Floki

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie wyćwiczeni, wyuczeni wrócili z drugiego placu szkoleniowego, gdzie dzielnie nad wszystkim pracowali.

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

W psim Collegu LikeDog nasi psi uczniowie uczą się samych ważnych, potrzebnych życiowych rzeczy. Bardzo ważna jest nauka radzenia sobie ze swoimi emocjami w towarzystwie innych psiaków, tolerowanie ich obecności, bo to jest potem bardzo ważne podczas na przykład spacerów. Nikt nie musi nikogo “kochać”, ale dla dobra wszystkich, dla dobrego samopoczucia swojego, swoich ukochanych właścicieli i innych, psiak powinien sobie na spokojnie poradzuć sobie ze sobą na widok innych, bo często utrzymanie swojego psa, kiedy dostaje szału, graniczy z cudem. Najpierw dużo potrzebnej pracy na placach szkoleniowych, a potem następna ważna nauka połączona z odpoczynkiem w “domku” LikeDog.
Wszyscy się dzielnie uczyli 🙂

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

BB, CC i Ca de bou. Mieszanka bardzo silnych ras podczas ćwiczeń. Silne, mocne, bardzo charakterne psiaki i nie dla każdego 👍 Można z nimi osiągnąć cuda okazując im szacunek i zdobywając zaufanie. Na pewno nigdy względem nich nie można stosować żadnej przemocy, jak i względem wszystkich psiaków. Za to należy wykrzesiś w nich dumę, okazać zrozumienie i można rewelacyjnie z nimi żyć.

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Floki, wspaniały przedstawiciel swojej rasy ma swoich ukochanych właścicieli, którzy rewelacyjnie współpracują z nami i bardzo się starają dostosowywać do wszystkiego o co prosimy, dzięki czemu Floki staje się coraz szczęśliwszym, bo przede wszystkim wreszcie zrozumianym i szanowanym psem. Floki to pies, który ma ogromną dumę w sobie. Wspaniałą pracę wykonuje w procesie resocjalizacji Flokiego cała psia kadra nauczycielska, szczególnie Psia Nauczycielka Mafra, która cały czas uczy Flokiego poprawnych psich zachowań i poprawnej psiej komunikacji. Nigdy nie ufajcie i gońcie jak najadalej od siebie “doradców” , którzy twierdzą, że bez bicia i pokazania “kto rządzi” nie da się “wychować” psa 🤮 Pamiętajcie ☝️że bicie, zastraszanie, pastwienie się i w ogóle używanie siły i wszelkich metod awersyjnych to nie wychowanie psa, tylko nic innego jak znęcanie się nad nim. A na zdjęciu nasz psi uczeń Flokuś 😊, który w towarzystwie małej Zanry uczy się w domku “LikeDog” poprawnych psich zachowań. 😊

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz radosny, szczęśliwy i odmieniony psi uczeń z wielkim zaciekawieniem czekał na przygotowywane zadanie.

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń w towarzystwie swojej psiej nauczycielki i zarazem psiej kumpeli dzielnie ćwiczył na pierwszym placu szkoleniowym.

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń dzielnie ćwiczył na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko przeszkodach. Pracowaliśmy nad polepszeniem koordynacji ruchowej, równowagi, świadomości tylnych kończyn i koncentracji.

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń w gotowości do zajęć czeka na swoją psią nauczycielkę Mafę na drugim placu szkoleniowym. A radość psiego chłopca wylewa się całym jego pycholem 🙂.

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń bardzo ładnie się zmienia, odblokowuje się, a dzięki temu zaczyna wszystko dookoła dostrzegać i poznawać mnóstwo rzeczy dookoła. Ogromną pracę w resocjalizacji naszego psiego ucznia wykonuje psia nauczycielka Mafra.

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko przeszkodach pracowaliśmy z naszym psim uczniem nad poprawieniem koordynacji ruchowej, koncentracji, równowagi i świadomości tylnych kończyn.

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko przeszkodach nasz psi uczeń dzielnie ćwiczył wspierany przez swoją psią nauczycielką Mafrę.

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie uczyli się radzenia ze swoimi emocjami w swoim towarzystwie podczas przeróżnych ćwiczeń. Psia profesor Mafra bardzo dzielnie wcześniej uczyła naszych psich uczniów podstaw prawidłowej psiej komunikacji. I jeden psi chłopiec, jak i drugi, to bardzo charakterna płeć męska 😎

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym wszyscy psi uczniowie bardzo dzielnie pracowali i każdy uczył się wyważania i radzenia sobie ze swoimi emocjami w swoim towarzystwie. A pracowały tutaj trzy bardzo silne osobowości 😎

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

“Ale tutaj jest super w tym psim Collegu 🙂, a ile ja tutaj poznaje różnych rozmaitości” 🙂 A tak z naszej strony, to rewelacyjnie się patrzy, jak ten nasz psi uczeń się zmienia, jak na nowo poznaje świat, jak coraz bardziej stara się mądrze myśleć i wyważać. ‼️ Pamiętajmy, że z każdą rasą i z każdym psiakiem po przejściach, czy mającym problemy możemy nad wszystkim humanitarnie pracować, bez użycia jakiejkolwiek przemocy, czy wywierania jakiejkolwiek presji na psie i bez użycia jakichkolwiek narzędzi wywołujących ból i strach. Mądra, profesjonalna praca, zrozumienie, systematyczność, cierpliwość, wytrwałość przynoszą niesamowite życiowe efekty ‼️

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Psia nauczycielka Mafra wykonuje ogrom niesamowitej pracy, dzięki której nasz psi uczeń tak fajnie się zmienia.

