Jason

Jason pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń, kiedy w końcu opadły jego niepotrzebne emocje, zaczął obserwować psy uczące i na początku było to dla niego dużym szokiem mieć blisko siebie tak spokojne, opanowane i myślące psiaki. Mafra i Karmel bardzo się ciężko napracowali i na początku musieli dość znieść mając do czynienia z tak niestabilnym emocjonalnie psiakiem, którego niepożadane zachowania były dla nich dziwne, niezrozumiałe i prowokujące. Specjalistycznie przygotowane psy uczące odgrywają ogromną rolę podczas przeprowadzania procesów resocjalizacji.

 

 

Jason pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym podczas odbywającej się bardzo ważnej sesji resocjalizacyjnej pracowaliśmy nad tym, aby nasz psi uczeń zaczął w miarę normalnie przyjmować widok innego psa, ponieważ Jason miał z tym dość duży problem. Dużo rewelacyjnej pracy wykonała psia profesor Mafra.

 

 

Jason pod opieką ekipy LikeDog.

 

Sesja resocjalizacyjna na drugim placu szkoleniowym, gdzie mamy mniejszą ilość bodźców, a naszemu psiemu uczniowi trzeba wszystko bardzo dawkować, ponieważ ma bardzo duże braki w prawidłowym socjalu i nie zna wielu rzeczy, a jak coś widzi, to nie radzi sobie prawidłowo ze swoimi emocjami. Jason też nie miał do czynienia ze stabilnymi emocjonalnie psami i był dość zdziwiony, kiedy ucząca go Mafra pokazywała mu, że nie da się wciągnąć w nieładne zagrywki i nie da się sprowokować i nie pozwalałyśmy mu na brzydkie napadanie Mafry. Po czasie nasz psi uczeń nawet trochę opadł ze swoich niepożądanych emocji i zaczął się w miarę normalnie zachowywać.
Nawet starał się wyważać. Mafrę bardzo dużo kosztowała ta interakcja.

 

 

Jason pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym, na specjalistycznych zabawko przeszkodach sprawdzaliśmy koordynację psiego chłopca.

 

 

Jason. Konsultacja behawioralna.

 

Na konsultację behawioralną do psiego Collegu przyjechał ten oto psi chłopiec, któremu trzeba pomóc w poradzeniu sobie ze swoimi problemami, jak i również jego ukochanym właścicielom. Jason ma na swoim koncie wyskoki do ludzi i ugryzienia. Psi chłopiec jest dość mocno już zafiksowany na piłki, ma bardzo zaburzony socjal, nie zna mnóstwa rzeczy, nie umie prawidłowo reagować na wiele bodźców, stąd też może się przez to przekierowywać na innych nie dając sobie w danej sytuacji rady. Jason ma też ogólnie dosyć ludzi, bo kiedy był młodszy w kółko był przez wszystkich zaczepiany i dotykany. Po chwilowym przejściu przez pierwszy plac szkoleniowy, na którym znajduje się specjalnie przygotowane środowisko zróżnicowane, Jason miał dosyć i chciał zrzucić swoje emocje. Bardzo mocno przerósł go widok i dźwięki paru rzeczy na specjalnie przygotowanym środowisku zróżnicowanym, więc możemy się domyślać, ile niepotrzebnych nerwów i emocji kosztuje go poruszanie się na codzień w miejscu publicznym pełnym przeróżnych bodźców. A potem właśnie często przez takie sytuacje, gdzie pies nie radzi sobie prawidłowo emocjonalnie z tym wszystkim, co go dookoła otacza dochodzi do niepotrzebnych i niebezpiecznych zachowań przerzutowych.