Fortuna

Fortuna pod opieką ekipy LikeDog.

 

Najpierw było trochę zabaw, potem ćwiczenia, a następnie wspólny, spokojny odpoczynek, co jest niesamowicie ważnym aspektem w prawidłowym rozwoju psychicznym i fizycznym psiaków.

 

 

Fortuna pod opieką ekipy LikeDog.

 

“Cichosza bo tam z przodu lekcja trawa” 🤫 Na pierwszym placu szkoleniowym nasi psi uczniowie uczyli się radzenia ze swoimi emocjami w swoim towarzystwie i w towarzystwie całej psiej kadry uczącej. Fortuna i Amigo uczyli się spokojnego zostaniania w jednym miejscu przy wielu rozproszeniach, spokojnego wytrzymywania na smyczy w danym miejscu przy różnych rozproszeniach i spokojnego przechodzenia na smyczy wśród wielu rozproszeń. Jak zawsze super zajęcia dla psiaków, wszystko w super atmosferze i wśród specjalistycznie przygotowanych do pracy z innymi psami, psów uczących, które odgrywają ogromną rolę podczas nauki. Przeprowadzona nauka w taki fajny dla psiaków sposób najlepiej wchodzi do głowy ☝️🐕🐕🙋‍♀️

 

 

Fortuna pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica bardzo ładnie się zmienia, a my pracujemy dalej nad wszystkimi ważnymi aspektami, aby Fortunce i jej ukochanej ludzkiej rodzince dobrze się razem żyło. Psia dziewczynka, kiedy była młodsza miała duże problemy z szybkim nadmiernym pobudzaniem się, nie kontrolowała swoich emocji, osaczała, doskakiwała i zaczynała gryźć. Gdyby nie została wykonana odpowiednia i umiejętna praca, Fortuna mogłaby być teraz psem mocno gryzącym i mało kontaktowym, ponieważ, kiedy ciągle była tak mocno pobudzona, nic do niej nie docierało. Przede wszystkim ogromną pracę wykonała i wykonuje psia kadra nauczycielska. Psy uczące bardzo umiejętnie wprowadziły Fortunę w psio- ludzki świat. Przy nich nasza psia uczennica nauczyła się umiejętnie i prawidłowo odpoczywać, z czym na początku miała ogromne problemy. A prawidłowy wypoczynek, wyciszenie się jest ogromnie ważne w prawidłowym rozwoju psów. W głowie psiej dziewczynki, szczególnie teraz w okresie dojrzewania różne zachowania się generują i na szczęście od razu nad wszystkim się pracuje.

 

Na filmiku po nauce była przerwa i każdy mógł robić to, na co ma ochotę, oczywiście wszystko pod mądrą kontrolą. Mafra i Ridzia zajęły się jakimś pluszakiem, a Fortunie włączyło się w głowie coś innego i bardzo chciała psie dziewczynki zaczepić i zabrać im pluszaka, mimo że w psim Collegu tego pod dostatkiem. Były nerwy, było krążenie, danie sobie chwilowego upustu emocji i siusianie, ale w końcu po jakieś chwili Fortuna położyła się i o to właśnie chodziło. Ridzia z Mafrą dzielnie się spisały, nic nie podjęły, a czuły nerwy, szczególnie Ridzia już sygnalizowała Fortunie, że nie jest to w porządku, jak się zachowuje. To wszystko potem bardzo mocno jest przenoszone na codzienne życie domowe, gdzie psiak się uczy, aby nikogo nie osaczać, nie atakować i nie zabierać czegoś, co sobie upatrzy na przykład u swoich właścicieli.

 

 

Fortuna pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie dzielnie pracowali na pierwszym placu szkoleniowym, uczyli się poprawnego radzenia ze swoimi emocjami w swoim towarzystwie, spokoju i nieatakowania siebie.

 

 

Fortuna pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica dzielnie ćwiczyła na pierwszym placu szkoleniowym. Fortuna uczyła się radzenia ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach i spokojnego czekania w jednym miejscu, kiedy inni byli w ruchu.

 

 

Fortuna pod opieką ekipy LikeDog.

 

Zbiórka przed ćwiczeniami. Wszyscy spokojnie i ładnie zaczynają się przygotowywać do zajęć.

