Chico

Chicco pod opieką ekipy LikeDog,

 

Nasz psi uczeń pomimo młodzieńczego buntu, który przechodzi bardzo ładnie się skupiał na zadaniach podczas zajęć. Widać, ile już pracy zostało wykonane i jak Chicco się zmienia, a na początku był to maluch z dużym bagażem problemów, wykazujący znaczne zachowania agresywne i zmieniający domy. Na szczęście psi chłopiec ma teraz mądrych i wspaniałych właścicieli 🤗

 

 

Chicco pod opieką ekipy LikeDog,

 

Nasz psi uczeń najpierw dzielnie ćwiczył na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko-przeszkodach i pracował nad poprawieniem koordynacji ruchowej, a po przerwie w “domku” LikeDog zaczęliśmy przygotowywać Chicco do obecności malutkiego dzidziusia, do machania rączkami i nóżkami, do płaczu maleňstwa. Za jakiś czas w ludzkiej rodzince psiego chłopca pojawi się maleństwo i nasz psi uczeń zaczyna być przygotowywany, aby radził sobie ze swoimi emocjami w obecności dzidziusia.

 

 

Chicco pod opieką ekipy LikeDog,

 

Nasi dwaj psi uczniowie dzielnie ćwiczyli na pierwszym placu szkoleniowym. Zarówno Mentos, jak i Chicco to bardzo charakterni psi chłopcy. Mentos kiedyś atakował wszystkich, a teraz to już całkiem inny psi chłopiec. Jak zawsze ogromny udział w nauce naszego Mentosika wykonała psia kadra nauczycielska, a jego ukochani właściciele dzielnie odrabiali zadania domowe. A teraz dzięki obopólnej pracy, nasz psi chłopiec tak cudownie się zmienił, a co nas bardzo cieszy, to Mentuś bardzo otworzył się na świat, jest wszystkiego bardzo ciekawy i uwielbia przyjeżdżać do swojego psiego Collegu, a potem bardzo szczęśliwy wraca do swojego cudownego domciu. Nasz psi uczeń Chicco na początku miał duże problemy z agresją jako maluch, zmieniał domy, a teraz ma w końcu swój cudowny dom i ukochaną ludzką rodzinkę. Stany emocjoanalne Chicco są różne, ale na to, co było, a co by mogło się stać bez mądrej pracy, to tak mamy super postępy. Teraz Chicco wchodzi w okres młodzieńczy, a w takim okresie buntu wraca często dużo wcześniejszych niepożądanych zachowań i trzeba to ze spokojem przejść. Nas bardzo cieszy, bo i jeden psi chłopiec, jak i drugi mają cudowne swoje ludzkie rodzinki, które chcą dla nich jak najlepiej😍.

 

 

Chico pod opieką ekipy LikeDog.

 

Krótka chwila na odpoczynek po przeprowadzeniu sesji resocjalizacyjnej. Nasi psi uczniowie uczyli się radzenia sobie ze swoimi emocjami podczas symulacji spacerowej. Jeden i drugi psi chłopak, to bardzo silne charaktery, a do tego “miłości i przyjaźni” wśród nich nie będzie i wcale nie musi być i nie o to chodzi, aby wszystkie psy się “kochały”, ale ważne jest to, żeby umiały dawać sobie radę ze swoimi emocjami, kiedy na przykład podczas spaceru ze swoimi właścicielami będą się mijać z innym psem, bądź gdzieś będą widzieć innego psa.

 

 

Chico pod opieką ekipy LikeDog.

 

Ani Bejlutka, ani Chicco jeszcze jakiś czas temu tak spokojnie by nie odpoczywali. Mieliśmy duże pobudzenie, nie radzenie sobie ze swoimi emocjami, nieładne wyskoki do innych psów i ludzi, brak znajomości prawidłowej psiej komunikacji, a teraz dzięki systematycznej i sumiennej pracy, ogromnego zaangażowania psiej kadry nauczycielskiej, to już teraz całkiem inne psiaki, coraz bardziej myślące, obserwujące, spokojniejsze, zaczynające się ładnie komunikować i umiejące prawidłowo wypoczywać, co jest bardzo ważną czynnością w codziennym życiu psa. Tutaj po zajęciach na pierwszym placu szkoleniowym Bejlutka i Chicco udali się na odpoczynek do “domku” LikeDog i bardzo ładnie odpoczywali.

