Amber

Amber pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym wśród zmniejszonej ilości bodźców nasza psia uczennica uczyła się spokojnego wytrzymania chociaż na chwilkę przy innym psiaku, a tutaj ogromną pracę wykonywała Mafra, która nie dawała się kompletnie żadnym prowokacjom Amber i wytrzymywała jej wybuchy. Amber podczas spacerów dostaje szału widząc inne psy i nie musi wszystkich dookoła “kochać”, ale nie mając ustabilizowanych emocji u psiaka nie ma się prawidłowego kontaktu z nim, no i trzeba mieć jak na razie ogrom siły, aby mocno pobudzonego psiaka utrzymać, gdy ten bardzo się szarpie i ciągnie na smyczy. Dlatego należy to zmienić, ale żeby do tego wszystkiego dość, trzeba dużo rzeczy pozmieniać i nad wszystkim mądrze i systematycznie pracować.

 

 

Amber pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym podczas wykonywanych symulacji spacerowych sprawdzaliśmy zachowanie Amber i jak reaguje przy małej ilości bodźców na większym obszarze, kiedy w pobliżu jest inny psiak. Ukochani właściciele, którzy jakiś czas temu zaadoptowali psią dziewczynkę mają z tym bardzo duży problem, ponieważ Amber na widok innych psów dostaje szału, wyrywa się, rzuca, ciągnie bardzo i bardzo prowokuje. Takie niepożądane zachowanie, gdyby nie zostało mądrze przykontrolowane przez przewodnika i psiaki spotkałyby się bez żadnych ograniczeń w postaci smyczy, najprawdopodobniej doszłoby do szamotaniny i pogryzienia. O ile Amber starała się już trochę poradzić ze swoimi emocjami będąc przy Mafrze na pierwszym placu szkoleniowym, ale też przy znacznej ilości przeróżnych innych bodźców na specjalnie przygotowanym środowisku zróżnicowanym, które mogło szokować psią uczennicę, bo nie zna mnóstwa rzeczy, tak na większej powierzchni bez bodźców, już ogarniał ją szał na widok innego psa.
Patrząc na specyfikę rasy, Amber nie musi nikogo “kochać”, ale tak też nie może się zachowywać i doprowadzać do nerwów swoich ukochanych właścicieli, jak i również nie może siebie wykańczać, bo to nie oddziałuje na jej stan psychiczny i fizyczny dobrze. Na filmiku widać, jak dla drugiego psa jest niefajne zachowanie psa niestabilnego emocjonalnie, prowokującego. Mafra rusza w kierunku wyskakującej Amber zdziwiona jej zachowaniem, tym bardziej, że wcześniej na pierwszym placu szkoleniowym Amber nie wyskakiwała, ale też wiemy dlaczego. Mafra zostaje przeze mnie odwołana.

 

 

Amber pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym pracowaliśmy z psią dziewczynką prowadząc umiejętnie ćwiczenia na specjalistycznych zabawko-przeszkodach nad polepszeniem koordynacji ruchowej, świadomości tylniej części ciała, kondycji i koncentracji.

 

 

Amber pod opieką ekipy LikeDog..

 

Nasza psia uczennica ma jeszcze duże problemy ze swoimi emocjami i dostaje szału na widok innych psów, przez co też na spacerach wyrywa się mocno widząc inne psy, co jest dużym dyskomfortem dla jej ukochanych właścicieli.
W psim Collegu LikeDog pracowaliśmy nad tym, aby Amber zaczęła próbować radzić sobie na razie chociaż trochę ze swoimi emocjami w towarzystwie psich nauczycieli. Psią dziewczynkę nosiło, psi nauczyciele byli bardzo spokojni i opanowani, mimo że takie niepożądane zachowania ze strony innego psiaka powodują duży dyskomfort, a Karmel robił wszystko, aby Amberkę uspokoić.

 

 

Amber. Konsultacja behawioralna.

 

Na konsultację behawioralną przyjechała ta oto psia dziewczynka. Psia dziewczynka przechodzi w psim Collegu LikeDog proces resocjalizacji, podczas którego na spokojnie będzie między innymi uczyła się radzić ze swoimi emocjami w wielu codziennych sytuacjach. Najpierw musimy nadrobić duże braki w socjalu, bo to bardzo przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu psiej dziewczynce. P.S. Na konsultację behawioralną Amber przyjechała w szelkach, które niestety nie są wygodne dla psiaków i blokują wiele ruchów i zachowań, wrzucają psiaka w jeszcze inne problemy, ale jej ukochani właściciele zmienili jej już to odzienie na wszystko wygodne.