Drago

Drago pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym pracowaliśmy na specjalistycznych zabawko-przeszkodach nad polepszeniem koordynacji ruchowej, świadomości tylniej części ciała, zwiększeniem pewności siebie i koncentracji. Ćwiczenia na drugim placu szkoleniowym, a w szczególności na zaprojektowanych przeze mnie zabawko-przeszkodach służą nam do pomocy w zapewnieniu rozwoju psychicznego i fizycznego. Z naszym psim uczniem robione było wszystko bardzo ostrożnie, ponieważ Drago ma problemy ze stawami. Poza tym na tamten czas przekierowałam psiego chłopca na badania, ponieważ bardzo nas zmartwiło jego znaczne i szybkie schudnięcie.

 

 

Drago pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Drago dzięki regularnym zajęciom w psim Collegu LikeDog, bardo ładnie zaczął się zmieniać, szczególnie jeśli chodzi o relacje z innymi psami. Wszystkie te pozytywne zmiany nastąpiły dzięki ciężkiej pracy psiego Profesora Mufasy, który bardzo cierpliwie uczył Drago poprawnych psich zachowań i poprawnej psiej komunikacji. Wcześniej Drago całym sobą atakował wszystkie psy. Teraz już w “domku” LikeDog potrafi bardo ładnie wyważyć się przy innym psiaku. Na zdjęciu uchwyceni psi chłopcy podczas trwania sesji rehabilitacyjnej w “domku” LikeDog, gdzie obaj psi uczniowie w spokoju czekają na wyjście na drugi plac szkoleniowy.

 

 

Drago pod opieką ekipy LikeDog.

 

Następna zaplanowana i udana sesja resocjalizacyjna za nami. Jak wiadomo, w psim Collegu LikeDog pracujemy nad wszystkim, aby tylko pomóc psiakowi poradzić sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach, aby przygotować go i zaznajomić z widokiem wielu rzeczy. Bardzo mocno skupiamy się nad tym, aby nasi psi uczniowie byli poddawani przeróżnym symulacjom, potem odpowiednia i umiejętnie przeprowadzona praca, a dzięki temu później zczynają sobie fajnie radzić w życiu. Dlatego bardzo mocno się skupiam na życiowych sprawach i rzeczach i zakupuję przeróżne rekwizyty, aby pomagały nam w nauce i resocjalizacji naszych psich uczniów. Bardzo wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo źle działa na psy wózek dziecięcy, przeróżne piszczki, melodyjki, no i siedzące w nim dziecko. Psy reagują różnie. Jedne bardzo się boją, inne zaczynają szczekać, atakować, rzucać się , inne chcą doskoczyć do siedzącego w wózku dziecka. Widziałam już przeróżne “akcje” z udziałem psów w parkach, gdzie na ich drodze pojawiał się wózek. U nas takim już tak mocno, ale fest mocno, był kiedyś pies, który dostawał szału na wszystko co widział, nawet dostrzegał i atakował uderzając pyskiem, aby zabić pojedyncze mrówki, a podczas symulacji z wózkiem wpadł w taki szał na sam już widok wózka, że z trudem go można było utrzymać. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że wychodzimy z takim psem na dwór i na horyzoncie pojawia się wózek.

 

Ale wracając do naszego psiego ucznia Drago. Psi chłopak bardzo mocno podczas spacerów rzuca się do innych psów, ale i również też bardzo nieładnie reagował na wiele rzeczy. Jedna z nich to właśnie wózek, a jak już w ruchu, to szał był ogromny. Dlatego nasz psi uczeń umiejętnie został ze wszystkim zapoznany i bardzo ładnie zaczął sobie radzić ze swoimi emocjami w towarzystwie wózka stojącego, wózka jadącego i wgapiających się lalek. Czyli nasz psi uczeń uczył się i uczy, że podczas spaceru, wszelkie wózki nie są złe i najlepiej je “olać”, oczywiście w niedosłownym sensie 😉

 

 

Drago pod opieką ekipy LikeDog.

 

Podczas przeprowadzanej sesji resocjalizacyjnej w “domku” LikeDog nasz psi uczeń na spokojnie uczył się radzić sobie ze swoimi emocjami, kiedy miał na widoku innego psa, czyli w tym przypadku uczącego Mufasę. Psi chłopak gdziekolwiek był, czy to na spacerze, czy w lecznicy, dostawał szału i startował bardzo mocno do innego psa. A silny jest bardzo, bardzo 😎 Czyli w ciągłej gotowości cały czas towarzyszącymi nerwami, co bardzo odbija się na zdrowiu psychicznym i fizycznym. Nie wspomnę już, jaka to jest też męczarnia dla właścicieli. Drago na początku bardzo mocno się rzucał. Ale stopniowo zaczął się trochę opanowywać, ale słychać było po dyszeniu, jak dużo go to wszystko kosztowało, ile emocji. Nasz psi uczeń nie będzie musiał “kochać” innych psów, ale musi wystopować i opaść ze swoich niepożądanych emocji, bo gdyby tak dalej miało się wszystko odbywać, jak do czasu przyjechania na konsultację, to psiak zamęczyłby się, jak i również swojego ukochanego właściciela.

