Ewelinka

Ewelina pod opieką ekipy LikeDog.

 

Kilka słów o naszej psiej uczennicy. Kiedy ukochany właściciel psiej dziewczynki przyjechał z nią na konsultację behawioralną, Ewelinka wykazywała już znaczną ilość niepożądanych zachowań. Ewelinka była dość niekontaktowa, wycofana, wręcz w pewnych momentach zachowywała się jak dzikusek, miała duże braki w socjalu, kompletnie zaburzoną komunikację z innymi psami i wykazywała znaczne zachowania agresywne. Rozpoczęliśmy pracę z psią dziewczynką. Na początku ukochani właściciele dostali wskazówki jak postępować z psią dziewczynką i przede wszystkim jak samemu zmienić swoje zachowanie odnośnie Ewelinki. Kolczatka została zastąpiona wygodnymi szeleczkami. Stopniowo pomalutku krok po kroku cała psio-ludzka kadra wprowadzała Ewelinkę w psio-ludzki świat. Trzeba było bardzo uważać, bo Ewelinka na początku wyskakiwała do wszystkich i atakowała. Ale w końcu przyszedł taki moment, że psia uczennica zrozumiała, że tutaj nikt z nikim nie chce się przepychać, nie chce walczyć i kiedy zaczęła opadać ze swoich nadmiernych emocji zaczęła obserwować psy uczące i uczyć się od nich prawidłowych psich zachowań. W odpowiednim czasie zaczęliśmy też wzmacniać psią uczennicę, aby czuła się pewna siebie i dumna 🙂

 

A teraz ta nasza psia uczennica, to całkiem inna psia dziewczynka 🙂 Ewelinka to teraz kontaktowa, myśląca, pewna siebie, szczęśliwa, zadowolona z życia psia dziewczynka. Psia dziewczyna przyjeżdża na dalsze nauki do swojego ulubionego psiego Collegu, ma swój kochany dom i kochających właścicieli i cieszy się z życia na całego. Na pierwszym zdjęciu nasza emanująca pięknem teraźniejsza, odmłodzona psychicznie i fizycznie psia uczennica 😍, a na dwóch pozostałych Ewelinka z konsultacji i z pierwszych zajęć. ‼️ Pamiętajmy, że nigdy nie wolno jakiegokolwiek psa, który wykazuje niepożadane zachowania, zresztą jakiegokolwiek psa zastraszać, źle traktować, zmuszać do czegoś, tłamsić, tłumić i próbować coś na nim “uzyskać” poprzez zakładanie mu paskudnych przedmiotów typu : kolczatki, łańcuszki zaciskowe, czy prądowe, czy dławiki. Takiego psa trzeba przede wszystkim zrozumieć, poobserwować, i zastanowić się dlaczego zachowuje się tak, czy tak i profesjonalnie mu pomóc ‼️

 

 

Ewelina pod opieką ekipy LikeDog.

 

Taka już odmieniona, szczęśliwa, zadowolona i bardzo ciekawa nasza psia uczennica Ewelinka spokojnie czekała na następne zadanie na pierwszym placu szkoleniowym.

 

 

Ewelina pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie dzielnie ćwiczyli na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko przeszkodach i ładnie radzili sobie ze swoimi emocjami w swoim towarzystwie. Szczególnie nasza psia uczennica Ewelina, mimo że było widać, że jeszcze nią emocje targają, ładnie dawała sobie radę ze swoimi emocjami. Ewelina jak do nas trafiła nie tolerowała kompletnie żadnego psa, rzucała się i gryzła. Psia kadra nauczycielka LikeDog ze stoickim spokojem wprowadzała Ewelinę w poprawny świat psiaków i uczyła prawidłowej psiej komunikacji i teraz Ewelinka to już całkiem inna psia dziewczynka. A nasz psi uczeń Amigo mimo że miał problemy, kiedy był młodszy, to na szczęście jego ukochani właściciele szybko się do nas zgłosili i od małego uczył się i uczy pod okiem psio-ludzkiej ekipy LikeDog i rewelacyjnie ma opanowaną prawidłową psią komunikację.

 

 

Ewelina pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasze dwie psie uczennice Ewelinka i Zentunia uczą się wyważać i kontrolować swoje emocje w swoim wzajemnym towarzystwie. Ewelinka już coraz lepiej panuje nad swoimi emocjami i w większości sytuacji odpuszcza wszelkie napadanie na Zentunie i jej taranowanie. Jeszcze trochę mamy do wypracowania, ale na to co było, a co jest teraz to już nie ma porównania. Ewelinka w większości sytuacji już się tak nie pobudza i bardzo ładnie myśli nad tym co robi przez co stała się fajnym, radosnym i kontaktowym psiakiem.

