Inka

Inusia pod opieką ekipy LikeDog,

 

Psi uczniowie jak zawsze cudownie spędzali czas w swoim psim Collegu 🙂 i tak im się spodobały niektóre zabawy i ćwiczenia, że już każdy nie mógł się doczekać swojej kolejki 🙂.

 

 

Inka pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia uczennica skupiona i dumna poznawała nowe rzeczy na środowisku zróżnicowanym na pierwszym placu szkoleniowym, super się przy tym bawiła i dzielnie ćwiczyła 🙂.

 

 

Inka pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasi psi uczniowie jak zawsze rewelacyjnie spędzali czas w psim Collegu ucząc się, bawiąc i ćwicząc. Wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni i właśnie w taki sposób powinna odbywać się nauka psiaków. A poprzez fajne zabawy i ćwiczenia zwiększaliśmy u psiaków pewność siebie, zdolności węchowe, a także poprawialiśmy koncentrację.

 

 

Inka pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia uczennica Ineczka dzielnie ćwiczyła na drugim placu szkoleniowym na jednej z zabawko-przeszkód swoją koordynację ruchową oraz poprawiała świadomość tylnych kończyn, a po ćwiczeniach spokojnie sobie odpoczywała w pięknych okolicznościach natury. 😊🌸 🌸

 

 

Inka pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia uczennica dzielnie się uczyła i ćwiczyła w towarzystwie swojego psiego nauczyciela i chyba coś tam miała przekazywane na uszko 😉

 

 

Inka pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Psie dziewczynki bardzo dzielnie i zgodnie ćwiczyły na pierwszym placu szkoleniowym.

 

 

Inka pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia uczennica Ineczka po ćwiczeniach na pierwszym placu szkoleniowym, dzielnie wyczekuje w “domku” LikeDog na kolejne zadanie 😊

 

 

Inka pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Dwie psie dziewczynki już trochę zmęczone po zajęciach na drugim placu szkoleniowym, ale jeszcze ciekawe, co mamy do zrobienia na pierwszym placu szkoleniowym, zanim udamy się do “domku” LikeDog na odpoczynek.

 

 

Inka pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

“A my już nie możemy się doczekać 😁, jesteśmy zwarci i gotowi na nowe zadanie w “domku” LikeDog 😊 przygotowywane przez nasze panie nauczycielki.” Nasi psi uczniowie Inka i Junior bardzo ładnie wyważają się w swojej obecności w “domku” LikeDog 😊 nikt nikogo nie zaczepia i wszyscy ładnie czekają na zadanie 😊

 

 

Inka pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica Inka sprawiała na początku wrażenie, jakby się bała innych psiaków. W “domku” LikeDog zrobiłyśmy Ince “bazę”, aby mogła z bezpiecznego miejsca obserwować inne psiaki. Tak obserwując bardziej Inkę, zobaczyłyśmy, że to nie jest do końca strach, tylko po pierwsze psia dziewczynka musiała kiedyś uczestniczyć w interakcjach z bardzo niestabilnymi emocjanalnie psami, ale to już nam się wyjaśniło podczas konsultacji, a po drugie Inka chce bardzo dużo rzeczy robić na swoich zasadach. Psia dziewczynka ma jeszcze dość rozchwiane emocje i przede wszystkim musi stopniowo zapoznawać się z wieloma rzeczami, których nie zna i duża tutaj rola we wszystkim musi być jej ukochanej właścicielki, bo wtedy będziemy mogły bardziej wyprowadzić Inkę na prostą drogę.

 

 

Inka pod opieką ekipy LikeDog.

 

Inka ma w dużym stopniu zaburzoną psią komunikację. Nie daje wogóle innym psom szansy, aby w w sposób prawidłowy mogły odczytać jej intencje. W większości razy, kiedy spotykała się z innymi psami podbiegała do nich, zaczepiała je a następnie uciekła. Jej ukochana właścicielka myślała, że to zabawa. Nic z tych rzeczy, gdyż Inka potrafiła tak bardzo się nakręcić, że zaczynała niekontrolowanie biegać, co wiązało się z niebezpieczeństwem wpadniecia w coś i zrobienia sobie krzywdy. Jak bardzo zaburzoną ma komunikację widać na filmie, gdzie nawet Karmelek się dziwi i nie wie o co chodzi, ale dostaje od nas wsparcie słowne, że dobrze postępuje. Inka odskakuje od Karmela, nie dlatego, że się go boi, tylko dlatego, bo nie podoba jej się, że coś nie jest robione na jej zasadach. Karmiś bardzo ładnie chce się przywitać, obwąchać i odejść. Inka nie daje się obwąchać, wykonuje zrywy i odskakuje od Karmela tylko dlatego, że gdyby była puszczona luzem zaczęła by latać jak wariat i wpuszczać w to wariactwo drugiego psa, czyli w wydaniu Inki nastąpiłaby jedna wielka gonitwa wprowadzająca tylko niepotrzebne zamieszanie i nakręcenie.

 

 

Inka pod opieką ekipy LikeDog.

 

Inka z racji swoich przejść boi się wielu rzeczy, które spotyka na codzień spacerując ze swoją ukochaną właścicielką. Ineczka od samego początku boi się również smyczy i odczuwa duży dyskomfort podczas jej zapinania. Widoczne to jest nawet na filmie. Pracujemy nad tym, aby smyczka nie kojarzyła się Ince źle. Inka jest bardzo umiejętnie wpuszczana przez nas w coraz to większe natężenie bodźców, gdyż zaczyna sobie powolutku, w swoim tempie coraz lepiej radzić. Widać na filmie, że maska inscenizująca wgapiającą się postać, a takich postaci psiaki podczas spaceru mogą spotkać wiele, stanowi dla Ineczki dyskomfort i boi się koło niej przejść. Ineczka bardzo ładnie sobie poradziła po swojemu, w swoim czasie i przechodząc koło postaci zrobiła łuk, pokazując tym samym, że nie chce wchodzić w konflikty z “tym czymś” oraz ładnie zasygnalizowała, żeby “to coś” się do niej nie zbliżało.

 

 

Inka

 

Nasza psia uczennica boi się wielu rzeczy, przeróżnych powierzchni. Obserwując psią dziewczynkę widać, że jest bardzo ciekawa wszystkiego, co ją otacza dookoła, ale jej jeszcze niestabilne emocje nie pomagają jej, aby poradzić sobie z nimi w wielu sytuacjach. Psia dziewczynka robi się wtedy dość nerwowa, albo zaczyna biegać jak szalona kompletnie się nie kontrolując, co może się skończyć dla niej bardzo źle. Dlatego trzeba wszystko robić umiejętnie przy psiej dziewczynce i sprawować nad nią mądrą kontrolę. Na spokojnie będziemy wszystkiego Inkę uczyć, przede wszystkim radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach i mobilizować ją do tego, aby sama zaczęła coś podejmować, bo do tej pory we wszystkim uczestniczyła bardzo dużo jej ukochana właścicielka. A psom strasznie to nie służy, wręcz szkodzi, kiedy właściciele ich we wszystkim wyręczają.

 

 

Inka. konsultacja behawioralna.

 

Ta oto psia dziewczynka przyjechała wraz ze swoją ukochaną właścicielką do psiego Collegu na konsultację behawioralną. Ukochana właścicielka psiej dziewczynki chce dobrze poprowadzić przez życie swoją ukochaną psią dziewczynkę, dobrze ją “odczytywać” i pomóc Ince poradzić sobie z występującymi problemami.