Bobby

Bobby pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń dzielnie ćwiczył na pierwszym placu szkoleniowym pod czujnym okiem wykwalifikowanej psiej kadry nauczycielskiej.

 

 

Bobby pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń pod czujnym okiem swojej psiej nauczycielki Mafry uczył się spokoju i skupianiu na zadaniach, bo z tym ma znaczny problem. A poza tym Bobby dużo się zmienia na lepsze.

 

 

Bobby pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń, kiedy został nabyty przez swoją ukochaną właścicielkę, był bardzo wycofanym i dzikim psiakiem z bardzo zaburzonym socjalem. Pomalutku wszyscy odpracowywaliśmy wszystkie wcześniejsze zaniedbania i psi chłopiec się zaczął zmieniać, ale na tamten czas, to mieliśmy “kroplę w morzu” przy wszystkich istniejących problemach. Potem Bobby miał przerwę w zajęciach i z racji wielu różnych zabiegów zaczął się wycofywać i uciekać w swoją wcześniejszą dzikość, na pewno nie tak, z jaką przyszedł, ale się wycofał. Teraz cała psio-ludzka ekipa LikeDog na spokojnie znów stara się dotrzeć do głowy psiego chłopca. Bobby wrócił do nas znacznie wycofany, ale kiedy przekroczył bramę psiego Collegu, od razu przypomniał sobie to fajne miejsce i dużo w główce zaczęło świtać.

 

 

Bobby pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na pierwszym placu szkoleniowym nasz psi uczeń Bobby, w towarzystwie swoich psich nauczycielek Mafrusi i Ridziuni, uczy się poprawnych psich zachowań i poprawnej psiej komunikacji. Z Bobika robi się już coraz fajniejszy i bardziej kontaktowy psiak, bo rozpoczynając z Bobikiem pracę miałyśmy do czynienia z psiakiem bardzo wycofanym, wręcz dzikim.

 

 

Bobby pod opieką ekipy LikeDog.

 

Bardzo nas cieszy, bo nasz psi uczeń bardzo się zmienił 🙂 A to w dużej mierze ogromna zasługa naszych specjalnie przygotowanych do pracy z psami psiaków, które od samego początku dzielnie pomagały poradzić sobie psiemu chłopcu ze swoimi problemami. Bobby, kiedy przyjechał wraz ze swoją ukochaną właścicielką do psiego Collegu na konsultację był bardzo wycofany, zachowywał się jak dziki pies, reprezentował już nieładne zachowania w stosunku do swojej ukochanej właścicielki, miał kompletnie zaburzony socjal, nie znał niczego, wszystkiego się bał, kompletny brak prawidłowej psiej komunikacji. Nasze psiaki na początku miały ogrom pracy, myślenia, ponieważ Bobby albo im pokazywał wiecznie zęby, rzucał się do nich, albo bał, podchodzi, stawał na wprost i wpatrywał się nieładnie w oczy, stał, od tyłu wąchał psiaka, a w międzyczasie się załatwiał. Mamy jeszcze dość do odpracowania, ale to co było, a jest to ogromna przepaść. A odmieniony Bobby uwielbia w swoim psim Collegu swoich psich nauczycieli i psich kumpli i psie kumpele 🙂 Na pierwszym zdjęciu już odmieniony nasz psi uczeń z psią ekipą podczas odpoczynku w “domku” LikeDog, a na drugim dziki, wycofany Bobby z konsultacji.

 

 

Bobby pod opieką ekipy LikeDog.

 

Dzięki ciężkiej pracy i fajnemu podejściu właścicielki i rodzinki wyciągamy psiego chłopca ze strasznego dzikustwa. Bobby kiedy trafił do psiego Collegu miał bardzo zaburzony socjal i całkowicie zaburzoną psią komunikację. Ogrom pracy ludzkich nauczycielek 👩 👱‍♀️ Bobika oraz psiego Profesora Mufasy i psich nauczycieli i pięknie idziemy do przodu. A na zdjęciu nasz psi uczeń Bobik i Texada, która jest w trakcie uczenia i przygotowywana do uczenia.

 

 

Bobby pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń na spokojnie ćwiczył na pierwszym placu szkoleniowym wśród wielu rozproszeń. Pracowaliśmy dużo nad tym, aby psi chłopiec zaczął kontrolować swojej emocje w wielu sytuacjach. A fryzurka Bobika układała się w zależności, jak zawiał wiatr 🙂

 

 

Bobby pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie jak zawsze wspaniale spędzili czas w psim Collegu. Było dużo nauki, fajnych ćwiczeń i super zabaw. A po czasie zmęczenie zaczęło o osobie dawać znaki, a jeszcze w “domku” LikeDog było trochę nauki 👨‍🎓

 

 

Bobby pod opieką ekipy LikeDog.

