Buldzio

Buldzio pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń pogłębiał swoją naukę w towarzystwie swojego psiego nauczyciela Mufasy. Buldzio to bardzo żywiołowy psi chłopak nie zawsze kontrolujący swoje emocje i tolerujący tylko najbardziej naszą psią ekipę. A raczej to nasza psia ekipa ma dużo cierpliwości do naszego psiego ucznia i na każdym kroku Buldzio jest na ile to możliwe, patrząc na jego temperament, uczony przez nasze psiaki prawidłowych psich zachowań. Najważnjejsze że w domu żyjący dobrze ze swoją ludzką rodzinką a w tym z dwójką dzieciaczków 🙂

 

 

Nasz psi uczeń Buldzio uczył się ze swoimi psimi nauczycielami Buszką i Mufasą, oraz naszą psią uczennicą Cortinką.

 

Pracowaliśmy nad wieloma sprawami, a w dużej mierze ciągle pracujemy nad tym, aby nasz psi uczeń wyważał się i umiał sobie radzić ze swoimi emocjami. Buldzio to bardzo charakterny psi chłopak i należy bardzo kontrolować jego przebywanie z innymi psiakami, ponieważ bardzo szybko przechodzi w skrajności emocjonalne. Buldzio dogaduje się z moimi psiakami, a raczej one mają dla niego dużo cierpliwości. Toleruje też naszą psią uczennicę Cortinkę. Z innymi psami jest ciężko i jak Buldziowi ktoś nei podejdzie, a jest takich psów dużo, to od razu idzie na atak. Dlatego psi chłopak szczególnie podczas spacerów musi być pod szczególną kontrolą, ponieważ to co w nim siedzi, jest silniejsze od wszystkiego.

 

 

Buldzio pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Psia ekipa wybawiona, pozytywnie zmęczona, zaraz coś pysznego do pochrupania dostaną i czas na wypoczynek 🙂

 

 

I na śniegu i bez śniegu 🙂
Buldzio pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Nasz charakterny psi uczeń Buldzio uczył się przy swoim psim nauczycielu Mufasie, a kiedy była chwila na zabawę, to psi chłopcy bawili się, jednak nie może to trwać długo, ponieważ przychodzi moment, że Buldziowi przestawia się coś w głowie i bardzo zaczyna się nakręcać i bardzo chce zaatakować. I nigdy nie wiadomo, kiedy to nastąpi, więc należy wszystko bardzo kontrolować. Tak obserwując to wszystko, myślę że nasz psi uczeń dużo niepożądanych zachowań “wyssał z mlekiem matki”, albo tata mu przekazał.

 

 

Buldzio pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Nasz psi uczeń Buldzio rewelacyjnie spędza czas w psim Collegu na naukach, ćwiczeniach i zabawach. Przede wszystkim Buldzio uczy się nieustannie radzić ze swoimi emocjami w towarzystwie swoich psich nauczycieli Buszki i Mufasy. A to na pozór wszystkiego jest ciężką pracą i zawsze należy mieć nad tym kontrolę. Dużej ilości psiaków nasz psi uczeń nie toleruje i zawsze trzeba mieć to na uwadze.

 

 

Buldzio i Tygrysek pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Psi chłopcy mieszkają razem, więc dużo rzeczy będą razem robić 🙂 Między innymi chodzić na spacerki. Najpierw Buldzio uczył się chodzenia na smyczce, teraz psi chłopcy uczą się wspólnego spacerowania.

 

 

Buldzio pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Nasz psi uczeń Buldzio ćwiczył dzielnie na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko-przeszkodach. Poprawialiśmy koordynację, równowagę, koncentrację i świadomość tylnych kończyn.

 

 

Pies myślący, to pies ciekawy świata 🙂

 

Samochód się tankuje, a psi chłopcy obserwują, co się dzieje na stacji paliw 🙂

 

 

Tacy mądrzy i myślący z nas uczniowie, co widać po minkach i postawach 🙂

 

Psi chłopcy dzielnie ćwiczą 🙂 A Buldzio uczy się dobrych psich manier i radzenia sobie ze swoimi emocjami od Mufcia.