 

 

Fortunka pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica uczyła się spokojnego spacerowania na smyczy wśród wielu rozproszeń.

 

 

Fortunka 🙂

 

Nasza psia uczennica Fortunka i jej ukochani właściciele, oraz Analis, też nasza psia uczennica, która wyjechała wraz ze swoją młodszą właścicielką na studia i zamieszkała w innym mieście i jakiś czas temu
przyjechała w odwiedziny do swojej super rodzinki 🙂 Analis to już wyuczona psia panna, a Fortunka jest w trakcie nauki i się ładnie uczy w swoim psim Collegu wśród wyspecjalizowanej psiej kadry nauczycielskiej.

 

Na początku, kiedy Fortunka przybyła do psiego Collegu miała dość problemów ze sobą, a to też przekładało się na wspólne życie ze wszystkimi. Psia dziewczynka była ciągle bardzo pobudzona, nie umiała kompletnie kontrolować swoich emocji, w ogóle nie umiejąca odpoczywać, doskakująca do ludzi, jak i też do innych psów i gryząca. Niestety dość często i to już od dawna spotyka się owczarki niemieckie, które przez to, że były i dalej są popularne, mają wypaczoną osobowość i znaczne problemy psychiczne. Dlatego należy nad wszystkim jak najwcześniej pracować, obserwować i wyłapywać początkowe problemy i umiejętnie prowadzić takiego psiaka, no i najważniejsze, aby właściciele takiego psiaka podchodzili do wszystkiego mądrze, ze zrozumieniem i dostosowywali się do wszystkich zaleceń. I tacy są właśnie ukochani właściciele Fortunki, którzy bardzo mądrze podchodzą do wszystkiego, którzy umiejętnie postępują z psią dziewczynką, którzy dzielnie odrabiają zadania domowe, no i mamy fajne efekty, a największą dla nas radością jest móc obserwować, jak ta psia dziewczynka fajnie się zmienia i rośnie. A na początku to był na prawdę mały psi “zbój” 😎 A teraz to już coraz bardziej myśląca psia dziewczynka 🙂 Nauka w super psim Collegu. Wspaniali, mądrzy, cudowni, kochający właściciele… No po prostu rewelacja 😍 – Zdjęcia są własnością ukochanych właścicieli psiej dziewczynki 🤗

 

 

Fortuna pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nikt tak nie nauczy psiaka poprawnych psich zachowań, prawidłowej psiej komunikacji, obycia w psim świecie, radzenia sobie ze swoimi emocjami, jak stabilny emocjonalnie pies umiejętnie przygotowany do pracy z innymi psami. I tak właśnie uczy się wszystkiego przy Mufasie, oraz przy całej kadrze psio-nauczycielskiej w super przygotowanym do tego miejscu nasza psia uczennica Fortuna i coraz lepiej wchodzi jej ta nauka do główki. Psia dziewczynka, jak do nas trafiła, była w ciągłym pobudzeniu, rzucająca się do wszystkich, prowokująca, nieobecna, gryząca, nie umiejąca kompletnie odpoczywać, a teraz mamy już fajne, pozytywne zmiany.

 

 

Fortuna pod opieką ekipy LikeDog.

 

Psia uczennica już ładnie skupiona bardzo ładnie ćwiczyła w “domku” LikeDog , rozwiązywała przeróżne zadania i ładnie wyważając się czekała na następne. Umiejętnie poprowadzone ćwiczenia i zabawy są bardzo ważne w rozwoju psiaka i są zadaniami doskonalącymi pewność siebie, zdolność koncentracji, kondycję i koordynację ruchową.

 

 

Fortuna pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica dzielnie się uczy przy kadrze nauczycielskiej. Bardzo skupiamy się na tym, aby Fortuna zeszła ze swojego bardzo dużego pobudzenia, bo kiedy będzie spokojniejsza, coraz więcej rzeczy będzie do niej docierać i będzie mogła się skupić na tym, na czym powinna. Podczas takich zajęć, gdzie Fortuna uczy się bardzo dużo od psów uczących, pracujemy też nad akceptacją chodzenia na smyczy, co ma też również bardzo ważne zastosowanie w kontrolowaniu psiej dziewczynki, aby nie zrobiła sobie krzywdy. Psia dziewczynka gdyby została puszczona luzem, wpadłaby w tak zwany “szał” podczas którego pies biega jak zwariowany, kompletnie się nie kontrolując, skacze i rzuca się do innych psów, obija się o inne psy, skacze na głowę. Dlatego, dopóki nie ustabilizuje się emocji u takiego psa, nie wyciszy, nie wolno puszczać go luzem, aby nie doszło do jakieś tragedii. Pies, który nie umie się kompletnie kontrolować może wyrządzić sobie i innym dużo krzywdy.

