Gerda i Skubi

Gerda i Skubi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Podczas przerwy między ćwiczeniami wszyscy w spokoju odpoczywali i nawet Skubi zaczął sobie lepiej radzić ze swoimi emocjami po czasie, bo wcześniej były momenty, że coś go łapało i próbował robić dziwne zrywy, ale na to co kiedyś było, a jest teraz, to bez porówniania. U psiaków po przejściach, brzydka przeszłość potrafi się odezwać w wielu sytuacjach. Teraz najważniejsze, że po złych latach, Skubi w końcu trafił w życiu na tak cudowne osoby, które go zaadoptowały i dały najwspanialsze życie pod każdym względem 😍.

 

 

Gerda pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasi charakterni psi uczniowie dzielnie ćwiczyli w swoim towarzystwie na pierwszym placu szkoleniowym.

 

 

Gerda i Skubi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasi psi uczniowie najpierw dzielnie na spokojnie ćwiczyli sobie na specjalistycznych zabawko-przeszkodach, gdzie dzięki takim ćwiczeniom utrzymujemy na dobrym poziomie koordynację ruchową, pewność siebie i równowagę, a po odpoczynku były następne ćwiczenia połączone z zabawą, jednak bardzo ryzykowne i nie wolno tego stosować bez wcześniejszej analizy psich zachowań, oraz bez umiejętnego wcześniejszego przygotowania, ponieważ często wszelkie jedzenie, smaczki są ogromnym punktem zapalnym i psiaki mogą się pogryźć. Wcześniej Gerdzia i Skubi nie nawidzili się i nie mówiąc już o wspólnym towarzystwie podczas jakiś zajęć. Teraz już mamy całkiem zmienioną sytuację, a nasi psi uczniowie przechodzą dalsze etapy. Gerdziulka spokojniej, Skubiego trochę nosiło, ale starał się radzić sobie ze swoimi emocjami jak tylko mógł.

 

 

Gerda i Skubi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasi psi uczniowie najpierw dzielnie się uczyli na pierwszym placu szkoleniowym, a potem wszyscy wyuczeni, pozytywnie zmęczeni, wspólnie udali się na odpoczynek do “domku” LikeDog, co też jest bardzo ważną nauką.

 

 

Gerda i Skubi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasi psi uczniowie, a szczególnie Gerdzia uczyła się radzić ze swoimi emocjami w towarzystwie najpierw stojącego, potem poruszającego się wózka i kiedy wpatrywała się w nią lalka przypominająca małe dziecko. Najpierw Gerdzie brały duże nerwy i próbowała wszystko odreagować na Mafrze, ale Mafra ładnie Gerdzie uczyła, że nie jest fajne takie zachowanie. Tutaj dużym sukcesem było to, że Gerdzia już nauczona obserwacją zachowań człowieka, widziała, że Skubi ma umiejętne wsparcie i ani razu nie przekierowała swoich niepożądanych emocji w kierunku Skubiego. Po przeprowadzonej sesji resocjalizacyjnej wszyscy wypoczywali i każdy bardzo starał się wyważyć swoje emocje. Bardzo życiowa i bardzo potrzebna nauka, która ma potem bardzo duże odzwierciedlenie w codziennym życiu.

 

 

Gerda i Skubi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasi psi uczniowie dzielnie pracowali pod okiem psio – ludzkiej kadry nauczycielskiej. Dzięki systematycznej pracy w psim Collegu , oraz wzorowym odrabianiu zadań domowych przez ukochane właścicielki, Gerdzia i Skubi bardzo dobrze funkcjonują razem ze sobą w domu, podczas spacerów i po psach, które kiedyś chciały się zagryźć nie ma śladu.

 

 

Gerda i Skubi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia uczennica dzielnie ćwiczyła w towarzystwie Mafry na pierwszym placu szkoleniowym.

 

 

Gerda i Skubi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Pierwsza praca wykonana, chwila odpoczynku, ładne radzenie sobie ze swoimi emocjami, ładne wyważanie się i psia ekipa rusza dalej się uczyć, aby później w codziennym życiu dawać sobie radę ze swoimi emocjami w swoim towarzystwie i umiejętnie sobie radzić w codziennym życiu.

 

 

Gerda i Skubi 🙂

 

A teraz o dwóch cudownych osobach, czyli o ukochanych właścicielkach naszych psich uczniów Gerdzi i Skubiego, no i oczywiście o trzeciej cudownej ludzkiej osobie, czyli cioci naszych psich uczniów 🙂 Gerdzię i Skubiego już nie raz opisywałam, jak i również ich ukochane właścicielki, ale takich mądrych i cudownych właścicielkach należy często pisać, ponieważ są idealnym przykładem dla innych. Tak dla przypomnienia, to kiedy charakterna Gerdzia mieszkała już ze swoją ludzką i kocią rodzinką, dołyczył Skubi, który został zaadoptowany przez swoje ukochane teraźniejsze właścicielki. Skubi dostał niesamowity prezent od życia, gdzie trafił do osób pełnych miłości do zwierząt. Niestety psiaki kompletnie nie polubiły się, co wcale nie musiały, ale stało się coś gorszego, ponieważ Gerdzia i Skubi wykazywały w stosunku do siebie ogromną agresję i gdyby nie ciągła izolacja, ciągła kontrola pozagryzałyby się.

