Jimmy

Jimmmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Kilka słów o naszym cudownym uczniu Jimmym, który z malucha z wieloma problemami zmienił się w super psiaka, mądrego, myślącego, uczuciowego i do granic zakochanego w swojej ludzkiej rodzince 😍 Kiedy Jimek do nas trafił, był bardzo bojowym psim chłopcem, który nie radził sobie ze swoimi emocjami, był bardzo pobudzony, szukał sobie w kółko kogoś, na kim mógłby się pastwić i męczyć, potrafił już dość mocno ugryźć i miał bardzo zaburzony trening czystości, ponieważ na załatwienie się wybierał legowiska, kanapy, fotele i inne różne przedmioty. Krok po kroku cała ekipa LikeDog nad wszytskim zaczęła pracować i na początku na spokojnie docieraliśmy do głowy psiego chłopca.
Tutaj ogrom nauki wykonał psi profesor Mufasa, który bardzo dużo wytrzymywał, szczególnie początki, kiedy Jimek miał fazę ciągłego prowokowania i zaczepiania i swoją psią komunikacją pokazywał naszemu psiemu uczniowi, że nie da się w nic wkręcić iże nie działają na niego żadne zaczepki i prowokacje. Ktoś, kto nie zna psiej komunikacji i nie umie prawidłowo odczytywać psich zachowań zapewne by pomyślał, że młodszy piesek chce się “tylko pobawić”, ale to nie miało nic wspólnego z zabawą , ponieważ poprzez taką całą wykonywaną sekwencję, Jimmy chciał koniecznie wejść w konflikty z psiakami. Wszystkie te zachowania były obserwowane podczas specjalnie przygotowanych symulacji w psim Collegu LikeDog. Tak, samo jak Jimmy chciał zaczepić i sprowokować inne psiaki, tak też robił w stosunku do ludzi. Psi profesor Mufasa, jak i cała psio – ludzka kadra nauczycielska LikeDog, oraz ukochani właściciele psiego chłopca nas wszystkim dzielnie pracowali i pracują, a teraz mamy takie efekty i go, o czym marzyła ludzka rodzinka Jimmego 🙂, czyli żeby mieć mądrego, stabilnego emocjonalnie, myślącego Bordera 😍 Każdy za dużo się napatrzył, jak często te psiaki i to z regóły przez nieodpowiednie prowadzenie w życiu przez ludzi są ciągle pobudzone, niekontaktowe, wykazujące zachowania agresywne, nie radzące sobie ze swoimi emocjami na codzień, zafiksowanie na wiele przedmiotów i zachowujące się, jak roboty. A Jimmek nie tylko stał się mądrym i wspaniałym psiakiem, to jeszcze poprzez mądre prowadzenie go przez życie, wspieranie go umiejętne, widać jaki jest uczuciowy i jaką ogromną psią miłością darzy swoich ukochanych właścicieli i jak rozumie się z nimi bez słów 😍 Taki psiak to prawdziwa radość w życiu 😍. Żyć z takim psim przyjacielem, to coś w życiu bezcennego 😍.

 

Na pierwszym zdjęciu nasz dużo mniejszy psi uczeń rozpoczynający zajęcia uwieczniony, jak po raz kolejny w “domku” LikeDog zaczepiał psiego profesora próbą położenia łapki na jego głowie i prowokacyjnym wgapianiem się. Mufasa się bardzo ładnie odwracał, pokazując, że nie jest to poprawne zachowanie i że nie chce tego. Na pewno, tak jak pisałam wcześniej, wiele osób pomyślałoby, patrząc na zdjęcie, że “słodki maluszek chce dotknąć dużego psa”, ale to nic z tych rzeczy. Tutaj się nic “słodkiego” nie odbywało, za to było dużo ciężkiej pracy, która teraz przyniosła niesamowite efekty 😍

 

Na trzech pozostałych zdjęciach, które są własnością ukochanych właścicieli Jimmego, nasz psi uczeń teraźniejszy 😍 Wspaniały, mądry, zrównoważony, myślący wśród gości, a w tym też dziaciaczków, gdzie pełnił rolę prawdziwego psiego gentlemana 😍 A dla naszej całej ekipy LikeDog, to ogromna radość, powód do dużej dumy i świadectwo na to, że jak wszyscy czegoś chcą i wszyscy nad czymś pracują, mamy potem nieprawdopodobne efekty 😍Pierwsze zdjęcie jest własnością moją, czyli behawiorystki z LikeDog. Trzy pozostałe zdjęcia są własnością ukochanych właścicieli Jimulka 🤗

 

 

Jimmmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie dzielnie ćwiczyli na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko przeszkodach, oraz szlifowaliśmy naukę kulturalnych psich zachowań podczas symulacji spacerowej.