 

 

Ewelina pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie dzielnie wspólnie pracowali na drugim placu szkoleniowym na jednej ze specjalistycznych zabawko-przeszkód. Psi uczniowie ćwiczyli swoją koordynację, skoczność, świadomość tylnych kończyn i równowagę oraz trenowali skupianie uwagi na przewodniku oraz co ważne, szczególnie w przypadku naszej psiej uczennicy wyważanie się i wykonywanie zadań w towarzystwie innego psiaka.

 

 

Ewelina pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica jak zawsze rewelacyjne spędzała czas w psim Collegu. Podczas ćwiczeń na pierwszym i drugim placu szkoleniowym nasza psia uczennica dzielnie ćwiczyła.

 

 

Ewelina pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica bardzo dzielnie ćwiczyła w towarzystwie Mafry, a potem psie dziewczynki spokojnie czekały na pyszne nagrody po zajęciach.

 

 

Zentunia pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica Zentunia zapoznaje się i oswaja z różnymi postaciami, powierzchniami, strukturami i dźwiękami na środowisku zróżnicowanym w psim Collegu LikeDog.

 

 

Zenta pod opieką ekipy LikeDog.

 

Do naszej psiej uczennicy Ewelinki, która dzielnie uczy się w psim Collegu dołączyła jej starsza “siostra” Zentunia. 😊 O tyle o ile w domu relacje pomiędzy psimi dziewczynkami już znacznie się poprawiły, tak
psie dziewczynki nie dogadują się zbyt fajnie poza domem.

 

 

Ewelinka pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie wrócili z pierwszego placu szkoleniowego do “domku” LikeDog na chwilowy wspólny odpoczynek i zgodnie oraz w spokoju oczekiwali na następne zadania. Zarówno Ewelina, jak i Leon bardzo ładnie się zmieniają i super psie kumpelstwo pojawiło się między nimi 🙂

 


 

Ewelinka pod opieką ekipy LikeDog.

 

Wszyscy już przygotowani do ćwiczeń, tylko jeszcze psi profesor coś tam robi, więc psia ekipa czeka. Super nam się zmieniają ci nasi psi uczniowie, bardzo ładnie wszyscy zaczynają posługiwać się prawidłową psią komunikacją i każdy na zajęciach ładnie sobie radził ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach.

 

 

Ewelinka pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia drużyna dzielnie ćwicząca na zajęciach. Wszyscy w dużym skupieniu bardzo ładnie pracowali.

 

 

Ewelinka pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na pierwszym placu szkoleniowym nasi psi uczniowie dzielnie ćwiczyli. Nasz psi uczeń Bruno dawał podczas ćwiczeń bardzo dobry przykład naszej psiej uczennicy Ewelinie, która zaczyna się uczyć, po tym jak najpierw udało nam się dotrzeć do jej głowy, ale to wszystko to początki. Ewelina uczyła się również radzenia sobie ze swoimi emocjami w towarzystwie innego psiaka, który już pod wieloma względami jest rewelacyjnie wyuczony.

 

 

Ewelinka. Konsultacja behawioralna.

 

Psia dziewczynka wraz ze swoim ukochanym właścicielem przyjechała na konsultację behawioralną do psiego Collegu.
Psia dziewczynka nie radzi sobie ze swoimi emocjami, nie zna wielu rzeczy, męczy innego psa w domu i koty, gryzie domowników, bardzo się rzuca na spacerach, szarpie się i ciągnie, mało kontaktowa, nie zna prawidłowej psiej komunikacji. Do tej pory Ewelina prowadzana była krótko i na kolczatce. Od momentu spotkania na konsultacji zostało to zmienione, my pracujemy nad jednym, jej ludzka rodzinka też musi popracować nad wieloma rzeczami i przede wszystkim trzeba zmienić różne formy zachowań w stosunku do psiej dziewczynki. Podczas przeprowadzania procesu resocjalizacji będziemy odmładzać Ewelinę psychicznie i fizycznie, a jak będzie wszystko dobrze szło w kierunku zmian ze strony ludzkiej rodzinki psiej dziewczyny, bo my zawsze podejmujemy pracę bardzo perfekcyjnie i profesjonalnie, to będzie to widoczne w wyglądzie zewnętrznym. Psia dziewczynka wygląda i stokroć poważniej niż na swoje siedem miesięcy.