 

Takie życie dla wszystkich było bardzo męczące i wykańczające. Wszystko musiało być pod kontrolą, ukochane właścicielki musiały mieć zaplanowane osobne wyjścia na spacery, powroty i wszystko trzeba było robić, aby psiaki się nie spotkały. W tym wszystkim nikt nawet nie pomyślał o jakimkolwiek oddaniu Skubiego z powrotem do schroniska. Pomimo na tamten czas tylu kominacji, zmartwień to był już pełnoprawny członek nowej cudownej ludzkiej rodzinki. Rozpoczęliśmy pracę najpierw z Gerdzią i nad stabilizacją jej emocji, a charakterna z niej psia dziewczyna ma maksa. Wszystkich uczących chciała na początku pogryźć, a potem doszedł Skubi, ale…

 

Kosztowało to ukochane właścicielki następne dużo pracy, myślenia i zaangażowania innych osób, szczególnie bardzo pomagała w tym wszystkim ukochana ludzka ciocia, która też jest na zdjęciach, aby ze swojego miasta dowieźć do nas psią ekipę. Początki były na dwa samochody, ponieważ było duże ryzyko, że psiaki się w jednym pogryzą, albo jeszcze coś gorszego. Do tego na początku Gerdzia dość się rzucała w samochodzie, a Skubi bał się jeździć, mógł wcześniej po prostu nie poznać jeżdżenia samochodem.

 

Ukochane właścicielki bardzo dzielnie, systematycznie i regularnie dowoziły psich uczniów na zajęcia, a my pracowaliśmy nad polepszeniem relacji między tym dwojgiem nienawidzących się na tamten czas psiaków. W końcu nadszedł moment, że uznałyśmy, aby psiaki przyjechały razem jednym już samochodem. Były ogromne obawy ze strony ukochanych właścicielek, ale znając co potrafiła zrobić Gerdzia i co potrafił zrobić Skubi, to nie było się czemu dziwić. Ale od tamtych niefajnych akcji bardzo dużo się zmieniło, na co pracowała i ciężko cała ekipa psio-ludzka LikeDog, jak i również ukochane właścicielki. I dlatego, kiedy było widać już zmiany, psiaki miały wspólnie do nas dojechać ze swojego miasta. No i poszło… Potem następne kroki i następne. Teraz nasi psi uczniowie to już całkiem inne psiaki, które normalnie funkcjonują razem w domu. Do swojego psiego Collegu przyjeżdżają regularnie, gdzie uczą się dalszych ważnych rzeczy, jak i super się bawią odkrywając dużo różnych nowości, ponieważ ich odblokowane głowy pozwalają im zobaczyć o stokroć więcej, niż kiedyś. Psiaki są szczęśliwe, odmienione, zadbane, wychuchane, a wszystko to za sprawą tych oto cudownych kobiet 😍 Nic, tylko brać przykład z takich osób, bo to właśnie jest prawdziwa i mądra miłość do zwierząt ❤️ — Zdjęcia są własnością ukochanych właścicielek Gerdzi i Skubiego 🤗

 

 

Gerda i Skubi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Kiedyś Gerdzia i Skubi nie nawidzili się. Kiedy Skubuś został zaadoptowany okazało się, że Gerda kompletnie nie toleruje go w domu, zresztą odwrotnie też. Wszyscy żyli w izolacji od siebie, a ukochane właścicielki codziennie musiały ustalać plan dnia, aby oba psiaki nie spotkały się przypadkiem ze sobą w domu, czy na klatce schodowej. Ale to już wszystko było i nie wróci więcej.😊😊😍 Dlatego że ukochane właścicielki psich uczniów postanowiły poszukać profesjonalnej pomocy i tak cała czwórka trafiła do nas i dzielnie pracowała na to, co osiągnęliśmy teraz 😊 Po przeprowadzonym procesie resocjalizacji Gerdzia i Skubi rewelacyjnie ze sobą żyją i wszyscy cieszą się sobą nawzajem. Więcej o Gerdzi i Skubim możecie przeczytać tutaj.

 

 

Gerda i Skubi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasi psi uczniowie w nowych odzieniach o przepięknym kolorze, dzielnie ćwiczyli na pierwszym placu szkoleniowym. I kto by pomyślał, że kiedyś ta para tak mocno się nie nawidziła. 😎 A teraz tak szczęśliwie i zgodnie żyją sobie w swoim cudownym domciu wraz ze swoimi ukochanymi właścicielkami 😍 Ale takich widoków nie oglądalibyśmy dzisiaj, gdyby nie sumienne odrabianie zadań domowych przez ukochane właścicielki i ciężkiej pracy psio-ludzkiej ekipy LikeDog 🤗

 

 

Gerda i Skubi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Najpierw dużo fajnych ćwiczeń na pierwszym placu szkoleniowym, a potem czas na ćwiczenia, naukę i zabawy w “domku” LikeDog, w którym to wszyscy uwielbiają przebywać 🙂.

 

 

Gerda pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Skubi 🧡 nasz cudowny starszy psi pan wygrał los na loterii i został zaadoptowany przez swoje obecne cudowne właścicielki, dzięki którym nasz psi uczeń wiedzie obecnie spokojne, szczęśliwe i pełne mądrej miłości ze strony człowieka życie. Oby było coraz więcej takich mądrych domów dla wszystkich potrzebujących psiaków po przejściach 🤗❤️ Wszystkiego dobrego Skubusiu 🎂 , Ty nasz psi szczęściarzu z okazji twojej rocznicy w nowym domku 😊 Rok temu, choć początki były bardzo trudne rozpocząłeś najpiękniejszy etap swojego życia i dobrze, bo dość już w tym swoim psim życiu wycierpiałeś z powodu ludzkiej głupoty.