 

Cześć z tej naszej psiej grupy wróciła z bardzo ważnych ćwiczeń z drugiego placu szkoleniowego, a część miała inne ważne zadania, a później wszyscy wspólnie mieli następne zadania i ćwiczenia i wszyscy poprzez wcześniejszą naukę i przygotowanie bardzo ładnie radzili siebie ze swoimi emocjami zarówno jak i czekając na zadania, jak i je wspólnie rozwiązując. Do naszej grupy dołączył Bobik, który jeszcze niedawno był bardzo nieobecny, zachowywał się jak dziki psiak, bardzo szczekał i warczal na innych. Bobika mocno otworzyła na świat i podciągnęła we wszystkim uczona na psią nauczycielkę Mafra ❤️ ‼️ Pamiętajmy, aby nigdy do niczego na siłę nie zmuszać psiaków, nie robić tak, aby wrzucać je w sytuację, w której nie chcą być, co często ma miejsce na psich wybiegach, gdzie wpuszcza się psy w niepotrzebne interakcje, gdzie często psy kompletnie nie chcą w czymś uczestniczyć, a niestety są zmuszane poprzez niewiedzę swoich właścicieli, bądź poprzez działania z premedytacją. Bardzo częsty widok, to jeden pies uciekający, będący w ogromnym stresie, reszta go goniąca, a wszyscy myślą, że “pieski się nieźle bawią”. W psim Collegu LikeDog nasi psi uczniowie nie muszą uczestniczyć i nigdy nie będą w czymś w czym nie potrzebują, za to wszyscy są tak umiejętnie przygotowani i przygotowywani, że ogromną radość sprawia im wspólne przebywanie, nauka i mądra zabawa w swoim towarzystwie.

 

 

Bobby pod opieką ekipy LikeDog.

 

Kiedy psi chłopiec przyjechał do nas na konsultację wraz ze swoją ukochaną właścicielką zachowywał się jak mały dzikusek, wszystkiego się bał, mało co znał, szukał miejsca żeby się tylko ukryć, a jak miał możliwość, to wyskakiwał i atakował. W wielu sytuacjach Bobby też gryzł swoją ukochaną właścicielkę. Na początku jak Bobik przyjechał na zajęcia, też był bardzo wycofany. Dużo rzeczy obserwował będąc na rękach, ponieważ na wszystko bardzo niedobrze reagował i bał się wielu powierzchni. Jednym słowem, nic praktycznie nie znał. Stopniowo krok po kroku docieramy do głowy tego psiego chłopca. Moje psiaki bardzo nam w tym pomagają, szczególnie już dość dużo zrobiła Mafra. Bobik robi się coraz bardziej ciekawszy, odważniejszy, zaczyna się fajnie wszystkim interesować na zajęciach i robi się bardziej kontaktowy. No i te zmiany są nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz, co widać 🙂 Bo kiedy się w głowie zmienia na lepsze, to całe ciało na zewnątrz pięknieje 🐕 A na zdjęciach, które są też opisane, Bobby z konsyltacji i Bobby siedzący sobie wygodnie w fotelu i obserwujący życie w psiej szkole.

 

 

Bobby pod opieką ekipy LikeDog.

 

Pomalutku psi chłopiec zaczyna nam się odblokowywać. Bardzo dużo pracy w to, aby Bobby się odblokował i zaczął inaczej postrzegać świat, włożyła Mafra, która bardzo ładnie zachęcała do wszystkiego naszego psiego ucznia.

 

 

Bobby pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń ma kompletnie zaburzoną psią komunikację. W ogóle ogromne braki w socjalu i na spokojnie, na ile się da, będziemy starali się to odracować, co nie jest łatwą sprawą. Bobby na wszystko reaguje bardzo dziwnie, jest ciekawy, za moment już się boi i jak są duże emocje załatwia się pod siebie. W “domku” LikeDog na spokojnie z zachowaniem odległości staramy się, aby nasz psi uczeń zapoznał się z widokiem psiego “profesora” Mufasy, który później, jeżeli Bobby trochę opadnie ze swoich emocji, będzie go uczył prawidłowej psiej komunikacji.

 

 

Bobby pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na rękach jednej z ludzkich nauczycielek nasz psi uczeń na spokojnie poznaje otaczający go świat. Bobby jest dość ciekawy wszystkiego, ale musi się psychicznie przełamać, bo ma bardzo wiele odruchów świadczących o znacznej dzikości i widać jak praktycznie nic nie poznał prawidłowo w swoim życiu.

 

 

Bobby. Konsultacja behawioralna.

 

Psi chłopiec przyjechał wraz ze swoją ukochaną właścicielką na konsultację behawioralną do psiego Collegu. Bobby ma bardzo mocno zaburzony socjal. Psiak najprawdopodobniej w swoim dotychczasowym czteromiesięcznym życiu nic nie poznał, i nie poznał też nic prawidłowo. Podczas obserwacji na środowisku zróżnicowanym było widać, jak psiaka wszystko przeraża dookoła i jak kompletnie nie zna przeróżnych struktur, co przekłada się na kłopot z chodzeniem po różnym podłożu. Bobby jest bardzo wycofany, ale też jest ciekawy, tylko strach go bardziej blokuje. Do tego psiak jest w takiej fazie życia, że zaczyna mocno dominwać strach na wszystko. W przeróżnych sytuacjach Bobby warczy i szczeka i nie zna kompletnie prawidłowej psiej komunikacji. Na spokojnie trzeba pomóc psiemu chłopcu poradzić sobie ze swoimi problemami i umiejętnie przygotować go do życia.