 

 

Chico pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi dwaj uczniowie dzielnie ćwiczyli na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko przeszkodach. Pracowaliśmy nad poprawieniem koordynacji ruchowej, równowagi, koncentarcji i świadomości tylnej części ciała. Psi uczniowie wcześniej bardzo umiejętnie przygotowywani między innymi przez psiego “profesora” Mufasę , bardzo ładnie radzili sobie ze swoimi emocjami w swoim towarzystwie.

 

 

Chico pod opieką ekipy LikeDog.

 

Z naszym psim uczniem pracowaliśmy na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko przeszkodach. Już coraz lepiej przygotowywany przez nas myślący psi uczeń dzielnie ćwiczył, a dzięki przeróżnym, umiejętnie poprowadzonym ćwiczeniom pracowaliśmy nad poprawieniem koordynacji ruchowej, równowagi, świadomości tylnych kończyn i koncentracji. Oprócz wielu ważnych ćwiczeń, nasz psi uczeń uczył się akceptacji innych ludzi, prawidłowej komunikacji z nimi, współpracy. Wcześniej psi chłopiec miał z tym duży problem startując nieładnie zarówno do innych psów, jak i do ludzi.

 

 

Chico pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń uczył się radzić sobie ze swoimi emocjami, spokojnego wystania wśród wielu bodźców rozpraszających. Pracowaliśmy nad tym, aby nasz psi uczeń nie rzucał się na innych, kiedy są w ruchu, aby nie szczekał i żeby nie gryzł swojej smyczy.

 

 

Chico pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym korzystając ze specjalistycznych zabawko-przeszkód pracowaliśmy z naszym psim uczniem nad poprawieniem koordynacji ruchowej, nad umiejętnym radzeniem sobie ze swoimi emocjami w różnych sytuacjach, zwiększaliśmy zdolność logicznego myślenia, koncentarcji i uczyliśmy konsekwencji w działaniu.

 

 

Chico pod opieką ekipy LikeDog.

 

Chicco: “Kurcze, chyba się żarty skończyły 🤔, psia kadra nauczycielska wraz z ludzką przystąpiła do nauki i już mi chyba nie wypada tak się na nich rzucać, szarpać smycz, bo wszyscy tacy poważni, ogarnięci więc ja też muszę się wziąść w garść” 😎.

Behawiorystka: 👩 Pracowaliśmy z naszym psim uczniem nad kontrolą emocji na środowisku zróżnicowanym wśród wielu rozproszeń. Chicco uczył się radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach, był umiejętnie przekierowywany, kiedy chciał się na kogoś rzucić, kiedy chciał szarpać i gryźć smycz i kiedy próbował atakować swój ogon. Dużo pracy jeszcze przed nami, ale już widać pierwsze pozytywy w docieraniu do głowy tego psiego agenta.

 

 

Chico pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nooo normalnie po odpowiednich zajęciach to nawet jakbyśmy patrzyły na takich dwóch psich słodziaków 😎 Ale w główkach się wyrównało, to i nasze dwa psie gagatki się uspokoiły na zajęciach. No i ogrom pracy wykonała i wykonuje psia kadra nauczycielska. Szczególnie psi “profesor” Mufasa musiał dużo przyjąć na swoje barki, no i dalej przyjmuje 😎 Ale co najważniejsze te dwa psie diabełki mają najlepszą naukę i wszyscy w psim Collegu ich pięknie uczą. Nasz psi uczeń Quick ma już dość dobrze opanowaną psią komunikację, dzięki temu, że dłużej się uczy w psim Collegu, a nasz charakterny diabełek Chicco powoli i stopniowo wchodzi w tajniki nauki, po tym jak zaczyna nam się udawać docierać do jego główki.
PS. Jeszcze trochę wcześniej ci dwaj panowie w swoim kierunku posyłali tylko noże i pistolety 😎, ale psi “profesor” Mufasa dzielenie uczył jednego i drugiego gagatka, że należy zachować klasę i kulturę w swojej obecności 🙂

 

 

Chico pod opieką ekipy LikeDog.

 

“Ale jestem szczęśliwy, że przybyłem na zajęcia do mojej ulubionej szkoły 🙂 Hallo szkoła 🙂, hej, hej “profesorze” Mufaso jestem. Mam nadzieję, że masz dużo siły psychicznej, aby mnie znów tak super uczyć 🙂, bo warto, nauka zaczyna wchodzić do głowy 🤓”

 

 

Chico pod opieką ekipy LikeDog.

