Kana

Kana pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica najpierw dzielnie ćwiczyła na pierwszym placu szkoleniowym w towarzystwie Mafry, a później psie dziewczynki udały się na wspólny odpoczynek do “domku” LikeDog, który również jest bardzo ważną nauką, a po odpoczynku następne zadania do rozwiązywania 🙂.

 

 

Kana pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica bardzo dzielnie się uczyła i ćwiczyła na pierwszym placu szkoleniowym wśród już wielu rozproszeń. Wcześniej Kana się prawie wszystkiego bała, źle reagowała na wiele rzeczy, a denerwując się przy tym zaczynała się dziwnie zachowywać. Teraz psia dziewczynka już na spokojnie obeznana jest z wieloma rzeczami i bardzo dobrze zaczyna sobie radzić ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach.

 

 

Kana pod opieką ekipy LikeDog.

 

Zanim napiszę o psiej dziewczynce, muszę tutaj bardzo mocno pochwalić jej ukochaną, bardzo dzielną właścicielkę 🙂 Ukochana właścicielka Kany dzielnie pakuje się w trasę, która wynosi kilkaset kilometrów i przywozi swoją ukochaną psią dziewczynkę na zajęcia do psiego Collegu. Do tego bardzo sumiennie są odrabiane zadania domowe i ta nasza psia uczennica rewelacyjnie się zmienia. Kana bardzo ładnie wychodzi ze swoich problemów, jest bardzo zrozumiana, traktowana z dużym szacunkiem, uczy się w dużym spokoju i dzięki temu mamy takie super efekty nauki. Rewelacyjnie nam się współpracuje z tak fajnymi i mądrymi właścicielami, jak ukochana właścicielka Kany i na szczęście w naszej pracy pojawia się dużo takich wspaniałych osób. Wspópraca z tak mądrymi, myślącymi i empatycznymi właścicielami bardzo nas buduje, bo my wiemy, że w swojej pracy oddajemy z siebie wszystko i pozwala nam szybko zapomnieć o tych, co kompletnie tej pracy nie szanują i nie doceniają, dlatego żegnamy ich ze swojego życia. Tylko w naszych sercach zawsze pozostaje mnóstwo tych biednych psów, przy których są ci, co nie powinni. Na szczęście Kana to psia szczęściara pod każdym względem 🙂

 

 

Kana pod opieką ekipy LikeDog.

 

Podczas wspólnego przejścia na drugi plac szkoleniowy w psim Collegu LikeDog, nasza psia uczennica Kana oraz psi uczeń Jimmy rewelacyjnie wyważają się w swojej obecności. Kana próbując poradzić sobie ze swoimi emocjami co jakiś czas intensywnie się otrzepuje. W przypadku Kany mamy tutaj ogromny sukces. Jeszcze trochę wcześniej Kana nie potrafiła zapanować nad swoimi emocjami i mega szybko się nakręcała pobudzając się, a pobudzenie to doprowadzało do tego, że Kana kompletnie nie myślała nad tym co robi. Na filmie krótki fragment z nauki podczas sesji rehabilitacyjnej Kany, która uczy się wyważać w towarzystwie innego psiaka. Natomiast nasz psi uczeń Jimmy utrawala sobie to, czego dotychczas nauczyli go już w psim Collegu psi nauczyciele, że nie należy każdego psiaka zaczepiać, doskakiwać i rzucać się na niego z zębami. Teraz Jimmy to już całkiem inny psi chłopak, który bardzo ładnie uczy się w psim Collegu LikeDog poprawnej psiej komunikacji i poprawnych psich zachowań i umie już naprawdę dużo 🤗

 

 

Kana pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowe Kana i Jimmy bardzo ładnie na drugim placu szkoleniowym wykonywali razem wyważając się w swojej obecności ćwiczenia. 😊 Psi uczniowie ćwicząc na specjalistycznych zabawko-przeszkodach doskonalili swoją skoczność, koncentrację, świadomość ciała. Zarówno Kana jak i Jimmy bardzo ładnie myśleli nad tym co robią, nie było żadnego nadmiernego pobudzenia z czym obydwoje psich uczniów miało kiedyś duży problem.

