Hugo

Hugo i Hava pod opiekiąekipy LikeDog 🙂

 

Wróciliśmy z fajnego spacerku, a teraz czekamy na fajne zabawy i ćwiczenia 🙂

 

 

Hugo pod opiekiąekipy LikeDog 🙂

 

Nasz psi uczeń Huguś podczas spacerku podziwiał przyrodę i pięknie reagował na przywołanie 🙂

 

 

“Popatrzcie na mnie i w moje oczy, czyż nie jestem mądry, piękny i uroczy” 🙂

 

I taki właśnie jest nasz psi uczeń Hugo. 🙂 Niestety często psiaki tych ras mają przechlapane życie, ponieważ wśród wielu “znawców” tej rasy powstał mit, że te psy muszą być ciągle w ruchu, ciągle coś robić. No i potem mamy często obraz dyszących, z wytrzeszczem, z wiecznie wywalonym językiem psów, które nie umieją żyć bez piłek, szarpaków a właściel jest dla nich tylko “podajnikiem” smaczków. Czyli bez pewnych gadżetów i smaczków w kieszeni ich właściciel dla nich nie istnieje.

 

Na szczęście nasz psi uczeń jest bardzo mądrze prowadzony przez życie i ma swoją ukochaną ludzką rodzinkę, którą kocha ponad życie. I kocha swoich ukochanych właścicieli za to że są, nie za to, że wiecznie muszą z czymś przed nim biegać i przekupywać smaczami. Huguś uwielbia wszelkie pieszczoty i bardzo lubi być głaskany przez swoją ukochaną ludzką rodzinkę 🙂 I jest to psiak bardzo myślący, mądry i pięknie dogadujący się z ludźmi. Wśród ludzi bardzo ładnie się zachowuje, chce być przy nich i nie ma w nim cienia agresji do człowieka. I właśnie normalne rodziny powinny mieć tak mądre i tak myślące psiaki 🙂 Najważniejsze, aby wszystko było dozowane z umiarem.

 

 

Hugo pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

No my już chyba wszyscy bardzo chcieliśmy na spacerku wypatrzyć wiosnę 🙂 Bynajmniej każdy się za nią gdzieś rozglądał 🙂

 

 

Hugo pod opieką swojej behawiorystki i na psim wypoczynku u swojej behawiorystki 🤗

 

Najpierw było dużo różnych atrakcji w psim Collegu, potem spacerek, a potem psi chłopak w wielkim skupieniu obserwował z samochodu świat na zewnątrz, kiedy jechaliśmy do mnie do domu i mojej psiej ekipy. Po spotkaniu ze swoimi psimi koleżankami i kolegami i po wielu spędzonych z nimi atrakcjach przyszedł czas na wypoczynek 🙂

 

 

Tak cudownie spędza czas nasz psi uczeń Hugo ze swoją ukochaną ludzką rodzinką 🙂

 

Trochę od końca pokazujemy, bo mamy do uzupełnienia jeszcze naszą pracę z psim chłopcem, ale bardzo cieszą nas takie widoki 🙂 Hugo to teraz mega szczęśliwy psiak, kochający do granic możliwości swoją ludzką rodzinkę i szalenie kochany przez swoich ukochanych właścicieli. Nasz psi uczeń to psiak rewelacyjnie współpracujący z człowiekiem, psiak bardzo kontaktowy i myślący. A kiedy się poznałam z psim chłopcem, miał on dość dużo problemów, które doskwierały rodzince, robił wszystko na swoich zasadach, co często było zgubne i nie miał prawidłowej więzi ze swoją ludzką rodzinką. Jak już się dokopię do zdjęć i filmików z początku naszej pracy, to pokażę, jak psi chłopak zachowywał się na początku naszej pracy.
– Zdjęcie jest własnością ukochanych właścicieli psiaka 🙂

 

 

Z naszego archiwum… Hugo.