 

 

Drago pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasz psi uczeń po eksploracji na środowisku zróżnicowanym z szachrajskim spojrzeniem 😎 przybył do “domku” LikeDog na odpoczynek.

 

 

Drago pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Psi chłopak, kiedy opadł z nadmiernego pobudzenia, zaczął na spokojnie rozglądać się na środowisku zróżnicowanym i widać było, że dopiero zaczyna na nowo wszystko poznawać. Drago podczas spacerów bardzo mocno startował i dalej to robi do innych psów, namierzał ludzi i na pewno to jest “efekt” nieprawidłowo przeprowadzonej socjalizacji w szczenięctwie. Na spokojnie, powoli będziemy docierać do głowy psiego chłopca.

 

 

Drago pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Z naszym psim uczniem Drago rozpoczynamy pracę nad jego wieloma problemami, a jednym z nich jest całkowicie zaburzona komunikacja z innymi psami. Podczas symulacji spacerowej Drago pokazał już na co go stać i jak zachowuje się widząc innego psa, niestety też z trudem można go utrzymać jak się wścieknie, co niestety stanowi już zagrożenie. Na filmie niewielki fragment naszej ciężkiej pracy podczas sesji rehabilitacyjnej. W sesji brał również udział nasz psi uczeń Bronek, który dzięki naukom w psim Collegu przy naszych stabilnych emocjonalnie psich profesorach już coraz ładniej czyta psią komunikację i coraz ładniej komunikuje się z innymi psami, co widać na filmie. Bronek czuje, że Drago ma niestabilne emocje, próbuje go uspokoić odwracając od niego głowę, a następnie odwraca się od niego całkowicie tyłem. Drago postanowił odpuścić i odszedł. Podczas interakcji bramkowanie, interakcja luźna bez przypiętych smyczek, ale oczywiście w zamkniętej przestrzeni w domku LikeDog, ze względu na nogę Bronka, która w najbliższym czasie miała zostać poddana kolejnej operacji po paskudnym złamaniu.

 

Film nr 1.

 

 

Film nr 2.

 

Drago.

 

Tutaj w warunkach kontrolowanych była obserwacja psiego chłopca, tego jak się zachowuje będąc na codzień podczas wyjścia na dwór ze swoim właścicielem. Drago bardzo mocno wyrywa się i rzuca do innych psów i też do ludzi. Przyglądając się psiemu chłopcu, widać, że jeszcze kompletnie nie kontroluje on swoich emocji i zanim pomyśli, to już robi. Poza tym widać ogromne braki w socjalu psiaka, nie zna mnóstwa rzeczy i też jeżeli nie radzi sobie z widokiem tego co zobaczy, zaraz przekierowuje się albo na psa, albo na człowieka.

 

 

Drago.

 

Na drugim placu szkoleniowym na spokojnie poprzez umiejętne ćwiczenia docieramy do główki psiego chłopca. Ukochany właściciel Drago bardzo dzielnie z nim ćwiczył i uczył się 🙂

 

 

Drago. Konsultacja behawioralna.

 

Ukochani właściciele przyjechali na konsultację behawioralną do psiego Collegu z tym oto psim chłopcem. Psi chłopak nie radzi sobie kompletnie ze swoimi emocjami w przeróżnych sytuacjach. Ma bardzo zaburzony socjal, kompletnie nie zna psiej komunikacji. Startuje i rzuca się na inne psy. Bardzo ciężko jest go wtedy utrzymać na spacerze. Psi chłopak jest bardzo mocno zafiksowany na wszystkie kamienie. Nerwowo je wyszukuje, jeżeli nie ma kamienia, bierze gruz. Jego ludzka rodzinka martwiąc się przekierowała swojego psiego chłopca na piłki, ale to nie jest wyjście z sytuacji, ponieważ teraz psiak dodatkowo zafiksował się na piłki i ciągle chce, aby mu te piłki rzucać. Psiak cały czas jest pobudzony, nerwowy, ciągle dyszy. Podczas konsultacji poprosiłyśmy właściciela o założenie szelek, które pożyczyłyśmy, bo nie chciałyśmy, aby psiak się dusił na obroży.