Kana

Kana pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasze stabilne emocjonalnie psiaki, szczególnie Mufasa i Karmel zaczynają powoli i w spokoju uczyć Kane poprawnych psich zachowań i poprawnej psiej komunikacji. Wszystko odbywa się w bardzo dużym spokoju, w “domku” LikeDog pod naszą ścisłą kontrolą, aby jak zajdzie taka potrzeba dać wsparcie Karmelowi, gdyby Kana nie odczytywała sygnałów uspokajających wysyłanych przez Karmela. Karmel bardzo ładnie zczytał sobie Kane w spokoju i delikatnie obwąchał ją. Natomiast Kana próbowała zrobić to samo wyważając się i nie podejmując próby tak jak wcześniej położenia swojej głowy na karku Karmela, co w psiej komunikacji jest zachowaniem bardzo nie fair play. Kana jest bardzo silną suczką i nie ma w tym nic złego, ale na ten czas jest jeszcze niestabilna emocjonalnie, szybko się nakręca przy czym kompletnie nie myśli nad tym co robi. Karmel czując tą niestabilność uspokaja Kane odwracając od niej głowę, pokazując tym samym, że nie chce wchodzić z nią w żadne konflikty. Poniższy film jest jedynie krótkim fragmentem naszej ciężkiej pracy z sesji rehabilitacyjnej naszej psiej uczennicy Kany, w której uczestniczy psi Profesor Karmel oraz mała Mafra.

 

 

Kana pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Widać jeszcze jak naszą psią uczennicą Kaną targają skrajne emocje. Ze stanu wyciszenia nagle przechodzi w pobudzenie i gdyby pozwolić Kanie rozkręcić się na tym etapie biegałaby jak zwariowana, ciągle wyszukując sobie różne zadania, które jeszcze bardziej by ją nakręciły. Widać na filmie jak Kana pokonując na drugim placu szkoleniowym jedną z zabawko-przeszkód, stara się poradzić ze swoimi emocjami. Pomimo pobudzenia jest na kontakcie z przewodnikiem i stara się wyważyć.

 

 

Kana pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia uczennica Kana przyjechała na zajęcia do psiego Collegu LikeDog w takich oto pięknych szeleczkach. 😊 😍
Jesteśmy dumne, że właścicielka Kany zanim jeszcze do nas trafiła, czytając nasze posty o tym ile krzywdy może wyrządzić w psychice psa kolczatka, odrazu z niej zrezygnowała. W psim Collegu LikeDog‼️ nie uznajemy ‼️żadnych metod i żadnych narzędzi awersyjnych typu: kolczatka, obroża prądowa, łańcuszki zaciskowe, dławiki, pętle… Stosowanie takich rzeczy to nic innego jak znęcanie się nad psem.❗ Z każdym psiakiem należy pracować w sposób humanitarny, na zasadzie wzajemnego zrozumienia i szacunku.

 

 

Kana pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia uczennica Kana dzielnie ćwiczy na drugim placu szkoleniowym na jednej ze specjalistycznych zabawko-przeszkód. Kana udoskonala koordynację, usprawnia procesy myśleniowe, poprawia świadomość tylnych kończyn oraz bardzo ładnie wyważa się i próbuje zapanować nad swoimi emocjami, aby nadmiernie się nie pobudzić i nie nakręcić.

 

 

Kana pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia uczennica Kana coraz lepiej sobie radzi na specjalnie przygotowanym do pracy środowisku zróżnicowanym i nadrabia ogromne braki w socjalu. Kana jest jeszcze bardzo niestabilna emocjonalnie, ale już lepiej podejmuje pracę z przewodnikiem i idzie w takim kierunku, który przewodnik obrał. Jeszcze wcześniej Kana zatrzymywała się i zapierała, kiedy chciała iść w swoim kierunku, a nie tam gdzie chce przewodnik. Widać na krótkim filmie, który jest jedynie wyrywkiem z naszej ciężkiej pracy, jak psia dziewczynka otrzepuje się nadmiernie, próbując poradzić sobie ze swoimi emocjami i wyważyć się.

 

 

Kana pod opieką ekipy LikeDog 🙂
Symulacja spacerowa.

 

Ukochana właścicielka psiej dziewczynki zgłaszała nam podczas konsultacji behawioralnej duży problem, który występuje podczas spacerów. Kana ma bardzo zaburzony socjal, duże braki w nim , źle reaguje na wiele rzeczy i dźwięków i również mocno nauczyła się robić wiele rzeczy na swoich zasadach. Kiedy ona coś chce, to jest ok, ale kiedy przewodnik coś wybiera, to już nie jest dobrze i trzeba nad tym popracować, bo takie zachowanie jest bardzo zgubne dla psiaka, no i niefajne dla przewodnika.

 

 

Kana. Konsultacja behawioralna.

 

Ta oto psia dziewczynka przyjechała ze swoją ukochaną właścicielką, która dzielnie pokonała dość kilometrów, aby przyjechać na konsultacje do psiego Collegu. Kana ma bardzo mocno zaburzony socjal, bardzo niestabilne emocje, jest bardzo zafiksowana na wiele rzeczy, ciągle czegoś szuka, biega w amoku, coś łapie, coś ciągle nosi, tak jak to określiła jej ukochana właścicielka, zaczyna często sapać jak parowóz, a po tym jeszcze bardziej nakręca się wyszukując sobie przeróżne “zabawy”, nakręca się na samochody, goni je w amoku, brak znajomości psiej komunikacji. Ukochana właścicielka chce bardzo pomóc psiej dziewczynce, bo ciężko jej się patrzy na to, jak Kana nie daje sobie ze sobą rady, jak ciągle kręci głową i ciągle żyje w wariactwie. My jeszcze bardzo chcemy pochwalić ukochaną właścicielką Kany, że zanim do nas trafiła, przestała zakładać psiej dziewczynce kolczatkę, dzięki zamieszczanym przez nas na naszej stronie artykułów odnośnie tłumaczenia, jak dużo krzywdy robi psom stosownie tego beznadziejnego narzędzia.