Buldzio

Buldzio pod opieką ekipy LikeDog.

 

Psiak który ma możliwość i może przebywać i uczyć się w towarzystwie bardzo zrównoważonych psychicznie psów, o stokroć szybciej staje się psem kontaktowym, socjalnym wobec innych psów i psem bardzo myślącym. Mój psi uczeń Buldzio pod moją opieką i część mojej domowej psiej ekipy, Mufasa, Karmelito i Ridzia 😍 P.S. A na początku Buldzio chciał wszystkich “zjeść”.

 

 

Buldzio pod opieką ekipy LikeDog.

 

Przyzwyczajamy psiego chłopca do dotyku różnych części ciała, żeby spokojnie wytrzymywał na przykład wizytę w lecznicy.

 

 

Buldzio pod opieką ekipy LikeDog.

 

Najpierw dużo przeróżnej nauki w specjalnie dobranej grupie, a potem fajny, wspólny odpoczynek w “domku” LikeDog. Wspólny, spokojny odpoczynek, to również bardzo ważna nauka, ponieważ psiaki uczą się przebywania w towarzystwie innych psiaków i radzenia sobie ze swoimi emocjami, uczą się spokoju, uczą się prawidłowo wypoczywać. Bardzo dużo psów niestety nie umie spokojnie odpoczywać, a to później przekłada się na ich zdrowie psychiczne i fizyczne. Dlatego nasi psi uczniowie są uczeni i przygotowywani do radzenia sobie w codziennym życiu. Pies zaspokojony a potem pies spokojny, to marzenie wielu właścicieli. Niby brzmi prosto i wydaje się, że to nic takiego, jednak dla wielu ludzi osiągnięcie tego w codziennym życiu jest bardzo trudne.

 

 

Buldzio pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń zaczął bardzo ładnie uczyć się przy swoim psim nauczycielu Mufasie. Buldzio bardzo obserwował co robi Mufek i fajnie uczył się od niego wielu poprawnych psich zachowań. Nasz psi uczeń, który na początku atakował tylko Mufka, po czasie zobaczył, że takie zachowanie nie ma sensu, że nic nie daje, co ładnie Mufasa mu pokazał, że na niego to nie działa i psi chłopak zaczął powoli wchodzić w fajną interakcję z Mufasą.

 

 

Buldzio pod opieką ekipy LikeDog.

 

Zanim nasz mały uczeń spotkał się z Mufasą, sam uczył się poznawania wielu rzeczy na specjalnie przygotowanym środowisku zróżnicowanym. Buldzio na początku bał się wielu rzeczy, do innych startował od razu z warczeniem. Na początku, kiedy zobaczył Mufasę, też wystartował od razu z atakiem i dlatego pierwsze “zobaczenie się” było sekurowane bramką, ponieważ Buldzio pierwsze co chciał, to gryźć. Później spokojnie nasz psi uczeń obserwował stabilnego i spokojnego Mufasę, a kiedy stwierdziłyśmy, że już powoli można, mały wszedł w bezpośredni kontakt ze swoim pism nauczycielem.

 

 

Konsultacja behawioralna. Buldzio.

 

Filmik nr 1.

Ukochani właściciciele przyjechali na konsultację do psiego Collegu wraz ze swoim psim chłopcem. Ludzka rodzinka chce jak najlepiej wychować swojego młodzika. Musimy popracować nad niektórymi sprawami. Najpierw nasz psi chłopak musi fajnie poznać otaczający go świat i nauczyć się sobie w nim radzić. Buldzio boi się dość wielu rzeczy i odgłosów i musimy umiejętnie popracować nad tym z psim chłopcem.

 

Na specjalnie przygotowanym środowisku zróżnicowanym psiak na spokojnie zapoznawał się ze wszytkim. Tak specjalnie przygotowane środowisko zróżnicowane to bardzo ważna rzecz w psim Collegu. Tutaj psiaki poprzez poznawanie nowych kształtów, powierzchni, zapachów, dźwięków i smaków uczy się “świata”. Na tak specjalnie przygotowanym środowisku psiak eksplorując zaczyna używać wszystkich swoich zmysłów. Wszystko na spokojnie, bez żadnego przymusu. Dzięki temu psiak nabywa nowe doświadczenia i uczy się radzić ze swoimi emocjami.

 

 

Filmik nr 2.

Od tego momentu, kiedy psi chłopak zapoznawał się z wieloma rzeczami na środowisku zróżnicowanym już trochę czasu minęło. Teraz już nasz psi uczeń poznał swojego uczącego go psiego “profesora” Mufase i Roxulkę i ostatnio nową koleżankę Czekoladzie która też została nauczona prawidłowej psiej komunikacji i ma ją bardzo dobrze opanowaną. Parę psiaków nasz psi chłopak też zobaczył, ale nie pajał do nich niczym fajnym przekazując jedynie mocne, gardłowe warczenie. Ale o tym właśnie też nam mówili ukochani właściciele psiego chłopca, że Buldzio mocno startuje do innych.

 

Psiak nie musi wszystkich “kochać”, ale najważniejsze, aby umiał sobie poradzić ze swoimi emocjami na ile to możliwe, widząc innego psa, który mu się “nie spodoba” i aby właściciel mógł nad nim umiejętnie zapanować nie używając przy tym żadnych nerwów i zachowań niepożądanych. Wracając do filmiku, nasz psi uczeń stopniowo wszytko poznawał. Był bardzo ciekawy wszystkiego, ale wielu rzeczy i odgłosów bał się. Jak mu coś nie pasowało, od razu na to warczał.