Bruno

Bruno pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Zawsze pamiętajmy, że bardzo łatwo można zafiksować psa na mnóstwo rzeczy i nawet jak na początku mamy siłę w kółko coś robić ze swoim psem, to w końcu przychodzi moment, że już nie mamy siły żyć z psem, który wiecznie coś od nas chce, jest natarczywy, ciągle wymusza, wariuje, szczeka, szturcha i gryzie, jak nie dostaje tego, co chce. Nie mówię już o tym, jak bardzo męczy się przy tym pies, który kompletnie nie umie kontrolować swoich emocji. I jak bardzo takie zafiksowanie oddziaływuje na jego zdrowie psychiczne i fizyczne.

 

Na filmiku widzimy, jak podczas symulacji spacerowej, która odbywa się w warunkach kontrolowanych na drugim placu szkoleniowym pies kompletnie nie panuje nad swoimi emocjami, w ogóle nie czerpie żadnej radości ze spaceru. Wpatruje się tylko ciągle w człowieka i wzrokowo bardzo wymusza, żeby mu coś tylko rzucić. Doskakuje do człowieka i ciągle zagradza drogę. Bruno miał w kółko coś rzucane, odrzucane i w końcu doszło do tego, że nie idzie żyć i wytrzymać przebywając z takim zafiksowanym psem, ponieważ on nie ważne gdzie jest, w kółko coś chce robić, już bardzo brzydko wymuszając to na ludziach.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Najpierw obserwujemy zachownia psiego chłopca, a raczej to, jak psiak kompletnie nie radzi sobie ze swoimi emocjami. Bruno do tej pory żył w ciągłym pobudzeniu. Ciągle miał wprowadzane jakieś zabawy, odrzucanie piłek, patyków, robił sztuczki i niestety doszło do sytuacji, że głowa psa “zwariowała”. Bruno nie umie kompletnie odpoczywać, ciagle chce coś robić. Jego ukochana właścicielka chciała dobrze i myślała że tak trzeba, że psiak musi mieć ciągle jakieś zadania. Bruno w domu nie daje żyć swoim ukochanym właścicielom. Ciągle zaczepia, cały czas szczeka, ściga domowe koty, zieje bez przerwy. Psiak osiągnął już wysoki pułap fiksacji.

 

Musimy teraz na spokojnie poprzez odpowiednią pracę, manipulację wieloma zachowaniami dotrzeć do głowy psiego chłopca. Musimy przede wszystkim doprowadzić do tego, aby psiak zaczął chociaż trochę się wyciszać, bo jak tak dalej pójdzie, wykończy się i swoją ukochaną ludzką rodzinkę.

 

 

Bruno. Konsultacja behawioralna.

 

Na konsultację do psiego Collegu przyjechał ten oto psi chłopak wraz ze swoimi ukochanymi właścicielami. Ukochani właściciele chcą pomóc swojemu psiemu chłopakowi, no i również sobie, bo ciężko się żyje z tak mocno pobudzonym i w kółko szczekającym psiakiem. Z naszego wywiadu i z obserwacji psiego chłopca wynika, że kompletnie nie panuje on nad sobą i swoimi emocjami. Bardzo wybucha, wymusza, mocno chce a raczej wymusza na wszystkie sposoby kontakt wzrokowy z kimś innym, aby się “mierzyć” nieładnie i prowokować drugiego psa, albo człowieka. W domu psi chłopak kompletnie nie umie odpoczywać i bez przerwy zaczepia swoich właścicieli na przeróżne, niefajne sposoby i bardzo dużo szczeka.