Dafka

Psia dziewczynka i jej ukochana właścicielka dzielnie ćwiczą w psim Collegu.

Cały czas wyrównujemy emocje Dafki i utrzymujemy na pewnym poziomie. Dla super kondycji psychicznej i fizycznej ciągle doskonalimy koordynację, poprawiamy świadomość tylnych kończyn, równowagi, koncentracji i skoczności.

Dafka…

Psia dziewczynka dzielnie pracowała na zajęciach wyrównujacych główkę ze swoją ukochaną właścicielką 🙂

Dafka pod opieką ekipy LikeDog 🙂

W psim Collegu LikeDog jak zawsze wszystko inne i oryginalne ☺? A wszystko oczywiście po to, aby nasi psi klienci jak najfajniej się czuli, mądrze się uczyli i bawili się korzystając z psiego życia na całego ☺ Dafcia pod opieką ekipy LikeDog jak zawsze rewelacyjnie spędza czas ucząc się i bawiąc. Najbardziej Dafka była zaciekawiona nowym osobnikiem, który pojawił się w psim Collegu po to, aby pomagać psiakom poradzić sobie i zaznajomić się z widokiem obcych dziwnych postaci.

Dafcia pod opieką ekipy LikeDog 🙂

Jak wszystkie psiaki pozostawione pod naszą opieką, Dafcia miała zapewnione mnóstwo atrakcji.Były super zabawy i ćwiczenia, wyszukiwanie smaczków a pózniej w “domku” LikeDog ćwiczyliśmy główkę. Po takich super uczących, relaksujących i wspaniałych zajęciach, szczęśliwa Dafcia wróciła do swojego kochanego domeczku 🙂

Dafka…

Przy Dafci w kółko będę powtarzać, że ta psia dziewczynka to wielka szczęściara że zaadoptowała ją tak cudowna rodzinka. Na początku dla rodzinki to był duży szok, że suczka, która miała być tak normalna, okazała się suczką z mnóstwem poważnych problemów. Nie było łatwo. Dafka pokazywała przeróżny repertuar niepożądanych zachowań. Na szczęście jej nowa ukochana ludzka rodzinka znalazła fachową i profesjonalną pomoc. Dafka w psim Collegu zmieniała się niesamowicie i dalej zmienia. Początki naszej pracy były dość ciężkie. Teraz Dafcia cały czas się czegoś uczy, po to, aby dawać sobie z otaczającym ją światem jak najlepiej radę. Systematyczna nauka daje nam super rezultaty. A we wszystkim tak bardzo wspiera Dafcię jej ukochana ludzka rodzinka.

Pogoda deszczowa i to mocno deszczowa 🙂 a wszyscy dzielnie pracują 🙂

U Dafci regularnie podtrzymujemy poprzez umiejętnie dobraną pracę stan emocjonalny, jaki udało nam wypracować i uczymy Dafcię dalej. Zajęcia resocjalizacyjne bardzo mocno służą Dafce i poprzez ich realizowanie pomagamy psiej dziewczynce poradzić sobie z jej problemami, które były bardzo duże na początku pracy i które przy wielu sytuacjach często wychodziły. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że Dafcia została zaadaptowana przez tak kochaną i wyrozumiałą rodzinkę.

Dafcia pod opieką ekipy LikeDog.

Psia dziewczynka w drodze do ośrodka 🙂 A po super zajęciach Dafcia i Demon czekają na pyszne smaczki 🙂

Zajęcia resocjalizacyjne w plenerze i w towarzystwie nowej osoby.

Dafka bardzo polubiła Patryka i super się czuła w jego towarzystwie 🙂 Psia dziewczynka bardzo dzielnie sobie radziła z wieloma napotkanymi sytuacjami. Kiedy była potrzeba, Dafcia dostawała umiejętne wsparcie. Wszyscy jak zawsze wykonali kawał dobrej pracy.

Pracujemy przy dużym rozproszeniu 🙂

Dafcia się pięknie skupia na Madzi, mimo że obok Patryk przemyka z pachnącym jedzeniem 🙂

Dafcia pod opieką ekipy LikeDog.