 

Jak już wiadomo, pomagamy psiakom wyjść z przeróżnych problemów. A w tych czasach psy mają tych problemów mnóstwo. Do każdego naszego psiego ucznia podchodzimy indywidualnie. Aby pomóc psy poradzić sobie ze swoimi problemami, musimy bardzo dużo analizować i jeszcze raz analizować, umiejętnie ułożyć odpowiedni plan resocjalizacji, modyfikować go, kiedy jest taka potrzeba i co najważniejsze, nasi psi uczniowie mają ten komfort, że uczą się w wspaniałych warunkach na specjalnie przygotowanych środowiskach zróżnicowanych w psim Collegu. Cała infrastruktura została bardzo umiejętnie zaplanowana i wszystko przygotowane tak, aby psiaki jak najlepiej się tutaj czuły i mądrze uczyły.

 

Nasze początki pracy z naszymi uczniami są często dość trudne z racji wielu problemów z jakimi psiaki się borykają. Najważniejsze, aby pomóc psu w sposób profesjonalny poradzić sobie ze swoimi problemami, musimy dać mu być sobą i obserwować jego zachowanie w wielu sytuacjach.

 

Na filmiku nasz psi uczeń na początku naszej pracy pokazywał całym sobą, że nie zamierza współpracować z przewodnikiem. I taki był ten nasz uczeń kiedyś, wszystko chciał robić na swoich zasadach. Tutaj akurat robiliśmy a raczej próbowaliśmy zrobić symulacje spaceru z włączeniem elementów szkoleniowych. Nasz psi uczeń pokazał nam całym sobą, że nic nie będzie robił, czyli nici ze spaceru, co na co dzień też pokazywał. Widząc psiaka w takim stanie i tak się zachowującego, na pewno dużo osób bardzo by się zdenerwowało, bo nie ma co się oszukiwać, nie jest miło, jak nie można nigdzie iść z własnym psem, jak nam się kładzie, zapiera, próbuje gryźć smycz i nie ma z nim jakiegokolwiek kontaktu. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie wolno na takiego psa się denerwować, szarpać, czy stosować jakiekolwiek drastyczne środki, typu kolczatka, obroże prądowe, czy łańcuszki zaciskowe. Jakakolwiek przemoc względem psa mało tego że nic nie da, to jeszcze tylko bardzo pogorszy sytuację.

 

Wszystko można rewelacyjnie wypracować w sposób humanitarny z wielkim poszanowaniem zwierzęcia. I tak też pracowaliśmy z naszym pism uczniem. Najpierw umiejętnie dobrana resocjalizacja, wszystko stopniowo, a teraz nasz psi uczeń to rewelacyjny psiak, kontaktowy, pięknie rozumiejący się i współpracujący ze swoją ukochaną ludzką rodzinką, która wybrała dla swojego wspaniałego czworonożnego przyjaciela najlepszą naukę 🙂 Bo żyć wspaniale ze swoim psiakiem, to najlepsza nagroda za ciężką pracę w kontaktach psio-ludzkich 🙂
 

 

Hugo pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Nasz psi uczeń najpierw się super bawił i ćwiczył a potem sobie ucinał drzemkę, albo wypoczywał w sposób iście bullowaty 🙂 Czyli żabka z tyłu, tak jak lubią wypoczywać Ridzia i Karmel 🙂 Częste wspólne przebywanie powiela wiele zachowań 🙂

 

 

Hugo pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Tak właśnie powinien wyglądać odpoczywający psiak po wykonaniu odpowiednich ćwiczeń umysłowo-fizycznych 👆
Bardzo ładne stopniowe wyciszanie się, zero pobudzenia, prawidłowa samokontrola, rewelacyjny kontakt z człowiekiem i regeneracja ciała i głowy 🙂

 

 

Hugo i Mufasa 🙂

 

Madzia układa labirynt ze smaczków a psi chłopcy dzielnie i zgodnie czekają na wykonanie zadania.

