Bipi

Bipi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Wcześniejsze, umiejętne uczenie naszych psich uczniów rozumienia znaczenia słowa “nie” bardzo pomaga później właścicielom w codziennym życiu przy wykonywaniu codziennych czynności. Na filmie nasza psia uczennica Bipi podczas odkurzania w “domku” LikeDog, bardzo ładnie reaguje na słowo “nie” i odpuszcza sobie niefajnie zainteresowanie odkurzaczem.

 

 

Bipi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Trochę od końca, bo z naszą psią uczennicą Bipi mamy jeszcze trochę zaległości zdjęciowych i filmowych, ale bardzo chcę pochwalić pewną wspaniałą osobę 😍 Nasza wspaniała i cudowna klientka mama właściciela Bipi postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce, kiedy zobaczyła dość dużo niepożądanych zachowań Bipi, które się nawarstwiały i pomóc swojemu zapracowanemu synowi i jego partnerce i tak Bipi znalazła się w psim Collegu LikeDog. Podczas konsultacji behawioralnej poznałyśmy bardzo charakterną psią dziewczynkę i w sumie, to byłyśmy pierwszymi osobami, do których Bipi nie wystartowała, jak to określiła jej ukochana właścicielka. No my oczywiście bardzo musiałyśmy się wyważać i kontrolować każdy swój ruch. Od tamtego momentu nasza psia uczennica bardzo mocno się zmieniła, a wszystko to, to ogromna zasługa cudownej Pani Ani, która nie patrząc na nic, regularnie pakuje się w trasę i przywozi Bipi na zajęcia do psiego Collegu. Czyli, jak się chce to wszystko można, a dzięki temu mamy później wspaniałe efekty 😍

 

 

Bipi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Niedługo w domku naszej psiej uczennicy Bipi pojawi się nowy malutki członek rodziny 👶 ❤️ Dla rodziny to wielkie wydarzenie przywitać na świecie małą cudowną kochaną istotkę, a dla psiaków często jest to szok. Jednak naszym psim uczniom pomagamy w psim Collegu LikeDog przyzwyczaić się i obeznać z tym co nowego może wydarzyć się w ich życiu, aby nie bały się i nie czuły dyskomfortu w życiu codziennym. Na filmie fragment zajęć, gdzie Bipi przyzwyczaja się do widoku małej dziwnej wgapiajacej się w nią istotki, wychylającej się z dziecięcego wózka. Widać po oczach Bipi zdziwienienie, ale poradziła sobie rewelacyjnie, obwąchała “obiekt” i odeszła, za co została nagrodzona uczonym wcześniej słowem “ok”. Bipi poradziła sobie również bardzo ładnie z dziecięcą muzyczką, na którą wcześniej bardzo się pobudzała, a następnie nie radząc sobie ze swoimi emocjami próbowała rzucać się na nogę człowieka i kopulować.

 

 

Bipi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia uczennica Bipi uczy się chodzenia przy wózeczku dziecięcym, na okoliczność pojawienia się w rodzinie w niedługim czasie dzieciątka 👶🤗 Psia dziewczynka radzi sobie bardzo dobrze. 😊

 

 

Bipi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia uczennica Bipi uczyła się w “domku” LikeDog radzenia sobie ze swoimi emocjami już w bliższej odległości przy innych psiakach niż psi profesor Mufasa i Karmel. Nasza psia uczennica nie musi lubić całego świata i nie będzie lubiła, ale musi trochę wystopować, szczególnie podczas spacerów. Poprzez takie przebywanie razem i wprowadzenie różnych symulacji dotyczących zachowań w domu pracujemy również nad tym, aby Bipi przyzwyczajała się do obecności innych i nie kontrolowała tak nikogo nadmiernie. Na filmie, który jest tylko urywkiem z całości naszej pracy widać, że Bipi walczy ze swoimi emocjami. Na przemian gardłowo warczy a następnie popiskuje. Psi uczniowie słysząc warczenie odchodzą. Bipi cały czas próbuje się wyważyć i podczas sesji rehabilitacyjnej mamy tylko jeden niewielki wybuch.

