Gaja i Borys

Gaja i Borys pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na pierwszym placu szkoleniowym wszyscy psi uczniowie dzielnie ćwiczyli w swoim towarzystwie. Każdy starał się wyważać i radzić sobie ze swoimi emocjami na miarę swoich możliwości.

 

 

Gaja i Borys pod opieką ekipy LikeDog.

 

Zmiany, zmiany…🙂 Spokój, skupienie, obserwacja, nauka. Tak ładnie nasi psi uczniowie czekali na przygotowywane zadanie na pierwszym placu szkoleniowym.

 

 

Gaja i Borys pod opieką ekipy LikeDog.

 

Gaja i Borys uczyli się radzenia sobie ze swoimi emocjami ćwicząc w towarzystwie psiej profesorki Mafry. Na początku psiaki bardzo mocno się probowały nakręcić i swoim zachowaniem prowokowały Mafrę, wyskakiwały do niej tworząc przy tym duet, w którym po kolei każdy każdego nasyła na innego psiaka. Mafra usiadła sobie spokojnie, odwróciła się bokiem i tym zachowaniem pokazywała, że nie działa coś takiego na nią i nie chce wchodzić w żadne zatargi. Po czasie zdziwieni psi uczniowie, że z drugiej strony nie ma żadnej nieładnej reakcji na ich zachowanie, odpuścili sobie i zaczęli się skupiać na ćwiczeniach.

 

 

Gaja i Borys pod opieką ekipy LikeDog.

 

W psim Collegu LikeDog nasi psi uczniowie uczą się samych ważnych, potrzebnych życiowych rzeczy. Bardzo ważna jest nauka radzenia sobie ze swoimi emocjami w towarzystwie innych psiaków, tolerowanie ich obecności, bo to jest potem bardzo ważne podczas na przykład spacerów. Nikt nie musi nikogo “kochać”, ale dla dobra wszystkich, dla dobrego samopoczucia swojego, swoich ukochanych właścicieli i innych, psiak powinien sobie na spokojnie poradzuć sobie ze sobą na widok innych, bo często utrzymanie swojego psa, kiedy dostaje szału, graniczy z cudem. Najpierw dużo potrzebnej pracy na placach szkoleniowych, a potem następna ważna nauka połączona z odpoczynkiem w “domku” LikeDog.
Wszyscy się dzielnie uczyli 🙂

 

 

Gaja i Borys pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie zaczynają w psim Collegu uczyć się poprawnych psich zachowań i poprawnej psiej komunikacji. Gaja i Borys na widok drugiego psa ogromnie szczekają wzajemnie się nakręcając, kompletnie nie myślą nad tym co robią, potrafią wystartować z zębami i wzajemnie posyłają się na drugiego psa. Widać, że psi uczniowie podczas takich sesji rehabilitacyjnych robią bardzo duży rozgardiasz i gdyby w takim stanie spotkały się z niestabilnym emocjonalnie psem w życiu codziennym doszłoby do niepotrzebnego pogryzienia. Podczas sesji rehabilitacyjnej mała Zanra kompletnie nie reaguje na takie nieładne zachowanie psich uczniów, ucząc ich w ten sposób, że takie zaczepne i prowokacyjne zachowanie nie jest fajne w psiej komunikacji. Podczas takich sesji psy uczące 🐕🎓 są bardzo obciążane emocjonalnie ucząc psich uczniów, tym bardziej należy doceniać ☝️ ich ogromny wkład w wykonywaną pracę, aby pomagać innym. A rodzinka naszych psich uczniów wszystko widzi jak się każdy super zmienia i wszyscy nad wszystkim bardzo ciężko pracują.🤗😊

 

 

Gaja i Borys pod opieką ekipy LikeDog.

 

Po zakończonej sesji rehabilitacyjnej z psią kadrą nauczycielską, psi uczniowie Gaja i Borys odpoczywają w “domku” LikeDog tak jak lubią na wygodnej kanapie. 😊 Dzięki zajęciom w psim Collegu psi uczniowie starają się już ładniej wyważać, jednak w przeważającej części ich reakcje w stosunku do innych psiaków są skrajne, niejednokrotnie bardzo wybuchowe, dlatego psi uczniowie odpoczywają sobie w towarzystwie małej Zanruni zabezpieczeni w wygodnych kagańcach.

 

 

Gaja i Borys pod opieką ekipy LikeDog.

 

Mamy fajne postępy podczas nauki. Nasi psi uczniowie coraz lepiej wytrzymują dłuższy czas w spokoju, nie ma ciągłego szczekania i nakręcania się i już dłużej potrafią się na czymś skupić. Już powolutku robimy podwaliny do tego, aby do pracy weszła psia kadra ucząca, bo wcześniej na widok innych psiaków i wszystkiego dookoła Gaja i Borys dostawali szału, szczekali, rzucali się, prowokowali i chcieli atakować.

 

 

Gaja i Borys pod opieką ekipy LikeDog.

 

Symulacja spacerowa i bardzo fajne pozytywne efekty. Psie rodzeństwo nie szczekało, jak zwariowane, za to Gajkę, jak i Borysa wszystko zaczęło interesować i z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach.

 

 

Gaja i Borys pod opieką ekipy LikeDog.

 

Bardzo nas to cieszy, ale nie ma się co dziwić, jak wszyscy dokonują takich starań, że nasi psi uczniowie zaczynają się zmieniać. No już nawet na zajęciach nie było tylko szczekania, a pojawiało się ładne skupienie. To super znak, że do psich główek zaczyna coś docierać.

 

 

Gaja i Borys pod opieką ekipy LikeDog.

 

Te oto psiaczki przyjechały na konsultację behawioralną do psiego Collegu. Z powodu panującej pandemii i kwarantanny psiaki miały bardzo ograniczoną socjalizację, co niestety ma teraz swoje skutki. Gaja i Borys nie znają wielu rzeczy i zjawisk, na wszystko praktycznie reagują szczekaniem, mamy też widoczne zachowania agresywne, szczególnie u Borysa. Psiaki wspólnie się mocno nakręcają i wtedy nic do nich nie dociera. Na spokojnie będziemy docierać do psich główek i wprowadzać prawidłowo psiaki w psio – ludzkie życie i powodować tak, aby w końcu i im i ich ukochanym właścicielom żyło się lepiej.