 

 

Buldzio pod opieką ekipy LikeDog.

 

Filmik nr 5.

Jeszcze Buldzia nosi, jeszcze trochę zaczepia psiaki, ale już pomalutku opada z tego i również szykuje się do wypoczynku 🙂 Następna sesja w resocjalizacji Buldzia zakończona sukcesem 🙂

 

 

Filmik nr 4.

Już widać zmęczenie i naturalnym następstwem po wcześniejszym treningu, a potem sesjach powinien być odpoczynek. Jednak nie każdy psiak to potrafi. Buldzio już sobie przysiadł i myśli 🙂 Dookoła ekipa już odpoczywa sobie.

 

 

Filmik nr 3.

Już Roxulka i Mufasa chcą wypocząć po zajęciach, jednak jeszcze nie czują się komfortowo, bo Buldzio krąży i nie może się uspokoić, ale pomału, pomału przekierowywuje się na coś innego, niż tylko ciągłe, obsesyjne lizanie.

 

 

Filmik nr 2.

Nauczenie psiaka prawidłowej psiej komunikacji wymaga pracy i poświęcenia. Nic nie ma tak od razu i nic nie stanie się ot tak. Jeżeli pies wykazuje jakieś niepożądane zachowania na przykład w postaci fiksacji na jakimś punkcie, jak tutaj, co widzimy na filmiku obsesyjnym lizaniu drugiego psa, to nigdy nic nie da krzyczenie na niego, czy jakieś inne metody zastraszające, bo to jeśli coś stłumi, to tylko na chwilę a nie o to w tym wszystkim chodzi i tak nie pozbędziemy się problemu. A psiak tak zafiksowany będzie obsesyjnie w końcu lizał wszystko i ciągle będzie tak jakby na “haju” i jedno tylko miał w głowie, a to bardzo wykańcza psa, no i wszystkich dookoła. Dlatego wszystko na spokojnie i ogromna rola naszych psiaków w umiejętnym wygaszeniu pewnych zachowań.

 

 

Filmik nr 1.

Tak ważna podczas resocjalizacji nauka ze stabilnymi emocjonalnie psami, które ładnie uczą i które potrafią dużo znieść. Co nie znaczy, że nasze psiaki muszą to znosić, a potem my musimy się napracować, aby wyrównać ich emocje, ale nikt tak dobrze nie pomoże drugiemu psu w pewnych kwestiach, jak drugi stabilny emocjonalnie pies. Nasz psi uczeń Buldzio już nauczył się wielu rzeczy w psim Collegu, ale jeszcze wiele mamy do wypracowania. Tutaj skupiliśmy się nad tym, nad czym pracujemy, od momentu kiedy Buldzio zaczął przestawać atakować inne psy. To na co Buldzio się przerzucił, a raczej miał od początku, bo w ten sposób ciągle nie dawał żyć drugiemu pieskowi, z którym mieszka. Buldzio obsesyjnie i bardzo natrętnie liże inne psiaki i nie jest to ani “słodkie”, ani fajne a wręcz doprowadza drugiego psa do szału. I gdyby to spotkało psa, którego próg wytrzymałości jest bardzo niski, skończyłoby się to wszystko bardzo źle. Dlatego nasze psiaki, a tutaj w szczególności Roxulka cierpliwie pokazuje Buldziowi, że takie zachowanie nie jest fajne.

 

 

Buldzio i Mufasa.

 

Nasz psi uczeń bardzo ładnie uczy się od naszych psiaków prawidłowych psich zachowań. Tutaj Buldzio uczył się cierpliwości i radzenia sobie ze swoimi emocjami przy Mufasie 🙂

 

 

Buldzio pod opieką ekipy LikeDog.
Różne etapy drogi do “fajności”, czyli trochę urywków z nauki.