 

 

Po jak zawsze rewelacyjnych psich zajęciach grupa naszych psich uczniów pozytywnie zmęczona i szczęśliwa 🤓

 

Jak zawsze bardzo mocno skupialiśmy się na rozwijaniu zdolności poznawczych i inteligencji. Doskonaliliśmy pewność siebie, zdolność koncentracji, koordynację ruchową i kondycję i posłuszeństwo. Psi uczniowie przebywając w umiejętnie dobranym towarzystwie uczyli się i szlifowali umiejętność prawidłowej psiej komunikacji. Wszystko to jest bardzo ważne i bardzo potrzebne w codziennym życiu psów ‼️

 

 

Hugo i Bezunia 🙂

 

Nasi psi uczniowie Beza i Hugo szykują się do fajnej zabawy 🙂 Jak zawsze w psim Collegu jest dużo fajnych maskotek, to będzie super impreza, jako fajna nagroda po ćwiczeniach 🤓

 

 

Hugo pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Hugo najpierw się schłodził, a potem pięknie ćwiczył ukłon 🤓 A młodzicy, Hava i Mufek towarzyszyli naszemu psiemu uczniowi w formie obserwatorów, którzy odpoczywali po zajęciach umysłowych.

 

 

Hugo i Frysia 🙂

 

Nasi wszyscy uczniowie jak zawsze rewelacyjnie spędzali czas w psim Collegu ucząc się, ćwicząc i bawiąc 🤓

 

 

Hugo pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Piona – piona 🙂 Tak rozpoczyna serię ćwiczeń nasz szczęśliwy psi uczeń Hugo 🙂

 

 

Każdy psiak jest inny i każdy potrzebuje czegoś innego. Najważniejsze, żeby nic na siłę nie robić z psiakiem i żeby nie wprowadzać go w nadmierne niepotrzebne emocje, z którymi potem pies nie może sobie poradzić i pobudzony zaczyna wykazywać niepożądane zachowania u na przykład zaczyna nas gryźć, bądź szarpać smycz. Przed ćwiczeniami, które będą miały na celu poprawienie koordynacji ruchów, skoczności, pewności siebie i samokontroli mała fajna rozgrzewka działająca super na umysł psiego ucznia, żeby naturalnie w jego głowie włączył się system myślenia. I dlatego potem nasz cudowny psi uczeń Hugo pięknie nad wszystkim myśli co robi 🤓.

 

 

A tak nasz zdolny psi uczeń Hugo trenuje w psim Collegu na wysokościach 🤓

 

 

Moi psi uczniowie Hava i Hugo u mnie na psim wypoczynku 🤗

 

Kiedy biorę do ręki magiczną torebkę 😎, psie dzieciaczki już wiedzą że coś fajnego się szykuje z pysznym smaczkami 🙂

 

 

Na drugim placu treningowym nasi psi uczniowie dzielnie ćwiczyli 🙂

 

-Hava, Hugo, Indi, Czika pod opieką ekipy LikeDog 🤗
-Roxulka i Mufasa 🤗

 

 

Hugo i Hava pod opieką ekipy LikeDog 🙂
Roxulka i Mufasa 🙂

 

😍 😍 😍 Psie dziewczynki jak na podium a psi chłopcy mają głowy w chmurach 🙂

 

 

Hugo pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasz psi uczeń Hugo dzielnie trenuje, a w przerwie przesyła serduszko swojej ukochanej ludzkiej rodzince 🙂

 

 

 

 

Hugo i Uncja 🙂

 

Pozytywnie zmęczeni, wyćwiczeni, wyuczeni, wybawieni i bardzo zadowoleni 🙂 Nasi psi uczniowie bardzo ładnie ćwiczyli w swoim towarzystwie. Udoskonalaliśmy koordynację ruchową, zwiększaliśmy pewność siebie i koncentrację.

 

 

Zajęcia resocjalizacyjne w psim Collegu.

 

Grupa naszych psich uczniów dzielnie się uczy. Wszyscy uczą się fajnego i poprawnego przebywania w swoim towarzystwie.  Psiaki uczą się mądrych rzeczy i fajnych zabaw.

 

 

 

 

Nasz psi uczeń Hugo dzielnie trenuje 🙂

 

Jak to cudownie i super móc szlifować swoją naukę i ćwiczenia, które stawiają przed psem wyzwania, które pozytywnie wpływają na jego pewność siebie, zdolność koncentracji, na sprawność i koordynację 🙂

 

 

Hugo pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Na zajęciach w psim Collegu cały czas nasz psi uczeń dzielnie się czegoś uczy. Nauka jest prowadzona w bardzo fajny i przyjazny sposób i na każdym kroku psiak uczy się fajnego przebywania przy człowieku i prawidłowej reakcji na komendy wydawane przez przewodnika, które są bardzo często używane i potrzebne w codziennym życiu.

