Frania

Szczęśliwa Frania pod opieką ekipy LikeDog 🙂

Widok szczęśliwej Frani, kiedy podjeżdża pod psi College jest bezcenny 🙂

Cudowna metamorfoza naszej psiej uczennicy ?

Kiedy ukochana właścicielka Frani przyjechała z Franią na konsultację, to w psiej dziewczynie nie było w ogóle widać psiej radości z życia. Ukochanej właścicielce psiej dziewczynki doskwierały niepożądane zachwiania Frani. Frania miała dość wiele problemów. Kiedyś też przeszła tradycyjną tresurę, która pogłębiała jeszcze bardziej niepożądane zachowania suczki. Po obserwacji i przeanalizowaniu całokształtu życia Frani, wprowadziłam psiej dziewczynce odpowiedni program zmiany zachowań. Na początku dużo też tłumaczyłam właścicielce Frani, skąd takie zachwiania występują i jak „odczytywać” Franię. Często jest tak, że mimo że dużo ludzi chce jak najlepiej dla swojego psiaka, ale kompletnie go nie rozumie, nie zna psiej komunikacji. Frania miała swój świat, ogromne braki w socjalizacji i nie znosiła innych psów. Bardzo niszczyła w domu. Właściciele Frani na czas swojej nieobecności w domu przywiązywali ją do czegoś, aby w domu było jak najmniej zniszczeń. Na początku pracowaliśmy mocno nad tym, aby jak najszybciej zaprzestać jakiegokolwiek przywiązywania, ponieważ był to straszny dyskomfort dla Frani i to wszystko powodowało, że Franka w oczach właścicieli stawała się jeszcze bardziej niedobra… Ukochana właścicielka Frani bardzo dzielnie pracowała z nią w psim Collegu i odrabiała zadania domowe, które zadawałam. Pozbyto się też zacisku z szyi i Frania zaczęła chodzić w komfortowych, wygodnych szeleczkach. Powolutku, stopniowo z wystraszonego, sprawiającego wrażenie dzikiego psa prawie bez kontaktu, Frania stawała się bardzo fajną sunią. Zaczęła przede wszystkim być radosnym psiakiem, takim jakim powinna ? Teraz psia dziewczynka przyjeżdża do psiego Collegu i pod naszą opieką dalej kontynuuje swoją naukę ? Dla naszych serc najcudowniejszy jest widok szczęśliwego i radosnego psiaka ? Nie ma nic piękniejszego od tego widoku ? Jak już jest fajnie, to często zapomina się jak na początku było źle… Tylko porównując zdjęcia możemy sobie o tym przypomnieć ?

Frania podczas pierwszego spotkania, czyli konsultacji behawioralnej.

Frania w trakcie resocjalizacji.

Nadrabiamy zaległości 🙂

Czyli resocjalizacja w pełni oczywiście w skrócie w psim Collegu LikeDog ? Uczymy się wszystkiego, a przede wszystkim radzenia sobie na codzień w życiu ? W rolach głównych nasza psia uczennica Frania ?

Jak zawsze dużo się dzieje w LikeDog 🙂 Babiniec w psim Collegu LikeDog 🙂

No i istotny tytuł, że wszystko często super wygląda, ale kolorowe i fajne zdjęcia to jedno a drugie, to mega ciężka praca, która się kryje za nimi. Dla wielu to za pewne szok, kto zna niektóre z psich dziewczyn, że takie spotkanie miało miejsce ? Cztery suczki przebywały razem, uczyły się, ćwiczyły i bawiły. A jeszcze niedawno większość z nich nie znosiła widoku innego psa, co dopiero mówiąc o normalnym przebywaniu w towarzystwie innych psów. Frania, Analis, Nuta i Mila. Czyli cztery psie dziewczyny pod opieką ekipy LikeDog ? Wszystko wygląda fajnie, ale podwaliną tego jest ciężka praca wszystkich, nasza i właścicieli. Jeżeli zajmujemy się psiakami i są one tylko pod naszą opieką, to musimy cały czas mieć wszytko pod zdrową kontrolą i mądrze jak to zawsze mówię, kierować ruchem. Na pozór wszystkiego jest to bardzo ciężka i odpowiedzialna praca. Trzeba umiejętnie wszystko zaplanować, tak wszystko poprowadzić, aby psiaki wyniosły jak najwięcej z takich zajęć. Do takich psich spotkań i interakcji muszą być umiejętnie dobrane psiaki. Nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek gnębieniu psa przez psa. Pozytywy z tak profesjonalnie przygotowanych zajęć są niesamowite pod każdym względem zarówno dla psiaków, jak i ich właścicieli. Ale żeby tak było, trzeba się ciężko na wszystko napracować.