Oczami psiaka po przejściach, czyli śnieżna kula, która jest dla nas normalna, dla Dafci czymś całkiem dziwnym, innym i obcym… Ale dzięki umiejętnej resocjalizacji w psim Collegu już Dafcia nie reaguje tak potężną paniką. Na początku Dafcię przerażało wszystko i to bardzo, bardzo mocno. Aż żal było patrzeć jak Dafkę to wykańcza. Teraz na już coraz więcej rzeczy Dafcia potrafi spojrzeć innym okiem… Dafcia na spacerach dostaje mnóstwo mądrego wsparcia jak jest z nami, albo jak wychodzi ze swoją ukochaną ludzką rodzinką, która bardzo ładnie umie odczytywać wszystkie emocje swojej psiej dziewczynki. A to też dzięki sumiennej pracy w psim Collegu 🙂

Po fajnym resocjalizującym spacerku, super spędzenie czasu w ośrodku na zabawie i nauce i co fajne w towarzystwie swojego kolegi Karmela  Po wszystkim trochę odpoczynku i czas zbierać się do domciu do swoich ukochanych właścicieli  I kto by wcześniej pomyślał, że Dafcia będzie umiała odpoczywać w towarzystwie innego psiaka…

Dafka i Demon…

Na zajęciach z Dafką, dołączył Demon, który bardzo ładnie uczył Dafkę psiej komunikacji. Początek spotkania nie był za miły dla Demona, ponieważ Dafka przeszła do ataku i rzuciła się Demonowi na głowę. Demon wydał ostrzegawczy dźwięk bardzo gardłowy i Dafka się zdziwiła. To, co zawsze powtarzam, to to, że psy nie muszą uwielbiać innych psów, ale muszą nauczyć się w pewien sposób radzić sobie z obecnością innego psa i szanować go. Nie mogą się rzucać na każdego napotkanego psa i wyrywać swoim właścicielom rąk. Po to właśnie są odpowiednio przygotowywane spotkania, aby pomóc psu, szczególnie temu po przejściach normalnie funkcjonować. Spotkania muszą być przez nas umiejętnie kontrolowane i cały czas musimy być w pogotowiu… Nigdy nie zmuszamy psów do jakichkolwiek zabaw, które mogą być potężnym punktem zapalnym. Psy same muszą podjąć interakcje ze sobą, jeżeli uznają że chcą. Dla psów, które mają ze sobą problemy, bardzo pomocne są spotkania ze zrównoważonymi emocjonalnie psami. Ale żeby do tego dojść, często potrzebny jest ogrom pracy. Dafka już przeszła w swojej resocjalizacji parę istotnych leweli.

Dafcia i Karmelino…

Wspólne przebywanie z Karmelem bardzo dobrze wpływa na Dafkę. Dafka bardzo obserwuje zachowania Karmela. Między psiakami widać próby zabawy, ale też jest wiele zachowań demonstracyjnych, szczególnie ze strony Dafki. Dafka się zmienia niesamowicie 🙂

Dafcia pod opieką ekipy LikeDog 🙂

Dafka dzięki ciężkiej pracy wszystkich robi niesamowite postępy, jak na psiaka, który został zaadoptowany z tak ogromnym bagażem niepożądanych zachowań, które i Dafce i jej rodzinie utrudniały życie. Takich ludzi, jak właściciele Dafki, czyli wielu naszych klientów należy bardzo podziwiać, że zdołali wytrzymać początki z zaadoptowanym, bardzo kłopotliwym psiakiem i że nie odpuścili i szukali dla Dafci profesjonalnej pomocy. I że nauczyli się i Dafcię tylu rzeczy. Chociaż pracy jest jeszcze bardzo wiele, to wszystkim należy się uznanie za to, co już zostało dokonane, aby pomóc psiej dziewczynce. Dafka po odpowiednio przygotowanej pracy na środowisku zróżnicowanym i na placu szkoleniowym grzeje się w “domku” LikeDog i czeka ze swoim psim już prawie kolegą Karmelem na pyszne smaczki.

Szczęśliwa Dafka 🙂 🙂

Tak radosna i szczęśliwa, że nie wie, który kierunek obrać, jak Madzia z Kasią się rozdziela 😀 Nogi biegną do Kasi a głowa do Madzi 🙂

Dafka…

Psia dziewczynka ze swoimi ukochanymi właścicielami na wieczornym spacerku. Spacerek spokojny, rodzinka jest przygotowana i wie, jak z Dafcią postępować, na co zwracać uwagę i w czym Dafcię mądrze wspierać. Dafcia to wielka szczęściara, że trafiła do tak kochanego domu. Na zdjęciu Dafcia ze swoją ukochaną właścicielką Panią Izunią a zdjęcia dziewczynom robił ukochany właściciel Dafci Pan Ryszard.

