Bandi

Bandi pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Bandi już coraz fajniej potrafi wystać, nie szarpiąc się przy tym, nie wychodząc z szelek i obroży, nie walcząc z człowiekiem i nie doskakując do niego. Takie wystanie i panowanie nad swoimi emocjami sporo go jeszcze kosztuje, co widać po mocnym zianiu i ciągłym ziewaniu, dzięki któremu Bandi stara się redukować.

 

 

Bandi pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie jak zawsze dzielnie się uczyli w “domku” LikeDog i mieli dość trudne zadanie, bo trzeba było ładnie się wyważać przy przeróżnych smaczkach, a to dla chłopaków było kiedyś bardzo trudne, szczególnie dla Quicka i Bruna którzy wszystko bardzo wymuszali. Do grupy naszych psich chłopaków dołączył następny chłopak, nasz psi uczeń Bandi, który ma jeszcze mnóstwo problemów ze sobą, ale też dzięki mądrze przemyślanej pracy bardzo ładnie się zmienia. Jeszcze jakiś czas temu dawałyśmy film z symulacji spacerowej naszego psiego ucznia, gdzie nie było wtedy z Bandim żadnego kontaktu.A za bramką mały obserwator Mafrusia 😍 przyglądała się, jak pracują nasi psi uczniowie.

 

 

Bandi pod opieką ekipy LikeDog.

 

Było niełatwo, ponieważ na razie do psiego chłopaka mało co dociera. Ale tak często wyglądają początki naszej pracy z niestabilnymi emocjalnie psimi uczniami i trochę to można porównać, jak przyjęcie pacjenta na oddział psychiatryczny. Na filmie to w sumie w stosunku do problemu to już było nic takiego. Tutaj nie było już mocnego doskakiwania do człowieka, gryzienia i szarpania rzeczy. W wypadku tak niestabilnego emocjoanlnie psa nigdy nie należy używać jakiejkolwiek przemocy, przewodnik musi być bardzo opanowany. Nic nie da, że ktoś będzie chciał coś zrobić z psem siłowo, czy krzyczał na niego, czy używał jakichkolwiek narzędzi typu kolczatka, łańcuszek zaciskowy, czy obroża prądowa. Przez takie złe traktowanie, czy używanie tych beznadziejnych środków awersyjnych wpędzamy tylko psa w poważne problemy natury psychicznej i fizycznej. Ludzka rodzinka psiego chłopca właśnie z desperacji zakupiła mu kolczatę i były stosowne metody awersyjnie, ale Bandi popadł od tego w jeszcze gorsze problemy i zaczął walczyć z człowiekiem, co już jest pierwszym krokiem w kierunku pogryzienia. Psiak jak wpada w szał kompletnie się nie kontroluje. Teraz już wszystko jest zmienione, wyrzucone, zamienione. I trzeba wyprowadzić psiego chłopca na prostą. Na razie będziemy robić wszystko, aby dotrzeć do głowy psiego chłopca. Na razie kontakt jest znikomy, a moje psiaki nie mogą wejść do pracy, ponieważ Bandi widząc innego psa wykazuje dużą agresję i z automatu atakuje wszystkich.

 

 

Bandi. Konsultacja behawioralna.

 

Na konsultację behawioralną do psiego Collegu przyjechał oto ten psi chłopiec wraz ze swoimi ukochanymi właścicielami. Psi chłopiec ma ze sobą bardzo wiele problemów, a przez to też jego ukochani właściciele. Psiak jest ciągle bardzo pobudzony, nic do niego nie dociera, bez przerwy się nakręca, kopuluje, osacza człowieka, w domu gania jak zwariowany, kompletnie się nie kontrolując, wpada w szał, chce wszystko rozrywać, na spacerze bardzo mocno ciągnie na smyczy. Miał z tego powodu zakładaną kolczatkę, ale to oczywiście nic nie pomogło, wręcz pogorszyło problemy psiaka, na szczęście ukochani właściciele po wytłumaczeniu, ile to przynosi psu krzywdy, pozbyli się tego dziadostwa. Psiak ma bardzo zaburzony socjal, kompletnie zaburzoną psią komunikację i wykazuje w stosunku do innych psów bardzo dużą agresję. Na razie będziemy dokonywać wszelkich starań, aby dotrzeć do głowy psiego chłopca, ponieważ kontakt z nim jest bardzo zaburzony.