 

 

Jimmy, Misza, Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Uwielbiam patrzeć na psiaki, które są na super kontakcie, które myślą, które pracują nad kontrolą swoich emocji w wielu sytuacjach, gdzie mamy obopólną super współpracę, czyli przewodnik i pies, bądź psy tworzą super drużynę, gdzie nie ma nic robione na siłę, gdzie psiaki robią coś bo chcą, robią to z zaciekawieniem, przy tym są szczęśliwe, dumne z siebie, że coś fajnie wykonały 😍 Uwielbiam to wszystko i dlatego zawsze podczas nauki w psim Collegu LikeDog dążymy do tego aby nasi wszyscy psi uczniowi czuli się rewelacyjnie, aby w mądry i umiejętny sposób zapoznali się z niełatwym dla nich otaczających ich ludzkim światem i umieli sobie dawać radę ze swoimi emocjami w miarę swoich możliwości funkcjonując na codzień wśród często ogromnej ilości przeróżnych bodźców, często niefajnych, ani dla psich oczu, ani uszu. Należy zawsze pamiętać, że psiaki nie rodzą się ze znajomością “całego świata” i do wszystkiego należy je umiejętnie przygotować i przygotowywać, bo mądra życiowa nauka trwa przez całe życie. Nie lubię natomiast widoku tak zwanych: “psich robotów”, “psów technicznych”, gdzie pies wykonuje tylko określone komendy jak robot, przy tym często taki pies jest zafiksowany na jakiś obiekt np. piłka, gdzie z powodu zafiksowania zrobi wszystko, a przy tym kompletnie nie myśli i w ogóle nie umie się odnaleźć żyjąc na codzień. Strasznie przykro patrzy się na takie psy. Dlatego w psim Collegu LikeDog wydobywamy z naszych psich uczniów wszystko co najlepsze 🐕 Bardzo często to jest bardzo ciężka praca i poprzez umiejętne prowadzenie, systematyczność i regularność pracy z dzikich, bez kontaktu, żyjących w swoim świecie psiaków “tworzymy” psiaki myślące, stabilne emocjonalnie, kontaktowe i co najważniejsze cieszące się życiem i ciekawe wszystkiego, co je otacza. Oczywiście we wszystkim musi być bardzo mądra współpraca właścicieli, bo w psim życiu jest tak, zresztą nie tylko w psim 😎, że tak jak długo się nad czymś pracuje i wypracowuje, tak szybko można zepsuć.

 

Wracając do tej trójki naszych psich uczniów. Cała psia trójka jako maluchy miała swoje rózne potrzeby, różne problemy. Jimmy, jako maluch miał duże zadatki do agresji, zresztą zaczął już to stosować na swojej ukochanej właścicielce, Grisza, jako maluch była bardzo wycofana, wręcz dzika, a Miszunia była wszystkiego dość ciekawa, ale też często wpadała w swój zamknięty świat i wtedy mieliśmy bardzo utrudniony kontakt. Dwie psie dziewczynki na początku reagowały na siebie różnie, nie do końca dobrze, a Jimmy z kolei nie był mile widzianym gościem przez obydwie i wtedy Misza i Grisza tworzyły duet, aby dopaść Jimulka. A teraz ta psia trójka to wspaniałe psiaki rewelacyjnie znające prawidłową psią komunikację, przy tym też charakterne i silne psie osobowości w sposób kulturalny dogadujące się ze sobą 😍 Dużo ciężkiej pracy wszystkich, ale efekty rewelacyjne. Duża rola we wszystkim jest zawsze ludzi, ponieważ w stosunku do psiaków, a w szczególności jeżeli tych psiaków mamy więcej, to zawsze musi nad wszystkim mądra kontrola ☝️ Bo w świecie psiaków już tak mamy, że od radości, podniecenia do wybuchu może być krótka droga. Jeżeli chcemy mieć takie super, mądre, myślące psiaki to uczmy je i prowadźmy mądrze przez życie.

 

 

Jimmmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym nasza psia drużyna dzielnie i pięknie się wyważając ze swoimi emocjami w swoim towarzystwie ćwiczyła na specjalistycznych zabawko przeszkodach.

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Jimmy rewelacyjnie przygotowany do radzenia sobie ze swoimi emocjami na codzień wśród ogromnej ilości bodźców. Od początku dla tych co nie są w temacie 🙂 Kiedy Jimek był mały, miał problemy ze swoimi nadmiernymi emocjami. Psi chłopiec szybko się na wszystko nakręcał i na tamtym etapie życia nie służyły mu żadne zabawy, nadmierny dotyk, ponieważ to wszystko wyzwalało w Jimmym niepożądane reakcje i do wszystkiego należało najpierw umiejętnie i mądrze psiego chłopca przygotować. Jimmy też musiał przejść umiejętny proces resocjalizacji. Ukochani właściciele psiego chłopca marzyli o tym, aby mieć psiaka mądrego, myślącego i stabilnego emocjonalnie. I teraz właśnie taki jest Jimmy 😍 Mądry, stabilny emocjonalnie, myślący, cudowny, wspaniały psi przyjaciel, kochający szalenie swoich ukochanych właścicieli i radzący sobie w każdej sytuacji psiak. Jimmy mieszka w Warszawie, więc na codzień ma do czynienia z ogromem przeróżnych bodźców i do tego został rewalacyjnie przygotowany.