Obserwuj i bądź wsparciem dla psiaka. Dafka…

Bardzo często nikt nie zdaje sobie sprawy, ile rzeczy może stresować psa, szczególnie tego po przejściach. Dużo ludzi nic nie zauważa, po prostu nie znają się i nie umieją odczytywać psich sygnałów. Często też interpretują psa jako niegrzecznego, niesfornego i głupiego… Ludzie dostają wtedy porady od “znawców” typu: wytresuj, potrząśnij, ukarz i inne beznadziejne bzdury… A tutaj nie tresura, nie musztrowanie a znanie psiej psychiki i psich zachowań oraz specjalistyczne podejście do problemu pomoże psiakowi. Dafcię stresuje bardzo wiele rzeczy. Kiedy zaczyna się czegoś bać, zaczyna się bardzo denerwować i wpadać w panikę, a to wszystko dużo ją kosztuje. Należy wtedy być umiejętnym wsparciem dla psiaka i w adekwatny sposób do występujących problemów odpowiednio pomóc. Dafcia ma to wielkie szczęście, że ma koło siebie kochających ludzi, którzy ją doskonale rozumieją.

Spacer resocjalizacyjny w plenerze a pózniej super zajęcia w ośrodku.

Patrząc na Dafcię, na jej emocje w wielu sytuacjach, psia dziewczynka musiała już trochę przejść w swoim życiu… Najważniejsze, że teraz Dafcia ma swoją ukochaną ludzką rodzinkę, która bardzo Dafcię wspiera we wszystkim i bardzo kocha swoją czworonożną przyjaciółkę. Opisując Dafcię specjalistycznie trzeba sobie powiedzieć, że psia dziewczynka jest psem problemowym, na pewno o stokroć mniej, niż na początku od czasu adopcji, ale psiak po przejściach często ma ze sobą duży bagaż niepożądanych zachowań. Duża pochwała, ale taka naprawdę duża dla rodzinki Dafki, że tak dzielnie dużo znoszą i wspierają Dafcię we wszystkim. Dafcia systematycznie jest poddawana procesom resocjalizacji. Wszyscy dzielnie nad wszystkim pracują. Dafcię stresuje bardzo dużo rzeczy, które wychodzą po czasie przebywania z psią dziewczynką. Podczas pracy z Dafką należy bacznie obserwować jej emocje i umiejętnie ją wspierać na każdym kroku. Psia dziewczynka jeżeli się czymś wystraszy, panicznie szuka ucieczki, niekontrolowanie załatwia się pod siebie i nie ma z nią żadnego kontaktu. Po zajęciach w plenerze Dafcia super spędziła czas w ośrodku. Pobawiła się, poćwiczyła i odprężona wypoczywała na kanapie w “domku” LikeDog.

Dafka na spacerze…

A po fajnym, uczącym spacerku ćwiczenia i nauka w psim Collegu 🙂

15442374_1148072441978173_7046880876401331591_n-horz

Dafka pod opieką ekipy LikeDog 🙂

Psia dziewczynka pod opieką ekipy LikeDog jedzie na super zajęcia 🙂
15337607_1132040980247986_5333257753193974620_n-horz

Psia dziewczynka dzielnie czeka na kolejne ćwiczenia.
15319292_1139059242879493_2878962902074765841_n

Dafka i jej prawie wszyscy ukochani właściciele 🙂

Wszyscy bardzo dzielnie uczą się w ośrodku.

15032891_1107441692707915_6757364213808973489_n 15032717_1107441702707914_2225585821155709168_n
14956020_1107441822707902_3584264951630605473_n 14925614_1107441706041247_8016836753731922651_n
Dafka i Boluś.

Dafka poznaje nowego kolegę Bolusia. Psia komunikacja.

Zajęcia resocjalizacyjne w plenerze i w ośrodku.

