Dolly

Dolly pod opieką ekipy LikeDog.

 

Po zajęciach na pierwszym placu szkoleniowym nasi psi uczniowie udali się na odpoczynek w “domku” LikeDog, który jest również bardzo ważną życiową nauką. Poza tym, szczególnie nasza psia uczennica Dolly uczyła się radzenia ze swoimi emocjami w towarzystwie innych, bo to bardzo charakterna psia dziewczynka i na razie duża prowokatorka i psia “zadymiara”. Nasz psi uczeń Amigo, uczy się w psim Collegu od małego i ma bardzo ładnie opanowaną psią komunikację. Było widać, że Dolly robi wszystko wpatrując się w Amigo, aby go sprowokować, a psi uczeń ładnie się odwrócił, pokazując tym, że nie chce wchodzić w żadne brzydkie zagrywki.

 

 

Dolly pod opieką ekipy LikeDog.

 

Bardzo ładnie nam się zmienia ta nasza psia uczennica. 🙂 Coraz mniej jest agresywnie nastawiona do wszystkiego. Dolly przestała też usilnie wydostawać się z szelek, bo coraz mniej wpada w szał, już prawie w ogóle, dlatego nie jest już zabezpieczona podwójną ich parą. Na drugim placu szkoleniowym na jednej ze specjalistycznych zabawko-przeszkód ćwiczyliśmy z Dolli jej koordynację i polepszaliśmy świadomość tylnych kończyn, pracowaliśmy nad skupianiem uwagi oraz wystaniem w danym miejscu.

 

 

Dolly. Konsultacja behawioralna.

 

Na konsultację behawioralną do psiego Collegu przyjechała ta oto psia dziewczynka. Dolly już jakiś czas temu znalazła cudowny dom u swoich obecnych właścicieli. Jej przeszłość jest nieznana. Dolly wykazuje znaczne zachowania agresywne. Z wywiadu z właścicielami wiemy, że Dolly reaguje agresją na ludzi i przedmioty, pilnuje jedzenia, szczeka na pustą przestrzeń. Po obserwacji psiej dziewczynki na specjalnie przygotowanym do pracy środowisku zróżnicowanym w psim Collegu widać, że ma ona ogromne braki w socjalu, reaguje bardzo dużą agresją na wiele rzeczy, których nie zna, ma bardzo prowokacyjne i atakujące zachowania w stosunku do innych psów, reaguje agresją i przeraźliwym szczekaniem na obiekty w ruchu. Dolly trzeba zabezpieczać w podwójną parę szelek, ponieważ kiedy wpadnie w szał robi wszystko, żeby się z nich wydostać.