Hera

Hera pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nic nie wnosząca “zabawa” psa z lecącą wodą z węża nie jest dobrym rozwiązaniem. Coś, co na początku może właścicieli bawić, powoli stopniowo u większości psów przeradza się w fiksacje. A kiedy to nastąpi właściciel nie jest w stanie na przykład podlać swojego ogrodu, czy odkręcić kranu, aby leciała z niego woda, bo pies rzuca się na wodę, poluje na nią, albo zaczyna dopadać, atakować i gryźć węża ogrodowego. Nasza psia uczennica Hera od początku była uczona, że w psim Collegu LikeDog woda lecącą z węża nie służy do “zabawy” , aby właśnie uniknąć w przyszłości bezmyślnego rzucania się na nią.

 

 

Hera pod opieką ekipy LikeDog 🙂
Między zajęciami tak bardzo ważna przerwa na odpoczynek 👆

 

Sen jest bardzo ważny w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Psiaki w ciągu doby potrzebują znaczną ilość godzin na sen. Odpowiednia ilość snu i co jest bardzo ważne, jego jakość pozwala psiakom na zredukowanie hormonów stresu, którymi są adrenalina i kortyzol. Niestety bardzo dużo psiaków nie potrafi wypoczywać, tak jak należy. A to później bardzo mocno odbija się na ich zdrowiu psychicznym i fizycznym. Dlatego my w psim Collegu LikeDog bardzo o to dbamy i uczymy naszych psich uczniów spokoju, tego żeby umiały się wyciszyć i zregenerować się psychicznie i fizycznie. I tak właśnie w swoim towarzystwie w “domku” LikeDog wypoczywali: nasz psi uczeń Bruno i psia uczennica Hercia przytulona do swojego psiego nauczyciela i przyjaciela Mufasy 🙂 Hera uwielbia spędzać czas z Mufasą i bardzo dużo go obserwuje i uczy się od niego.

 

 

Hera pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Herunia kiedy została przez nas do tego odpowiednio przygotowana zaczęła powolutku w swoim tempie, mądrze i rozważnie, myśląc nad tym co robi☝️ pokonywać specjalnie zaprojektowane i wybudowane na drugim placu szkoleniowym zabawko-przeszkody. U Herci skupialiśmy się mocno nad polepszeniem równowagi, koordynacji ruchowej, zdolności koncentracji i świadomości tylnej części ciała.

 

 

 

Hera pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Z naszą psią uczennicą Hercią zaczęliśmy na spokojnie ćwiczyć na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko-przeszkodach. Celem naszych ćwiczeń jest poprawienie koordynacji, zwiększenie świadomości tylnej części ciała, koncentracji i równowagi. Takie ćwiczenia, szczególnie u psiaków, które się rozwijają prowadzone są bardzo ostrożnie i z niczym nie wolno przesadzić. Tak umiejętnie poprowadzone ćwiczenia mają później ogromny wpływ na codzienne życie psa.

 

 

Spacer resocjalizacyjny w plenerze 🙂

 

Każdy na miarę swoich możliwości i postępów w nauce starał się radzić ze swoimi emocjami. Hercia szlifuje chodzenie na smyczy, a Lorcia coraz lepiej radzi sobie ze swoimi emocjami w różnych sytuacjach.

 

 

Spacerowo. Zajęcia resocjalizacyjne w plenerze.

 

Nasza psia uczennica Hera w związku z tym, że regularnie się uczy w psim Collegu i oprócz nas ma bardzo mądrych i stabilnych psich nauczycieli do nauki, ma bardzo ładnie opanowaną psią komunikację, rewelacyjnie się odnajduje w towarzystwie innych psiaków, a do tego bardzo ładnie spaceruje na smyczy 🙂

 

 

Hera pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

To że nasi psi uczniowie fantastycznie spędzają czas w psim Collegu, nie trzeba nikomu mówić, bo szczęśliwe pycholki mówią same za siebie 🙂 Po ćwiczeniach i zabawach czas na odpoczynek 🙂 Trochę jeszcze obserwacji przez okno i można sobie odpocząć wygodnie na kanapie w “domku” LikeDog w towarzystwie swojego psiego nauczyciela i kolegi Mufasy 🙂 Nasza psia uczennica Hera jest przeszczęśliwa, kiedy przyjeżdża do psiego Collegu 🙂 Psia dziewczynka to wielka szczęściara,uczęszcza regularnie do psiego Collegu bo jej ludzka rodzinka bardzo dba o jej rozwój psychiczny i fizyczny 🙂

 

 

Psia ekipa sobie poćwiczyła, pobawiła się, a później odpoczynek w cieniu pod drzewem.