 

 

Bipi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasi bardzo charakterni psi uczniowie trafiający do psiego Collegu, mający już na swoim koncie próby ataków, bądź wykonane ataki do ludzi, czy do innych psów po przeprowadzonym procesie resocjalizacji nie muszą kochać innych psów czy ludzi. Rehabilitując takie psiaki doprowadzamy przede wszystkim do tego, aby nauczyły się przebywać w towarzystwie innych psów i ludzi nie atakując ich. U takich psów, dzięki nauce przy naszych stabilnych emocjonalnie psich profesorach, odbudowujemy na ile się da psią komunikuje, aby nasi psi uczniowie w miarę poprawnie potrafili komunikować się z innymi psami respektując ich obecność. Nasz charakterny psi uczeń Bronek oraz nasza charakterna psia uczennica Bipi bardzo ładnie zachowują się przebywając w swoim towarzystwie. Nikt nikogo nie atakuje, oba psiaki nie wykazują żadnej agresji. Dodatkowo nasz psi uczeń Bronek bardzo ładnie odchodzi od Bipi nie wchodząc z nią w interakcje, gdzie wcześniej było to nie do pomyślenia. Oba psiaki bardzo ładnie radzą sobie przebywając na jednej ze specjalistycznych zabawko-przeszkód, specjalnie wybudowanej do pracy z naszymi psimi uczniami. Psi uczniowie dzięki pracy w psim Collegu mają bardzo dobrze wypracowaną świadomość tylnych kończyn, koordynację oraz co najważniejsze myślą nad tym co robią i gdzie wchodzą, rewelacyjnie radząc sobie ze zmianą struktur pod łapkami i przestrzennością. Każda taka nauka w psim Collegu LikeDog pięknie przenosi się później na codzienne życie psiaka z właścicielami, podczas wspólnych spacerów, wizyt w lecznicy, większych skupiskach ludzi i psiaków, pomiędzy którymi właściciel musi przejść ze swoim psiakiem.

 

 

Bipi pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Bipi dzięki nauce w psim Collegu LikeDog bardzo ładnie się zmienia. Wcześniej Bipi była tak znerwicowana, że często nie potrafiła zapanować nad swoimi emocjami nieładnie startując do innych ludzi. Bipi od początku rozpoczęcia pracy w psim Collegu otrzymała od nas dużo zrozumienia, a przede wszystkim szacunku, zresztą jak wszyscy nasi psi uczniowie. Psia dziewczynka bardzo nam zaufała i utworzyła się pomiędzy nami super więź. Bipi ogromnie cieszy się za każdy razem na przyjazd do nas, widać że bardzo się wyciszyła dzięki temu wszystko co robi odbywa się na fajnym kontakcie z przewodnikiem. Bipcia jest już na tyle kontaktowa, że potrafi odpięta od smyczki wykonać zadanie nie uciekając, nie nakręcając się, a przy próbie ponownego zapięcia nie spinajac się i nie atakując. Właścicielka Bipi była w szoku podczas konsultacji i pierwszych zajęć, że byłyśmy pierwszymi osobami od dłuższego czasu, na które Bipi się nie rzuciła, a to wszystko dlatego, że od początku zachowywałyśmy się w stosunku do niej odpowiednio, robiąc wszystko w spokoju i szacunku. ‼️ Ale zawsze w wypadku Bipi trzeba będzie pamiętać, że nieodpowiednie i nie takie zachowanie człowieka w stosunku do niej może spowodować to, że może się to skończyć mocnym wybuchem agresji w stosunku do człowieka.‼️

 

 