 

Ale żeby tak było, zostało wykonane ogrom pracy całej psio-ludzkiej ekipy LikeDog i super współpracy z jego ukochanymi właścicielami, którzy bardzo sumiennie dostosowywali się do wszystkich wskazówek, oraz zaleceń i którzy bardzo mądrze prowadzą przez życie swojego psiego chłopca. Mnóstwo pracy wykonała psia kadra nauczycielska, która uczyła naszego psiego ucznia od podstaw wszystkiego. Teraz cała psia kadra nauczycielska, to nie tylko nauczyciele uczący Jimulka, ale też jego psi przyjaciele, z którymi uwielbia przebywać, jak przyjeżdża na zajęcia Jimmy to następny przykład na to, że mądrze prowadzony pies jest mądry, myślący, że jest poprostu pod każdym względem wspaniały 😍 Na filmiku nasz psi uczeń siedzi sobie spokojnie w ogródku kawiarnianym ze swoją ukochaną właścicielką i z zaciekawieniem obserwuje, co się dzieje dookoła 🙂 – Filmik jest własnością ukochanej właścicielki psiego chłopca 🤗.

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń wśród swoich psich nauczycieli i przyjaciół szlifował swoją naukę i jak zawsze rewelacyjnie spędzał czas w psim Collegu.

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń szczęśliwy spotkał się na zajęciach ze swoimi psimi nauczycielami i przyjaciółmi 🤗 Wszyscy super jak zawsze spędzali czas ucząc się, ćwicząc, bawiąc i odpoczywając.

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz dostojny marzyciel Jimmy najpierw musiał obadać sobie piękne kwiatuszki 🌸🌸 w swoim ulubionym psim Collegu LikeDog a następnie z wielką radością przystąpił do zajęć ze swoją ukochaną psio-ludzką kadrą nauczycielską. 😊

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Jimmy jak przystało na ucznia psiego Collegu LikeDog po dżentelmeńsku przywitał się z naszą psią uczennicą Lattę, a następnie ten fantastyczny psi duet udał się wspólnie na zajęcia na drugi plac szkoleniowy. 😊

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Cała trójka naszych psich uczniów bardzo dzielnie się uczyła, a potem bardzo ładne w dużym spokoju wszyscy czekali na pyszne smaczki w “domku” LikeDog.

 

 

Jimmy 🙂

 

Nasz psi uczeń Jimmy w roli uwodziciela 😍 i na spacerku ze swoimi najbliższym i najukochańszymi ludźmi 😍 Patrząc na wyraz pycholka nic już nie trzeba dodawać. Mnóstwo mądrości, super myślenie i piękny kontakt z człowiekiem 🙂 I oto właśnie nam zawsze chodzi podczas naszej pracy 🙂 – Zdjęcia są własnością ukochanych właścicieli psiego chłopca 🤗

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Jak zawsze na super zajęciach nasz psi uczeń super spędzał czas ucząc się, bawiąc, ćwicząc i odpoczywając w super psio- ludzkim towarzystwie. W “domku” LikeDog nasz psi uczeń dzielnie ćwiczył na platformie treningowej. Pracowaliśmy nad polepszeniem równowagi, koordynacji ruchowej i kondycji. Taki trening równowagi pomaga również psiakom w poprawieniu percepcji ciała. Do niektórych ćwiczeń dołączała się też Mafrunia, ale bardziej występowała w roli kibica i kibicowała z wygodnego fotela swojemu psiemu przyjacielowi 🙂.

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi chłopiec, kiedy był maluchem dał się we znaki swoim ukochanym właścicielom. Ale to już wszystko wszyscy mają za sobą. Dzięki umiejętnie poprowadzonej pracy Jimmy to teraz wspaniały, myślący, kontaktowy psi chłopiec 🐕👨‍🎓 Jimmy ma swój charakter, swoich wspaniałych, mądrych, ukochanych właścicieli, a w swojej ukochanej właścicielce to jest zakochany do granic możliwości 😍 I o to właśnie nam w życiu chodzi, aby rodzinkom psio-ludzkim wspaniale się w życiu żyło.A na zdjęciu nasz psi uczeń podczas ćwiczeń na specjalistycznych zabawko-przeszkodach, gdzie pracowaliśmy nad polepszeniem koordynacji ruchowej, świadomości tylniej części ciała i kondycji.

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Jak zawsze nasi psi uczniowie rewelacyjnie spędzali czas w psim Collegu, ćwicząc, ucząc się i bawiąc i co najważniejsze w super towarzystwie. W “domku” LikeDog Lunka udała się na wygodny wypoczynek w fotelu, a Jimmy z Mufasą i Mafrą czekali na następne fajne naukowe niespodzianki 🙂

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń dzielnie ćwiczył na pierwszym placu szkoleniowym wśród wielu rozproszeń. Wzmacnialiśmy pewność siebie, pracowaliśmy nad doskonaleniem logicznego myślenia i koncentracji. Na jakiś czas Jimmy nawet stał się reniferkiem 😎

