Aks

Aks pod opieką ekipy LikeDog.

 

Do naszego psiego ucznia coraz więcej dociera, więcej potrafi wystać w spokoju i obserwować, co się dzieje dookoła. Nawet już to samo zainteresowało zarówno Zanrę, jak i naszego psiego ucznia. To bardzo dobry znak.

 

 

Aks pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń zaczyna się powolutku odblokowywać i obserwować otaczający go świat, bo widać, że do tej pory nic nie poznał i nic nie widział. Dla nas to dobry znak, ponieważ na spokojnie będziemy mogły próbować dotrzeć do głowy psiego chłopca.

 

 

Aks. Konsultacja behawioralna.

 

Ten oto psi chłopiec został jakiś czas temu zakupiony przez swojego teraźniejszego właściciela w wieku dwóch lat ze środowisja, gdzie psiak siedział ograniczony na uwięzi. Niewiadomo czy tak było od urodzenia, ile czasu to trwało, czy już ktoś psiaka miał i zwrócił, bynajmniej psi chłopak niczego nie zna, szokuje go wszystko, zachowuje się jak dziki pies, po chwili przejścia i zobaczenia nowych rzeczy zaczyna się zataczać, należy mu wszystko zapadawać w bardzo minimalnym stopniu, aby jego głowa nie doznała szoku z powodu nadmiaru wszelkich bodźców, a tym jest wszystko dookoła. Z kolei jak Aks ma więcej przestrzeni i luz, to dostaje szału, zaczyna kalecząc się biegać w tą i z powrotem wzdłuż ogrodzenia kompletnie się nie kontrolując i całkiem uciekając w swój świat. Z tego powodu na początku należało ograniczyć psiakowi przestrzeń, aby całkowicie nie zrobił sobie krzywdy i aby nie pogłębiła się już istniejąca newrica natręctw. Aks też bardzo fiksacyjnie kopie w podłożu i robi to zarówno w domu, jak i na dworze. Psiak też ma kłopot z jedzeniem, ale wszystko pomału. Aj szkoda mi tak zniszczonych psychicznie psiaków, bo niczemu nie są winne, a jednak poprzez wcześniejsze życie Aks stanowi na ten czas znaczne zagrożenie. Dobrze, że teraz psi chłopak ma mądrych i myślących właścicieli. A przed nami wszystkimi mnóstwo pracy. Na razie psy uczące nie wejdą do pracy, ponieważ stosunek Aksa do innych jest bardzo złowrogi, zresztą jak do wszystkiego na ten czas.