Karmelek

Karmelek pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nooo coś Karmelkowi nie pasuje i musi sobie poukładać w główce wiele rzeczy. Na razie szok, że psiaki nie reagują na jego ataki w domku LikeDog a on niestety tak “lubi” wszczynać awantury i atakować inne psy, z czym ogromny problem mają jego ukochane właścicielki na spacerach.

 

 

Bardzo ważna i trafna diagnoza psa, to podstawa do zaplanowania umiejętnej i adekwatnej do jego problemów pracy z nim.

 

Karmel został określony przez swoją ludzką rodzinkę, jako pies bardzo pobudzony, nie umiejący się na niczym skupić, wiecznie szczekający, no i bardzo rzucający się na inne psy podczas spscerów, a już z paroma zdążył się pogryźć. I faktycznie taki psiak też pojawił się na konsultacji w psim Collegu. Karmel kompletnie nie radził sobie ze swoimi emocjami. Psiak ma ogromne zaniedbania socjalne, ale nie wiadomo co się z nim działo przed zaadoptowaniem przez teraźniejszą ludzką rodzinkę.Podczas naszej rozmowy na konsultacji przeanalizowaliśmy sobie wszystko i rodzinka musi całkowicie zmienić na czas resocjalizacji swój stosunek do psiaka i przede wszystkim musi być pod dużą kontrolą młodsza córeczka, bo jest dość napastliwa w stosunku do psiaka. Obserwując psiaka w “domku” LikeDog było widać że bardzo potrzebuje odpocząć. I faktycznie, kiedy miał psychiczny spokój, nikt od niego nic nie chciał, nikt nie ciumkał mu nad uchem, nikt nie zachęcał do niepotrzebnej zabawy, nikt nie dotykał, to psiak na spokojnie zaczął wypoczywać. Czyli jednego co na początku potrzebuje, to spokoju i jeszcze raz spokoju od wszystkich dookoła.

 

 

Karmelek. Konsultacja behawioralna.

 

Na konsultację behawioralną przyjechała ukochaną właścicielka Karmelka wraz ze swoją bardzo rezolutną córcią. Karmelek został zaadoptowany przez swoją ukochaną ludzką rodzinkę około dwóch miesięcy temu. Psiak gdzieś się błąkał. Niewiadomo, jak wyglądało jego poprzednie życie, gdzie był, gdzie przebywał. Teraz psiak ma swój dom. Trzeba tylko pozmieniać wiele zachowań ludzkich, aby wszystkim dobrze się żyło. Na razie jest dość dużo nerwów, bo Karmel wiecznie szczeka, jest ciągle pobudzony, nie potrafi wypoczywać, przejawia dziwne zachowania, na spacerach bardzo prowokuje inne psy, a kiedy jest taka możliwość gryzie się z nimi. Podczas konsultacji dużo wytłumaczyłam ukochanym właścicielkom psiaka i rozmawialiśmy jak teraz ludzka rodzinka ma się zachowywać i czego nie robić.
Przede wszystkim trzeba umiejętnie zapanować nad małą córcią, która dość mocno męczy psiaka. Karmel został oceniony na jeden rok. Według mnie i Kasi psiak jest starszy.