 

 

Gerda pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia ekipa dzielnie ćwiczyła na zajęciach 🙂

 

 

Skubi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Ten starszy, charakterny psi Pan to wielki życiowy szczęściarz w życiu, którym się stał, kiedy został zaadoptowany przez dwie cudowne osoby. Początek adopcji tego psiego Pana był dość trudny dla wszystkich, ponieważ Skubi nienawidził drugiej psiej dziewczyny z którą zamieszkał i na wzajem. Gerdzia też nienawidziła Skubiego. Psiaki miały ochotę się pozagryzać, musiały żyć osobno, odizolowane w innych pomieszczeniach. W mieszkaniu bardzo trzeba było uważać, aby nie doszło do jakiegokolwiek spotkania. Ale to już przeszłość. Dzięki przemyślanej i mądrze poprowadzonej resocjalizacji, oraz sumiennie odrabianym zadaniom domowym przez ukochane właścicielki, te dwa psiaki już od dłuższego czasu żyją fajnie razem pod jednym dachem. A w psim Collegu nasi psi uczniowie uczą się następnych mądrych i potrzebnych rzeczy, a my dokładamy wszelkich starań, aby poprzez przeróżne spokojne i umiejętnie dobrane ćwiczenia aktywizować mózg Skubisia różnymi formami zachowań. Aby głowa Skubiego ciągle była na fajnych “obrotach”.

 

 

Gerdzia i Skubi 🙂

 

Nasi psi uczniowie Gerda i Skubi to rewelacyjny przykład na to, jak dzięki ciężkiej i umiejętnie poprowadzonej pracy, wraz ze ściśle współpracującymi z nami i dostosowującymi się do wszystkich naszych zaleceń właścicielami, można tak rewelacyjnie sobie wszystko wypracować. Skubi już jakiś czas temu został adoptowany przez swoje obecne właścicielki i zamieszkał w swoim nowym domu z suczką Gerdą oraz gromadką kotków. Początki tego “wspólnego” mieszkania były ogromnie trudne zarówno dla Gerdy i Skubiego oraz dla ich właścicielek. Skubi mieszkał w osobnym pokoju pod kluczem, aby przypadkiem nie spotkał się z Gerdą. Właścicielki żyły w ogromnym stresie każdego dnia planując jak przeprowadzić każde wyjście, karmienie, spędzanie osobno czasu z każdym, aby oba psiaki przypadkiem się nie spotkały i nie dopadły. To nie było życie. Ukochane właścicielki psich dzieciaczków nie odpuściły, adoptujac Skubiego, którego życie wcześniejsze było okrutne postanowiły, że dadzą mu prawdziwy dom i zaczęły działać aby poprawić swoje wzajemne relacje z psiakami i psiaków ze sobą. Postanowiły dla siebie oraz dla swoich ukochanych psiaków poszukać profesjonalnej pomocy i tak cała drużyna trafiła do nas. 😊 Właścicielki naszych psich uczniów regularnie przywoziły je na zajęcia do psiego Collegu. Na początku psiaki były przywożone do nas kilkadziesiąt km ze swojej miejscowości na dwa samochody, gdyż wspólny przewóz wogóle nie wchodził w grę, na tamten czas po prostu psiaki dopadłyby siebie. Regularne przyjazdy, ciążka nasza praca w specjalnie przygotowanych do nauki warunkach domowych, rewelacyjna praca naszych psich nauczycieli i profesorów, regularność, wpółpraca właścicielek i teraz mamy prawdziwą ludzko-psią sielankę. 🤗♥️ A na filmiku oba psiaki, które kiedyś na swój widok pajały nienawiścią czekają na wspólne wyjście na spacer. Kiedyś taki widok byłby niemożliwy, bo istniała uzasadniona obawa, że Gerda i Skubi się dopadną. Właścicielki naszych psich uczniów to super kobietki, które wiedziały od początku czego chciały i z naszą pomocą oraz pomocą naszych stabilnych emocjonalnie psich profesorów i psich nauczycieli pomogły swoim psim dzieciaczkom w zaakceptowaniu siebie, dzięki czemu teraz wszystkim żyje się ze sobą cudownie. — Filmik jest własnością ukochanych właścicielek Gerdzi i Skubiego 😊

 

 

Gerdzia i Skubi pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na pierwszych zdjęciach nasi psi uczniowie dzielnie ćwiczący w psim Collegu w “domku” LikeDog. Już w zapomnienie idą czasy, kiedy psiaki musiały być w domu izolowane od siebie i kiedy było na prawdę ciężko i kiedy ukochane właścicielki nie wierzyły, że może być inaczej 🙂 A teraz my dalej pracujemy nad wieloma ważnymi sprawami, poddajemy psich uczniów różnym symulacjom zachowując możliwe normy bezpieczeństwa, a w domciu potem taka cudowna sielanka 😍 – Zdjęcia z domciu są własnością ukochanych właścicielek Gerdzi i Skubiego 🤗

 

 

Gerdzia i Skubi pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie jak zawsze rewelacyjnie spędzali czas w psim Collegu. Zarówno Gerdzia, jak i Skubi bardzo ładnie radzili sobie ze swoimi emocjami w przeróżnych sytuacjach. Kiedy pracowaliśmy w “domku” LikeDog, podczas nauki towarzyszyła psim uczniom malutka Texada, która akurat smacznie sobie spała w fotelu 🙂.

 

 

Gerdzia i Skubi pod opieką ekipy LikeDog.