 

Może zacznę od tego, co często powtarzam odnośnie moje pracy, że kolorowe zdjęcia to nie wszystko 😉 Fajnie się z pewnością patrzy na przeróżne zdjęcia przedstawiające fajne psiaki, ale należy pamiętać, że zawsze kryje się za nimi ogrom pracy. Więc wróćmy do naszego psiego ucznia Buldzia.

 

Na początku, kiedy psi chłopiec do nas trafił miał bardzo zaburzony social, bał się wielu rzeczy, ale do tego był ciekawski, tylko że na wszystko reagował warczeniem i startowaniem zarówno jak i do martwych przedmiotów, tak i psów. Najpierw nasz młodzik uczył się w psim Collegu na specjalnie przygotowanym wzbogaconym środowisku, czyli w miejscu, gdzie pies poprzez spokojną, niewymuszoną eksploracje zaczyna używać wszystkich zmysłów i uczy się wszystkiego, co go otacza i będzie otaczać w codziennym życiu. Nauka i przebywanie na tak specjalistycznie przygotowanym zróżnicowanym środowisku jest bardzo ważne dla psa, gdzie poznając mnóstwo rzeczy, płaszczyzn, struktur, dźwięków, kształtów, uczy on się radzić sobie ze swoimi emocjami.

 

Bardzo szybko do pracy z Buldziem przystąpili Mufasa i Roxulka. Później Buldzio poznał pozostałą moją domową psią ekipę, jak i również inne psiaki moich klientów i nie wszystkich polubił i nie musi, ale też w towarzystwie innych psiaków musi znać pewne zasady. Nie może tak się rzucać, tak jak to robił na początku. Nasz psi uczeń uczy się z nami regularnie i mamy coraz fajniejsze efekty, a mieliśmy i mamy dość nadrabiania 😎 I już coraz częściej możemy się cieszyć właśnie takim widokiem, no to trochę pokazujemy tak jakby od końca, ale w trakcie pracy i wrócimy do pokazania paru naszych przebiegów pracy, bądź symulacji, jakie miały miejsce do tej pory. Bo nigdy nie jest od razu fajnie, zawsze trzeba do czegoś dość i w sumie to ciągle dochodzić 🤓 Na zdjęciach razem z Buldziem widzimy Roxulkę, Buszkę i Mufas.

 

 

Filmik nr 5.

O ile już udało się, że Buldzio tolerował Roxulkę i Mufasę i z nimi się zaczął dogadywać, tak widok innych psiaków doprowdzał go do szału i wtedy kompletnie nie panował nad sobą. Z tym też mieli problem na spacerach Buldzia ukochani właściciele, a Buldzia utrzymać, to nie lada wyczyn 😎 Najpierw musieliśmy sprawdzić, jaki jest wyrzut emocji a potem po przeanalizowaniu zaczęliśmy nad tym pracować i dalej pracujemy 🙂

 

 

Filmik nr 4.

Symulacja.
Tutaj spotkały się dwa psiaki, które nie za bardzo lubią obecność innego psa i też to sobie pokazały. Wszystko było robione z uwzględnieniem i zastosowaniem środków bezpieczeństwa. Musimy zawsze zdawać sobie sprawę, że nawet jak psiaki mają po parę miesięcy, mogą sobie zrobić ogromną krzywdę, jeżeli będą miały możliwość doskoczenia do siebie i nie łudźmy się, że się dogadają. Nasza psia uczennica została wyprowadzona z tej sytuacji. ‼️ Takie “spotkania” mogą się się zdarzyć w różnych miejscach na przykład w lecznicy i jeżeli wiemy, że nasz psiak różnie reaguje na inne psy, zachowajmy wszelkie środki ostrożności.

 

 

Filmik nr 3.

