Bruno

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko-przeszkodach pracowaliśmy z naszym psim uczniem nad doskonaleniem koordynacji ruchowej, świadomości tylniej części ciała, koncentracji i równowagi.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Jak przystało na super zajęcia w psim Collegu, psia ekipa najpierw się dzielnie uczyła, potem były fajne zabawy, a kiedy przyszedł czas na odpoczynek w “domku” LikeDog każdy wybrał dla siebie dogodne miejsce 🙂😃 Wszyscy razem wspólnie, zgodnie i w spokoju sobie odpoczywali 🙂 ‼️ Bardzo ważną i istotną sprawą jest prawidłowy, spokojny i umiejętny odpoczynek u psów. Mnóstwo psów kompletnie nie umie prawidłowo wypoczywać, a to później niesie za sobą duże konsekwencje i bardzo odbija się na zdrowiu psychicznym i fizycznym. Dlatego umiejętna nauka odpoczynku jest bardzo ważna i istotna‼️

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Część z tej naszej psiej grupy wróciła z bardzo ważnych ćwiczeń z drugiego placu szkoleniowego, a część miała inne ważne zadania, a później wszyscy wspólnie mieli następne zadania i ćwiczenia i wszyscy poprzez wcześniejszą naukę i przygotowanie bardzo ładnie radzili siebie ze swoimi emocjami zarówno jak i czekając na zadania, jak i je wspólnie rozwiązując. Do naszej grupy dołączył Bobik, który jeszcze niedawno był bardzo nieobecny, zachowywał się jak dziki psiak, bardzo szczekał i warczal na innych. Bobika mocno otworzyła na świat i podciągnęła we wszystkim uczona na psią nauczycielkę Mafra ❤️ ‼️ Pamiętajmy, aby nigdy do niczego na siłę nie zmuszać psiaków, nie robić tak, aby wrzucać je w sytuację, w której nie chcą być, co często ma miejsce na psich wybiegach, gdzie wpuszcza się psy w niepotrzebne interakcje, gdzie często psy kompletnie nie chcą w czymś uczestniczyć, a niestety są zmuszane poprzez niewiedzę swoich właścicieli, bądź poprzez działania z premedytacją. Bardzo częsty widok, to jeden pies uciekający, będący w ogromnym stresie, reszta go goniąca, a wszyscy myślą, że “pieski się nieźle bawią”. W psim Collegu LikeDog nasi psi uczniowie nie muszą uczestniczyć i nigdy nie będą w czymś w czym nie potrzebują, za to wszyscy są tak umiejętnie przygotowani i przygotowywani, że ogromną radość sprawia im wspólne przebywanie, nauka i mądra zabawa w swoim towarzystwie.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Psi uczniowie bardzo ładnie zachowywali się na lekcjach i dzielenie, oraz co ważne wspólnie i zgodnie brali udział w wielu ćwiczeniach. ‼️ Dla psów spotkania z innymi psami, czyli z przedstawicielami swojego gatunku są bardzo ważne i potrzebne, ale tylko wtedy, kiedy każdy jest umiejętnie do tego przygotowany. Nie ma nic gorszego, niż w puszczenie w interakcję psów, które mają ogromne zaniedbania w socjalizacji, które kompletnie nie znają prawidłowych zasad psiej komunikacji i które wykazują zachowania agresywne. Każde spotkanie psów, aby przyniosło wiele korzyści i dobrze oddziaływało na psią psychikę, musi być bardzo dobrze przemyślane i mądrze prowadzone ‼️

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Bruno coraz bardziej nam się wycisza i uspokaja. 😊 Przed nami jeszcze trochę pracy, ale to co było, a to co jest to już ogromna różnica w zachowaniu Bruna. Bruno kiedy się pobudzał i wpadał w szał kompletnie nie kontrolował swoich emocji i w takim stanie potrafił ugryźć swoją właścicielkę, a gdyby Bruno nadal rozwijał się w tych swoich niepożądanych zachowaniach mógłby naprawdę dotkliwie podgryźć swoją rodzinę. Na szczęście Bruno to szczęściarz 😊, że ma swoją ukochaną, fajną i rozumną ludzką rodzinkę, która postanowiła profesjonalnie pomóc sobie i swojemu psiemu chłopcu poradzić sobie ze swoimi emocjami i tak rodzinka trafiła do psiego Collegu LikeDog. Bruno na drugim placu szkoleniowym na jednej ze specjalistycznych zabawko-przeszkód udoskonala swoją koordynację ruchową, świadomość ciała, poprawia koncentrację i dzięki odpowiednim ćwiczeniom zaczyna myśleć nad tym co robi.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