 

Po wykonaniu ważnych ćwiczeń na drugim placu szkoleniowym nasi psi uczniowie udali się do “domku” LikeDog na wspólny odpoczynek, który również jest bardzo ważną nauką, kiedy to psiaki uczą się radzić sobie ze swoimi emocjami, wyważać się w towarzystwie innych psów. Podczas już pobytu w “domku” LikeDog nasi psi uczniowie mieli sesje, na której mieli puszczane odgłosy petard. Wszystko krok po kroku stopniowaliśmy, ponieważ Gerda i Skubi bardzo mocno się wszystkiego bali. Nasz psi uczeń Tajfun już ładnie radził sobie z wieloma dźwiękami i dość obserwował człowieka, jak ten reaguje w danej sytuacji. Przez moment kiedy Tajfun jeszcze krążył, Gerda wyskoczyła chwilowo do niego, ale to już jest nic w porównaniu do tego, jak kiedyś zachowywała się ta psia dziewczynka. Ten wyskok mógł być spowodowany albo tym, że psia dziewczynka chciała gdzieś dać upust swoim emocjom, bądź tym, że Gerda chciała “przywołać” Tajfuna do spokoju. To, że Tajfun już tak potrafi poruszać się ze spokojem wśród innych psów i ludzi, to już ogromny sukces, bo wcześniej cały czas tylko krążył, osaczał, ciągle chciał wachąć, kopulować na innych i bez przerwy prowokował do zadymy inne psy.

 

Jak zawsze ogrom pracy wykonał psi “profesor” Mufasa i już teraz Tajfun, to całkiem inny psi chłopak, aczkolwiek zawsze trzeba mieć na uwadze, czy nie “rodzi” mu się w głowie jakiś dziwny pomysł. Naszego psiego ucznia Skubiego bardzo mało widać, tylko jego tył, bo siedział przy fotelu, raczej do niego przywarł i starał się na ile to możliwe, na spokojne to wszystko znieść. Wcześniej Skubi wpadał w ogromny szał paniki, rzucał się i bardzo łatwo mógł sobie wyrządzić ogromną krzywdę, bo wtedy kompletnie się nie kontrolował. No i też ładnie Skubi radzi sobie ze swoimi emocjami w towarzystwie innych psów, bo wcześniej tylko i wyłącznie chciał wszystkich atakować. Nad tym, aby tak teraz było, też bardzo mocno napracowali się wcześniej i Mufasa i Karmel. Co do puszczanych dźwieków, chcemy chociaż na trochę “oswoić” psiaki z tym wszystkim i stopniowo je przygotować, aby w miarę sobie poradziły w tym zbliżającym się dla nich bardzo trudnym okresie.

 

 

Gerdzia i Skubi 🙂

 

Najpierw trafiła do nas Gerdzia, bardzo zbuntowana, żyjąca w swoim świecie, nienawidząca innych psów i też ludzi, rzucająca się podczas spacerów, nie znająca mnóstwa rzeczy i bojąca się wielu rzeczy i zjawisk. Kiedy psia dziewczynka zaczęła się stopniowo zmieniać, kiedy już zaczęła łapać kontakt z człowiekiem i mogłyśmy dotrzeć do jej głowy, stopniowo zaczęły wchodzić nasze psy uczące do pracy, ponieważ od początku byłoby to niemożliwe, gdyż Gerda na sam widok psa reagowała bardzo dużą agresją. I tak Gerda krok po kroku zaczynała się uczyć prawidłowej psiej komunikacji. Z Gerdzią dzięki umiejętnie zaplanowanej i przeprowadzanej resocjalizacji i dzięki systematycznemu odrabianiu zadań domowych przez ukochane właścicielki psiej dziewczynki poszliśmy mocno do przodu i przyszedł czas na drugiego psiego chłopca, który został zaadoptowany przez te wspaniałe osoby, ale niestety psiaki kompletnie nie “przypadły sobie go gustu”, kompletnie się nie zaakceptowały i niestety bardzo ciężko się wszystkim żyło w takiej sytuacji. Ukochane właścicielki psiaków musiały bardzo mocno wszystko kontrolować, a Gerda i Skubi musiały być w domu izolowane, ponieważ gdyby się dopadły, doszłoby na pewno do tragedii. Psiaki wręcz się nie nawidziły. Wszystko musiały mieć przemyślane ukochane właścicielki psiaków. Nikt z nikim nie mógł się spotkać, przy wyjściu, czy powrocie do domu, czy też gdzieś podczas spaceru.

 

Przyjazdy do nas też wcześniej musiały być bardzo przemyślane i aby nie ryzykować, że psiaki dopadną się w samochodzie, zorganizowana została druga ekipa znajomych, aby przewozić jednego z psiaków. Wtedy też jeszcze był czas, że Gerda w ogóle bardzo rzucała się na wszystko w samochodzie, a Skubi bardzo się bał wejść do samochodu i też nad tym było dość pracy, aby zaczął wchodzić, a potem, aby wytrzymać w samochodzie. A wszyscy mieli do przejechania tak do nas około godziny drogi ze swojego miasta. Skubi, kiedy do nas trafił chciał wszystkich “zamordować”, w tym również jeszcze wtedy Gerdę, więc poddając go procesowi resocjalizacji, również pomału pracowałyśmy nad tym, aby psiaki zaczęły inaczej na siebie patrzeć. Naszym założeniem oprócz przygotowania psich uczniów do radzenia sobie ze swoimi emocjami w codziennym życiu było to, aby ta psia ekipa w końcu zaczęła się chociaż tolerować, bo na dłuższą metę wszyscy by się wykończyli nerwowo żyjąc w ten sposób. I tak na spokojnie doszliśmy do etapu, gdzie Gerdzia i Skubi przyjeżdżają na zajęcia jednym samochodem, w domu nie muszą już być izolowane, razem sobie żyją pod jednym dachem wraz z gromadką kotów, a my skupiamy się już na dalszej nauce 🐕👨‍🎓

