Bruno

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko-przeszkodach pracowaliśmy z naszym psim uczniem nad poprawieniem koordynacji, świadomości tylnych kończyn, równowagi i koncentracji. Tutaj jeszcze dodatkowo pracowaliśmy nad tym, aby Bruno zaczął się prawidłowo skupiać w towarzystwie innego psiaka, dawał sobie radę ze swoimi emocjami i nie rzucał się na innego psiaka. Psi chłopiec ma jeszcze dość z tym problem i nieładnie potrafi się nakręcić i wystartować do innego psiaka. Na razie zaczął respektować dzięki ciężkiej pracy sygnały wysyłane przez uczącego go psiego “profesora” Mufasę i Karmela. Do Ridzi Bruno chciał startować, ale pracowaliśmy nad tym, aby tego nie robił. Ridziunia nie czuła do końca dobrze w towarzystwie psiego ucznia, wyłapywała jego niefajne zamiary, ale wiedziała, że przy mnie nic jej nie grozi.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na spokojnie uczyliśmy naszego psiego ucznia w “domku” LikeDog akceptacji dotyku, żeby dał się spokojnie wytrzeć po spacerze swojej ukochanej właścicielce. Robiliśmy mu dobre skojarzenie z zabiegiem, którego większość psiaków bardzo nie lubi. Bruno podczas tych zabiegów w domu był bardzo nerwowy i gryzł.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Taki fajny widok, który uwieczniłam podczas przyjścia na wypoczynek do “domku” Likedog nie był od początku. To, że zaczęło się lepiej dziać z naszym psim uczniem, to ogromna zasługa moich psich chłopaków Karmela i Mufasy. Karmel, o czym można poczytać na stronie www został przeze mnie zaadoptowany, jako pies bardzo już zepsuty życiowo i wykazuajcy znaczne zachowania agresywne. Przeprowadziłam u niego umiejętnie zaplanowany proces resocjalizacji, po którym rewelacyjnie się zmienił. Mufasa, to pies, który został przeze mnie przygotowany i ciągle jest w trybie nauki, do pracy z innymi psami. Jest to pies o bardzo mocno rozwiniętych zachowaniach społecznych, dobrze zsocjalizowany, używający właściwych sygnałów. Nasz psi uczeń trochę zaczął doskwierać swoim domownikom. Już dochodziło do nieładnych wyskoków i złapania zębami. Bruno ma też mocno zaburzony socjal i komunikację z innymi psami. Ale nad wszystkim zaczęliśmy pracować, a psi nauczyciele nie dali się żadnym zaczepkom ze strony psiego ucznia i ze stoickim spokojem pokazywali, że to na nich nie działa.

 

 

Bruno pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Bruno w swoim tempie zapoznaje się na środowisku zróżnicowanym ze specjalnie zakupionymi do pracy z naszymi uczniami przeróżnymi przedmiotami. Bruno ma ogromne braki socjalizacyjne, dlatego na spokojnie będzie się w psim Collegu ze wszystkim, co może spotkać w swoim codziennym życiu, zaznajamiał i oswajał.

 

 

Bruno. Konsultacja behawioralna.

 

Ten oto psi chłopiec przyjechał na konsultację behawioralną do psiego Collegu wraz ze swoimi ukochanymi właścicielami. Widać, że z Bruncia będzie fajny psi chłopiec, tylko musimy nakierować psiego chłopca na dobre tory. Psi chłopiec ma problem ze swoimi emocjami, jeżeli ludzka rodzinka chce wyjść z domu, wtedy nieładnie się rzuca na domowników. Mamy też bardzo widoczny zaburzony socjal i od tego będziemy rozpoczynać naukę.