Roxulka też musiała dużo znosić przebywając z naszym psim uczniem. Na wszystkie sposoby pokazywała Buldziowi, że nie chce tego, żeby dał jej spokój i żeby odszedł. Parę razy przez chwilkę na sekundę Buldzio coś niby zrozumiał, ale to było tylko złudne, zaraz wracał do swojej prowokacji i fundował coraz większe nerwy Roxulce. W końcu musiał wkroczyć człowiek i zabrać Buldzia. W ten sposób Roxulka dostała wsparcie.

 

 

Filmik nr 2.

Tutaj Mufasa cierpliwie starał się wytrzymać, mimo że miał dosyć ciągłego go napastowania i obsesyjnego lizania przez Buldzia. Takie zachowanie Buldzia, które widzimy na filmiku nie jest niczym fajnym dla drugiego psa i dużo psów nie wytrzymałoby tego. Mufasa odchodzi, ale to jest pies o bardzo wyważonych emocjach. Wcześniej Mufasa ziewał, uspokajał siebie i otoczenie, ale Buldzio nic nie czytał.

 

 

Filmik nr 1.

Tutaj już mieliśmy etap, że Buldzio nie chciał atakować Mufka i próbował coś z nim podjąć. Nie była to jeszcze na pewno zabawa, a jakieś próby. Na pewno psi chłopcy tutaj nie wiedzieli, czego mogą się po sobie spodziewać. Taka głupawka i elementy zachowań demonstracyjnych.

 

 

Bardzo skupiliśmy się i skupiamy na ćwiczeniach na specjalistycznych zabawko-przeszkodach, gdzie doskonalimy koordynację, poprawiamy świadomość tylnych kończyn, równowagę i koncentrację. We wszystkich ćwiczeniach towarzyszył Buldziowi Mufasa, który bardzo ładnie pokazywał mu prawidłowe psie maniery.

 

 

Buldzio pod opieką ekipy LikeDog.

 

Sto lat. Sto lat 😃 My dzisiaj świętujemy 😃😍💃🕺 Mufasa skończył dzisiaj rok 🙂 I robimy sobie psie urodzinki a podczas nich fajne psie zadania, bo my zawsze za tym, żeby dobrze i umiejętnie stymulować głowy 🙂 Wszyscy zgodnie i w skupieniu wyczekują zadań 🙂 A z nami też nasz psi uczeń Buldzio, który jest pod moją opieką 🙂 Kurcze, wszystko fajnie, ale jak ten czas szybko leci. Dlatego cieszmy się każdym dniem i każdą chwilą z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi ☺️

 

 

Buldzio pod opieką ekipy LikeDog.

 

Psiak który ma możliwość i może przebywać i uczyć się w towarzystwie bardzo zrównoważonych psychicznie psów, o stokroć szybciej staje się psem kontaktowym, socjalnym wobec innych psów i psem bardzo myślącym. Mój psi uczeń Buldzio pod moją opieką i część mojej domowej psiej ekipy, Mufasa, Karmelito i Ridzia 😍 P.S. A na początku Buldzio chciał wszystkich “zjeść”.

 

 

Buldzio pod opieką ekipy LikeDog.

 

Przyzwyczajamy psiego chłopca do dotyku różnych części ciała, żeby spokojnie wytrzymywał na przykład wizytę w lecznicy.

 

 

Buldzio pod opieką ekipy LikeDog.

 

Najpierw dużo przeróżnej nauki w specjalnie dobranej grupie, a potem fajny, wspólny odpoczynek w “domku” LikeDog. Wspólny, spokojny odpoczynek, to również bardzo ważna nauka, ponieważ psiaki uczą się przebywania w towarzystwie innych psiaków i radzenia sobie ze swoimi emocjami, uczą się spokoju, uczą się prawidłowo wypoczywać. Bardzo dużo psów niestety nie umie spokojnie odpoczywać, a to później przekłada się na ich zdrowie psychiczne i fizyczne. Dlatego nasi psi uczniowie są uczeni i przygotowywani do radzenia sobie w codziennym życiu. Pies zaspokojony a potem pies spokojny, to marzenie wielu właścicieli. Niby brzmi prosto i wydaje się, że to nic takiego, jednak dla wielu ludzi osiągnięcie tego w codziennym życiu jest bardzo trudne.

