Coco

Coco pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasz psi uczeń Coco w cieplutkim ubranku, wygodnych szeleczkach i obróżce w pełni przygotowany do zajęć w psim Collegu LikeDog. 😊🤗

 

 

Coco pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasi psi uczniowie najpierw dzielnie ćwiczyli na drugim placu szkoleniowym, później też bardzo ładnie się wyważali w swoim towarzystwie w “domku” LikeDog czekając na następne zadania.

 

 

Coco pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

To już było jakiś czas temu. Zarówno nasz psi uczeń Junior oraz psi uczeń Coco byli wcześniej niezależnie od siebie uczeni przez psiego profesora Mufasę poprawnych psich zachowań i poprawnej psiej komunikacji. Dzięki temu ci dwaj charakterni psi uczniowie rewelacyjnie wyważają się w swojej obecności. Na filmie krótki fragment z sesji rehabilitacyjnej Juniora oraz Coco. Nasi psi uczniowie na otwartej przestrzeni obserwują psich nauczycieli Mufasę i Karmela. Podczas tej sesji mieliśmy bardzo duży sukces, ponieważ psi uczniowie rewelacyjnie poradzili sobie z widokiem innych psów. Nikt nie wystartował i nikt się nie rzucał, a nasz psi uczeń Junior został w odpowiednim momencie słownie nagrodzony za swoje ładne i spokojne zachowanie.

 

 

Coco pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasi dwaj psi uczniowie bardzo ładnie wyważali się ćwicząc razem na drugim placu szkoleniowym na jednej z zabawko-przeszkód, na której doskonalili koordynację, skoczność oraz usprawniali procesy myśleniowe. Zarówno Coco jak i Junior to charakterni psi panowie, którzy dzięki wcześniejszej nauce przy psim profesorze Mufasie, coraz lepiej potrafią odczytywać psią komunikację i coraz mądrzej się nią posługują. Dzięki temu obaj psi uczniowie rewelacyjnie wyważają się w swoim towarzystwie. Taka wspólna nauka ma swoje pozytywne przełożenie na życie codzienne naszych psich uczniów. Często właściciele idąc ze swoimi psiakami muszą mijać się z przeróżnymi innymi psami, a dzięki nauce naszych psich uczniów w LikeDog potrafią one poradzić sobie na takim spacerze ze swoimi emocjami.

 

 

Coco pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza grupa psich uczniów dzielnie popracowała na pierwszym placu szkoleniowym 🙂 a po chwilowym odpoczynku w “domku” LikeDog wszyscy szykują się już do wyjścia na drugi plac szkoleniowy, gdzie podczas umiejętnie dobranych ćwiczeń psi uczniowie będą wyważać się w swojej obecności. Taka nauka bardzo mocno przekłada się później z rewelacyjnymi efektami na normalne życie naszych psich uczniów, na przykład podczas spaceru ze swoimi ukochanymi właścicielami. 🙂

 

 

Coco pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Coco i psia uczennica Coffie dwie bardzo charakterne osobowości, bardzo ładnie wspólnie ćwiczyli w “domku” LikeDog, wyważając się w swojej obecności. Przed naszym psim uczniem Coco jeszcze sporo pracy, ale na to co było, a co jest teraz, to Coco zrobił rewelacyjne postępy jeżeli chodzi o komunikację z innymi psami i jesteśmy z niego i jego ludzkiej rodzinki, która bardzo się stara dostosować do wszystkiego, o co prosimy bardzo dumne.

 

 

Coco pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Coco w pełni skupiony i gotowy do zajęć w swoim ulubionym psim Collegu LikeDog 🤗 🤓

 

 

Coco pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Coco coraz fajniej nam się odblokowuje i zmienia. Psi chłopak nie jest już ciągle spięty i poddenerwowany i potrafi już fajnie wyluzować, dzięki czemu coraz bardziej myśli nad tym co robi. Coco dzięki naukom przy naszych stabilnych emocjonalnie psich nauczycielach Mufasie i Karmelu coraz ładniej zaczyna nam się komunikować z innymi psiakami, a w przypadku Coco to ogromny już postęp, gdyż wcześniej Coco warczał, prowokował i rzucał się prawie na każdego psa.