 

Dla psiaków takie wspólne przebywanie w swoim towarzystwie, to rewelacyjna sprawa i nauka. Oczywiście grupa musi być mądrze dobrana i umiejętnie kontrolowana, a najważniejszą rolę odgrywa w takiej grupie przygotowany do pracy z psiami, bardzo stabilny emocjonalnie, znający doskonale psią komunikację pies uczący. Psiaki ucząc się wszystkich prawidłowych zachowań podczas nauki w psim Collegu przenoszą to później wszystko na codzienne życie i komunikację między innymi zwierzętami i ludźmi.

 

 

Przyzwyczajamy do fajnego dotyku 🙂

 

Nasza psia uczennica Hercia na początku dość mocno pobudzała się na widok człowieka, nie mówiąc już o dotyku i podgryzała. Ze względu na to, aby psia dziewczynka nie “rozwinęła się” dalej w swoim łapaniu i gryzieniu, na jakiś czas daliśmy jej spokoj z nadmiarem ludzkich emocji i dotykiem, a teraz już fajnie, delikatnie można głaskać i miziać Hercie. Trzeba jeszcze bardzo uważać i dobrze się ze wszystkim wbić, bo Hercia cały czas się uczy otaczającego ją świata i jeszcze mnóstwo nowych rzeczy, zjawisk i dźwięków kosztuje ja dużo emocji.

 

 

Hera pod opieką ekipy LikeDog.

 

Super zabawa 🙂, ale też ćwiczenie doskonalące zwiększenie pewności siebie, zdolności węchowych i poprawianie pewności siebie. Oczywiście to ćwiczenie nie może być dla wszystkich psiaków, szczególnie tych, które mają problemy z koordynacją, z brakiem znajomości różnych powierzchni, rzeczy i takich, które nie potrafią myśleć i popadają szybko we frustrację. Nasza psia uczennica Hera jest do wszystkiego mądrze przygotowywana i w towarzystwie swoich psich nauczycieli bardzo ładnie wyszukiwała smaczki, a przy tym super się bawiła 🙂

 

 

Hera pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica jak zawsze ma mnóstwo wrażeń i nauki w psim Collegu, ale teraz kiedy Hera fajnie się otworzyła na wszystko, stała się bardziej kontaktowa powoli wchodzimy na inny poziom nauki i zaczynamy się skupiać na wyrobieniu prawidłowej koordynacji ruchowej. Wszystko pomalutku i stopniowo, ponieważ naszą psią uczennicę próby wykonywania pewnych ćwiczeń kosztują dużo przeróżnych emocji, co można zobaczyć na zdjęciu, jaki ma wyraz pycholka. We wszystkim bardzo Herę wspierał i mocno pomagał w nauce jej psi nauczyciel Mufasa.

 

 

Hera pod opieką ekipy LikeDog.

 

Wszyscy zmęczeni wracamy z ćwiczeń z drugiego placu szkoleniowego a przy okazji utrwalamy chodzenie na smyczce i jej akceptację. Nasza psia uczennica Hera dzielnie ćwiczyła.

 

 

Hera pod opieką ekipy LikeDog.

 

Film nr 1.

