Jackie

Jackie i Nina pod opieką ekipy LikeDog.

 

Te dwie psie dziewczynki do tej pory wchodziły ze sobą w duże konflikty, bardzo się do siebie rzucały i w domu, kiedy były razem, musiały być rozdzielane. Tak na dłuższą metę, to nie żyje się fajnie, kiedy ma się świadomość, że psy będące pod jednym dachem tak się nie tolerują. Nina była bardzo pobudzona ciągle, z tego powodu szybko się nakręcała i nie radząc sobie ze swoimi emocjami przechodziła w agresję a Jackie atakowała od razu. Teraz na spokojnie po już początkowej przeprowadzonej resocjalizacji psie dziewczynki zaczynają pomału ze sobą funkcjonować podczas pracy i ćwiczeń.

 

 

Jackie pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza charakterna, psia uczennica Jackie po ćwiczeniach na drugim placu szkoleniowym przybyła do “domku” LikeDog na odpoczynek i uczyć się radzenia sobie ze swoimi emocjami w towarzystwie innych psiaków. Roxulka i Mufasa byli jak zawsze bardzo spokojni i tego samego uczyła się Jackie. Nasza psia uczennica na spokojnie uczy się, że nie żyje się tylko po to, aby atakować inne psy.

 

 

Jackie pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica, to bardzo charakterna psia dziewczynka. Jednym z jej problemów jest mocne startowanie do innych psów. Z rzucaniem się i gryzieniem. Teraz to już pomału się zmienia i Jackie na spokojnie zaczyna poznawać inne psiaki. Tutaj na filmie obwąchiwała się z naszym wyuczonym już psim uczniem Biniem i było widać, że Binio nie do końca czuł się pewny.

 

 

Jackie pod opieką ekipy LikeDog.

 

Jackie to bardzo ostra i charakterna psia dziewczynka. Bardzo mocno nie zgadzała się z drugą suczką, z którą mieszka i bardzo startowała do innych psów od razu gryząc. Powoli zaczęliśmy przyzwyczajać tą psią agentkę do obcowania z innymi psiakami. Bardzo nam w tym pomogli nasi psi uczniowie, którzy dzielnie wytrzymali, aczkolwiek czuli dyskomfort momentami, bo psiaki szybko wyczuwają emocje drugiego psa. W celach bezpieczeństwa psia dziewczynka bierze udział w sesjach rehabilitacyjnych w kagańcu, na który była wcześniej przez nas warunkowana, co by nikomu nie stała się krzywda, bo już jakiś czas temu Mufasa poczuł na sobie zęby Jackie. Jackie nie musi kochać wszystkich psów, bo to nie o to w życiu chodzi, ale musi na pewien sposób zacząć sobie radzić ze swoimi emocjami w towarzystwie innych psiaków szczególnie, aby w końcu dojść do chociaż poprawnych relacji z drugą suczką, z którą za jakiś czas już całkiem zamieszka na stałe. A my bardzo jesteśmy dumne z naszych psich uczniów Reksiulka i Blackyego. Widać, jak bardzo zmieniła ich nauka w psim Collegu 🙂

 

 

Jackie pod opieką ekipy LikeDog.

 

U naszej psiej uczennicy zaczęliśmy się skupiać najpierw na sprawdzeniu i polepszeniu koordynacji, a do tego doskonale służą nam specjalistyczne zabawko-przeszkody na drugim placu szkoleniowym. Najpierw skupiamy się nad tym, a potem jak będziemy mieć pewne rzeczy wyrównane, będziemy skupić się na psich interakcjach z udziałem psiej dziewczynki. Jackie nie ma dobrego nastawienia do innych psów i dość gwałtownie, bez żadnego ostrzeżenia atakuje je. Ktoś by pomyślał, co może zrobić taki mały gabarytowo piesek. Może i to bardzo dużo i dlatego już po pierwszym wywiadzie z ukochaną właścicielką psiej dziewczynki i po zastosowaniu symulacji z udziałem sztucznej makiety musimy na razie podczas psiej nauki zabezpieczyć inne psiaki a Jackie będziemy warunkować na kaganiec. Jackie nie musi “kochać” innych psów, ale na swój sposób powinna się nauczyć radzić ze swoimi emocjami i nie atakować wszystkich dookoła. I co bardzo ważne, psia dziewczynka musi się jakoś chociaż zacząć tolerować z drugą suczką mieszkającą w domu, bo na razie psie dziewczyny nie znoszą się i muszą być oddzielane.

 

 

Jackie. Konsultacja behawioralna.

 

Ukochana właścicielka przyjechała wraz ze swoją psią dziewczynką na konsultację do psiego Collegu. Trzeba pomóc psiej dziewczynce poradzić sobie ze swoimi problemami i spróbować, na ile się da “pogodzić” ją z drugą suczką w domu, z którą się nie tolerują i muszą być cały czas izolowane od siebie. Jackie zresztą w ogóle nie lubi innych psów i startuje do nich z zębami.