W “domku” LikeDog ta specjalnie dobrana grupa psich uczniów uczyła się wspólnie bardzo wielu ważnych rzeczy i zachowań. Każdy z tych psich uczniów był na początku indywidualnie pod “skrzydłami” psiego “profesora” Mufasy i psa uczącego Karmela. Każdy po kolei miał bardzo zaburzoną psią komunikację, ogromne braki w komunikowaniu się i wykazywał dużo niepożądanych zachowań. Dzięki umiejętnie poprowadzonej pracy teraz wszyscy w tak wspólnym gronie mogą się uczyć następnych ważnych, potrzebnych i również fajnych rzeczy. Psom, takie wspólne spotkania, wspólna praca dają ogromne korzyści i bardzo dobrze oddziaływują na ich psychikę. Ale podstawowy i bardzo ważny warunek jest taki, że takie psiaki muszą być umiejętnie do wszystkiego przygotowane, znać psią komunikację i zasady kulturalnego się zachowania w swoim towarzystwie. Wtedy tacy już przygotowani psi uczniowie radząc sobie coraz lepiej i bardzo ładnie ze swoimi emocjami w swoim towarzystwie, a to jest ogromnie trudne dla wielu psów, zaczynają uczyć się wspólnie następnych rzeczy. Taka nauka jest niesamowicie ważna i daje wspaniałe efekty na przyszłość i w wielu sytuacjach doskonale przekłada się na codzienne życie psiaków.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Najpierw na drugim placu szkoleniowym nasi psi uczniowie ćwiczyli na specjalistycznych zabawko-przeszkodach, a potem udaliśmy się do “domku” LikeDog na dalsze nauki i na odpoczynek, który jest również bardzo ważną nauką. Psi chłopcy bardzo fajnie się czuli w swoim towarzystwie, bardzo ładnie się ze wszystkim wyważali i już są tak przygotowani, że spokojnie siedząc przy sobie wytrzymaliby na przykład siedząc na poczekalni u weterynarza. Takie piękne podwaliny do tego, aby nasi psi uczniowie bardzo umiejętnie “czytali siebie”, aby umieli się prawidłowo ze sobą komunikować przygotowały moje psiaki, które są specjalistycznie przygotowane i przygotowywane do nauki innych psów.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Dwaj psi uczniowie, obydwoje przechodzący okresy buntu, ale dzięki umiejętnej pracy i prowadzeniu wszystko przebiega w miarę stabilnie. Oprócz tego każdy z psich uczniów trafił do nas z różnymi problemami, nad którymi wszyscy dzielnie pracują. Po ćwiczeniach na drugim placu szkoleniowym nasi uczniowie przyszli na wspólny odpoczynek do “domku” LikeDog. Wcześniej, bez pracy psich nauczycieli, wspólny odpoczynek tych dwóch psich chłopaków, który jest bardzo ważną nauką, nie byłby możliwy.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko-przeszkodach pracowaliśmy z naszym psim uczniem nad poprawieniem koordynacji, świadomości tylnych kończyn, równowagi i koncentracji. Tutaj jeszcze dodatkowo pracowaliśmy nad tym, aby Bruno zaczął się prawidłowo skupiać w towarzystwie innego psiaka, dawał sobie radę ze swoimi emocjami i nie rzucał się na innego psiaka. Psi chłopiec ma jeszcze dość z tym problem i nieładnie potrafi się nakręcić i wystartować do innego psiaka. Na razie zaczął respektować dzięki ciężkiej pracy sygnały wysyłane przez uczącego go psiego “profesora” Mufasę i Karmela. Do Ridzi Bruno chciał startować, ale pracowaliśmy nad tym, aby tego nie robił. Ridziunia nie czuła do końca dobrze w towarzystwie psiego ucznia, wyłapywała jego niefajne zamiary, ale wiedziała, że przy mnie nic jej nie grozi.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na spokojnie uczyliśmy naszego psiego ucznia w “domku” LikeDog akceptacji dotyku, żeby dał się spokojnie wytrzeć po spacerze swojej ukochanej właścicielce. Robiliśmy mu dobre skojarzenie z zabiegiem, którego większość psiaków bardzo nie lubi. Bruno podczas tych zabiegów w domu był bardzo nerwowy i gryzł.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Taki fajny widok, który uwieczniłam podczas przyjścia na wypoczynek do “domku” Likedog nie był od początku. To, że zaczęło się lepiej dziać z naszym psim uczniem, to ogromna zasługa moich psich chłopaków Karmela i Mufasy. Karmel, o czym można poczytać na stronie www został przeze mnie zaadoptowany, jako pies bardzo już zepsuty życiowo i wykazuajcy znaczne zachowania agresywne. Przeprowadziłam u niego umiejętnie zaplanowany proces resocjalizacji, po którym rewelacyjnie się zmienił. Mufasa, to pies, który został przeze mnie przygotowany i ciągle jest w trybie nauki, do pracy z innymi psami. Jest to pies o bardzo mocno rozwiniętych zachowaniach społecznych, dobrze zsocjalizowany, używający właściwych sygnałów. Nasz psi uczeń trochę zaczął doskwierać swoim domownikom. Już dochodziło do nieładnych wyskoków i złapania zębami. Bruno ma też mocno zaburzony socjal i komunikację z innymi psami. Ale nad wszystkim zaczęliśmy pracować, a psi nauczyciele nie dali się żadnym zaczepkom ze strony psiego ucznia i ze stoickim spokojem pokazywali, że to na nich nie działa.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Bruno w swoim tempie zapoznaje się na środowisku zróżnicowanym ze specjalnie zakupionymi do pracy z naszymi uczniami przeróżnymi przedmiotami. Bruno ma ogromne braki socjalizacyjne, dlatego na spokojnie będzie się w psim Collegu ze wszystkim, co może spotkać w swoim codziennym życiu, zaznajamiał i oswajał.

 

 

Bruno. Konsultacja behawioralna.

 

Ten oto psi chłopiec przyjechał na konsultację behawioralną do psiego Collegu wraz ze swoimi ukochanymi właścicielami. Widać, że z Bruncia będzie fajny psi chłopiec, tylko musimy nakierować psiego chłopca na dobre tory. Psi chłopiec ma problem ze swoimi emocjami, jeżeli ludzka rodzinka chce wyjść z domu, wtedy nieładnie się rzuca na domowników. Mamy też bardzo widoczny zaburzony socjal i od tego będziemy rozpoczynać naukę.