Jak wiadomo w psim Collegu uczymy naszych psich uczniów radzenia sobie ze swoimi emocjami w codziennym ludzkim życiu, które nie jest dla nich łatwe. Zapoznajemy naszych psich uczniów z wieloma przedmiotami, które stoją lub są w ruchu. Nasza psia uczennica Hera była przyzwyczajana do obiektu w ruchu. I tutaj wykorzystany został wózek dziecięcy. Bardzo wiele psów ma z tym ogromny problem, z jakąkolwiek akceptacją czegoś w ruchu, wtedy to atakują, rzucają się na to, albo panicznie się boją. Wiele psów już na sam widok wózka dostaje szału i rzucają się tak, że ciężko je utrzymać na smyczy podczas spaceru. Inne z kolei wpadają w ogromną panikę, zaczynają się bardzo bać, kulą się, kładą na ziemi, oddają mocz i stolec na sam widok jadącego wózka. Często wiele właścicieli kompletnie nie łączy faktów, że coś się nagle dzieje z psem podczas spaceru, no bo przecież dla nich wózek dziecięcy to taka naturalna rzecz. Ale dla psów, które tego nie znają i nie zostały do tego dobrze przygotowane już nie. Dlatego zapoznajemy naszych psich uczniów z przeróżnymi tymi rzeczami, aby tak jak ludzie podchodzili do nich, jak do codziennych rzeczy.

 

 

Film nr 2.

Bardzo często psiaki, jeżeli nie są do pewnych spraw odpowiednio przygotowane boją się wielu przedziwnych dźwięków, źle na nie potrafią zareagować, czyli albo się na coś rzucić, bądź przesadnie wystraszyć. A mnóstwo przeróżnych odgłosów mamy na każdym kroku, a to w zabawkach, w telewizorze, podczas spaceru, ogólnie w mieszkaniu i na dworze.
Więc przyzwyczajamy naszych psich uczniów do tego całego codziennego ludzkiego “wariactwa”, w jakim muszą one żyć i dawać sobie radę. Bo to wszystko co dla nas wydaje się normalne, dla psiaków jest często dziwne, straszne i złe…

 

 

Film nr 3.

Podczas sesji resocjalizacyjnych, oczywiście bardzo mądrze i w sposób przemyślany przeprowadzonych psiak się bardzo dużo uczy, ale bardzo ważne jest, aby na wszystko miał czas i robił to w odpowiednim dla niego tempie. Nasza psia uczennica Hera bardzo ładnie sobie poradziła ze swoimi emocjami podczas nauki, ale również w jej głowie nastąpiło wiele zmian i widać było zmęczenie psychiczne i również fizyczne, ponieważ miała potrzebę odpoczynku. Więc położyła się na piasku i sobie leżała. Możemy zobaczyć, ile wrażeń i emocji kosztuje psiaka wszelka nauka, gdzie był i jest do wszystkiego odpowiednio przygotowywany. A pomyślmy co czują psy, które są gwałtownie wrzucane w przeróżne sytuacje, nikt ich nie rozumie, tylko wymaga.

 

I tutaj można zobaczyć jak pięknie jeden psiak motywuje drugiego psiaka do wstania i ruszenia za nim. Tak zrobił właśnie Mufasa, który wyczuł, że Hera ma w sobie mnóstwo przeróżnych emocji i że położyła się nie ot tak, a dlatego, że dużo ją wszystko kosztowało psychicznie i umiejętnie podszedł, zawrócił, pokazał dumnie że trzeba ruszać i zabrał Herę na pierwszy plac szkoleniowy. W ten sposób dał jej ogromne wsparcie i wzmocnił psią dziewczynkę. I my właśnie taką naukę sobie cenimy i uwielbiamy. Wszystko w humanitarny, naturalny sposób, cała nauka. I tak się psiaki najfajniej uczą. Nie wyobraźmy sobie, aby “uczyć” psiaki stosując jakąkolwiek przemoc, zastraszanie, nie wyobrażamy sobie, aby używać tak okrutne rzeczy, jak kolczatka, obroża prądowa, czy łańcuszki zaciskowe 😱 Ktoś, kto posługuje się jakąkolwiek przemocą względem psa, bądź musi się wspierać tymi okrutnymi gadżetami kompletnie nie zna się na psiej psychice i psich emocjach…

 

 

Hera pod opieką ekipy LikeDog.