Frania i Daks pod opieką ekipy LikeDog 🙂

Super zapoznanie psiaków. Frania poznaje się z innymi psiakami tak jak należy, nie poprzez przymus, czy w sytuacjach bez wyjścia. Daks też jest pod wrażeniem nowej psiej koleżanki 🙂 Daks to już psi gentelmen, poprzez systematyczną pracę w ośrodku ma bardzo ładnie opanowaną prawidłową psią komunikację. Frania uczy się wszystkiego stopniowo.

Frania i Daks pod opieką ekipy LikeDog 🙂
Roxulka towarzysko i ucząco 🙂

Chwila przerwy w zajęciach i odpoczynek przy swojej behawiorystce 🙂

Frania pod opieką ekipy LikeDog 🙂

Psia dziewczynka korzystała z super zajęć w psim Collegu na maksa. Dzielnie się uczyła, ćwiczyła, super się bawiła i relaksowała w morskim piasku 🙂

Psia dziewczynka ładnie się uczyła, ćwiczyła i super bawiła w psim Collegu a potem na łące zrelaksowana, odprężona pięknie pozowała do zdjęcia. A po zajęciach szczęśliwa i spełniona wróciła do swojego kochanego domeczku.

Szczęśliwa i zaciekawiona Frania pod opieką ekipy LikeDog 🙂

Psia dziewczynka już poznaje, to cudowne i magiczne miejsce dla psiaków, gdzie podjechała.

Frania, Karmel i Roxulka…

Nasze psiaki, Roxulka i Karmel uczą Franię prawidłowej psiej komunikacji. Do tej pory Frania nie miała dobrych relacji z innymi psami.

Psia dziewczynka i jej ukochane właścicielki 🙂

Psia dziewczynka robi super postępy a co najważniejsze zaczyna się ładnie odblokowywać.

Zaczynamy Franię wyciszać…

Zaczynamy Franię wyciszać poprzez przeróżne ćwiczenia. Pracujemy nad poprawieniem koordynacji, koncentracji i równowagi.

Frania… Resocjalizujemy psią dziewczynę.

Musimy umiejętnie i stopniowo pomóc Frani poradzić sobie ze swoimi problemami. Najpierw poprzez odpowiednie zachowania i ćwiczenia Frania musi zostać wyciszona. Kiedy zacznie już trochę do psiej dziewczynki docierać, będziemy odpracowywać mocno zaniedbany socjal. Z Franią dzielnie pracuje jej ukochana właścicielka.

Frania…

Ukochana właścicielka psiej dziewczynki postanowiła poszukać dla niej i w sumie dla całej rodzinki psio-ludzkiej profesjonalnej pomocy. U psiej dziewczynki występuje znacząca ilość niepożądanych zachowań.  Znacząco widać zaburzony socjal. Frania przeszła jakiś czas temu “tradycyjną tresurę posłuszeństwa”, która jak wielu psiakom nie wyszła na dobre a wręcz zaszkodziła jak zawsze. Podczas konsultacji omówiliśmy sobie dokładnie dotychczasowe życie psiej dziewczynki, potem czas na wyciągnięcie wniosków i przygotowanie odpowiedniego planu resocjalizacji. Oprócz wielu wskazówek, właścicielka Frani została poproszona, aby awersyjną obrożę zaciskową wymienić na normalną wygodną i wygodne szeleczki. W pism Collegu LikeDog bardzo szanujemy i dbamy o samopoczucie i emocje psiaków i nie pozwalamy na stosowanie jakiejkolwiek awersji względem nich.