 

 

Coco pod opieką ekipy LikeDog.

 

Junior i Coco to nasi dwaj psi uczniowie o bardzo mocnych i silnych charakterach. Przed rozpoczęciem zajęć w psim Collegu obaj psi chłopcy byli bardzo mocno niestabilni emocjonalnie. Przed nami jeszcze mnóstwo pracy, ale to co było a to co jest to już ogromny postęp. Obaj psi chłopcy byli już podczas wcześniejszych zajęć z psimi profesorami umiejętnie przygotowywani do spotkania innych wybranych psów, tak aby każdy z nich z takich spotkań wyniósł wiele samych dobrych dla siebie rzeczy. Na tym etapie wzajemnego spotkania psich chłopaków, dzięki zajęciom w psim Collegu LikeDog, zarówno Junior jak i Coco zaczęli już coraz lepiej posługiwać się psią komunikacją.

 

Na filmiku fragment z lekcji resocjalizacyjnej Coco i Juniora. Coco wcześniej odrazu atakował inne psy, a teraz bardzo mocno się wyważa, żeby tego nie zrobić. Bardzo długo wytrzymuje nachalne i mocne wąchanie go przez Juniora, do czasu kiedy Junior zdecydowanie za mocno, ze szturchnięciem obwąchiwał Coco przy głowie. W tym momencie Coco mocno zakomunikował warcząc i napierająć w kierunku Juniora, że nie było to zachowanie fair play z jego strony. A w tym momencie trzeba rozróżnić bezsensowne rzucanie się, a rzucanie się do innego psa, aby coś zakomunikować. Tutaj Coco nie wyskoczył bezsensownie i bez pomyślunku z agresją, tak jak to robił wcześniej, a mocno i zdecydowanie zakomunikował Juniorowi, że takie zachowanie jest niedopuszczalne. Z kolej Junior odczytał, wyważył się i odpuścił sobie odpowiadanie i rzucenie się do Coco, bo jeszcze kilka zajęć wcześniej bez wahania takby zrobił. Coco podjął delikatne próby zczytania Juniora poprzez obwąchanie, z czym Junior ma ogromny problem, gdyż sam za mocno i za intensywnie wącha inne psy, samemu nie dając się obwąchać, przez co psy nie czytają go dobrze. Junior wycofał się z sytuacji, co jest bardzo dużym postępem w wypadku Juniora.

 

Obie rodziny psich chłopaków zasługują na ogromną pochwałę, za to że regularnie przywożą swoich psich chłopaków na zajęcia do psiego Collegu, dostosowują się do tego o co prosimy i zdają sobie sprawę z tego, że ich psi chłopcy, którzy są poddawani procesom resocjalizacji, aby przystosować i przygotować ich na nowo do radzenia sobie w trudnym dla psiaków ludzkim świecie, potrzebują czasu, regularnej i humanitarnej pracy bez użycia żadnych metod i narzędzi awersyjnych, którymi gardzimy!

 

 

Coco pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Hades rewelacyjnie przeszedł w psim Collegu LikeDog umiejętnie zaplanowany i krok po kroku realizowany proces resocjalizacji. Oczywiście to, że tyle osiągnęłyśmy w pracy z Hadesem, to również zasługa jego ukochanych właścicieli, którzy regularnie, konsekwentnie, bez żadnego marudzenia przywozili swojego psiego chłopca na zajęcia do psiego Collegu. Nasi stabilni emocjonalnie psi nauczyciele Mufasa i Karmel, którzy znosili cierpliwie początkowe nieładne wyskoki Hadesa, uczyli go poprawnych psich zachowań i poprawnej psiej komunikacji. Wiadomo, że Hades nie będzie kochał wszystkich psów i oczywiście, co zawsze powtarzamy! , żaden pies nie musi tego robić, ale dzięki temu że Hades nauczył się poprawnej psiej komunikacji rewelacyjnie zachowuje się na spacerach ze swoimi właścicielami mijając inne psy.🙂 Coco jest w trakcie resocjalizacji i dopiero uczy się, szczególnie od Mufasy, poprawnej psiej komunikacji. Coco ma jeszcze ogromne problemy z wyważaniem się przy innych psach i często niespodziewanie potrafi do nich ostro wystartować. Dzięki wcześniejszej nauce od stabilnego Mufasy i Karmela, Coco podczas spotkania z Hadesem potrafił się już wyważyć i poradzić sobie ze swoimi emocjami. Był mocny kontakt wzrokowy, zesztywnienie, silna demonstracja… A na końcu piękne wyważone rozejście się psich uczniów i tolerancja siebie nawzajem w “domku” LikeDog 🙂