 

A między nauką czas na super zabawy wybraną przez siebie maskotką, których jest w psim Collegu pod dostatkiem, bo są bardzo przydatne w wielu sytuacjach. Albo wypoczynek w “domku” LikeDog wygodnie na kanapie w towarzystwie swoich psich kumpli 🙂

 

 

Życiowo 🙂
Hera pod opieką ekipy LikeDog.

 

W psim Collegu LikeDog przygotowujemy psiaki do wszystkiego, aby zapoznały się z wieloma rzeczami i żeby radziły sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach. Tutaj zaczęliśmy na spokojnie oswajać naszą psią uczennicę Herę z widokiem kosiarki i z jej odgłosami, żeby potem na spokojnie radziła sobie ze wszystkim i żeby się nie bała, ani nie atakowała, kiedy ktoś będzie kosił. Na pewno wiele osób zna ten problem, kiedy nie mogą nic zrobić przy swoim psie. Nie jest to fajne i bardzo męczące. Dlatego my przygotowujemy psiaki do tego wszystkiego 🙂

 

 

Hera i Ridzia 🙂

 

Nasza psia uczennica Hera poznała w psim Collegu nową psią koleżankę Ridzię i psie dziewczynki razem dzielnie ćwiczyły.

 

 

Hera pod opieką ekipy LikeDog.

 

U nas jak zawsze wszystko odbywa się w cudownej atmosferze 🙂 Psie koleżanki razem fajnie ćwiczyły, a potem też wspólnie odpoczywały 🙂

 

 

Hera pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica Hera odkryła super radość z pluskania się w wodzie 🙂 A przy tym zawsze trochę ochłody w ciepłe dni 🙂 Tak fajnie się spędza czas w psim Collegu LikeDog 🙂

 

 

To co nasi psi uczniowie kochają i uwielbiają podczas zajęć w psim Collegu LikeDog 🙂

 

Czyli oprócz mądrze przeprowadzanej nauki i ćwiczeń mają fajne zabawy i odpoczynek 🙂 Nikt tutaj do niczego nie zmusza psiaków, nie uznajemy jakichkolwiek tresur i wszystkiego innego, co jest przeciwko psom. Psi college LikeDog jest tak stworzymy, aby psiaki czuły się w nim, jak najlepiej, a po specjalnie przeprowadzonej nauce i ćwiczeniach stawały się super psami, życiowymi, kontaktowymi, umiejącymi sobie radzić ze swoimi emocjami w codziennym życiu i przede wszystkim zrozumianymi przez ludzi i szczęśliwymi 🙂 Nie ma nic gorszego, niż pies niezrozumiany przez człowieka jak należy i traktowany jak przedmiot, który ma tyko wykonywać polecenia… A na zdjęciach nasza szczęśliwa psia uczennica Hera 😍, która w czasie przeznaczonym na wypoczynek, bądź zabawy robi to, co lubi czyli albo się pluszcze w baseniku, albo bawi się pluszakiem 🙂

 

 

Hera pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym pracowaliśmy nad skupieniem się, nad radzeniem sobie ze swoimi emocjami w towarzystwie innego psiaka kiedy są smaczki, a przenosząc, to na życie, kiedy ktoś ma coś do jedzenia i trzeba ładnie wytrzymać, jak i również nad koordynacją, ćwicząc na specjalistycznych zabawko-przeszkodach.

 

 

Nasza psia uczennica Hera wśród swoich wspaniałych psich nauczycieli 😍

 

Hercia wspaniale uczy się wszystkiego w tak doborowym towarzystwie. Pies jeżeli ma możliwość spotkań i nauki z tak mądrymi i zrównoważonym psami, bardzo dużo dobrego z tego wyciąga, staje się bardzo socjalny, kontaktowy, uczy się poprawnej psiej komunikacji i jest bardzo szczęśliwy, ponieważ spędza czas wśród swoich ucząc się, ćwicząc, bawiąc i wypoczywając 🙂

 

 

Odpoczynek po ćwiczeniach 🙂

 

Nasza psia uczennica Hera i czuwający nad wszystkim psi “profesor” Mufasa, Karmel i Buszka 🙂

 

 

Ćwiczymy dzielnie w super atmosferze 🙂

 

Na drugim placu szkoleniowym wszyscy dzielnie pracują 🙂 Takie ćwiczenia w umiejętnie dobranej grupie czynią w głowach psich uczniów cuda 🙂 Nasza psia uczennica Hera, Huguś, Buszka, Karmelito i Mufasa 🤗

 

 

My już z pozostałą psią ekipą czekamy na drugim placu szkoleniowym, a dołączają do nas, aby dzielnie się uczyć i ćwiczyć nasza psia uczennica Hera i Hugo 🙂

 

 

Hera pod opieką ekipy LikeDog.