 

Na dwóch pierwszych zdjęciach już z jakiś czas temu nasi psi uczniowie podczas odpoczynku w “domku” LikeDog, który był wtedy, jak i teraz jest , jak i ciągle będzie bardzo ważną nauką. Wtedy Gerda była już bardziej wyluzowana, za to Skubi bardzo walczył ze sobą, nosiło go, ale dał radę wytrzymać i w miarę radzić sobie ze swoimi emocjami. Psi chłopak uczył się, że w towarzystwie swoich psich nauczycieli powinno się być spokojnym, że do nikogo nie można startować, a Mufasa i Karmel wykonali już wcześniej ogrom pracy pokazując Skubiemu, że mają gdzieś jego prowokacje do zadymy i że nie chcą w czymś takim uczestniczyć. Psi “Profesor” Mufasa i psi nauczyciel Karmel nie tylko mają swój ogromny udział w resocjalizacji Gerdy i Skubiego, ale również ich ciężka praca stała się podwaliną do dalszych spotkań naszych psich uczniów z innymi psimi uczniami. Na pozostałych zdjęciach, to już cudowny widok dwójki psiaków z ich ukochanego domku i kociaka, który też jest na zdjęciu 🙂 Wspólnie, razem, bez izolacji, bez osobnych pokoi, bez strachu, że się gdzieś przypadkiem spotkają. Mnóstwo nerwów już zaoszczędzonych. — Zdjęcia z domu są własnością ukochanych właścicielek Gerdzi i Skubiego 🤗

 

 

Gerdzia i Skubi 🙂

 

Ukochane właścicielki naszych psich uczniów Gerdy i Skubiego to super kobiety, bardzo kochające swój domowy cudowny zwierzyniec 😍, wspaniałe i bardzo empatyczne. To wzorowe uczennice, które dzielnie odrabiają zadania domowe i dzięki temu, oraz dzięki pracy całej ekipy Likedog i regularnej pracy, co wiąże się z systematycznym przywożeniem psiaków na zajęcia, wszyscy osiągnęliśmy tak super efekty 💪

 

 

Gerda pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nam i naszym uczniom żadna pogoda nie straszna 😁 a już w szczególności ☔ deszcz. Teraz nasza psia ucznnica Gerda to już całkiem inna psia dziewczynka. Dzięki rewelacyjnej pracy naszej, naszych psich nauczycieli i jej ukochanych właścicielek, Gerda niesamowicie się zmieniła. Teraz Gerda jest mniej spięta, wybuchowa i wyskokowa, a co najważniejsze żyje w końcu w domu w zgodzie ze swoim adoptowanym “bratem” Skubim – wcześniej oba psiaki musiały być w domu izolowane w obawie, że nie wytrzymają i do siebie doskoczą. Na jednych z deszczowych zajęć Gerdzia bardzo mocno się zdziwiła, kiedy wyruszyła z nami na drugi plac szkoleniowy i zobaczyła trzymaną w ręku parasolkę. Gerdzia bardzo ładnie toleruje parasolki i nie boi się ich jeżeli widziała, że ktoś inny je trzyma a nie osoba która z nią spaceruje. Jej właścicielka nigdy podczas spacerów z Gerdą nie używała parasolki. Na krótkim filmiku widać już jak Gerdzia spogląda tylko na parasolkę, wcześniej szczekała zajadle i skakała do niej bardzo nachalnie. Widać na filmiku jak Gerdzia zieje, co świadczy o tym, że dużo emocji kosztował ją widok parasola trzymanego w ręku przez osobę, która prowadziła ją na smyczce.

 

 

Gerda i Skubi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Dzisiaj nasze psie “rodzeństwo” miało inne zadania dostosowane zależnie do indywidualnych potrzeb, a później wspólny odpoczynek, wygodnie na kanapie w “domku” LikeDog 🙂 Rewelacyjnie się patrzy na ogromną zmianę tych cudownych naszych psich uczniów 🙂 Ale nie byłoby czegoś takiego, gdyby nasi psi uczniowie nie mieli tak mądrych, myślących, systematycznych i empatycznych ukochanych właścicielek z którymi rewelacyjnie się współpracuje 🙂.

 

 

