Kiki

Kiki pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Nasza psia uczennica Kiki próbuje się umościć na kanapie w “domku” LikeDog, aby sobie wypocząć po zwiedzaniu środowiska zróżnicowanego i pierwszych naukach. Zanim rozpocznę dalszą pracę z psią dziewczynką odsyłam ją do przebadania przez specjalistę, ponieważ bardzo marwi mnie jej rozwój psychiczny i fizyczny. Mam wrażenie, jakby wszystko działo się z dziwnym opóźnieniem. Muszę najpierw wiedzieć, co się dzieje i czy coś się dzieje pod względem zdrowotnym.

 

 

Kiki pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Film nr 1.

Często myśli się o szczeniaczkach, jak o słodkich istotkach, a one już potrafią mieć mnóstwo niepożądanych zachowań, jakich byśmy nie chcieli mieć. Mała bardzo nieładnie zachowuje się w stosunku do innych psów.
Jest to zachowanie mocno prowokujące, napastliwe i bardzo atakujące. Przy takich małych gabarytach wydaje się to zapewne niektórym “zabawne”, ale oczami wyobraźni powiększmy sobie te gabaryty i wyobraźmy sobie już tak dosadnie atakującego psa, który nie dość że atakuje, to wysyła sprzeczne sygnały drugiemu psu. Chwilowo jeżeli mamy brak pewności siebie pojawia się chęć ucieczki, by zaraz przystąpić do ataku. Jakiś czas temu Kiki zaatakowała mocno na spacerze innego psa. Jej psi nauczyciel Mufasa, po pierwszym szoku czymś takim małym, tak atakującym przystąpi do pracy z Kiki, aby nauczyć ją normalnego przebywania z psami i poprawnej psiej komunikacji.

 

 

Film nr 2.

Kiedy nasza psia dziewczynka zobaczyła, że ciągłym atakowaniem i szczekaniem nic nie wskóra, to powolutku zaczęła się przyglądać swoim spokojnym psim nauczycielom i zaczęła podpatrywać, co robią. Musimy dość “nadgonić” czas, jak tylko się uda, bo Kiki już mocno się wyrywała na spacerach swoim kochanym właścicielkom, kiedy widziała jakiegokolwiek psa, a następnie bardzo chciała atakować, zresztą już jej się to udało. Psia dziewczynka w ogóle co kolwiek widzi, a już najbardziej w ruchu, bardzo szczeka i atakuje. Wiemy, że to jest rasa “alarmująca”, ale w tym wypadku, to mamy bardzo przesadne i musimy mocno nad tym popracować, bo już ciągłe szczekanie małej w domu, dało się mocno rodzince we znaki.

 

 

Film nr 3.
Duży spokój naszych psiaków udzielił się też naszej małej psiej dziewczynce i bardzo się wszystkiemu przyglądała. Kiki ma już ogromne problemy z akceptacją innych psów i bardzo do nich wyskakuje i się rzuca, więc takie stopniowe sukcesy zaczynają nas cieszyć, że mała daje radę wyważyć się i nie atakować. Ale to na razie dlatego, że jest w towarzystwie bardzo stabilnych emocjonalnie psiaków i specjalnie przygotowanych do pracy z psami mającymi przeróżne problemy. Tutaj też malutka została nagrodzona, bo ładnie poradziła sobie na różnego rodzaju powierzchniach, gdzie na początku miała z tym duży problem.

 

 

Kiki. Konsultacja behawioralna.

 

Na konsultację do psiego Collegu przyjechała ta oto mała psia dziewczynka wraz ze swoimi ukochanymi właścicielkami. Musimy małą przygotować do radzenia sobie ze swoimi emocjami w codziennym życiu. Mała wprowadza w nerwy swoją właścicielkę ciągłym szczekaniem w domu, nie umie jeszcze w ogóle chodzić i radzić sobie będąc na smyczce, dość już mocno ją szarpie, jak się czymś zdenerwuje, albo nie może robić, tego co chce. Widać po Kiki, że jest bardzo charakterna, ciekawa świata, ale też i nie znająca mnóstwa rzeczy. I do innych psów wykazuje już zachowania agresywne.