Bruno

Bruno pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Na pierwszym zdjęciu jeszcze malutki Bruncio, który jako maluch bardzo dużo był uczony przez całą psią kadrę nauczycielską LikeDog, a najwięcej przez psiego “profesora” Mufasę, a na dwóch pozostałych zdjęciach nasz psi uczeń teraźniejszy podczas ćwiczeń dumny myślący i duży.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasz psi uczeń wraz z małą Texadką dzielnie ćwiczyli i super się bawili na pierwszym placu szkoleniowym.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasz psi uczeń Bruno dzielnie ćwiczył na pierwszym placu szkoleniowym wśród wielu rozproszeń.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Psia debata w “domku” LikeDog czy jeszcze sobie poodpoczywać, czy też może jakaś inna opcja 😉

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasz psi uczeń Bruncio bardzo dzielnie ćwiczył na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko-przeszkodach i nie tylko. Pracowaliśmy nad wieloma ważnymi sprawami. Zwiększaliśmy pewność siebie, doskonaliliśmy poczucie równowagi, koordynacji i koncentracji.

 

 

Nasz psi uczeń Bruncio to jeden z tych psiaków, który bardzo fajnie trafił w swoim życiu.

 

Bruno ma cudowny dom, bardzo mądrych właścicieli którzy kochają go mądrą miłością. Wychowuje się też przy małej dziewczynce, do czego był i jest przez nas cały czas przygotowywany, aby radzić sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach. Psi chłopak wiedzie super życie, jest zrozumiany, szanowany, uczy się regularnie w psim Collegu od małego, gdzie oprócz bardzo ważnej życiowej nauki, spotyka się ze swoimi psimi kolegami i koleżankami 🙂 i wszyscy pod naszą mądrą kontrolą uczą się samych najlepszych rzeczy. Na zdjęciach nasz psi chłopiec szczęśliwy ze swoją ukochaną ludzką rodzinką podczas wyjazdu nad morze 🌊 Szkoda tylko, że na zdjęciach nie mamy ukochanej właścicielki psiego chłopca, no ale ktoś musiał robić zdjęcia 😉 – Zdjęcia są własnością ukochanych właścicieli psiego chłopca 🤗

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog 🙂
Zajęcia resocjalizacyjne w plenerze.

 

Nasz psi uczeń Bruno wraz z ekipą LikeDog dzielnie spacerował i poznawał nowe tereny i wysokości, które komletnie nie były mu straszne. W psim Collegu LikeDog było do tego wszystkiego wcześniejsze przygotowanie podczas ćwiczeń na specjalistycznych zabawko-przeszkodach. Wszyscy byli zachwyceni zwiedzaniem i eksplorowaniem nowych terenów a później wyspacerowani, pozytywnie zmęczeni wróciliśmy do domciu, a Brunonek z nami, bo był ciągle u mnie na psim wypoczynku 🙂

 

 

“Szybciutko wbiegam, bo chcę być przy moich psich nauczycielach 🙂, pokonuję schody bez problemu. Z koordynacją u mnie super” Nasz psi uczeń Bruno podczas zajęć resocjalizacjnych w plenerze i na psim wypoczynku u swojej behawiorystki 🤗 Część psiej ekipy weszła szybciej i wszyscy spokojnie czekali, kiedy z Brunciem dojdziemy i wejdziemy.

 

 

Psi nauczyciele z LikeDog i nasz psi uczeń Bruno na zajęciach resocjalizacyjnych w plenerze. Nasz młodzik uczy się chodzenia na smyczce i radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Jak zawsze dużo się działo na zajęciach w psim Collegu. Drużyna owczarków i labisia 🙂 Dużo nauki, ćwiczeń, zabaw i to w dobranym fajnym psim gronie. Wszyscy już pod koniec zajęć byli dość zmęczeni 😎 Takie wspólne przebywanie ze sobą, wspólna nauka, ćwiczenia, zabawy, oraz odpoczynek wspaniale oddziaływują na psią psychikę.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasz psi uczeń Bruno bardzo dzielnie ćwiczył na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko-przeszkodach. U psiego chłopca poprzez ćwiczenia doskonaliliśmy koordynację, równowagę, koncentrację i świadomość tylnych kończyn. Wszystko bardzo spokojnie i rozważnie, ponieważ nasz psi uczeń jest ciągle w fazie wzrostu.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

A kiedy przychodzi czas na odpoczynek w przerwie między zajęciami w psim Collegu LikeDog, nasz pilny uczeń Bruno ucina sobie drzemkę w takich luksusach 😊

 

 

Nasi psi uczniowie Hercia i Bruncio jak zawsze przeszczęśliwi czekają na ćwiczenia 🙂

 

Bruno: “No hej kumpelo, ale super, że już zaraz rozpoczynamy super zajęcia w psim Collegu” 😀
Hercia: “No baaa jesteśmy w najlepszej psiej szkole” 😍