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Wychowywany z pitbulami 😊 Nasz psi uczeń Jimmy oprócz psich nauczycieli poznał w psim Collegu LikeDog 🤗 rewelacyjnych pitbulowych psich przyjaciół. 😊 Pitbulka Busza została adoptowana w bardzo młodym wieku i przygotowana do roli Psiej Profesorki w psim Collegu LikeDog. Buszeczka to teraz rewelacyjna emerytowana już psia Pani Profesor o wysokich kompetencjach społecznych, która pomogła wielu agresywnym psim uczniom poradzić sobie z ze swoimi problemami. Rednoski Karmel i Ridzia to nazywani przez nas zaraz po adopcji psi Kryminał 😈i laleczka Chucky 😈 rewelacyjnie zresocjalizowane psy po przejściach pomagające w psim Collegu LikeDog w pracy nad naszymi uczniami. A na zdjęciu nasz psi uczeń Jimmy ze swoimi psimi nauczycielami i przyjaciółmi zarazem 😊

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowe Grisza, Misza i Jimmy uczą się podczas wspólnych ćwiczeń wyważania się w swoim towarzystwie. Psi uczniowie na jednej ze specjalistycznych zabawko-przeszkód doskonalą swoją koordynację ruchową, poprawiają świadomość tylnych kończyn i uczą się wspólnego wyczekania. 😊

 

 

Jimmy pod opieką ekipy.

 

Jimmy w towarzystwie swoich psich nauczycieli na jednej z zabawko-przeszkód doskonali swoją koordynację, skoczność oraz świadomość ciała.

 

 

Jimmy pod opieką ekipy.

 

Ludzkie nauczycielki sprzatają wieczorem “domek” LikeDog po zajęciach i szykują wszystko na następne zajęcia, a nasz psi uczeń Jimmy odprężony sobie drzemie przy swoim psim nauczycielu i przyjacielu Mufasie 😍.

 

 

Jimmy 🙂

 

Nasz psi uczeń to typowy przykład psiaka rasy border, który jest bardzo mądrze prowadzony przez życie, nie jest bezsensownie na nic nakręcany, nie jest wpuszczany w żadne beznadziejne sytuacje, jest bardzo ładnie uczony psiej komunikacji, a dzięki temu cały sobą pokazuje, jaki jest myślący, dumny i coraz mądrzejszy. Niestety mnóstwo psów tej rasy ma przechlapane, bo z góry się przyjmuje, że mają w kółko one coś robić, że ciągle za czymś biegać i ciągle są na coś nakręcane. Wręcz mnóstwo osób z pewnie wiadomych dla siebie celów mówi, że te psy są stworzone do wiecznego biegania i szaleństw. I niestety potem mamy ogrom tych psów wykazujących bardzo dużo niepożądanych zachowań. Tylko o tym się mało mówi, albo coniektórzy “znawcy” od psiej psychiki mają na bardzo pobudzonego i nie dającego sobie rady ze swoimi emocjami bordera, aby wrzucić go do klatki, zamknąć i niech siedzi 🤦‍♀️.

 

Jimmy na szczęście trafił do bardzo mądrych, myślących i empatycznych osób, dla których bardzo ważne jest jego samopoczucie, to, aby wszyscy ze sobą byli szczęśliwi, aby się rozumieli i ukochani właściciele psiego chłopca chcieli mieć bardzo psiaka tej rasy, ale nie chcieli, aby był on niekontaktowym, wiecznie pobudzonym psim wariatem i robotem działającym na schematach i wykonującym polecenia. I tak jak chcieli ukochani właściciele psiego chłopca, jak i również my 🙂, bo zawsze dążymy do jak największego wydobycia mądrości u psiaków, tak się dzieje. A Jimmy poprzez mądre prowadzenie, patrzenie na to, co potrzebuje, co lubi, a czego nie, pokazuje jak bardzo jest myślący, jak nie chce i nie potrzebuje uczestniczenia w dziwnych wariactwach, jak spokojny chłonie naukę, jak uwielbia przebywać, uczyć się, ćwiczyć, bawić się, odpoczywać w towarzystwie swoich psich nauczycieli i przyjaciół 😍 Żadnego bezsensownego pobudzenia, żadnego niepotrzebnego ziania, żadnego wytrzeszczu, bo w takim niestety jest ciągłym stanie mnóstwo psów tej rasy. Jak się na nie patrzy, to z przykrością się widzi, jak są oderwane od rzeczywistości. Ale to niestety wszystko przez ludzi i w sumie to mnóstwo psów przeróżnych ras i nierasowych tak się zachowuje. A psiak, kiedy może być sobą, kiedy się go rozumie, kiedy mądrze prowadzi, pokazuje wtedy jaki jest i jaki chce być. Dumny, mądry wyraz pycholka 😍 Tak właśnie prezentuje się nasz psi uczeń Jimmy.