Gerda i Skubi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Taki widok to najcudowniejsza nagroda za naszą ciężka pracę. 🤗 Ale oczywiście takiego efektu nigdy by się nie osiągnęło, gdyby Gerda i Skubi nie mieli takich mądrych, wyrozumiałych i emaptycznych swoich ukochanych właścicielek. 😊 Już jakiś czas minął od adopcji Skubiego, który dołączył do Gerdzi. Kiedy ukochane właścicielki tych psich dzieciaków patrzą na nie w domu powiedziały nam, że często wracają myślami do tego co było i chyba same niedowierzają jak było kiedyś. A jak było? Nerwowo. Zaraz po adopcji Skubi zamieszkał w osobnym pokoju, aby tylko nie widział się z Gerdą, bo Gerda dostawała szału na widok Skubiego, już nawet doszło do tego stopnia, że Gerda nie musiała widzieć Skubiego, aby wpadać w szał, już sam dźwięk klucza, kiedy dziewczyny wchodziły do Skubiego pokoju wyprowadzał ją z równowagi. Każdego dnia dziewczyny układały misterny plan, aby oba psiaki nie spotkały się ani w domu, ani na spacerze. Na zajęcia do psiego Collegu cała psio-ludzka ekipa przyjeżdżała na dwa samochody, bo nie było mowy o tym, aby psiaki pojechały razem. Na początku w psim Collegu psiaki dały taki popis swoich niefajnych i agresywnych zachowań w stosunku do siebie, że pojawy się wątpliwości u właścicielek czy adopcja Skubiego była dobrą decyzją i czy dadzą sobie ze wszystkim radę. Ale to już było. A jak jest teraz? Teraz psi uczniowie przyjeżdżają do swojego psiego Collegu jednym samochodem. Psi uczniowie żyją razem w zgodzie ze sobą w domu, już nie są izolowane, już nie chodzą w domu w kagańcach. Teraz jest rewelacyjnie, co widać za każdym razem kiedy ta dzielna psio-ludzka ekipa przyjeżdża razem do nas na zajęcia.

 

 

Gerda i Skubi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Na drugim placu szkoleniowym bardzo dzielnie ćwiczyła ta teraz nasza dumna i myśląca psia uczennica 🙂

 

 

Gerda i Skubi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Razem, w zgodzie, zadowoleni na drugim placu szkoleniowym czekają na jak zawsze super zajęcia. Czy kiedyś ktoś by pomyślał, że taki piękny widok będzie oglądał? 🙂 No na pewno nie, kiedy w domu toczyła się wieczna walka i odbywała ciągła kontrola, aby ta dwójka psiaków się nie dopadła i nie pogryzła, albo jeszcze gorzej. Ale to już przeszłość.🤗
Teraz już są wszyscy razem i zaczynają sobie cudownie żyć 🙂

 

 

A tutaj już teraźniejsi nasi psi uczniowie 🙂 Gerdzia i Skubi 🤗

 

Razem w zgodzie w domciu, razem na spacerze, razem w lecznicy. Jeszcze kiedyś takie widoki nie do pomyślenia. Ale jak zawsze mówimy, systematyczna, skrupulatna praca popłaca. Miesiące systematycznej, sumiennej pracy całej ekipy LikeDog i ukochanych właścicielek i efekty mamy rewelacyjne 👍 Już w zapomnienie odchodzą i będą odchodzić u ukochanych właścicielek wszystkie nerwy, zmartwienia i ciągle analizy, żeby dwa psiaki nie spotkały się przypadkiem w domu, bądź gdziekolwiek. Na początkowe zajęcia psiaki przywożone były ze swojego miasta dwoma oddzielnymi samochodami w celach bezpieczeństwa. A teraz cała ekipa przyjeżdża już jednym 🙂 Zdjęcia są własnością ukochanych właścicielek psiaków 🤗

 

 

Gerda i Skubi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nadrabiamy zaległości. 🤗 Oj było to trochę już temu 😎 Nasi psi uczniowie bardzo dzielnie pracowali na drugim placu szkoleniowym. Mieliśmy spotkanie bardzo charakternych psiaków i w tym dwoje adoptowanych z jednego domu, gdzie musiały być izolowane, zamykane w pokojach na klucz, aby się nie dopadły i nie pogryzły. Mowa o Gerdzi i Skubim. Ich ukochane właścicielki oj miały wtedy masakrę w domu i mnóstwo nerwów, bo ciągle trzeba było być czujnym, ciągle na wszystko uważać. A Gerda i Skubi wręcz się nie nawidzili. Ale to już było i nie wróci więcej 🙂

 

Teraz to już dwa inne psiaki, wiadomo mamy jeszcze pewne sprawy do odpracowania i wypracowania, ale osiągnęliśmy, to najważniejsze. Gerdzia i Skubi zaczęły się tolerować, razem już ze sobą przebywają i wszystko idzie dalej ku lepszemu. Wiadomo, mnóstwo pracy w to włożyła ekipa LikeDog, ale nie byłoby takich super efektów, gdyby nie rewelacyjna współpraca ukochanych właścicielek psich dzieciaczków, które sumiennie odrabiały zadania domowe 🙂 Wiem, wiem, nie zawsze były one łatwe, ale dało się 🙂 Ostatnio dziewczyny, które są wspaniałymi i empatycznymi osobami, wspominały, że aż nie do pomyślenia jest i już się o tym w sumie zapomina, jak wcześniej wyglądało ich życie z psiakami. Teraz jest już inaczej i tak ma zostać, a wręcz ma być jeszcze lepiej. A będzie, bo nasi psi uczniowie przyjeżdżają do nas regularnie na zajęcia i ciągle pogłębiają swoją naukę. Na zajęciach resocjalizacyjnych był również nasz fajny, ale bardzo charakterny psi uczeń Imbir. No i oczywiście psi panowie uczący: Mufasa i Karmel 🤗

 

 

 

Gerda i Skubi pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasi psi uczniowie Gerdzia i Skubi dzielnie ćwiczyli na drugim placu szkoleniowym, a potem zgodnie odpoczywali na pierwszym placu szkoleniowym 🙂 Gerdzia i Skubi to przykład naszych następnych psich uczniów którzy dzięki umiejętnie przeprowadzonej i przeprowadzanej resocjalizacji i dużego zaangażowania swoich ukochanych właścicielek wspaniale się zmienili i zmieniają 🙂

 

 