 

 

Buldzio pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń zaczął bardzo ładnie uczyć się przy swoim psim nauczycielu Mufasie. Buldzio bardzo obserwował co robi Mufek i fajnie uczył się od niego wielu poprawnych psich zachowań. Nasz psi uczeń, który na początku atakował tylko Mufka, po czasie zobaczył, że takie zachowanie nie ma sensu, że nic nie daje, co ładnie Mufasa mu pokazał, że na niego to nie działa i psi chłopak zaczął powoli wchodzić w fajną interakcję z Mufasą.

 

 

Buldzio pod opieką ekipy LikeDog.

 

Zanim nasz mały uczeń spotkał się z Mufasą, sam uczył się poznawania wielu rzeczy na specjalnie przygotowanym środowisku zróżnicowanym. Buldzio na początku bał się wielu rzeczy, do innych startował od razu z warczeniem. Na początku, kiedy zobaczył Mufasę, też wystartował od razu z atakiem i dlatego pierwsze “zobaczenie się” było sekurowane bramką, ponieważ Buldzio pierwsze co chciał, to gryźć. Później spokojnie nasz psi uczeń obserwował stabilnego i spokojnego Mufasę, a kiedy stwierdziłyśmy, że już powoli można, mały wszedł w bezpośredni kontakt ze swoim pism nauczycielem.

 

 

Konsultacja behawioralna. Buldzio.

 

Filmik nr 1.

Ukochani właściciciele przyjechali na konsultację do psiego Collegu wraz ze swoim psim chłopcem. Ludzka rodzinka chce jak najlepiej wychować swojego młodzika. Musimy popracować nad niektórymi sprawami. Najpierw nasz psi chłopak musi fajnie poznać otaczający go świat i nauczyć się sobie w nim radzić. Buldzio boi się dość wielu rzeczy i odgłosów i musimy umiejętnie popracować nad tym z psim chłopcem.

 

Na specjalnie przygotowanym środowisku zróżnicowanym psiak na spokojnie zapoznawał się ze wszytkim. Tak specjalnie przygotowane środowisko zróżnicowane to bardzo ważna rzecz w psim Collegu. Tutaj psiaki poprzez poznawanie nowych kształtów, powierzchni, zapachów, dźwięków i smaków uczy się “świata”. Na tak specjalnie przygotowanym środowisku psiak eksplorując zaczyna używać wszystkich swoich zmysłów. Wszystko na spokojnie, bez żadnego przymusu. Dzięki temu psiak nabywa nowe doświadczenia i uczy się radzić ze swoimi emocjami.

 

 

Filmik nr 2.

Od tego momentu, kiedy psi chłopak zapoznawał się z wieloma rzeczami na środowisku zróżnicowanym już trochę czasu minęło. Teraz już nasz psi uczeń poznał swojego uczącego go psiego “profesora” Mufase i Roxulkę i ostatnio nową koleżankę Czekoladzie która też została nauczona prawidłowej psiej komunikacji i ma ją bardzo dobrze opanowaną. Parę psiaków nasz psi chłopak też zobaczył, ale nie pajał do nich niczym fajnym przekazując jedynie mocne, gardłowe warczenie. Ale o tym właśnie też nam mówili ukochani właściciele psiego chłopca, że Buldzio mocno startuje do innych.

 

Psiak nie musi wszystkich “kochać”, ale najważniejsze, aby umiał sobie poradzić ze swoimi emocjami na ile to możliwe, widząc innego psa, który mu się “nie spodoba” i aby właściciel mógł nad nim umiejętnie zapanować nie używając przy tym żadnych nerwów i zachowań niepożądanych. Wracając do filmiku, nasz psi uczeń stopniowo wszytko poznawał. Był bardzo ciekawy wszystkiego, ale wielu rzeczy i odgłosów bał się. Jak mu coś nie pasowało, od razu na to warczał.