 

 

Jimmy na psim wypoczynku u swojej behawiorystki 🙂

 

Pogoda deszczowa, ale nikomu przebywanie na dworze nie przeszkadzało 😃, no może z wyjątkiem Karmelcia, który mimo solidnego osuszania i tak jeszcze długo sam sobie robił toaletę 🙂 Wszyscy już po wstępnym osuszeniu i wyschnięciu udali się na wypoczynek, tylko jeszcze Jimmy nie dowierzał, że teraz czas odpocząć i musiał sprawdzić, czy faktycznie wszyscy się położyli, a następnie aby wziąść przykład z psiej ekipy. A ja wzięłam się za ponowne “latanie” na mopie 😃, bo przy takiej pogodzie odbywa się za każdym powrotem 🙂

 

 

Trochę zmiany miejsc, każdy już się wygodnie ulokował, Jimmy popatrzył, posprawdzał czy faktycznie wszyscy wypoczywają i też się wygodnie ulokował na jednej z psich kanap i jeszcze miał misję do wykonania – rozprawić się z zabawką 🙂

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Podczas wspólnego przejścia na drugi plac szkoleniowy w psim Collegu LikeDog, nasza psia uczennica Kana oraz psi uczeń Jimmy rewelacyjnie wyważają się w swojej obecności. Kana próbując poradzić sobie ze swoimi emocjami co jakiś czas intensywnie się otrzepuje. W przypadku Kany mamy tutaj ogromny sukces. Jeszcze trochę wcześniej Kana nie potrafiła zapanować nad swoimi emocjami i mega szybko się nakręcała pobudzając się, a pobudzenie to doprowadzało do tego, że Kana kompletnie nie myślała nad tym co robi. Na filmie krótki fragment z nauki podczas sesji rehabilitacyjnej Kany, która uczy się wyważać w towarzystwie innego psiaka. Natomiast nasz psi uczeń Jimmy utrawala sobie to, czego dotychczas nauczyli go już w psim Collegu psi nauczyciele, że nie należy każdego psiaka zaczepiać, doskakiwać i rzucać się na niego z zębami. Teraz Jimmy to już całkiem inny psi chłopak, który bardzo ładnie uczy się w psim Collegu LikeDog poprawnej psiej komunikacji i poprawnych psich zachowań i umie już naprawdę dużo 🤗

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Maluch i młodzież wrócili do domciu i grzecznie czekają na jedzonko 🙂

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowe Kana i Jimmy bardzo ładnie na drugim placu szkoleniowym wykonywali razem wyważając się w swojej obecności ćwiczenia. 😊 Psi uczniowie ćwicząc na specjalistycznych zabawko-przeszkodach doskonalili swoją skoczność, koncentrację, świadomość ciała. Zarówno Kana jak i Jimmy bardzo ładnie myśleli nad tym co robią, nie było żadnego nadmiernego pobudzenia z czym obydwoje psich uczniów miało kiedyś duży problem.

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Lubimy bardzo takie zajęcia, a moje psiaki i fajnie przygotowani psi uczniowie uwielbiają je jeszcze bardziej 🙂 Psi “Profesor” Mufasa oczywiście ze mną nadzoruje wszystko 🐕👨‍🎓

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Kasia porcjuje pyszne smaczki, to czekamy 😃

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Zaraz rozpoczyna się lekcja 🙂 w “domku” LikeDog więc wszyscy zajęli wygodne dla siebie miejsca i czekają na naukę i na zadania. Wszyscy wcześniej najpierw uczyli się na pierwszym placu szkoleniowym, był podział na grupy i każda miała inne zadania. Potem wspólny odpoczynek, podczas którego psiaki uczą się wypoczywać, a przede wszystkim spokoju, radzenia sobie ze swoimi emocjami i kontroli nad nimi. Dzięki takim zajęciom i umiejętnie dobranej grupie nasi psi uczniowie uczą się bardzo wielu ważnych życiowych rzeczy. Dla naszych psich uczniów takie zajęcia i nauka wśród specjalistycznie przygotowanych psów uczących, to niesamowicie ważna nauka, która daje później efekty na wielu płaszczyznach życia. Psiaki, aby dobrze funkcjonowały w codziennym, niełatwym dla nich ludzkim życiu, potrzebują bardzo dużo mądrej nauki, przygotowania do radzenia sobie z wieloma rzeczami na codzień. Bardzo duży wkład w taką naukę wnoszą moje psiaki, które pomagają wielu psim uczniom wyjść z przeróżnych problemów.

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Po mnóstwie przeróżnych super wrażeniach, nauce, zabawach przyszedł czas na wspólny odpoczynek w “domku” LikeDog.

 

 

Jimmy.

 

Film nr 1.

Bardzo wielu osobom bordery kojarzą się z wiecznie nakręconymi, zwariowanymi i zafiksowanymi psami. I faktycznie tak często jest, bo dużo ludzi sama na własne życzenie “tworzy” sobie psy, z którymi później ciężko się żyje, wmawiając sobie, że “przecież to border, to niestety i na pewno tak musi być”. A te psiaki wcale nie chcą być nakręcone, niemyślące jak należy ( proszę nie mylić z zafiksowaniem na coś, czyli ktoś coś ma w ręku, to wtedy pies coś wykona). I właśnie takiego mądrego, myślącego, wspaniale współpracującego z człowiekiem bordera zechcieli mieć ukochani właściciele Jimmego. Początki nie były łatwe, bo psi chłopiec miał już trochę swoich problemów i było w nim dużo agresji, ale z pomocą przyszła ekipa LikeDog 👨‍🎓🐕 Najpierw poprzez umiejętne dotarcie do główki psiego chłopca wszystko “resetowaliśmy”, a następnie zaczęliśmy krok po kroku od nowa uczyć wszystkiego naszego psiego ucznia. Oczywiście ogromną rolę w dotychczasowej nauce odegrały moje psiaki. Każdy po kolei bardzo ładnie wszystkiego uczył naszego psiego ucznia, a najwięcej na swoje barki przyjęli Mufasa i Karmel i dzielnie wytrzymywali początkowe nieładne zachowania Jimmego. Po jakimś czasie Jimmy już tworzył grupę z moimi psiakami 🙂