Bipi pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Robiąc cokolwiek z psem zawsze musimy pamiętać, że jeżeli pies nie chce czegoś podjąć, czy czegoś wykonać, to nie dlatego, że jest głupi i robi nam na złość, tylko dlatego że jest tego jakaś przyczyna.☝️ To naszą rolą jako rozważnych i mądrych przewodników jest zastanowić się nad tym jaka jest tego przyczyna. ‼️ Pamiętaj nigdy nie zmuszaj psa do czegoś czego one nie chce wykonać. Nie wolno stać nad psem i kazać mu coś robić jeżeli widzimy, że ma z tym trudność, bądź coś go rozprasza. ‼️ Jeżeli będziemy zmuszać psa do czegoś czego on nie chce, to nie jest żadna nauka tylko wymuszanie na psie i łamanie psychiki psa i zmuszanie go do poddańczości człowiekowi, a to zabija w psie cała mądrość i dumę. Na filmie nasza psia uczennica Bibka, która będąc odpiętą ze smyczki nie podjęła przejścia przez mostki jednej ze specjalnie zaprojektowanych i wybudowanych do pracy w psim Collegu zabawko-przeszkód. Bibka ładnie zatrzymała się i pokazała, że na daną chwilę nie chce tego wykonać i zostało to uszanowane.

 

 

Bipi pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Bipcia po odpowiednim wcześniejszym przygotowaniu dzielnie ćwiczyła na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznie zaprojektowanych do pracy z naszymi psimi uczniami zabawko-przeszkodach.
Udoskonalaliśmy u Bipci koordynację, skoczność, świadomość tylnych kończyn i usprawnialiśmy procesy myśleniowe 🤗

 

 

Bipi pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Nasza psia uczennica Bipi bardzo ładnie nam się zmienia i coraz lepiej idzie jej kontrolowanie swoich emocji w różnych sytuacjach. Jest to nie tylko duża zasługa umiejętnie przeprowadzanej resocjalizacji w warunkach bardzo sprzyjającym psiakom, ale i duża zasługa ukochanych właścicieli psiej dziewczynki, którzy respektują wszystkie moje zalecenia i dzielnie się ze wszystkim starają. Jeszcze jakiś czas temu nawet nie było do pomyślenia, że Bipi będzie tak blisko psich chłopców, których wcześniej chciała “zjeść”. A teraz kiedy psia dziewczynka zaczyna więcej myśleć, to i zaczyna do niej docierać jak należy całe otoczenie zewnętrzne.
‼️ Posiadając bardzo dużą wiedzę i praktykę, oraz przygotowując psiakom bardzo sprzyjające dla nich warunki do nauki + bardzo dobra współpraca ludzkiej rodzinki psiaka, osiągamy super wyniki w pracy 💪💪.

 

 

Bipi pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Nasza psia uczennica Bipi uczyła się w “domku” LikeDog radzenia sobie ze swoimi emocjami już w bliższej odległości przy psiakach. Nasza psia uczennica nie musi lubić całego świata i nie będzie lubiła, ale musi trochę wystopować, szczególnie podczas spacerów. Poprzez takie przebywanie razem i wprowadzenie różnych symulacji dotyczących zachowań w domu pracujemy również nad tym, aby Bipi przyzwyczajała się do obecności innych i nie kontrolowała tak nikogo nadmiernie. Psiaki uczestniczące w resocjalizacji : Karmelciu i Mufasa 🤗

 

 

Bipi pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Podczas sesji resocjalizacyjnej poprzedzonej ćwiczeniami na drugim placu szkoleniowym, nasza psia uczennica uczyła się obserwować inne życie po drugiej stronie siatki, inne psiaki a przez to zaczynała się uczyć radzenia sobie ze swoimi emocjami w dość bliskiej, kontrolowanej odległości przy innych psiakach. Było trochę piszczenia, dużo emocji, ale nie miałyśmy w tej sesji żadnego wyskoku.