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Podczas bardzo ważnych zajęć wszyscy w skupieniu i bardzo dumni dzielnie pracowali.

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Podczas tych zajęć odbyło się bardzo dużo ważnych rzeczy i każdy z naszych psich uczniów uczył się tego, co jest mu najbardziej potrzebne i każdy był uczony radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach.

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Po zakończonej sesji resocjalizacyjnej wszyscy zmęczeni, ale najważniejsze, że mamy następne pozytywne efekty naszej ciężkiej pracy.

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Po ćwiczeniach psia nauczycielka Mafra zaprosiła naszego ucznia do swojego kącika zabaw 🙂

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń wraz ze swoją psią nauczycielką i tak pomału obserwujemy, że chyba psią kumpelą 😎 szykują się do ćwiczeń.

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń bardzo ładnie się zmienia, odblokowuje, poznaje mnóstwo rzeczy, zjawisk, a my pracujemy nad tym, aby nie nakręcał się tak dobitnie na wiele różnych osób, zwierzęta i inne różne sytuacje. Floki to bardzo charakterny i silny pies i wiadomym jest, że będzie różnie reagował w wielu sytuacjach, ale musi też umieć panować nad swoimi emocjami, szczególnie kiedy ktoś inny nic od niego nie chce. Podczas sesji resocjalizacyjnej nasz psi uczeń uczył się wytrzymywać trochę w spokoju, kiedy coś innego obserwował. Nie było mu łatwo wyczekać w chwilowym spokoju i były momenty, że wtedy chciał bardzo wybuchnąć do Mafry, ale ona pokazywała mu cała sobą, pracując swoją postawą i wzrokiem, że nie da się zastraszyć, ani sprowokować, a Flokiego umiejętnie blokowała, aby nie wystartował. Floki dzięki temu, że już stopniowo został przygotowany do poprawnej nauki psiej komunikacji na wcześniejszych zajęciach, zaczął odczytywać psią mowę ciała Mafry.

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

Mafra bardzo dzielnie pracowała podczas przeprowadzanej sesji resocjalizacyjnej z naszym psim uczniem, którego zapoznawałyśmy z wieloma sytuacjami. Floki był przygotowywany do tego, aby zacząć umieć radzić sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach, żeby umieć chociaż trochę tak poradzić sobie, aby tolerować widok innego psa i spokojnie odejść z przewodnikiem w innym kierunku. Na początku Floki miał bardzo zły stosunek do Mafry, jednak psia nauczycielka, pomimo, że kosztowało to ją wiele emocji, bardzo ładnie uczyła naszego psiego ucznia, że drugi pies nie służy tylko do ataku. Floki był bardzo natarczywy, potem ciekawy i Mafra dała mu się ładnie obwąchać w celu zapoznania się , on jednak na nic nie pozwalał. Czyli na razie taka na pograniczu interakcja.

 

 

Floki pod opieką ekipy LikeDog.

 

 

Floki.

 

Psi uczeń po konsultacji behawioralnej odebrany przez swoich ukochanych właścicieli i jadący do swojego domu.

 

 

Floki. Konsultacja behawioralna.

 

Tego oto psiego chłopaka diagnozowałyśmy przy zachowaniu na ile się da środków bezpieczeństwa. Psiak ma znaczne problemy i na ile się da, będziemy na spokojnie pomagały mu z nich wyjść. Ukochana ludzka rodzinka psiego chłopaka chciałaby dobrze z nim żyć, niestety zanim do nas trafił, a już wykazywał niepożądane zachowania, zostały przekazane “wskazówki” od “doradców”, aby postępować z Flokim w sposób niefajny dla niego. Niestety to wszystko nie poszło w dobrym kierunku i na ten czas psiak stanowi zagrożenie. Floki generalnie nie radzi sobie ze swoimi emocjami, jest bardzo mocno pobudzony, na spacerach również, stosunek do innych psów bardzo nieładny, wykazywanie bardzo dużej agresji, mocna prowokacja, chęć ataku i pies tej rasy, jak i zresztą żaden pies nie ma “kochać” wszystkich dookoła, ale w miarę spokojnie będzie musiał odejść z przewodnikiem z danej sytuacji, kiedy na przykład gdzieś na drodze pojawi się inny pies. Naszym celem, jak zawsze jest pomóc temu no niestety na daną chwilę psiakowi stwarzającemu zagrożenie, ale też bardzo mocno zagubionemu. Mamy też znaczny problem z nerwicą natręctw, a w tym wypadku jest to obsesyjne ganianie za swoim ogonem i gryzienie go.