 

A teraz to już całkiem inny psi chłopiec, szalenie zakochany w swoich ukochanych właścicielach, psiak bardzo myślący, bardzo ładnie współpracujący ze swoją ukochaną ludzką rodzinką 🙂 Przed nami dalsza nauka 👨‍🎓 Na filmiku nasz psi uczeń bardzo ładnie i spokojnie czeka przy swoich ukochanych właścicielach w urzędzie podczas załatwiania spraw urzędowych 🙂 – Filmik jest własnością ukochanej właścicielki Jimmego 🤗

 

 

Film nr 2.

Fajny, normalny spacerek. Żadnego rzucania się na obiekty w ruchu, żadnego szarpania się, żadnego szczekania, żadnego gryzienia smyczy 🐕 Nasz psi uczeń Jimmy wraz ze swoją ukochaną właścicielką podczas spacerku 🙂 – Filmik jest własnością ukochanej właścicielki Jimmego 🤗

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Jimmy uczył się podczas zajęć spokojnego wystania i wyczekania, z czym miał ogromny problem, kiedy trafił do psiego Collegu LikeDog. Z kolei nasza psia uczennica Lorcia to psia dziewczynka, która z rewelacyjnymi efektami przeszła i nadal przechodzi proces resocjalizacji w psim Collegu. Dla Lorci na tym etapie jej nauki spokojne wyczekanie przy przewodniku nie jest żadnym problemem, a teraz uczyliśmy tego samego jeszcze wtedy maluszka Jimmiego 😊

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasze dwa dumne liski 🦊 Bryzka i Jimmy dzielnie ćwiczą wyważając się w swoim towarzystwie na drugim placu szkoleniowym na jednej ze specjalistycznych zabawko-przeszkód. Psi uczniowie doskonalą swoją koordynację, skoczność, usprawniają procesy myśleniowe oraz uczą się spokojnego wyczekania.

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LiekDog 🙂

 

Nooo widać, że psi chłopcy już zmęczeni 🙂 Ale nie ma co się dziwić po tylu atrakcjach 🙂 To teraz razem wspólny wypoczynek w wygodnym fotelu w “domku” LikeDog 🙂

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LiekDog 🙂

 

Nasi dwaj charakterni psi uczniowie Fadzio i Jimmy, bardzo ładnie wyważali się w swoim towarzystwie ćwicząc na pierwszym placu szkoleniowym w psim Collegu LikeDog 🤗 Jimmi od kiedy trafił na nauki do psiego Collegu zmienił się rewelacyjnie. Dzięki naukom psiego profesora Mufasy oraz pozostałych psich nauczycieli, Jimmy doskonale zaczął się komunikować z innymi psami i coraz mniej już gryzie ludzi, z czym ukochana właścicielka psiego chłopca miała największy problem.

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.
Spacer resocjalizacyjny w plenerze.

 

Na spacerze resocjalizacyjnym nasz psi maluch uczył się bardzo wielu ważnych rzeczy, dużo poznawał, uczył się radzić ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach. We wszystkim wspierali małego i uczyli Buszka i Mufasa, a my dzielnie blokowaliśmy i chroniliśmy wszystkie psiaki przed ludźmi którzy na siłę próbowali do nas się zbliżyć.
‼️ Pamiętajmy, że psy nie lubią być osaczane, dotykane przez obce osoby, czują się bardzo źle i niekomfortowo, kiedy ktoś idzie na nie, ciumka do nich, kiedy w ogóle zwraca się w ich kierunku. My, jako świadomi przewodnicy, mający na uwadze dobro swoich psiaków i naszych psich uczniów i patrzący na ich emocje, oraz samopoczucie, bardzo je chronimy przed obcymi ludźmi i nie pozwalamy nikomu na jakiekolwiek interakcje ‼️

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.
Spacer resocjalizacyjny w plenerze.

 

Nasz psi uczeń Jimmy na spacerku resocjalizacyjnym w plenerze wieczorową porą. Naszego ucznia jak zwykle wspierają w nauce psi nauczyciele Mufasa i Buszka 😍

 

 

Nasz psi uczeń Jimmy i jego ukochana ludzka rodzinka 😍

 

Ukochani właściciele psiego chłopca, to bardzo myślący, rozsądni i odpowiedzialni ludzie, którzy chcą Jimmiego wychować na bardzo fajnego psiaka, myślącego, stabilnego emocjonalnie i rodzinnego. Jimmy to wielki szczęściarz, który nie jest i nie będzie nakręcany, nie żyje i nie będzie żył w wariactwie, co niestety często spotyka psy tej rasy.