 

 

Bipi pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Bardzo ważne są przed rozpoczęciem procesu resocjalizacji, bądź później już w trakcie jego trwania przeprowadzone przez nas w warunkach kontrolowanych różnego rodzaju, w zależności od potrzeb symulacje. Często na początku, kiedy właściciele trafiają do psiego Collegu mają całkowicie inny, często bardzo mocno przekłamany obraz o swoich psach i ich zachowaniach. Najczęściej taki obraz wynika z niewiedzy właściciela i to nie jest nic złego, bo po to ten właściciel zjawia się u nas, aby się pewnych rzeczy nauczyć. Ale jeżeli widzimy, że dany pies może w życiu codziennym stanowić w pewnych sytuacjach zagrożenie, to należy takiego właściciela jak najszybciej uświadomić co do tego, aby uniknąć tragedii.

 

Na filmie widać bokserkę Szadi oraz amstafkę Bipi. Szadi po wypracowaniu innych problemów, z którymi właściciele zgłosili się do nas na konsultacji, poszła już o krok dalej i zaczęła zostawać pod naszą opieką, aby uczyć się od naszych stabilnych emocjonalnie psiaków poprawnych psich zachowań i wychodzi jej to coraz lepiej. Szadi nie musi kochać wszystkich psów, ale jeszcze kiedyś podczas takiej symulacji kompletnie nie pomyślałaby nad tym co robi i bezsensu doskoczyłaby do bramki próbując wejść w zadyme z drugim psem, potem mogłaby się z nadmiaru emocji przekierować na smycz, a od smyczy było już bardzo blisko do ręki człowieka. Szadi występuje tutaj w roli bardzo silnej suczki, ale suczki która już w miarę dobrze panuje nad swoimi emocjami i poprzez poprawne użycie psich sygnałów potrafi zakomunikować drugiemu psu jakie ma zamiary.

 

Tutaj skupiamy się nad Bipi. Ukochane właścicielki Bipi były przekonane, że Bipi “podciąga” je pod inne psy, bo bardzo je lubi i chce się z nimi bawić. Obserwując zachowanie Bipi to podchodzenie do innych psów musiało udawać się właścicielkom na przysłowiowym farcie. Właścicielki Bipi kompletnie nie odczytywały poprawnie jej sygnałów. Widać na filmie jak Bipi przy drugim silnym psie sztywnieje, ciągle utrzymuje kontakt wzrokowy, czyli inaczej rzecz ujmując wgapia się w drugiego psa, co nie jest fajne, warczy i próbuję postawą przestraszyć Szadi, przy wszystkim machając ogonkiem, co właścicielki odbierały jako przyjazne zamiary. Szadi bardzo ładnie postawą próbuje poradzić sobie i przestawić Bipi jednocześnie bardzo umiejętnie odwraca od niej głowę pokazując jej w ten sposób, że chce uniknąć konfliktu. Szadi bardzo ładnie szuka wsparcia w przewodniku spoglądając na niego i takie wsparcie otrzymuje, a w tym czasie pokierowana przez nas właścicielka Bipi zabiera ją z sytuacji, gdzie mamy bardzo duży sukces, gdyż Bipi nie przekierowała się na swoją właścicielkę, co w bardzo nieładny sposób robiła podczas konsultacji, kiedy nie radziła sobie ze swoimi emocjami.

 

Bardzo ważna nauka dla właścicielek Bipi, że ich suczka nie jest przyjaźnie nastawiona do każdego psa, a machający ogonek nie jest żadnym wyznacznikiem przyjaznych zamiarów. Tak jak zawsze powtarzamy i również tyczy się to Bipi – nie musi ona kochać wszystkich psów, ale trzeba będzie wypracować sobie wszystko tak, aby spokojnie potrafiła odejść z właścicielkami od “obiektu” w postaci drugiego psa i co ważne nie przekierowując swoich frustracji na osobę, która ją prowadzi w danym momencie, bądź na osoby stojące obok.