 

To co jest naszą dewizą od lat, to to, że nie uznajemy jakichkolwiek tresur i robienia czegokolwiek przeciwko psiakom 👈 Patrząc przez lata na to, z czym psy mają problemy, z czym sobie nie radzą, co lubią postanowiłam stworzyć im a raczej dla nich miejsce, które będzie dla nich wspaniałym miejscem do nauki, gdzie wszyscy będą czuli się w nim bardzo dobrze. Tutaj uczymy, przygotowujemy psiaki do radzenia sobie w codziennym życiu, które wcale nie jets dla nich łatwe w tych czasach. Pomagamy wyjść psiakom z wielu problemów. Dzięki umiejętnie przeprowadzonym symulacjom sprawdzamy co “siedzi” w psiakach i przede wszystkim uświadamiamy ich właścicieli w wielu życiowych sprawach.

 

Nasza psia uczennica Hera jest resocjalizowana i umiejętnie przygotowywana do radzenia sobie ze swoimi emocjami na codzień. I tutaj, co widać psia dziewczynka uczyła się spokojnego wypoczynku między ćwiczeniami w “domku” LikeDog w towarzystwie psich nauczycieli: Buszki i Mufasy. Ktoś może sobie pomyśleć, a co to takiego uczyć odpoczynku… A to bardzo dużo i ogrom psiaków nie umie wypoczywać, ciągle są pobudzone, nie dają na przykład “żyć” swoim właścicielom, kiedy ci chcą sobie spokojnie posiedzieć w domu, albo w ogrodzie. Psy przez takie coś nie dość, że uczą się tolerancji i spokojnego przebywania wśród innych psów, to to później idealnie przenosi się na życie w domu, gdzie spokojny, zaspokojony oczywiście psiak leży sobie na przykład przy swoich ukochanych właścicielach, a ci siedzą sobie, rozmawiają i w spokoju mogą wypić kawkę, albo zrobić grilla w ogrodzie 🙂 Typowa życiówka, która jest marzeniem wielu osób…

 

 

Hera pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na specjalistycznych zabawko-przeszkodach wykonujemy z naszymi psimi uczniami dużo przeróżnych ćwiczeń, które nie tylko w późniejszym czasie sprawiają radość z aktywności fizycznej, ale przede wszystkim są zadaniami doskonalącymi zdolność koncentracji, koordynację ruchową, kondycję, pewność siebie. Tutaj na spokojnie pracowaliśmy nad tym, aby nasza psia uczennica ze spokojem pomyślała, poradziła sobie i spróbowała wejść na zabawko-przeszkodę.

 

Film nr 1.

 

 

Film nr 2.

 

 

Hera pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym uczyliśmy naszą psią uczennicę radzenia sobie ze swoimi emocjami, wytrzymywania w spokoju w danych pozycjach i prawidłowej psiej komunikacji. Hera uczyła się pod okiem swojego psiego nauczyciela Mufasy 🙂

 

 

Już dość zmęczeni, ale chwilka odpoczynku w “domku” LikeDog w oczekiwaniu na przepyszne smaczki i zaraz wszyscy ruszamy dalej ćwiczyć. Nasi psi nauczyciele Buszka i Mufasa uczą naszą psią uczennicę prawidłowej psiej komunikacji.

 

 

Hera. Konsultacja behawioralna.

 

Na konsultację do psiego Collegu przyjechała ta oto psia dziewczynka ze swoim ukochanym właścicielem. Omówiliśmy wiele ważnych spraw odnośnie psiej dziewczynki i rozpoczynamy pracę, żeby wszystkim żyło się dobrze.