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Jimmy uczy się poprawnych psich zachowań przy naszej psiej uczennicy Czekoladzi, która dzięki mądrości swoich właścicieli, regularnym przyjazdom do psiego Collegu LikeDog wyrosła na mądrą, stabilną psią damę, doskonale znającą dzięki naukom naszych stabilnych emocjonalnie psich profesorów psią komunikację. 😊

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.
Jimmy na psim wypoczynku u swojej behawiorystki 🤗

 

Nie ma nic lepszego i fajniejszego, jak przebywanie ze stabilnymi emocjalnie psami i uczeniu się od nich 🙂 Mój psi uczeń Jimmy szczęśliwy, dumny ze swoimi psimi nauczycielami i już teraz psimi przyjaciółmi 😍 A zresocjalizowane bullowate są wspaniałymi nauczycielami i niańkami, jeżeli chodzi o wychowywanie i naukę malucha 😍

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.
Jimmy na psim wypoczynku u swojej behawiorystki 🤗

 

W wygodnym foteliku, w mięciutkim kocyku można sobie spokojnie zasnąć 😴, co po chwili nastąpiło 😍

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.
Tak było jakiś czas temu…

 

“A puść szczeniaczka niech się pobawi, no przecież tak się wyrywa do tego pieska”. – ile osób, by tak zrobiło, narażając dorosłego psa na tak nieładne zachowanie ze strony malucha, usprawiedliwiając jego zachowanie tym, że to jeszcze szczeniaczek?! 🤦‍♀️ Jimmy kiedy trafił do psiego Collegu LikeDog kompletnie nie znał psiej komunikacji i poprawnych psich zachowań. A ktoś by zapytał no przecież to “maluszek” no gdzie miał się tego nauczyć. Trafne pytanie! Otóż Jimmy poprzez przypadkowe spotkania z niestabilnymi psami na spacerach nauczył się już dużo, ale gnębić, męczyć i gryźć inne psy.😐 Dodatkowo Jimmy dużo niepoprawnych psich zachowań wyniósł już z hodowli. Dlatego pamiętajcie, jeżeli wasz pies ma mieć kontakt na spacerach z nirezrównoważonymi emocjonalnie psami, to lepiej żeby nie miał go wcale, niż żeby uczył się od nich niepoprawnych psich zachowań i wszystkiego co najgorsze, bo to tylko zwiastuje problemy na przyszłość. Na filmie fragment zajęć resocjalizacyjnych. Jimmy próbuje w nieładny sposób zaczepić psiego nauczyciela Karmela, gdzie wcześniej próbował skoczyć mu na głowę i podgryźć. Jimmy jest pod kontrolą przewodnika, aby nie dopadł do Karmela. Karmel całym sobą pokazuje psiemu uczniowi, żeby się uspokoił i nie chce z nim wchodzić w interakcje. Dzięki ciężkiej pracy Karmela, Jimmy po czasie opada ze swoich emocji.

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

A przed przystąpieniem do nauki w psim Collegu LikeDog, nasz psi uczeń Jimmy musi “obadać” wzrokowo pierwszy plac szkoleniowy, na którym za chwilę rozpocznie swoje zajęcia 😊

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi fantastyczni psi uczniowie Jimmy i Stefan po odpoczynku pomiędzy zajęciami, dzielnie i zgodnie czekają w “domku” LikeDog na kolejne zadanie 😊

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi dwaj psi uczniowie Stefan i Jimmy o silnych charakterach, zapoznali się ze sobą w bardzo “subtelny” 😁 sposób, ale dzięki przeprowadzanej w psim Collegu wcześniejszej nauce poprawnych psich zachowań ładnie umieli się między sobą wyważyć, co jeszcze wcześniej nie byłoby możliwe.

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

“No i kto mi podskoczy jak jestem przy moich psich nauczycielach” 😉 🤓😃” Czyli bullowate po przejściu bardzo pomyślnego procesu resocjalizacji bardzo mocno pomagają w nauce naszego psiego ucznia Jimmego.

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Na krótkim filmie fragment z lekcji rehabilitacyjnej Lory i małego Jimmiego, który uczy się, przy wcześniejszym przygotowaniu przez psiego profesora Mufasę, wyważania przy swojej starszej, stabilnej koleżance Lorze. Jimmy uczy się, że nie można beztrosko zaczepiać i rzucać się z zębami do każdego napotkanego psa. Lorcia i Jimmy obserwują sobie z drugiego placu szkoleniowego w spokoju i zgodzie, pierwszy plac szkoleniowy i czekają na nadejście swojego psiego profesora Mufasy 😊