Gerda i Skubi 🙂

 

Tak ładnie i dzielnie nasi psi uczniowie czekają na zajęcia. To następni nasi psi uczniowie, którzy super się zmieniają i już poprawnie potrafią przebywać w swoim towarzystwie, szczególnie w swoim ukochanym domciu, bo to jest dla nas najważniejsze. No, ale podstawą tej fajnej pracy jest to, że psiaki mają swój cudowny dom i swoje ukochane właścicielki, które sumiennie odrabiają zadania domowe 🙂

 

 

Gerda i Skubi nasz kolejny sukces 😊

 

Duma nas rozpiera, gdy na zajęcia do psiego Collegu przyjeżdża ten duet. 😊 Ale od początku. Jeszcze jakiś czas temu ta dwójka nie nawidziła się. Na zajęcia ukochane właścicielki przywoziły psich uczniów na dwa samochody, gdyż wspólny ich przewóz był niemożliwy. Psiaki musiały być w domu izolowane. Skubi w pokoju, Gerda poza nim. Gerda na sam dźwięk otwierania drzwi od pokoju Skubiego dostawała szału rzucając się na drzwi, szczekając i skomląc. Ukochane właścicielki musiały każdego dnia misternie układać plan wyprowadzania psiaków na spacer, aby nie spotkały się w domu czy na klatce, ciągle na telefonach i w nerwach, aby nic się nie wymkneło spod kontroli. To nie było życie, tylko męczarnia. Ukochane właścicicielki Skubiego i Gerdy postanowiły poszukać profesjonalnej pomocy i tak trafiły do psiego Collegu. Najpierw na zajęcia zaczęła uczęszczać Gerda, aby w umiejętny sposób obniżyć jej emocje, doprowadzić do tego, aby była mniej sfrustrowana, wybuchowa i histeryczna. Potem dołączył do nas Skubi, starszy psiak po dużych przejściach, któremu obecne ukochane właścicielki dały dom na starsze lata.

 

Dzięki umiejętnie zaplanowanej, przeprowadzonej i przeprowadzanej resocjalizacji w psim Collegu LikeDog oraz bardzo sumiennej pracy ukochanych właścicielek psiaków i dostosowanie się przez nie do wszystkich naszych zaleceń mamy takie efekty, że Skubi i Gerda nie są już izolowane w domu, żyją sobie razem bez większych zwad, a co najlepsze wychodzą ze swoimi ukochanym właścicielkami na spacerki razem, co kiedyś było wogóle niemożliwe 🙂 Na jednych z zajęć Gerda udoskonalała na specjalnie zaprojektowanych przeze mnie zabawko-przeszkodach swoją koordynację, zwiększała pewność siebie, uczyła się radzenia ze swoimi emocjami podczas większego pobudzenia, a we wszystkim towarzyszył jej adoptowany “brat” Skubi. Oczywiście jak na większości zajęć psia uczennica i psi uczeń odbywali zajęcia w kagańcach, gdyż jak zawsze podczas każdej nauki towarzyszyli im psi profesorowie Mufasa i Karmel od których psi uczniowie cały czas uczą się poprawnej psiej komunikacji i poprawnych psich zachowań.

 

 

Nasza psia uczennica Gerda i psi uczeń Skubi 🙂

 

My jak zawsze mamy jeszcze mnóstwo zaległości zdjęciowych i filmowych, ale niestety doba dla nas jest za krótka 🙈 Ale z czasem to nadrobimy, a teraz idziemy trochę od końca i pokazujemy dwójkę naszych psich uczniów, która jeszcze jakiś czas temu się nie nawidziła. Psiaki musiały w domu być izolowane, ponieważ na sam już swój widok pajały do siebie ogromną agresją. Dzięki umiejętnie zaplanowanej, przeprowadzonej i przeprowadzanej resocjalizacji w psim Collegu LikeDog oraz bardzo sumiennej pracy ukochanych właścicielek psiaków i dostosowanie się przez nie do wszystkich naszych zaleceń zaczynamy mieć takie oto super efekty 🙂 — Zdjęcia są własnością ukochanych właścicielek psiej ekipy 🤗

 

 

Gerda i Skubi 🙂

 

Nasi psi uczniowie Gerda i Skubi na początku zamieszkania we wspólnym domu kompletnie się nie tolerowali i dla względów bezpieczeństwa swoich, jak i swoich ukochanych właścicielek musieli być całkowicie izolowani. Nie trzeba sobie dużo wyobrażać, aby zdać sobie sprawę, jak ciężko się żyło całej rodzince, kontrolując ciągle, aby dwa psy się ze sobą nie spotkały. Ciągła kontrola w domu, umieiętne planowanie spacerów, aby przypadkiem nikt z nikim się nie spotkał. Teraz dzięki zaplanowanej umiejętnej i systematycznej pracy wszystkich mamy już coraz fajniejsze efekty, co bardzo mocno cieszy wszystkich 🙂 Tutaj Gerdzia i Skubi wracali z drugiego placu szkoleniowego, gdzie wszyscy bardzo dzielnie ćwiczyli i co ważne, zgodnie. Powrót też bardzo ładny, do tego systematyczna nauka chodzenia na smyczy.