 

 

Bipi pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Pomalutku, na spokojnie cały czas próbujemy dość do głowy psiej dziewczynki poprzez wprowadzenie i to bardzo ostrożne przeróżnych ćwiczeń. Ukochane właścicicielki psiej dziewczynki mówią, że Bipi musiała bardzo nam zaufać, kiedy jesteśmy koło niej, że nie wykonała na nas ataku. A my się bardzo z tego powodu cieszymy, ale będąc koło psiej dziewczynki kontrolujemy się bardzo, tutaj nawet gest ręką w celu pokazania czegoś właścicielkom mógłby się niefajnie dla nas skończyć. Bipi oprócz paru najbliższych osób nie toleruje nikogo. I nie będzie musiała wszystkich kochać, ale musi być na tyle ustabilizowana, aby nie rzucać się na wszystkie napotkane osoby i za parę miesięcy w jej domu pojawi się dzidziuś. Ja się bardzo cieszę, że psia dziewczynka nie musi już chodzić w kolczatce, która zapewne przyczyniła się do wielu jej problemów. Teraz Bipi chodzi w wygodnych szeleczkach i już ukochane właścicielki zauważyły, jak fajnie się w nich czuje 🙂

 

 

Bipi po ćwiczeniach.

 

“Pierwszy raz od paru lat Bipka na spokojnie usiadła przy mnie” – tak dzisiaj powiedziała jedna z ukochanych właścicielek psiej dziewczynki 🙂 Po mądrze zaplanowanych i przeprowadzonych ćwiczeniach na drugim placu szkoleniowym wyrównujących głowę i ciało psia dziewczynka poczuła zmęczenie, ale takie normalne. Wcześniej psia dziewczynka bardzo dużo biegała, wiecznie się nakręcała, latała za patykami, skakała i przez to była ciągle w dużym pobudzeniu i kompletnie nie umiała odpocząć. Wcześniej Bipi ani chwili nie posiedziałaby, ani nie wystałaby w spokoju.

 

 

Bipi dzielnie ćwiczyła ze swoją ukochaną właścicileką.

 

Nasza psia uczennica już trochę się wyciszyła, troszeczkę opadły nadmierne emocje, o czym świadczy, że ukochana ludzka rodzinka sumienne się dostosowała do moich pierwszych wskazówek i zaleceń. Jedna z ukochanych właścicielek dzielnie ćwiczyła z psią dziewczynką na drugim placu szkoleniowym. Na spokojnie trafialiśmy do psiej główki. Bipi starała się bardzo wyważać i dostosowywać do przewodnika. Wcześniej psia dziewczynka robiła wszystko tylko i wyłącznie na swoich zasadach, co było bardzo zgubne i niebezpieczne.

 

 

Bipi. Konsultacja behawioralna.

 

Psia dziewczynka przyjechała na konsultację wraz ze swoimi ukochanymi właścicielkami, które chcą jej bardzo pomóc poradzić sobie ze swoimi niepożądanymi emocjami w wielu sytuacjach i również też sobie, bo z psiakiem, który wykazuje już przeróżne niefajne zachowania, nie żyje się fajnie. Psia dziewczynka z miłości ludzkiej została dość mocno “uczłowieczona” i to na pewno miało też wpływ na jej teraźniejsze zachowanie. Bipi jest ciągle pobudzona, nie umie się wyciszyć, ciągle coś sobie wyszukuje. Bez przerwy namierza nieładnie człowieka. Dość widoczne są już u niej zachowania agresywne w stosunku do innych ludzi i zwierząt.

 

Psia dziewczynka do czasu przyjazdu do nas chodziła na kolczatce, ale ukochane właścicielki na konsultację zakupiły już jej szeleczki i tak zostanie. Bardzo duża pochwała również należy się ukochanym właścicielkom psiej dziewczynki za mądre i trzeźwe myślenie, a mianowicie przywiezienie Bipi w kagańcu zdając sobie sprawę i wiedząc, że suczka jest w stanie zaatakować innego człowieka. Wszyscy biorą się do pracy, bo trzeba pomóc psiej dziewczynce.