Dexter

Dexter pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Dexter po odpowiednim wcześniejszym przygotowaniu na specjalnie urządzonym do tego w psim Collegu środowisku zróżnicowanym, wyruszył na kolejną lekcję spacerową w plenerze. Dexter poprzez naukę w psim Collegu doskonale radzi sobie z wszelkimi obiektami w ruchu, jak samochody czy rowery, nie atakuje ich i nie goni. Nasz psi uczeń już coraz mniej szczeka na przechodzących ludzi i coraz fajniej dociera do niego wyuczone wcześniej przez nas słowo “nie”, kiedy próbuje wystartować do innych psów na spacerze.

 

 

Dexter pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Dexter podczas odpoczynku w “domku” LikeDog przy jednym ze swoich psich nauczycieli Karmelu siedzi sobie ładnie i spokojnie odpoczywa. A jeszcze niedawno było to niemożliwe. 🤗

 

 

Dexter pod opieką ekipy LikeDog.

 

Film nr 1.

Bardzo lubimy takie widoki, kiedy psiaki potrafią w spokoju wypoczywać. Na pozór niby normalny widok, ale niestety mnóstwo psiaków nie potrafi tego. Psy często żyją w dużym pobudzeniu, nie kontrolują swoich emocji, nie umieją sobie z nimi poradzić w wielu sytuacjach i mają ogromny problem z wyciszeniem się i z wypoczęciem. Nasz psi uczeń Dexter do jakiegoś czasu też nie umiał spokojnie wypoczywać. Ciągle był “na chodzie”, ciągle kogoś zaczepiał i było mu obojętne, czy to człowiek, czy inny pies, bez przerwy, albo w kółko natarczywie przy kimś był i albo cudował, albo chciał na kimś kopulować. Zanim doszliśmy do takiego spokojnego stanu, który jest w prawidłowym funkcjonowaniu psiaka bardzo potrzebny, psi nauczyciele Mufasa i Karmel uczyli Dextera poprawnej psiej komunikacji. Za chwilkę filmiki, jak wcześniej się zachowywał nasz psi uczeń.

 

 

Film nr 2.

Przyszła pora na odpoczynek w “domku” LikeDog, który jest tak potrzebny i ważny w życiu psa, aby jego organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Nasz psi uczeń Dexter miał jeszcze duże problemy, aby wypocząć i strasznie męczył i osaczał swoją obecnością Karmela, który dzielnie wszystko zniósł, ale też subtelnie próbował dać do zrozumienia psiemu chłopakowi, że takie ciągłe chodzenie przy nim i po nim nie jest fajne.

 

 

Film nr 3.

Tutaj po ćwiczeniach wszyscy udali się do “domku” LikeDog na odpoczynek. Mufasa chciał sobie wypocząć, niestety Dexter mu nie dawał i był bardzo natarczywy i nachalny. Mufek pokazywał, że tego nie chce, powarkiwał, odwracał głowę, ale wtedy jeszcze nasz psi uczeń tego kompletnie nie “czytał”. W końcu musiał użyć mocniejszego sygnału, aby nasz psi uczeń dał mu spokój. ‼️Dla wielu osób, które mają słabą, albo znikomą wiedzę w temacie psich zachowań, takie zachowanie pewnie się wyda “słodkie” i “zabawne”. Ale tutaj nie ma nic w tym fajnego. Najłatwiej jest to sobie wyobrazić, jak my byśmy chcieli mieć chwilę spokoju, bardzo dużą potrzebę odpoczynku, a ktoś by podchodził, szturchał nas, zaczepiał, dotykał i nic by sobie nie robił z naszych próśb, aby tego nie robić. Dzięki temu, że moje psiaki są tak umiejętnie przygotowane i ciągle przygotowywane do pracy z psami wykazującymi przeróżne problemy, nasi psi uczniowie mają możliwość nauki prawidłowej i umiejętnej psiej komunikacji i poprawnych psich zachowań. Bardzo wiele psów nie wytrzymałoby tego typu zachowań, bo nie są one poprawne i jeżeli psiak się nie nauczy, że respektuje się czyjąś przestrzeń, to takie niepożądane zachowanie bardzo się z wiekiem nasila i taki pies nie daje spokojnie żyć innym psom, jak i ludziom, od których ciągle coś chce i ciągle coś wymusza.
P. S. 🙂 To już było jakiś czas temu. Teraz nasz psi uczeń już coraz ładniej zaczyna opanowywać prawidłową psią komunikację.

 

 

Dexter pod opieką ekipy LikeDog.