 

 

Coco pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi dwaj psi uczniowie Coco i Jimmy uczą się w “domku” LikeDog wyważania w towarzystwie innych psiaków oraz spokojnego wyczekania. A następnie psi chłopcy wspólnie udają się na drugi plac szkoleniowy, gdzie będą uczyć się oraz ćwiczyć na specjalnie przygotowanych do pracy z psimi uczniami zabawko-przeszkodach 🤗

 

 

Coco pod opieką ekipy LikeDog.

 

Biggy i Coco od początku bardzo się polubil i razem w psim Collegu LikeDog zaczynali uczyć się pod okiem psich profesorów poprawnej psiej komunikacji. Biggy i Coco bardzo ładnie wyważali się ćwicząc na specjalistycznych zabawko-przeszkodach na drugim placu szkoleniowym w obecności Mufasy i Karmela. Oczywiście na tym etapie pracy z psimi chłopcami zabezpieczenie w postaci wygodnych kaganców obowiązkowe

 

 

Coco pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie Biggy i Coco odpoczywają w przerwie pomiędzy sesjami rehabilitacyjnymi na drugim placu szkoleniowym. Psi chłopcy bardzo ładnie wyważają się w swoim towarzystwie, bardzo spokojnie, bez żadnych wybuchów agresji obserwują sobie naszego psiego ucznia Kirana, który przed udaniem się na wypoczynek do “domku” LikeDog wykonuje jeszcze ostatnie wyrównujace główkę układy ćwiczeń.

 

 

Coco pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym na zaprojektowanych i wybudowanych do pracy specjalistycznych zabawko-przeszkodach, pracujemy z naszym psim uczniem Coco nad poprawieniem koncentracji i usprawnieniem procesów myśleniowych oraz uczymy Coco cierpliwości oraz świadomości swojego ciała.

 

 

Coco pod opieką ekipy LikeDog.

 

Dwaj zbuntowani psi zadymiarze Biggy i Coco poczuli mięte do siebie 😉 i razem zaczynają uczyć się pod okiem psich profesorów poprawnej psiej komunikacji.

 

 

Coco pod opieką ekipy LikeDog.

 

Bardzo wielu właścicieli nie zdaje sobie sprawy z tego jak duży stres może przeżywać na spacerze pies, który nie jest dobrze zsocjalizowany. Często taki nieświadomy właściciel nie dostrzega, kiedy jego pies coś przeżywa i stara się poradzić ze swoimi emocjami. Taki niezrozumiany przez swojego właściciela pies jest wpuszczany w coraz większy stres, a nie mogąc sobie poradzić ze swoimi emocjami często kończy się to ciagnięciem na smyczy, gryzieniem jej, skakaniem na właściciela, albo atakowaniem innych psów, bądź ludzi. Na krótkim filmie pokazane jest jak nasz psi uczeń Coco ucząc się na specjalnie przygotowanym do tego środowisku zróżnicowanym, stara się poradzić sobie ze swoimi emocjami i uspokoić się, co okazuje ziewając. Coco stara się poradzić sobie z widokiem foli, która pod wpływem delikatnego wiatru poruszała się.

 

 

Coco. Konsultacja behawioralna.

 

Ten oto psi chłopak przyjechał na konsultację behawioralną do psiego Collegu wraz ze swoimi ukochanymi właścicielami. Coco ma ogromny problem z zostawaniem w domu. Ma ogromne braki w socjalizacji, kompletnie zaburzoną komunikację z innymi psami, bardzo wymusza wszystko na swoich właścicielach, jest bardzo mocno rozpieszczony i “uczłowieczony”, a to przeszkadza już teraz mocno i jemu w życiu i jego ludzkiej rodzince. Przy wielu sytuacjach, gdzie coś jest nie po myśli Coco, gdzie chce coś wymusić, wykazuje zachowania agresywne.