 

 

Fortuna pod opieką ekipy LikeDog.

 

Psia kadra nauczycielska jak zawsze dzielnie uczyła naszą psią uczennicę poprawnych psich zachowań, a uczennica zaczęła bardzo obserwować swoich stabilnych emocjonalnie, zrównoważonych psich nauczycieli. Zaczynamy już mieć postępy, Fortunka już nie chce tylko w kółko wpadać w wariactwo i szał, a coraz ładniej zaczyna obserwować, co się wokół niej dzieje, zaczyna myśleć, zaczyna poprawnie wypoczywać i dzięki temu możemy kontynuować naukę.

 

 

Fortuna pod opieką ekipy LikeDog.

 

Tutaj już po pierwszych ćwiczeniach przyszedł czas na odpoczynek w “domku” LikeDog. Nasza psia uczennica Fortuna ładnie się położyła, a psiego chłopca nosiło jeszcze i to dość, ale starał się chociaż chwilę być spokojnym, co już w przypadku Chico było wielkim sukcesem.

 

 

Fortuna pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza malutka psia uczennica i większa psia uczennica uczyły się w “domku” LikeDog dobrych psich manier, radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach bardzo ładnie, zgodnie czekały na pyszne nagrody za naukę.

 

 

Fortuna pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza malutka psia uczennica na spokojnie zapoznawała się z wieloma rzeczami na specjalnie przygotowanym środowisku zróżnicowanym. Fortunka na wszystko miała czas obserwując i sprawdzając przeróżne rzeczy. Malutka uczyła się wchodzić na przeróżne powierzchnie i struktury.

 

 

Fortuna pod opieką ekipy LikeDog.

 

Tak trochę pokazujemy od “środka” i będziemy stopniowo resztę nadrabiać, bo to zdjęcie to chwila już po naszej dość ciężkiej i wytwałej pracy z naszą małą, a jak bardzo charakterną psią uczennicą. Tutaj malutka już nie rzucała się na wszystkich, nie wskakiwała na głowy, nie atakowała, tylko potrafiła w spokoju usiąść. Psia kadra nauczycielska bardzo ładnie uczyła Fortunę spokoju, nikt nie reagował na jej nieładne zachowania, a kiedy nasza psia uczennica zaczęła opadać ze swoich niepożądanych emocji, to wtedy zaczęło do niej więcej docierać. ‼️ Dużo maluchów, tak jak obserwuję ma bardzo dużo problemów ze swoimi emocjami, a ich “zachowania” są ukierunkowane tylko w kierunku znacznie mocnego gryzienia, bardzo dużego pobudzenia, kompletnego braku kontrolowania swoich emocji i ciągłej chęci ataku innych psów i ludzi, a do tego nieznajomość, bądź brak prawidłowej znajomości otaczającego “świata” dorzucają na początku pracy następne problemy. W takim wypadku należy bardzo spokojnie wyprowadzać psiaki z ich problemów. Taka praca na początku nie jest łatwa, wręcz może wydawać się żmudna, ale najważniejsze to zachowanie dużego spokoju i umiejętna nauka. A tutaj ogromną rolę odgrywają psy uczące, które są specjalistycznie przygotowane i przygotowywane do nauki innych.

 

 

Fortuna. Konsultacja behawioralna.

 

Tą oto malutka, a już dość charakterna psia dziewczynka zaczęła pobierać nauki pod okiem wykwalifikowanej kadry psio-ludzkiej w psim Collegu LikeDog. Ukochani właściciele psiej dziewczynki chcą bardzo mądrze ją poprowadzić w życiu i tak mała zaczyna się uczyć prawidłowej psiej nauki.