 

Po bardzo ważnej sesji rehabilitacyjnej przyszedł czas na odpoczynek w “domku” LikeDog, który również jest bardzo ważną nauką. Wszyscy z psiej kadry nauczycielskiej udali się na drzemkę i nasz psi uczeń też ładnie się wyciszył, co jest już dużym sukcesem. Nie było już nadmiernych prowokacji ze strony psiego ucznia, żadnego doskakiwania, za to fajny, spokojny stan umysłu.

 

 

Chico pod opieką ekipy LikeDog.

 

Najpierw cała ekipa bardzo dzielnie pracowała na pierwszym placu szkoleniowym, a potem wszyscy udali się na wypoczynek do “domku” LikeDog, który także jest bardzo ważną nauką. Bardzo dużo psiaków nie potrafi prawidłowo wypoczywać, nie daje sobie rady ze swoimi emocjami, jest w ciągłym pobudzeniu i na ciągłym czuwaniu. A to bardzo mocno nie sprzyja prawidłowemu rozwojowi zwierzęcia. Organizm psa będąc w ciągłym stresie bardzo się wyniszcza. Pies wtedy zaczyna częściej chorować. nie potrafi się również poprawnie zachowywać, a bierze się to z tego, że utrzymuje się stan przewlekłego stresu, a podczas wszelkich reakcji na ten stres organizm utrzymuje stan awaryjny przed długi okres, czego niestety “efektem” jest dystres, a w wyniku tego dochodzi do tego, że organizm pozbywa się wartościowych zasobów i to łącznie z tymi, które wpływają na wzrost, naukę i układ immunologiczny. Dlatego, my w naszym psim Collegu LikeDog uczymy tych wszystkich ważnych życiowych zachowań, aby psiaki mogły normalnie i spokojnie funkcjonować w swoim życiu. Nasz psi uczeń Chicco bardzo ładnie zaczął się przy kadrze psio – nauczycielskiej uczyć się prawidłowego wypoczynku, a najlepiej mu się odpoczywało przy swoim psim nauczycielu Mufasie.

 

 

Chico pod opieką ekipy LikeDog.

 

Tak jak zawsze powtarzam, że “kolorowe” zdjęcia uwieczniające chwilę, to “odrobinka” ogromu często bardzo ciężkiej pracy i nie pokazują tego, jak ciężko muszą się wszyscy napracować. Kadra nauczycielska pomału zaczęła uczyć naszego psiego ucznia poprawnych psich zachowań,.ale jeszcze mamy dość utrudnienia, ponieważ Chicco jest bardzo pobudzony i bardzo rozkojarzony i trzeba się mocno “napocić”, aby dotrzeć do głowy psiego chłopca i spowodować spokojny stan umysłu. I tak już mamy znaczne postępy. Nie ma już takiego atakowania psich nauczycieli, jak na początku, gdzie Chicco doskakiwał do wszystkich, prowokował i chciał gryźć. Kadra psio – nauczycielska dzielnie to wytrzymywała i pokazywała, że takie zachowania nie są w porządku. Chicco poprzez taką naukę uczy się i będzie się uczył, że również nie wolno atakować i doskakiwać do ludzi.

 

 

Chico pod opieką ekipy LikeDog.

 

Najpierw praca z psią kadrą nauczycielską, potem odpoczynek i następnie indywidualne zajęcia na drugim placu szkoleniowym. Rozpoczęliśmy pracę nad skupianiem się, nad kontrolowaniem swoich emocji, kiedy w pobliżu są inne psiaki i nad usprawnieniem koordynacji ruchowej.

 

 

Chico pod opieką ekipy LikeDog.

 

Kiedy udało nam się trochę dzięki umiejętnym ćwiczeniom wpłynąć na to, aby nasz psi uczeń nie był tak pobudzony, to wtedy mieliśmy już momenty, że Chico nawet zaczynał się skupiać i myśleć, z czego bardzo się cieszyliśmy.

 

 

Chico pod opieką ekipy LikeDog.

 

Tutaj już po pierwszych ćwiczeniach przyszedł czas na odpoczynek w “domku” LikeDog. Nasza psia uczennica Fortuna ładnie się położyła, a psiego chłopca nosiło jeszcze i to dość, ale starał się chociaż chwilę być spokojnym, co już w przypadku Chico było wielkim sukcesem. Chico to bardzo charakterny psi chłopiec i jak na razie niezły “gagatek”, który gdyby mu pozwolić, chciałby wszystkich męczyć, rzucać się do każdego, a przy tym bez przerwy szczekając. Pierwszą naukę już z psim agentem odbywała psia kadra nauczycielska LikeDog.