Brok

Brok pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Brok dzięki zajęciom w psim Collegu LikeDog zaczął bardzo myśleć nad tym co robi i o to właśnie nam chodziło. Na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznie zaprojektowanych i wybudowanych do pracy zabawko-przeszkodach Brok pięknie wyrobił swoją koordynację, poprawił skoczności i świadomość swojego ciała, a co najważniejsze usprawnił swoje procesy myśleniowe, dzięki czemu wie co robi, myśli nad tym co robi analizując na jakiej wysokości i powierzchni się znajduje.

 

 

Brok pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Zanim Brok zaczął się uczyć poprawnego chodzenia na smyczce musiał nauczyć się co oznacza słowo “nie”. Psy nie rodzą się ze znajomością znaczenia słowa “nie” , trzeba nauczyć je rozumienia tego słowa. W wypadku Broka nauka słowo “nie” była bardzo istotna, jeżeli chodzi o wykorzystanie go przy uczeniu się chodzenia na smyczce. Gdy Brok musiał wystać, nie radził sobie ze swoimi emocjami, bądź gdy przewodnik chciał zmienić kierunek na taki, który jemu się nie podoba zaczynał gryźć i szarpać smycz. Kiedy Brok dzięki naszej pracy nauczył się znaczenia słowa “nie” zaczęło ono być wykorzystywane podczas nauki chodzenia na smyczce. Kiedy Brok zaczynał gryźć i łapać smycz było mówione słowo “nie” i Brok ładnie puszczał smyczkę. To nie sztuka drzeć się na psa, czy wrzeszczeć i zastraszać go, żeby puścił smycz, sztuką jest nauczyć psa w sposób humanitarny w dużym szacunku i zaufaniu rozumienia słowa “nie” i wyegzekwować to na fajnych zasadach wtedy kiedy zachodzi taka potrzeba. Podczas nauki chodzenia na smyczce porozumiewamy się z Brokiem słowami klucz, których był wcześniej uczony : “stój”, “idziemy”, “zawracamy” a w momencie kiedy Brok łapie w zęby smycz używamy słowa “nie”, na które Brok bardzo ładnie zareagował.

 

 

Brok pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

W pracy z Brokiem skupiamy się przede wszystkim nad poprawieniem jego komunikacji z innymi psami. Brok ma całkowicie zaburzoną psią komunikację. Widząc innego psa sztywnieje, ostro pokazuje zęby i zaczyna się rzucać w jego kierunku. Brok kompletnie nie myśli nad tym co robi i w takiej sytuacji było bardzo duże prawdopodobieństwo, że podczas zabierania go z sytuacji mógł się przekierować na osobę go prowadzącą. Swoim zachowaniem już na wstępie Brok prowokuje drugiego psa do wejścia z nim w niefajną interakcję. Takie zachowanie jest bardzo zgubne. ☝️

 

 

Brok pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Tak troszkę od końca, bo trzeba będzie nadrobić zaległości zdjęciowe z pracy Broka 😁😉 Ale Brok zdążył nam się już wyciszyć i jest dużo spokojniejszy, a my cały czas pracujemy nad poprawieniem jego psiej komunikacji z innymi psami, aby zamiast bez namysłu grozić pokazywaniem zębów, pomyślał nad tym co robi.

 

 

Brok.

 

Nasz psi uczeń Brok i jego ukochani właściciele bardzo dzielnie pracowali na zajęciach 🙂

 

 

Brok. Konsultacja behawioralna.

 

Na konsultację behawioralną do psiego Collegu przyjechał wraz ze swoimi ukochanymi właścicielami ten oto psi chłopak. Jego ukochani właściciele chcą nauczyć się z nim fajnie żyć i pomóc psiemu chłopcu poradzić sobie ze swoimi problemami.