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz malutki Jimmy przyjechał do psiego Collegu LikeDog wraz ze swoimi ukochanymi właścicielami z Warszawy, aby uczyć się poprawnych psich zachowań, a w szczególności poprawnej psiej komunikacji. Jak to powiedziała ukochana właścicielka psiego chłopca nie spotkała się nigdzie indziej z tym, aby ktoś tak fajnie przygotowywał do życia psiaki jak psi College LikeDog. 😊 Mały Jimmy będzie częstym gościem u naszych wspaniałych psich uczennic Griszy i Miszy, a że obie dziewczynki to charakterne owczarki, zapoznanie psich maluchów na prośbę rodzinki odbyło się w psim Collegu pod naszym nadzorem. A na filmie krótki fragment z sesji rehabilitacyjnej naszych psich uczniów.
Misza i Grisza zapoznają się z Jimmym. Jimmy ze względu na to, że nie potrafi jeszcze kontrolować swoich emocji, aby nie zrobił sobie krzywdy zabezpieczony jest na smyczce, a nad całą sytuacją czuwa przewodnik. We wszystkim uczestniczył i czuwał nad wszystkim psi Profesor Mufasa oraz Karmel. Dodatkowo w sesji rehabilitacyjnej brał udział nasz podrostek Tajfun, który bardzo ładnie dogaduje się z naszymi małymi owczarkowatymi, a czujny Mufasa pilnuje tego, aby Tajfun nie nakręcił się za bardzo z czym ma jeszcze duży problem, nad którym cały czas umiejętnie pracujemy.

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Bardzo dużo się działo na zajęciach, nasz psi uczeń pochłaniał dużo nauki, a kiedy była taka potrzeba, Jimmy układał się w “domku” Likedog przy swojej behawiorystce i był miziany i pieszczony 🙂.

 

 

Mizianko w “domku” Likedog 🙂 Uczymy się tolerowania fajnego ludzkiego dotyku 🙂 Po nauce psi chłopiec przytulił się do swojej behawiorystki i było spokojne głaskanko 🙂

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi trzej mali muszkieterowie 😉 uczyli się w domku LikeDog pod okiem czwartego muszkietera-nauczyciela Mufasy 😊 poprawnych psich zachowań i psiej komunikacji. Po chwili odpoczynku wszyscy psi uczniowie zgodnie czekają i szykują się w domku LikeDog do wspólnego wyjścia na drugi plac szkoleniowy, aby dalej uczyć się, ćwiczyć i przy tym dobrze bawić 😊

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

U nas zawsze tak dużo się dzieje w psim Collegu, czyli nauka, nauka i jeszcze raz nauka 🤓 Tutaj tak jest wszystko zaplanowane, aby psiaki w każdej minucie uczyły się tego, co jest im potrzebne w życiu. Bardzo dużo nauki odbywa się w naszym “domku” LikeDog, który jest namiastką domu. Tutaj specjalnie dobrane grupy uczą się prawidłowej psiej komunikacji, radzenia sobie ze swoimi emocjami w towarzystwie innych psiaków, tolerancji i prawidłowego odpoczynku, który jest tak ważny i istotny w prawidłowym rozwoju psa.

 

 

Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie bardzo dzielnie się uczyli, wszyscy starali się ładnie wyważać w swoim towarzystwie, choć wiadomo przed psimi uczniami jeszcze sporo nauki. Szczególnie przed Bejli i Jimmym.

 

 

Jimmy. Konsultacja behawioralna.

 

Nasz psi uczeń Jimmy najpierw sam zapoznał się ze swoim psim Collegem, który rewelacyjnie przypadł mu do gustu, a potem przyszedł czas na spotkanie i rozmowę z ukochanymi właścicielami psiego chłopca 🙂

 

 

Jimmy Lisek. Konsultacja behawioralna.

 

Ten oto psi chłopiec przybył do nas “trochę” 😉 drogi z Warszawy wraz ze swoimi ukochanymi właścicielami, aby zawitać na naukach w psim Collegu LikeDog. Psi chłopiec mimo swojego młodego wieku dał już trochę “popalić” swoim ukochanym właścicielom, którzy szalenie go kochają. Maluch jest bardzo charakterny, a przy tym bardzo mądry, tylko należy dobrze tą mądrość nakierować na odpowiednie tory. Psi chłopiec oprócz wielu niepożądanych zachowań już dość mocno zaczął gryźć swoją ukochaną właścicielkę. Jimmy, kiedy do nas trafił, abyśmy go poobserwowały i zobaczyły wiele zachowań, był z nami na pierwszej konsultacji sam i rewelacyjnie się odnalazł w psim Collegu. Bardzo mu do gustu przypadł jego psi nauczyciel Karmel, którego na początku próbował obskakiwać i gryźć, ale Karmel całym sobą pokazywał, że takie zachowania nie są fajne i Jimmy zaczął się temu wszystkiemu inaczej przyglądać. Pierwsze spotkanie i nauka w psiej szkole dały już mnóstwo dobrego temu psiemu chłopcu i jak był na następny dzień ze swoimi ukochanymi właścicielami na “wywiadówce” 😉, czyli i psie dziecko i jego ludzcy “rodzice” na konsultacji behawioralnej, bardzo fajnie się zachowywał i widać było, jak już ma wiele pozytywnych skojarzeń z psim Collegem i z “domkiem” Likedog 🤗 Czyli pierwsze podwaliny do nauki rewelacyjnie przygotowane.