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Tak ładnie i na spokojnie nasz jeszcze wtedy dużo mniejszy psi uczeń Bruncio zapoznawał się na pierwszym placu szkoleniowym z innymi powierzchniami i strukturami. A poza tym w upalne dni, to idealna sprawa dla psiaków, tych oczywiście, co to polubią, na schłodzenie się. ‼️ Pamiętajmy 🙆 Nigdy do niczego na siłę nie wolno zmuszać psa, bo zawsze osiągniemy “efekt” odwrotny od zamierzonego. Psiak musi sam coś podjąć i ma to być dla niego przyjemnością, nowym fajnym doświadczeniem. Odnośnie upalnych dni, nigdy na siłę nie zmuszajmy psa do wejścia do wody. Jest dużo psów, które tego nie lubią, boją się i nie zostały umiejętnie przygotowane. Nie wpadajmy też na bezmyślne i głupie pomysły, aby wrzucić swojego psa do wody, bo skończyć się to może tragedią. Nigdy też nie pryskajmy na swojej psy niczym, nie polewajmy ich ‼️Pamiętajmy, że nie każdy pies będzie lubił jakikolwiek kontakt z wodą, tak jak nie każdy pies umie pływać ‼️

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Bruncio, który rośnie w oczach 😎, wchodzi już stopniowo w tryb ćwiczeń, a we wszystkim mu towarzyszy i pomaga w nauce Karmelito.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Bruncio poznał moją leciwą psią babcię Ariulkę, kiedy gościł u mnie w domciu i jak przystało na mądrze uczonego psiego chłopca zachowywał się w towarzystwie starszego psiaka bardzo ładnie 🙂 Żadnego męczenia, żadnego doskakiwania, bardzo ładna psia komunikacja👍.

 

 

Pamiętajmy, że psy nie rodzą się ze znajomością rozumienia słowa “nie”.

 

Nie możemy w kółko latać za swoim psem jeżeli robi coś, co nam się nie podoba i wrzeszczeć do niego “NIE”, “ZOSTAW”, “NIE WOLNO”, “FE”, bądź nie daj boże jeżeli pies nie słucha, żeby od słów przejść do czynów w postaci bicia, przegonienia itp. Aby wymagać od swojego psa, żeby czegoś nie robił najpierw musimy go w sposób humanitarny nauczyć co dla psiaka oznacza słowo “nie” i w jaki sposób ma się zachować jeżeli je wypowiemy. My w psim Collegu LikeDog uczymy naszych psich uczniów rozumienia słowa “nie”, a jeżeli już wiemy, że nasz uczeń wie, co ono oznacza wprowadzamy je w życie. 😊

 

Nasz mały psi uczeń Bruncio mieszka w domu z małą dziewczynką. I jak na mieszkanie z dzieciaczkiem przystało Bruncio na codzień ma do czynienia z przeróżnymi zabawkami i gadżetami. Szczególnie na Bruna działały irytująco zabawki z kółkami, które łapał i gryzł, a czasem z nadmiaru emocji potrafił w takiej sytuacji też podgryźć człowieka. Bruncio w psim Collegu LikeDog jest przyzwyczajany do wszystkiego, co może spotkać w swoim życiu, aby był mądrym, odważnym, nie atakującym i stabilnym emocjonalnie psem. Na filmiku widać jak Bruno się pobudził jeżdżącą taczką. Nie radzi sobie ze swoimi emocjami i chce gryźć koła taczki. Bardzo ładnie reaguje na słowo “nie”, które wcześniej miał przez nas fajnie uwarunkowane, odpuszcza odchodząc od obiektu, który chciał atakować.

 

 

W psim Collegu LikeDog przygotowujemy psiaki do radzenia sobie ze swoimi emocjami w przeróżnych sytuacjach.

 

Codzienne życie dla psiaków w tym ludzkim, zawiłym świecie wcale nie jest dla nich proste. To co dla nas wydaje się normalne, oczywiste, codzienne, dla nich często jest bardzo niezrozumiałe i trudne. Bardzo często psiaki muszą dużo znieść mieszkając z małymi dzieciaczkami. Dziecko samo w sobie ma dość nieskoordynowane ruchy, nie kontroluje siebie w swoim zachowaniu, do tego ma mnóstwo przeróżnych zabawek grających, piszczących, jeżdżących, migających itd. Dla psiej głowy to naprawdę wszystko jest ciężkie do zniesienia. Psy, które nie są do tej ludzkiej codzienności przygotowane, bardzo źle to wszystko znoszą. Popadają w straszny stres, pobudzenie, zaczynają obsesyjnie się wylizywać, drapać, ganiać za ogonem, stają się agresywne i przy najbliższych okazjach chcą się za wszystko wyżyć, z czym sobie nie radzą.

 

Nasz psi uczeń Bruno mieszka z małą dziewczynką. Umiejętnie go przygotowujemy do wszelkiego dziwnego i niespodziewanego dotyku. ‼️ Nasza zasada jest taka, że dorosłych uczymy, aby nie dopuszczali do takich sytuacji w domu, bo dla psa takie zachowanie jest straszne niekomfortowe, ale wiadomo życie, to życie i czasami nie upilnuje się dzieciaczków‼️ Więc nasz mały Bruncio w towarzystwie swojej starszej psiej koleżanki Hery oddaje się swoim fajnym zabawom i ćwiczeniom a przy tym uczony jest dziwnego dotyku. Przy tym jeszcze muzyczka z misia i nauka odbywa się w pełni.