 

Po sesji zajęciowej wszyscy udali się na bardzo ważną drzemkę do “domku” LikeDog i prawie wszyscy sobie spali, tylko jeszcze nosiło naszego ucznia Dextera, który jeszcze miał kłopot z udaniem się na odpoczynek i wszystkich wąchał i chodził po swoich odpoczywających psich nauczycielach. Dla innych psiaków takie zachowanie nie jest fajne i jest wręcz denerwujące. Ale na tą chwilę odpuścili sobie jakiekolwiek pokazywanie, że im się to nie podoba. Powoli i stopniowo psi chłopcy będą uczyć swojego psiego ucznia poprawnej psiej komunikacji. No i Dexter będzie się uczyć radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach i tego, aby nie być nachalnym w stosunku do innych psiaków i do ludzi. Kiedy psi chłopiec próbował już wejść na Karmela i chciał na nim kopulować przerwałam mu to.
Wraz z moimi psimi chłopcami bardzo ładnie odpoczywał nasz psi maluch Bruno, który coraz ładniej zaczyna obserwować we wszystkim swoich psich nauczycieli.

 

 

Nasi psi uczniowie bardzo pilnie uczą się na zajęciach.

 

Nasz maluch Bruno i młodzik Dexter bardzo dużo uczą się poprawnych psich zachowań od swoich zrównoważonych emocjonalnie psich nauczycieli Mufasy i Karmela. Takie zajęcia ze stabilnym emocjonalnie psami a przede wszystkim psami uczącymi są bardzo ważne i poprzez taką naukę psi uczniowie wyciągają z lekcji bardzo cenną naukę na dalsze życie.

 

 

Psie gabaryty nie mają znaczenia w wielu sytuacjach.

 

To jaki jest pies nie zależy od jego wielkości, a od tego, co ma w głowie i jak został przygotowany do życia. Z jakieś dziwnej zasady wśród ludzi panuje często przekonanie, że jak już pies jest większych, czy dużych gabarytów, to musi być straszny, niedobry, agresywny. A to tak nie jest. To jaki jest pies zależy od naszego wychowania go, poprowadzenia w życiu.

 

Mój stabilny emocjonalnie, zrównoważony, mądry, myślący i bardzo wyrozumiały w stosunku do wielu psów zachowujących się na początku często nieładnie względem niego psi “profesor” Mufasa podczas nauki naszego charakternego psiego ucznia Dextera. Naszemu psiemu uczniowi, na razie niezłemu zadymiarzowi kompletnie nie przeszkadzało, że jego psi nauczyciel jest tak dużych gabarytów i robił wszystko, żeby iść z Mufkiem na ostrą zadymę, ale na Mufka coś takiego kompletnie nie zadziałało i uczy teraz młodego, że w świecie psiaków, mądre opanowane i mylące psy zachowują się ładnie i poprawnie i mają swoją klasę.

 

 

Dexter i Bruno.

 

Nasza dwójka psich uczniów podczas nauki chodzenia na smyczce, przede wszystkim akceptowania smyczki i radzenia sobie podczas ćwiczeń ze swoimi emocjami.

 

 

W psim Collegu LikeDog jak zawsze super zajęcia w umiejętnie dobranej grupie.

 

Nasi psi uczniowie uczyli się wszystkiego, co jest bardzo ważne i potrzebne na codzień. Nasz maluch Bruno i młodzik Dexter bardzo ładnie uczyli się pod czujnym okiem swoich psich nauczycieli Mufasy i Karmelcia i od swojej starszej, wyuczonej w psim Collegu psiej koleżanki Czekoladzi. Między zajęciami na placach szkoleniowych wszyscy spokojnie odpoczywali w “domku” LikeDog co różnież jest bardzo ważną nauką, ponieważ psiaki uczą się radzić sobie ze swoimi emocjami w towarzystwie innych psiaków.

 

 

Dexter. Konsultacja behawioralna.

 

Na konsultację behawioralną do psiego Collegu przyjechał wraz ze swoimi ukochanymi właścicielami ten oto mały psi agent, który tak zadymiarsko wpatruje się w oczy Mufasy. Ukochani właściciele chcą pomóc swojemu psiemu chłopcu poradzić sobie ze swoimi problemami i również sobie, bo młody daje momentami do wiwatu. Dexter ma zaburzony trening czystości, załatwia się często w domu, dużo szczeka, startuje do wszystkich napotkanych psiaków, gryzie swoich domowników. Bierzemy się wszyscy do pracy i trzeba tego psiego pięknisia naprowadzić na dobrą drogę 🙂