Dago

Dago pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń podczas przerwy na odpoczynek na drugim placu szkoleniowym chyba nie mógł się napatrzeć i nadziwić, w jakim cudownym i rewelacyjnym dla psiaków miejscu się znajduje. Rewelacyjnie nam się zmienia ten nasz psi chłopak.

 

 

Dago pod opieką ekipy LikeDog.

 

Teraźniejsi, ukochani właściciele psiego chłopca jakiś czas temu zaadoptowali go i trzeba sobie powiedzieć szczerze, że zaadoptowali nie dość, że psiaka bardzo chorego, to też z wieloma problemami i niepożądanymi zachowaniami. Dago okazał się wielkim szczęściarzem, bo został zaadoptowany przez bardzo mądrych i świadomych ludzi, a ja się bardzo cieszę, bo współpraca z takimi ludźmi wychodzi rewelacyjnie. Bardzo lubię wspópracować z takimi właścicielami, gdzie każdy jest świadomy czegoś, mądry, przewidywalny, gdzie zdaje sobie sprawę z tego, że psiak ma problemy i wtedy wspólnie zaczynamy nad wszystkim pracować. Najgorsza jest nieświadomość, niezdawanie sobie sprawy z powagi sytuacji, z tego jak jest, co się dzieje i jak może być. A tak niestety zachowuje się znaczna ilość właścicieli, którzy albo nie mają świadomości, żyją w domach w ogromnym stresie i strachu, ale wmawiają sobie i innym, że problemu nie ma 🤦‍♀️, a ich “piesek to bezproblemowy piesek”, tylko musi całe dnie w domu siedzieć w izolacji, bo tak odwala”. Podstawa pracy i umiejętnej pomocy psiakowi wyjścia z jego problemów, to przede wszystkim świadomość jego właścicieli i zdanie sobie sprawy z powagi sytuacji. A potem zaczynamy pracować i mieć super efekty. Nasz psi uczeń przechodzi umiejętnie przemyślaną resocjalizację. Wszystko odbywa się w sposób mądry, przemyślany i humanitarnie. W psim Collegu LikeDog nie uznajemy stosowania jakiejkolwiek przemocy psychicznej i fizycznej i używania jakichkolwiek przedmiotów wywołujących ból i strach, typu : kolczatki, obroże prądowe, łańcuszki zaciskowe i dławiki. A najfajnieszy moment dla nas i wielka radość, kiedy docieramy do głowy psiaka, bo często na początku to psi pacjenci, do których mało co dociera, niekontaktowi, aspołeczni, agresywni i widzimy jego radość, zainteresowanie na zajęciach. Bo w psim Collegu LikeDog nasi psi uczniowie uczą się, socjalizują, resocjalizują i czują się wśród wspaniałej dla nich aury, jak na super wczasach.

 

 

Dago pod opieką ekipy LikeDog.

 

Po bardzo ważnej sesji resocjalizacyjnej nasi psi uczniowie mieli odpoczynek, gdzie bardzo ładnie radzili sobie ze swoimi emocjami w swoim towarzystwie, a i Gerdzia i Dago to dwa silne, mocne charaktery. Psiaki też miały trochę rozrywki patrząc na wygłupy małej Zanry 🙂 A tak poważnie to Gerdzia i Dago rewelacyjnie się zachowywali w towarzystwie bawiącego się malucha.

 

 

Dago pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasi charakterni psi uczniowie dzielnie ćwiczyli w swoim towarzystwie na pierwszym placu szkoleniowym.

 

 

Dago pod opieką ekipy LikeDog.

 

Świeża woda przygotowana do schłodzenia się, to najpierw można się jej napić 🙂 Nasz silny, charakterny psi uczeń bardzo fajnie się zmienia, dzięki mądrze przemyślanej i przeprowadzanej resocjalizacji i dzięki temu, że trafił na tak super dom i bardzo empatycznych i mądrych teraźniejszych właścicieli. Dago został zaadoptowany z wieloma problemami i mocno chory i wygrał najlepszy los na loterii trafiając na taką super ludzką rodzinkę 😍 Zanim jeszcze psi uczeń do nas trafił, jego ukochani właściciele poodcinali wszystko,co powodowało fiksację na różne przedmioty, bo wykańczało to strasznie psychicznie i fizycznie psiego chłopca i nasilało kłopoty zdrowotne natury psychicznej i fizycznej. Dago był też bardzo rozchwiany emocjanalnie, a teraz powolutku wskakuje na prawidłowe tory.

 

 

Dago pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń na spokojnie obserwował sobie i zapoznawał się z widokiem wielu nowych elementów na specjalnie przygotowanym środowisku zróżnicowanym na pierwszym placu szkoleniowym.

 

 

Dago pod opieką ekipy LikeDog.

