bardzo ostrożnie, z dużym wyważaniem podchodzić do wszystkiego.

 

Ukochana właścicielka na spokojnie nałożyła na zajęciach psiemu chłopakowi obróżkę. Tutaj pożyczyłam swoją materiałową wygodną obrożę, aby psi chłopiec nic prawie nie czuł na sobie. I na spokojnie ku naszej uciesze After trochę zaczął się przemieszczać w obroży i na pewno spowodowało to to, że był bardzo zainteresowany środowiskiem zróżnicowanym na pierwszym placu szkoleniowym. Bo ze względu na jego wycofanie, pierwsze spotkanie mieliśmy na drugim placu szkoleniowym, gdzie mamy małą ilość bodźców, a do tego mieliśmy psiaka, który wszedł do ośrodka bez niczego (obroży, szelek, smyczy) i nie wiedzieliśmy, jak się zachowa. Kiedy po czasie na spokojnie została podpięta lonża, psiak zanim trochę podążył za swoją ukochaną właścicielką starsznie zesztywniał, bardzo mocno było widać u niego strach, ogromny dyskomfort, co bardzo widać na filmie. Ze wszystkim na spokojnie czekaliśmy i cieszyliśmy się z każdego malutkiego kroku do przodu.

 

 

After. Konsultacja behawioralna.

 

Ukochani właściciele psiego chłopca postanowili poszukać profesjonalnej pomocy, ponieważ ich ukochany psiak nie daje sobie rady ze sobą, kiedy ma założoną obrożę, szelki, cokolwiek. Kiedyś były robione te próby i odpuszczono je sobie, ponieważ After po nałożeniu obroży zwieszał głowę, sztywniał, bądź kładł się i nie było szansy, aby się ruszył. Psiak bardzo źle reaguje na wszelkie paski. Został jako maluch znaleziony i uratowany przez swoich teraźniejszych ukochanych właścicieli i być może zdążył przeżyć już jakąś traumę. Zastanawiało mnie też, czy After nie ma problemu z nadwrażliwością na dotyk, ale wszelkie dotykanie i głaskanie nie powodowało w nim żadnego dyskomfortu.

 

Psiak bardzo dobrze czuje się w swoim domu i wokół niego, ale jego właściciele chcieliby go zabierać na fajne spacerki, tylko nie zawsze będzie możliwość, aby psiaka gdzieś wywieźć w ustronne miejsce i jest to niebezpieczne, że After jest bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Poza tym musimy dotrzeć do głowy psiego chłopca i odblokować go i wprowdzić go w świat codzienności, żeby poznał wiele rzeczy, bo wielu nie zna i reaguje dużym strachem.