 

 

Gerda i Skubi 🙂

 

Trochę od końca 😎, bo jeszcze mamy dość zaległości zdjęciowych odnośnie pracy z naszymi psimi uczniami i żeby tak już było, jak jest teraz wszyscy na to dzielnie pracowali. Nasza psia uczennica Gerdzia i psi uczeń Skubi kompletnie się nie tolerowali i w domu musieli być izolowani. Już na sam widok psiaki wyskakiwały do siebie. Do tego jeszcze u każdego odpracowywujemy duże braki w socjalizacji. A teraz już mamy coraz wspanialsze efekty, dzięki umiejętnie przeprowadzanej resocjalizacji. Dla bezpieczeństwa i spokoju ukochanych właścicielek zachowane są w razie czego jeszcze środki bezpieczeństwa. A na zdjęciu ukochane właścicielki psiaków i jeszcze jedna wspaniała osoba, Pani Berenika, która bardzo pomaga w transporcie psiaków na zajęcia do psiego Collegu 🙂 Piękny widok 😍 Psia ekipa leży dość blisko siebie i nikt się na nikogo nie rzuca, nie szarpie, nie szczeka. Poprostu rewelacja 👍

 

 

Nasi psi uczniowie Gerda i Skubi już coraz bliżej siebie i już znacznie dłużej psiaki potrafią wytrzymać w swoim towarzystwie 🙂

 

Nasi psi uczniowie Gerda i Skubi już coraz bliżej siebie i już znacznie dłużej psiaki potrafią wytrzymać w swoim towarzystwie 🙂 Właśnie wspólnie i zgodnie wracają z zajęć z drugiego placu szkoleniowego. A nas to bardzo cieszy i dążymy do tego wraz z ukochanymi właścicielkami psiaków, aby mogły one spokojnie być razem w domu. Tak jak już kiedyś pisałam, ukochane właścicielki psiaków, kobiety o wielkich sercach najpierw zaadoptowały Gerdzię, a po jakimś czasie Skubiego, którego losy się ważyły w schronisku. Nie było czasu na sprawdzanie, czy będzie w domu dobrze, czy niedobrze i jak psiaki ze sobą. Niestety psiaki kompletnie się nie zaakceptowały, wręcz jak się tylko gdzieś zobaczyły, szły na ostry ogień.

 

Ku smutkowi i w trosce o bezpieczeństwo wszystkich psiaki zostały odizolowane, ale na dłuższą metę to nie jest wyjście z sytuacji i strasznie ciężko się tak żyje. Wieczne nerwy, żeby przez przypadek się nie dopadły, bycie na komórce i kontrolowanie, żeby dziewczyny przypadkiem się nie spotkały na klatce z psiakami, analizowanie, kto gdzie idzie w jakim kierunku, żeby tylko się nie spotkać. Dlatego nad wszystkim pracujemy. Tutaj intensywnie pracujemy poprzez manipulacje ludzkim zachowaniem i wprowadzeniem wielu ćwiczeń nad emocjami szczególnie Gerdzi, która potrafi być mocno wybuchowa i to bez żadnego wcześniejszego uprzedzenia. I już mamy u psiej dziewczynki widoczne sukcesy.

 

 

Taka fajna chwila po sesji resocjalizacyjnej.

 

Psiaki, które tak mocno startowały do siebie, już potrafią trochę wytrzymać w swojej obecności i będziemy dążyć do tego, aby w domu nie musiały być izolowane, bo to jest straszne utrapienie dla wszystkich.

 

 

Skubi. Konsultacja behawioralna.

 

Psi chłopiec został zaadoptowany jakiś czas temu przez wspaniałe osoby, ale w domu jest druga psia dziewczynka i psiaki nie zgadzają się ze sobą. Muszą byś izolowane. Więc powoli pracujemy nad głową psiego chłopca i będziemy dążyć do tego, aby psiaki zaczęły się tolerować, bo jak na razie to nie jest fajne dla ich ukochanych właścicielek życie w stresie, aby się coś nie wydarzyło i ciągłe kontrolowanie sytuacji, żeby psiaki się ze sobą przypadkiem nie spotkały.

 

 

Gerda pod opieką ekipy LikeDog.

 

Z naszą psią uczennicą najpierw pracowaliśmy na drugim placu szkoleniowym, a później Gerda uczyła się obcowania w towarzystwie innych psiaków i radzenia sobie ze swoimi emocjami. Psia dziewczynka jest dość wybuchowa i miała bardzo mocne wyskoki do innych psów, co kompletnie uniemożliwiało spacery, a poza tym jej ukochane właścicielki zaadoptowały następnego psiaka. I tutaj wyszedł duży problem, ponieważ Gerda nie toleruje tego psiego chłopaka, jak tylko go widzi, rzuca się i psiaki muszą być w osobnych pomieszczeniach, aby nie doszło do pogryzienia.

 

 

Gerda pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Na drugim placu szkoleniowym podczas symulacji spacerowej sprawdzamy emocje naszej psiej uczennicy, jak sobie radzi, czy skupia się nad tym, co robi. Ukochane właścicicielki psiej dziewczynki mają ogromny problem z utrzymaniem jej na smyczy na spacerze.

 

 

Gerda. Konsultacja behawioralna.

 

Psia dziewczynka przyjechała na konsultację behawioralną do psiego Collegu wraz ze swoimi ukochanymi właścicielkami. Ukochane właścicicielki chcą pomóc swojej psiej dziewczynce poradzić sobie ze swoimi problemami i przede wszystkim doprowadzić do tego, aby Gerda zaakceptowała drugiego adoptowanego psiaka, który został uratowany przez jej właścicielki i zamieszkał razem z nimi. Na razie psiaki się nie dogadują i są w domu od siebie izolowane.
Taka sytuacja jest bardzo męcząca dla wszystkich i koniecznie trzeba to zmienić.