 

Film nr 1.
Nasz psi uczeń uczył się radzenia sobie ze swoimi emocjami w towarzystwie innych psiaków. Dago jak na wcześniejsze wybuchy, dawał sobie radę dość dobrze. Nasz wcześniej przygotowany psi uczeń Toffik rewelacyjnie się odnajduje wśród innych psiaków.

 

 

Film nr 2.
Nauka psiego chłopca radzenia sobie ze swoimi emocjami w towarzystwie innych psiaków. Widać też jeszcze, jakie zafiksowanie na piłki miał psi chłopiec, tutaj na szczęście jego teraźniejsi właściciele na momencie po adopcji mu wszystko odcięli, bo nie było z tym dobrze. My również nad tym pracujemy i nie ma takiego już problemu zabrania psiego chłopca z niefajnej sytuacji. Mafra robiła tyły przez moment, a Dago to wytrzymał. Poprzez takie ćwiczenia przygotowujemy psiego ucznia do radzenia sobie ze swoimi emocjami podczas spacerów z ukochanymi właścicielami.

 

 

Dago pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Dago na spokojnie ćwiczył na drugim placu szkoleniowym przejścia przez jedną ze specjalistycznych zabawko-przeszkód przyzwyczajając się tym samym do węższych i ciaśniejszych przejść, z czym w codziennym życiu nasz psi uczeń ma duży problem. Pracowaliśmy nad koordynacją, świadomością ciała i koncentracją.

 

 

Dago pod opieką ekipy LikeDog.

 

Pisałam już o tym wcześniej, że psi chłopiec został jakiś czas temu zaadoptowany przez swoją teraźniejszą ludzką rodzinkę. U Dago cały czas trwa proces aklimatyzacji. Ukochani właściciele psiego chłopca wiedzą o jego problemach i co najważnijsze zdają sobie z wielu rzeczy sprawę i do wszystkiego podchodzą bardzo mądrze. Jednym z widocznych problemów dla właścicieli psiego chłopca są jego wyskoki na spacerach do innych psów, a że jest to duży i bardzo silny pies, jest to bardzo mocno odczuwalne. Oczywistym jest, że Dago nie musi kompletnie “darzyć miłością” innych psów, ale poprawnie powinno być tak, że spokojnie może go w wielu sytuacjach przewodnik zabrać i ruszyć w swoją stronę. Ale do tego wszystkiego należy na spokojnie dość, najpierw psi chłopak musi się odblokować i zacząć dostrzegać otaczający go świat, bo bardzo wielu rzeczy nie zna. Obserwując stosunek Dago do innych psów, widać, że nie miał z innymi psami prawidłowych relacji i że musiał być wpuszczany w niekomfortowe dla niego sytuacje.
Dlatego na spokojnie oswajamy psiego chłopca z widokiem innych psów i z tym, że widzi on psy normalne i stabilne emocjonalnie. To co da się zauważyć, to o ile Dago poradził sobie z widokiem i obecnością psiej nauczycielki Mafry, to już się zdenerwował, jak ona była w ruchu i coś sobie wyszukiwała i wyjadała. Oprócz wielu aspektów, czynnik chorobowy może też mieć wpływ na takie zachowanie, ponieważ psi chłopiec ma chorą trzustkę, a przy tym bardzo często może złapać nerw na jedzenie.

 

 

Dago. Konsultacja behawioralna.

 

Ten oto psi chłopiec przyjechał do nas na konsultację behawioralną. Dago został zaadoptowany przez swoich teraźniejszych psich właścicieli jakiś czas temu. Tutaj, tak mówiąc poprostu po ludzku, duży ukłon w stronę właścicieli, ponieważ zaadoptowali bardzo chorego psiaka. Dago wymaga systematyczności w podawaniu leków, kontrolowania stanu zdrowia i należy sobie zdawać sprawę, że w zależności od samopoczucia w danej chwili będzie zależne zachowanie psiaka. Psi chłopiec ma duże braki w socjalu, bardzo zaburzoną komunikację z innymi psami i niestety bardzo jest uzależniony od piłek, ale tutaj na szczęście jego nowi właściciele zobaczyli ten również duży problem i w domu zostały pochowane te rzeczy, aby psiak się na nie nie nakręcał, a co za tym idzie nie był w ciągłym pobudzeniu i stresie. Na środowisku zróżnicowanym Dago obserwował różne rzeczy i było widać, jak duże ma braki w prawidłowej socjalizacji, która powinna odbywać się w odpowiedniej fazie życia w szczenięctwie i powinna być kontynuowana. Wszystko odbywało się w dużym spokoju, a psi chłopiec miał czas na próbę poradzenia sobie ze swoimi emocjami. Teraz możemy sobie tylko wyobrazić, ile stresu i niepotrzebnych emocji kosztował psiaka chociażby spacer, jeżeli tyle rzeczy dookoła go stresuje.