 

 

Bruncio i jego ludzka rodzinka 🙂

 

Nasz psi uczeń Bruncio i jego ukochani właściciele bardzo dzielnie pracowali na zajęciach 🙂

 

 

U nas jak zawsze dużo się dzieje podczas nauki w psim Collegu LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie dzielnie się uczą, super się bawią i są poddawani wielu symulacjom, aby później móc sobie radzić ze swoimi emocjami w codziennym dość trudnym dla nich ludzkim życiu. Nasz psi uczeń Bruno i psia uczennica Hera byli przyzwyczajani do wielu rzeczy, ale z tego relacje będą później. Psiaki jak zawsze fantastycznie spędziły czas na zajęciach 🙂 Do domu każdy wracał wyuczony, wybawiony, zaspokojony i pozytywnie zmęczony 🙂

 

 

Na pierwszym zdjęciu Bruno z konsultacji, a na drugim zdjęciu obecny Bruno 🙂

 

Kiedy ten mały psi chłopiec przyjechał na konsultację wraz ze swoimi ukochanymi właścicielami do psiego Collegu był jeszcze taki zagubiony, mało co znający, nie umiejący psiej komunikacji. A teraz ten nasz psi chłopiec tak rewelacyjnie się zmienia, robi się bardzo mądry, myślący, stopniowo wszystko poznaje, jego psi nauczyciele uczą go prawidłowej psiej komunikacji, a wszyscy razem również pracujemy nad tym, aby mały stał się dumnym, pewnym siebie psem. No i oprócz psychiki, nasz psi chłopiec zmienia się nie do poznania zewnętrznie 🙂 Już nie mamy małego, zagubionego trzpiota, a ślicznego psiego chłopca o bardzo mądrym spojrzeniu.

 

 

Psia ekipa sobie poćwiczyła, pobawiła się, a później odpoczynek w cieniu pod drzewem.

 

Dla psiaków takie wspólne przebywanie w swoim towarzystwie, to rewelacyjna sprawa i nauka. Oczywiście grupa musi być mądrze dobrana i umiejętnie kontrolowana, a najważniejszą rolę odgrywa w takiej grupie przygotowany do pracy z psiami, bardzo stabilny emocjonalnie, znający doskonale psią komunikację pies uczący. Psiaki ucząc się wszystkich prawidłowych zachowań podczas nauki w psim Collegu przenoszą to później wszystko na codzienne życie i komunikację między innymi zwierzętami i ludźmi.

 

 

Nasi psi uczniowie bardzo pilnie uczą się na zajęciach.

 

Nasz maluch Bruno i młodzik Dexter bardzo dużo uczą się poprawnych psich zachowań od swoich zrównoważonych emocjonalnie psich nauczycieli Mufasy i Karmela. Takie zajęcia ze stabilnym emocjonalnie psami a przede wszystkim psami uczącymi są bardzo ważne i poprzez taką naukę psi uczniowie wyciągają z lekcji bardzo cenną naukę na dalsze życie.

 

 

Bruno i Dexter.

 

Nasza dwójka psich uczniów podczas nauki chodzenia na smyczce, przede wszystkim akceptowania smyczki i radzenia sobie podczas ćwiczeń ze swoimi emocjami.

 

 

W psim Collegu LikeDog jak zawsze super zajęcia w umiejętnie dobranej grupie.

 

Nasi psi uczniowie uczyli się wszystkiego, co jest bardzo ważne i potrzebne na codzień. Nasz maluch Bruno i młodzik Dexter bardzo ładnie uczyli się pod czujnym okiem swoich psich nauczycieli Mufasy i Karmelcia i od swojej starszej, wyuczonej w psim Collegu psiej koleżanki Czekoladzi. Między zajęciami na placach szkoleniowych wszyscy spokojnie odpoczywali w “domku” LikeDog co różnież jest bardzo ważną nauką, ponieważ psiaki uczą się radzić sobie ze swoimi emocjami w towarzystwie innych psiaków.

 

 

Bruno. Konsultacja behawioralna.

 

Ten mały słodki i już widać charakterny psi berbeć rozpoczyna swoją naukę w psim Collegu. Ukochana ludzka rodzinka chce, aby mały był fajnym, rodzinnym, myślącym psiakiem i takie myślenie jest rewelacyjne👍 Brunciu podczas konsultacji zapoznawał się już na spokojnie z wieloma rzeczami na specjalnie przygotowanym środowisku zróżnicowanym na pierwszym placu szkoleniowym, no i poznał już swojego psiego nauczyciela Mufasę, przy którym spał już później i w nogach swojego ukochanego właściciela, kiedy my omawialiśmy ważne sprawy.