Dafcia dzięki umiejętnie przeprowadzonej resocjalizacji i ogromnemu zaangażowaniu swojej ukochanej rodzinki idzie cały czas do przodu

14581552_1073039642814787_6036582252110730836_n 14568127_1073039436148141_7370505691319320856_n
14523188_1073039662814785_1499647225777800036_n 14495312_1073039679481450_834847694402660709_n
14494745_1073039459481472_1061753255095207461_n 14606545_1073041279481290_751940190165216584_n
14606303_1073041409481277_2688937977647682328_n 14606257_1073040086148076_2781391725017295121_n
14601031_1073041382814613_9045771674545701682_n 14591599_1073040436148041_6139881953651128197_n
14572937_1073040979481320_5455312144910495216_n 14581552_1073039642814787_6036582252110730836_n
14590459_1073041049481313_7502068766771108354_n 14567998_1073040739481344_3862547116077441050_n
14563560_1073041426147942_5298957185846937069_n 14523253_1073041226147962_2608295488879863760_n
14520366_1073039846148100_8800417774907128220_n 14519667_1073039832814768_5702701142245572449_n
14502831_1073040226148062_6592149904160437816_n 14502801_1073040272814724_5712506377474934941_n
14494761_1073040636148021_1425618350740811159_n 14485141_1073041096147975_7539082388460890163_n
14485054_1073040292814722_4853592313529960204_n 14484690_1073040749481343_1748788982358777439_n
Dafka…

Podczas przeróżnych zadań i ćwiczeń uczymy Dafkę spokoju, skupieniu się na wielu rzeczach i pogłębiamy coraz fajniejsze więzi z właścicielami 🙂

Zajęcia resocjalizacyjne w plenerze i w ośrodku.

Uczymy się tolerować innego psa w pobliżu i zachowywać się przy nim spokojnie. W roli psa uczącego i pomagającego nasz Karmel.

14446220_1062453783873373_4114859503706351984_n-horz

14440803_1062453743873377_4981562752186143669_n

Dziewczynka bardzo dzielnie się uczy 🙂

Dziewczynka bardzo dzielnie się uczy, co jest dużym sukcesem, ponieważ u psiaka, którego tak wszystko pobudza, jakikolwiek nawet chwilowy spokój to wielki powód do dumy. We wszystkim wspiera jak zawsze Dafkę jej ukochana rodzina, która wytrwale i sumiennie walczy o swoją adoptowaną psią przyjaciółkę.

14344825_1059572817494803_7780741246123518859_n-horz

 Dafka… Dziewczynka fajnie nam się zmienia 🙂

Dziewczyna dzięki przemyślanej resocjalizacji w ośrodku i super zaangażowaniu swojej ludzkiej rodzinki bardzo mocno już się zmieniła. Wszyscy na jej pozytywne zmiany pracują długo i wytrwale i z super efektami. Dafka nie dość, że w ośrodku przechodzi znakomity program resocjalizacji, to jeszcze zaczęła w końcu czerpać dużą radość z przebywania w ośrodku i z wielką radością do niego przyjeżdża, tak jak nasi wszyscy podopieczni 🙂

Filmik nagrywany był już dawno temu 🙂

Brak czasu spowodował że zrobiło się dużo zaległości. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. 🙂 Dafka teraz jest już całkiem innym psiakiem. Ma jeszcze trochę swoich problemów, ale to jak była a jaka jest teraz, to kolosalna różnica. Na początku naszej pracy robiliśmy wszystko, żeby do dziewczynki dotrzeć. Z Dafką nie było żadnego kontaktu i rzucala się na wszystkich i wszystko. Utrzymanie jej na smyczce graniczyło z cudem.

Dafka 🙂

Dzięki ciężkiej i sumiennej pracy wszystkich w końcu docieramy do dziewczynki i łapiemy z nią kontakt.

14045860_1031241440327941_1481325374406728589_n-horz

Docieramy do dziewczyny na wszelkie sposoby…

Docieramy do dziewczyny na wszelkie sposoby… Poprzez odpowiednie ćwiczenia wyciszamy Dafi, uczymy dobrego kontaktu z przewodnikiem, a przede wszystkim dostrzegania go, nie jak zasób, czy jak kogoś, na kim można się wyżyć, tylko kogoś, komu można zaufać i nie trzeba robić mu krzywdy. Zapodajemy w odpowiedni i umiejętny sposób dużo stymulacji umysłowej i fizycznej.

