After

Na spokojnie rozpoczęliśmy pracę z psim chłopcem.

 

Oprócz tego, że należy umiejętnie przygotować psiaka do radzenia sobie w przeróżnych sytuacjach, musimy przygotować Aftera do tego, aby tolerował chociaż obrożę, żeby psiak był w jakiś sposób zabezpieczony podczas spacerów. Ukochani właściciele psiego chłopca robili kiedyś próby z zakładaniem obroży, ale odpuścili sobie, ponieważ bolało ich serce, patrząc na to, jak stał, albo leżał bez ruchu.

 

Tutaj patrząc na wiele dziwnych zachowań, na pewno i to bardzo mocno musimy wziąść pod uwagę, że psiak został znaleziony w lesie i od początku miał duże problemy z zaakceptowaniem wielu rzeczy. Zanim wszedł do domu, gdzie pomogła mu w tym druga suczka właścicieli, siedział przez trzy dni w choinkach. Można tutaj śmiało powiedzieć, że wiele zachowań wskazuje nam na to, jak byśmy mieli do czynienia z dzikim psem. Tutaj musimy bardzo ostrożnie, z dużym wyważaniem podchodzić do wszystkiego.

 

Ukochana właścicielka na spokojnie nałożyła na zajęciach psiemu chłopakowi obróżkę. Tutaj pożyczyłam swoją materiałową wygodną obrożę, aby psi chłopiec nic prawie nie czuł na sobie. I na spokojnie ku naszej uciesze After trochę zaczął się przemieszczać w obroży i na pewno spowodowało to to, że był bardzo zainteresowany środowiskiem zróżnicowanym na pierwszym placu szkoleniowym. Bo ze względu na jego wycofanie, pierwsze spotkanie mieliśmy na drugim placu szkoleniowym, gdzie mamy małą ilość bodźców, a do tego mieliśmy psiaka, który wszedł do ośrodka bez niczego (obroży, szelek, smyczy) i nie wiedzieliśmy, jak się zachowa. Kiedy po czasie na spokojnie została podpięta lonża, psiak zanim trochę podążył za swoją ukochaną właścicielką starsznie zesztywniał, bardzo mocno było widać u niego strach, ogromny dyskomfort, co bardzo widać na filmie. Ze wszystkim na spokojnie czekaliśmy i cieszyliśmy się z każdego malutkiego kroku do przodu.

 

 

After. Konsultacja behawioralna.

 

Ukochani właściciele psiego chłopca postanowili poszukać profesjonalnej pomocy, ponieważ ich ukochany psiak nie daje sobie rady ze sobą, kiedy ma założoną obrożę, szelki, cokolwiek. Kiedyś były robione te próby i odpuszczono je sobie, ponieważ After po nałożeniu obroży zwieszał głowę, sztywniał, bądź kładł się i nie było szansy, aby się ruszył. Psiak bardzo źle reaguje na wszelkie paski. Został jako maluch znaleziony i uratowany przez swoich teraźniejszych ukochanych właścicieli i być może zdążył przeżyć już jakąś traumę. Zastanawiało mnie też, czy After nie ma problemu z nadwrażliwością na dotyk, ale wszelkie dotykanie i głaskanie nie powodowało w nim żadnego dyskomfortu.

 

Psiak bardzo dobrze czuje się w swoim domu i wokół niego, ale jego właściciele chcieliby go zabierać na fajne spacerki, tylko nie zawsze będzie możliwość, aby psiaka gdzieś wywieźć w ustronne miejsce i jest to niebezpieczne, że After jest bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Poza tym musimy dotrzeć do głowy psiego chłopca i odblokować go i wprowdzić go w świat codzienności, żeby poznał wiele rzeczy, bo wielu nie zna i reaguje dużym strachem.