 

 

Kana pod opieką ekipy LikeDog.

 

Bardzo ładne, wyważone, minięcie się w przejściu naszych dwóch bardzo charakternych psich uczniów Kany i Kirana. Dzięki wcześniejszej nauce przy psim profesorze Mufasie, zarówno Kana jak i Kiran bardzo ładnie nauczeni już po trochę psiej komunikacji i poprawnych psich zachowań nie prowokują się wzajemnie i nie zaczepiają. Nasz psi Profesor Mufasa oraz psi nauczyciel Karmel wykonali jak do tej pory ogrom pracy szczególnie nad naszym psim uczniem Kiranem, który kiedy trafił do psiego Collegu LikeDog nie znał kompletnie poprawnej psiej komunikacji. Zarówno Kiran jak i Kana są w trakcie realizowanego procesu resocjalizacji w psim Collegu LikeDog 🤗

 

 

Kana pod opieką ekipy LikeDog.

 

Migawki zdjęciowe z zaplanowanej sesji rehabilitacyjnej naszego psiego ucznia Stefana i psiej uczennicy Kany. Bardzo ładne wyważanie się naszych psich uczniów w swojej obecności podczas wspólnego wykonywania zadania na jednej ze specjalistycznych zabawko-przeszkód. Zarówno Stefan, jak i Kana bardzo ładnie poradzili sobie ze swoimi emocjami, nikt się nie nakręcił, gdzie jeszcze wcześniej zarówno Stefan, jak i Kana próbowaliby wpuścić się wzajemnie w bezsensowne szaleństwo i niekontrolowane bieganie, co kompletnie nie jest psu potrzebne jeżeli chcemy mieć psa stabilnego emocjonalnie, wyważonego i myślącego, a tacy właśnie mają być nasi psi uczniowie 🤗 Ogromna pochwała należy się właścicielom naszych psich uczniów, którzy regularnie przyjeżdżają ze swoimi psimi przyjaciółmi na zajęcia do psiego Collegu LikeDog i dostosowują się do tego o co prosimy, dzięki czemu mamy takie rewelacyjne efekty naszej pracy 😊

 

 

Kana pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasze stabilne emocjonalnie psiaki, szczególnie Mufasa i Karmel zaczynają powoli i w spokoju uczyć Kane poprawnych psich zachowań i poprawnej psiej komunikacji. Wszystko odbywa się w bardzo dużym spokoju, w “domku” LikeDog pod naszą ścisłą kontrolą, aby jak zajdzie taka potrzeba dać wsparcie Karmelowi, gdyby Kana nie odczytywała sygnałów uspokajających wysyłanych przez Karmela. Karmel bardzo ładnie zczytał sobie Kane w spokoju i delikatnie obwąchał ją. Natomiast Kana próbowała zrobić to samo wyważając się i nie podejmując próby tak jak wcześniej położenia swojej głowy na karku Karmela, co w psiej komunikacji jest zachowaniem bardzo nie fair play. Kana jest bardzo silną suczką i nie ma w tym nic złego, ale na ten czas jest jeszcze niestabilna emocjonalnie, szybko się nakręca przy czym kompletnie nie myśli nad tym co robi. Karmel czując tą niestabilność uspokaja Kane odwracając od niej głowę, pokazując tym samym, że nie chce wchodzić z nią w żadne konflikty. Poniższy film jest jedynie krótkim fragmentem naszej ciężkiej pracy z sesji rehabilitacyjnej naszej psiej uczennicy Kany, w której uczestniczy psi Profesor Karmel oraz mała Mafra.

 

 

Kana pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Widać jeszcze jak naszą psią uczennicą Kaną targają skrajne emocje. Ze stanu wyciszenia nagle przechodzi w pobudzenie i gdyby pozwolić Kanie rozkręcić się na tym etapie biegałaby jak zwariowana, ciągle wyszukując sobie różne zadania, które jeszcze bardziej by ją nakręciły. Widać na filmie jak Kana pokonując na drugim placu szkoleniowym jedną z zabawko-przeszkód, stara się poradzić ze swoimi emocjami. Pomimo pobudzenia jest na kontakcie z przewodnikiem i stara się wyważyć.