13906585_583135788533380_7013964505946038646_n 13900271_583135828533376_1060483420610174677_n
13892052_583135221866770_514335833085738995_n 13879227_583135678533391_2978361967899175528_n
13872742_583135855200040_3616349982414264038_n 13920757_583135825200043_1445929530151610679_n
13920759_583135741866718_1476110637712147539_n 13925288_583135695200056_4556641776012362926_n
13932934_583135578533401_3655074812978121127_n 13932769_583135201866772_1142683434225247142_n
Z Dafką cała jej rodzina dzielnie pracuje…

Z Dafką cała jej rodzina dzielnie pracuje i cierpliwie znoszą wszystkie niepożądane zachowania suczki, których mamy sporo… Jak to bywa z adoptowanymi psiakami, nigdy, a może przeważnie nigdy nie wiemy, co działo się z nimi, zanim je zaadoptowaliśmy, nie wiemy, jak żyły, jak je ktoś traktował, gdzie przebywały i co poznały… Wiele ludzi, którzy zaadoptują psiaka, przeżywa duży szok i jest to bardzo zrozumiałe. W sercach rodzi się myśl, że jakaś bezdomna istota dostanie dom, swoją rodzinę i wszyscy będą się kochać… Niestety samą miłością nie uzdrowi się spaczonej głowy psa. Musimy umiejętnie podejść do sprawy i wprowadzić skuteczne sposoby modyfikacji niepożądanych zachowań. Trzeba się przygotować na to, że jest to często bardzo długotrwałe i wymaga czasu. Aby pomóc umiejętnie psu, musimy dać mu być sobą i zaobserwować go w przeróżnych sytuacjach. Nic nie da tłumienie niepożądanego zachowania. Nawet jeśli coś takiego zadziała, to jest to chwilowe, a potem mamy wszystkiego parokrotny wyrzut. Dafka nie znosi innych psów. Przyczyny mogą być różne, brak odpowiedniego socjalu w szczenięctwie, złe przeżycia z innymi psami, a często duży stres z którym ciężko jest sobie poradzić. Dafka, kiedy gdzieś w pobliżu zobaczy innego psa, dostaje szału. Utrzymanie jej wtedy na smyczy jest bardzo ciężkie. Na szczęście Dafki ludzka rodzinka bardzo dzielnie pracuje. Bardzo, bardzo dzielnie.

Dafka…

Dziewczynka jakiś czas temu została adoptowana przez swoją teraźniejszą ludzką rodzinkę. Jak to często bywa u psiaków po przejściach, zaczęły wychodzić niepożądane zachowania u dziewczynki, z którymi musimy sobie w umiejętny sposób poradzić. U Dafki widocznych mamy wiele problemów, które są męczące dla rodziny i wykańczają samą suczkę. Suczka żyje w dużym stresie i pobudzeniu. Ma bardzo zaburzony socjal. Boi się wielu miejsc i rzeczy. Bardzo agresywnie reaguje na inne psy, w bliższym kontakcie z bardzo stabilnym, spokojnym psem przechodzi do bardzo ostrego ataku. Od samego początku suczka nie potrafi się załatwić w miejscach w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Musi być wywożona w inne, spokojne miejsca, aby załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Na spacerach kompletnie sobie nie radzi, przekierowując się szarpie smycz, bądź nieładnie skacze na właściciela. Ostatnio suczka dość mocno schudła i została przeze mnie skierowana na badania, które niczego złego nam nie wykazały. Czyli najprawdopodobniej mamy do czynienia z tak dużym stresem. Na szczęście suczka ma bardzo kochającą rodzinkę, która dzielnie o nią walczy.

13690838_1000857186699700_3633843708621921772_n

Dafii…

Dziewczynka jakiś czas temu została adoptowana przez swoją nową ludzką rodzinkę. Jak to niestety bywa często u psiaków po przejściach, suczka ma problemy. Całkowicie zaburzony socjal, Dafi boi się przeraźliwie wszystkiego dookoła, bardzo źle i nerwowo reaguje na inne psy. Ukochani właściciele suczki postanowili poszukać dla niej profesjonalnej pomocy, aby pomóc swojej czworonożnej przyjaciółce poradzić sobie z problemami. Zaczynamy od spokojnej pracy na środowisku zróżnicowanym w ośrodku.