Atilla

Atilla pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza mega wyważona, zrównoważona i spokojna psia uczennica Hera, dzięki naukom w psim Collegu LikeDog doskonale zna psią komunikację. Z wielkim spokojem Hercia daje się obwąchać naszemu psiemu uczniowi Atilli, który w swoim życiu nie miał nigdy kontaktu ze stabilnym zrównoważonym psem. A na sam widok innego psa przeraźliwie szczekał i bardzo się przy tym nakręcał. Atilla jest zdziwiony 😲 że Hera kompletnie nie reaguje na jego prowokacyjne szczekanie i po czasie na tyle ile umie postanawia “zbadać” o co w tym wszystkim chodzi. A w odległości czuwa nad wszystkim psi profesor Mufasa 🤗

 

 

Atilla pod opieką ekipy LikeDog.

 

Z naszym psim uczniem rozpoczynaliśmy pracę od sprawdzenia jego wielu zachowań w różnych sytuacjach. Wiedzieliśmy, że Atilla ma dość problemów ze sobą, ale najpierw sprawdzaliśmy jak już duże jest to jego zafiksowanie na wodę, o którym mówili jego właściciele. Atilla popadł w ogromną fiksację picia wody. Cokolwiek było cieczą on rzucał się na to i pił. Woda z płynami do mycia, wszelkie zbiorniki wodne, wypatrywanie, czy woda z kranu nie leci, “polowanie” na deszcz. Wtedy u psiaka następował “odjazd” i piłby na umór, gdyby jego właściciele nie zaczęli mu tego przerywać. Taka przekorność losu, że zawsze się mówi, jak woda jest ważna dla psów, a tutaj trzeba było zacząć ją ograniczać. Atilla miał zrobione badania, które nie wykazały żadnych uchybień zdrowotnych, przez które mogłoby być tak potężne, ciągłe pragnienie.

 

Ja też się ciągle nad tym jeszcze zastanawiałam, ale późniejsza praca z psiakiem, już kiedy przechodziliśmy pewne etapy resocjalizacji, pokazała mi, że u psiaka mamy typowo do czynienia z zaburzeniami nerwicowymi. Kiedy w głowie Atilli się zmieniało i umiejętnie nad wszystkim pracowało i było to inne środowisko, niż domowe, gdzie psiak mocno sobie utrwalił wiele niepożądanych zachowań, Atilla przestał zwracać maniakalnie uwagę na wodę i potrafił nawet spokojnie przebywać koło czegoś z wodą.

Film nr 1.

 

 

Film nr 2.

 

 

Film nr 3.

 

 

Atilla pod opieką ekipy LikeDog.

 

Atilla ma zaburzoną psią komunikację. Kiedy emocje wezmą u niego górę, zaczyna wskakiwać na psa, aby na nim kopulować, uderza głową w kark oraz wskakuje drugiemu psu na głowę. Na początkowym etapie nauki Atilli w psim Collegu LikeDog udało się osiągnąć to, że Atilla nie szczeka przeraźliwie na widok drugiego psa, a to już dużo. Atilla bardzo mocno wpatruje się w każdego psa, nie spuszczając z niego oczu. Wpatruje się prosto w oczy w ogóle nie odwracając od psa głowy. Takie wpatrywanie się nie jest dobre i Atilla takim zachowaniem próbuje sprowokować drugie psa do zadymy. Dzięki temu, że psi Profesor Mufasa jest psem bardzo stabilnym emocjonalnie, wyważonym, myślącym, odpornym psychicznie i silnym, jako pierwszy zaczął uczyć Atillę, że takie wpatrywanie się nie jest fair play w psiej komunikacji. Mufasa pokazywał Atilli, że nie da się zastraszyć takim wpatrywaniem. Dzięki tej ciężkiej pracy Mufasy udało się osiągnąć taki efekt, że Atilla użył kilkukrotnie psiego sygnału odwracając głowę, który zaczął przenosić na interakcje z innymi psami w psim Collegu, a to już bardzo duży postęp.

 

 

Atilla pod opieką ekipy LikeDog.

 

Atilla ma zaburzoną psią komunikację. Na widok innego psa ciągle szczeka, wyrywa się, skacze na przewodnika i kompletnie nie myśli nad tym co robi. Tutaj przeprowadzamy symulacje, gdzie Atilla musi wystać ze swoim przewodnikiem, w momencie kiedy w niedalekiej odległości przechodzi pies. Atilla na widok psa reaguje szczekaniem i wyrywaniem się. Nasz już stały psi uczeń Armani kompletnie nie reaguje na zaczepki i nadmierne pobudzenie Atilli. Atilla zostaje zabrany, aby dać wsparcie Armaniemu, który i tak dość długo wytrzymywał takie nieładne zachowanie Atilli.

 

 

Atilla. Konsultacja behawioralna.

 

Ten oto psi chłopiec przyjechał wraz ze swoimi ukochanymi właścicielami na konsultację behawioralną do psiego Collegu. Atilla ma bardzo mocno zaburzony socjal. Przerasta go mnóstwo rzeczy, które są wokół niego. Krótkie przejście gdziekolwiek powoduje, że nie daje rady ze swoimi emocjami i kładzie się. Psi chłopiec załatwia się w domu i ma bardzo mocną obsesję na punkcie wody. Jego właściciele zaczęli już mu ją wydzielać, ponieważ Atilla bardzo się rzuca na wodę, pije szybko, bez opamiętania, a potem mu się wszystko ulewa. Nie ma z nim wtedy żadnego kontaktu. Psiak zachowuje się, jakby był na haju. Od małego psiak miał z tym problemy, ale wszystko się bardzo nasiliło. Atilla miał robione badania i nic nie wykazały one, aby coś niedobrego działo się ze zdrowiem. Psiak wpada do jeziora pije na umór. A potem kładzie się i leży w nim z opicia.Dopada wszystko, na co bardzo trzeba uważać, bo wypija wodę z przeróżnymi płynami chemicznymi, obserwuje, czy z kranu nie kapie, goni i rzuca się na deszcz. To wszystko strasznie psiaka wykańcza, jak i również jego właścicieli. Do tego dochodzą jeszcze inne problemy, nad którymi trzeba umiejętnie popracować.