 

 

Nasi psi uczniowie dzielnie się uczą  🙂 Hugo i Aza 🙂

 

Ćwiczymy spokojnie zostawanie w swoim towarzystwie.

 

 

Hugo nasz bystrzacha co rusz uwielbia podejmować nowe intelektualne wyzwania. Z wielkim zapałem psi chłopak zabrał się za wyszukiwanie smaczków. Azusia miała chwilową przerwę i nie korzystała jeszcze z naszych nowości. Za to super sobie poradziła ze swoimi nerwami i ładnie daje sobie radę ze sobą podpatrując Hugo. Jest to rewelacyjny postęp u naszej psiej uczennicy i długo na to pracowaliśmy. Kiedyś jako maluch, Aza miała duże predyspozycje do agresji i napadania innych psiaków a już dość mocno męczyła swoją już mocno starszą psią koleżankę z którą mieszka. Teraz jest już całkiem inaczej i Azunia z Jagą są bardzo za sobą. Huguś uczy się i już bardzo ładnie komunikuje się z innymi psiakami. Już poznał ich sporo. Aza i Hugo bardzo fajnie spędzili ze sobą psie zajęcia i przebywanie ze sobą sprawiało im dużo radości. Widać, jak dzięki takim spotkaniom, takiej życiowej nauce psiaki wyrastają na wspaniałe psy 🙂 No tutaj mamy jeszcze psie podrostki 🙂

 

 

Halo uśmiech 🙂

 

Szczęśliwy, wyuczony, wyćwiczony, wybawiony psi uczeń w psim Collegu 🙂

 

 

“Psie dziewczyny zapatrzyły się w inną stronę a ja pouśmiecham się do aparatu” 🙂

 

 

Nasi psi uczniowie wracają z ekipą LikeDog z zajęć 🙂

 

U nas i z nami psiaki cały czas uczą się i uczestniczą w codziennym życiu, aby jak najlepiej radzić sobie z wieloma sytuacjami dnia codziennego. Jest to bardzo ważne i potrzebne. Fajnie się później jeździ ze spokojnym, niczego się nie bojącym, nie niszczącym samochodu psem. Nasi psi uczniowie wracają z ekipą LikeDog z zajęć. Po drodze jeszcze zatankowanie auta i grzeczne czekanie.

 

 

Jak zawsze fantastyczne zajęcia w psiej szkole.

 

Nasi psi uczniowie dzielnie się uczą, ćwiczą i wspaniałe się bawią. Przy tym wszystkim w umiejętnie dobranej grupie psiaki uczą się prawidłowej psiej komunikacji, robią się bardziej socjalne, komunikatywne, a tak spełnione i wyuczone są coraz fajniejszymi psiakami w swoich domach 🙂

 

 

Hugo pod opieką ekipy LikeDog i część mojej kochanej psiej ekipy 🙂

 

Uwaga robimy zdjęcie 🙂 I zaraz na odpoczynek do domciu 🙂

 

 

Na fajnych zajęciach resocjalizacyjnych w plenerze uczymy się w spokoju wykonywać różne zadania.

 

 

Hugo pod opieką ekipy LikeDog.

 

Jak zawsze super zajęcia, które dużo uczą 🙂 Oprócz podziwiania przyrody ćwiczyliśmy sobie i utrwalaliśmy poznane dotychczas komendy.

 

 

Hugo pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasz psi uczeń bardzo ładnie i dzielnie uczy się w psim Collegu. Jego ludzka rodzinka też dzielnie odrabia ze swoim psim przyjacielem zadania domowe. W psim Collegu pewne etapy najfajniej odzwierciedlają oczy Hugo? Kiedy się uczymy jest w nich dużo zadumy i skupienia, kiedy jest zabawa, to oczy same w sobie się śmieją. Wszystkie czynności złożone do całości daje wspaniałe rezultaty, które rewelacyjnie wpływają na prawidłowy rozwój psiaka 🙂

 

 

Zajecia resocjalizacyjne w plenerze.