 

 

Kana pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia uczennica Kana przyjechała na zajęcia do psiego Collegu LikeDog w takich oto pięknych szeleczkach. 😊 😍
Jesteśmy dumne, że właścicielka Kany zanim jeszcze do nas trafiła, czytając nasze posty o tym ile krzywdy może wyrządzić w psychice psa kolczatka, odrazu z niej zrezygnowała. W psim Collegu LikeDog‼️ nie uznajemy ‼️żadnych metod i żadnych narzędzi awersyjnych typu: kolczatka, obroża prądowa, łańcuszki zaciskowe, dławiki, pętle… Stosowanie takich rzeczy to nic innego jak znęcanie się nad psem.❗ Z każdym psiakiem należy pracować w sposób humanitarny, na zasadzie wzajemnego zrozumienia i szacunku.

 

 

Kana pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia uczennica Kana dzielnie ćwiczy na drugim placu szkoleniowym na jednej ze specjalistycznych zabawko-przeszkód. Kana udoskonala koordynację, usprawnia procesy myśleniowe, poprawia świadomość tylnych kończyn oraz bardzo ładnie wyważa się i próbuje zapanować nad swoimi emocjami, aby nadmiernie się nie pobudzić i nie nakręcić.

 

 

Kana pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia uczennica Kana coraz lepiej sobie radzi na specjalnie przygotowanym do pracy środowisku zróżnicowanym i nadrabia ogromne braki w socjalu. Kana jest jeszcze bardzo niestabilna emocjonalnie, ale już lepiej podejmuje pracę z przewodnikiem i idzie w takim kierunku, który przewodnik obrał. Jeszcze wcześniej Kana zatrzymywała się i zapierała, kiedy chciała iść w swoim kierunku, a nie tam gdzie chce przewodnik. Widać na krótkim filmie, który jest jedynie wyrywkiem z naszej ciężkiej pracy, jak psia dziewczynka otrzepuje się nadmiernie, próbując poradzić sobie ze swoimi emocjami i wyważyć się.

 

 

Kana pod opieką ekipy LikeDog 🙂
Symulacja spacerowa.

 

Ukochana właścicielka psiej dziewczynki zgłaszała nam podczas konsultacji behawioralnej duży problem, który występuje podczas spacerów. Kana ma bardzo zaburzony socjal, duże braki w nim , źle reaguje na wiele rzeczy i dźwięków i również mocno nauczyła się robić wiele rzeczy na swoich zasadach. Kiedy ona coś chce, to jest ok, ale kiedy przewodnik coś wybiera, to już nie jest dobrze i trzeba nad tym popracować, bo takie zachowanie jest bardzo zgubne dla psiaka, no i niefajne dla przewodnika.

 

 

Kana. Konsultacja behawioralna.

 

Ta oto psia dziewczynka przyjechała ze swoją ukochaną właścicielką, która dzielnie pokonała dość kilometrów, aby przyjechać na konsultacje do psiego Collegu. Kana ma bardzo mocno zaburzony socjal, bardzo niestabilne emocje, jest bardzo zafiksowana na wiele rzeczy, ciągle czegoś szuka, biega w amoku, coś łapie, coś ciągle nosi, tak jak to określiła jej ukochana właścicielka, zaczyna często sapać jak parowóz, a po tym jeszcze bardziej nakręca się wyszukując sobie przeróżne “zabawy”, nakręca się na samochody, goni je w amoku, brak znajomości psiej komunikacji. Ukochana właścicielka chce bardzo pomóc psiej dziewczynce, bo ciężko jej się patrzy na to, jak Kana nie daje sobie ze sobą rady, jak ciągle kręci głową i ciągle żyje w wariactwie. My jeszcze bardzo chcemy pochwalić ukochaną właścicielką Kany, że zanim do nas trafiła, przestała zakładać psiej dziewczynce kolczatkę, dzięki zamieszczanym przez nas na naszej stronie artykułów odnośnie tłumaczenia, jak dużo krzywdy robi psom stosownie tego beznadziejnego narzędzia.