 

Powolutku oswajamy się z ruchem ulicznym tak jak trzeba. Na razie wszystko na spokojnie i stopniowo. Psiego chłopca stresuje mnóstwo rzeczy.

 

 

Hugo, Zoja i Maja 🙂

 

Między ćwiczeniami, nauką i zabawą zawsze jest czas na wypoczynek i zregenerowanie głowy 🙂 Każdy wypoczywa jak mu wygodnie 🙂

 

 

Dzielnie się uczymy 🙂

 

Jak zawsze w naszym cudownym ośrodku LikeDog nasi psi uczniowie dzielnie się uczą wszystkiego, co jest im potrzebne w codziennym życiu. Wszystko w spokojnej,wspaniałej atmosferze i zawsze w fajnej dobranej grupie. Tak mądrze przygotowana psia grupa wprowadza w życie psiaków mnóstwo dobrego i kompletnie jest zaprzeczeniem do tradycyjnych tresur, gdzie psy często pod przymusem, muszą wykonywać, to co każe przewodnik źle instruowany przez tresera. Psy traktowane w tak zły sposób zrobią pod przymusem w danym miejscu wszystko, ale już poza nim stają się psami nerwowym, agresywnymi, bądź popadają w depresje. Dlatego parząc na większość skrzywdzonych psiaków i okiem fachowca obserwując ich zachowanie stworzyłam coś, co w sposób mądry i wspaniały uczy i przygotowuje do prawdziwego życia wszystkie psiaki i te młode i te starsze, każde…Wiek w niczym nie gra roli. Dużą rolę odgrywają tutaj mądrzy, empatyczni właściciele, którzy chcą jak najlepiej dla swoich psich przyjaciół i kierują swoje psiaki oraz siebie? w ręce profesjonalistów w swojej dziedzinie.

 

Dzielnie uczymy się wszystkiego co jest nam potrzebne  na codzień  🙂

 

Nasi psi uczniowie jak zawsze bardzo fajnie spędzili czas w psiej szkole. Psiaki uczyły się w dużym spokoju i skupieniu. Każdy z psiaków miał poświęcone tyle czasu, ile potrzebował na wykonanie przeróżnych zadań i ćwiczeń. Psi uczniowie uczyli się bawiąc, co jest najlepszą formą psiej nauki. Każdy ładnie uczył się opanowania w wielu sytuacjach i każdy ładnie czekał na swoje zadanie. Wszyscy byli zadowoleni, radośni i spełnieni. A to wszystko przekłada się później na codzienne życie psiaków, które uczą się radzić ze swoimi emocjami, są wyciszone i wpatrzone w swoich ukochanych właścicieli 🙂

 

 

Hugo i jego nowi psi kumple 🙂

 

Grupa naszych psich uczniów dzielnie się uczy w psim Collegu LikeDog w “domku” LikeDog.

 

 

Hugo, Uncja i Haya 🙂

 

Specjalnie dobrana grupa psich uczniów dzielnie się uczyła, ćwiczyła i utrwalała dotychczasową naukę w psim Collegu. Każdy wyciągał z zajęć, co dla niego ważne i potrzebne. I najwspanialsze jest to, że każdy uczeń wrócił do swojego ukochanego domeczku wyuczony, wyćwiczony, zadowolony i pozytywnie zmęczony.

 

 

Wszyscy bardzo pilnie i ładnie wszystkiego się uczą 🙂

 

Hugo i jego dzielni kochani właściciele dzielnie ćwiczą w psim Collegu LikeDog ☺

 

 

Hugo…

 

Najpierw spotkaliśmy się na konsultacji z psim chłopcem i jego ukochaną ludzką rodzinką, gdzie omówiliśmy sobie wszystko dokładnie a teraz psi chłopak przyjechał na zajęcia i jego kochająca rodzinka zaczęła z nim dzielnie pracować. Nasz psi uczeń zaczął przechodzić i będzie przechodził cały proces resocjalizacji. Najważniejsze i co nas bardzo cieszy, to że następny psiak mieszka z cudowną ludzką rodzinką, która chce wychować swojego psiego chłopaka i pomóc poradzić mu sobie ze swoimi problemami w sposób humanitarny i pod profesjonalnym okiem ☺