Korba

Korba pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Korba to nasz charakterny psi uczeń, który jest bardzo mądry i rewelacyjnie się wszystkiego uczy w psim Collegu LikeDog 🤗 Pracując na specjalnie przygotowanym do pracy z naszymi psimi uczniami środowisku zróżnicowanym nadrabiamy u Korby braki w socjalu. Psi uczeń już coraz lepiej sobie radzi poznając przeróżne przedmioty, kształty, powierzchnie, struktury i dźwięki. Korba jest też już mniej pobudzony, z czym na początku był ogromny problem. Korba ma swoją wspaniałą ludzką rodzinkę, która rewelacyjnie dba o jego rozwój psychiczny i fizyczny regularnie przywożąc swojego psiego chłopca do psiego Collegu LikeDog. Z Korbą największą pracę wykonują nasi stabilni emocjonalnie psi nauczyciele, którzy znoszą wiele prowokacyjnych zachowań psiego ucznia, pokazując że takie zachowanie nie jest fajne i ucząc go poprawnych psich zachowań i poprawnej psiej komunikacji 🤗

 

 

Korba pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasz psi uczeń Korba dzielnie ćwiczy na drugim placu szkoleniowym na jednej ze specjalistycznych zabawko-przeszkód, widząc w oddali psiego profesora Mufasę i psich nauczycieli Karmela i Mafrusię. Korba poprawia swoją koncentrację, usprawnia procesy myśleniowe, ćwiczy cierpliwość, a przede wszystkim uczy się w pracy z przewodnikiem, tego że nie zaczepia się i nie atakuje się wszystkich, którzy się pojawią w zasięgu jego wzroku.

 

 

Korba pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

W psim Collegu jak zawsze nasi psi uczniowie mieli mnóstwo przeróżnej nauki. Każdy się bardzo dzielnie uczył i cała psia grupa bardzo się we wszystkim wyważała w swoim towarzystwie. Psiaki, kiedy są dobrze prowadzone, kiedy już są tak przygotowane, że zaczynają myśleć nad tym, co robią, kiedy mają dużo spokoju i są szanowane, bardzo ładnie się uczą i nabywają nową wiedzę. W psim Collegu LikeDog nie uznajemy jakiejkolwiek awersji względem psiaków i kompletnie nie uznajemy, a więc nie stosujemy beznadziejnych tresur. Obserwując psiaki, ich zachowania, ich potrzeby, widać jak są one spragnione fajnej nauki, kontaktu z innymi psami, zdobywaniu wspólnej wiedzy, wspólnych mądrych zabaw. Na pewno nie jest to kompletnie psom potrzebne, aby poddawane były jakimkolwiek musztrom, chodzeniu w kółko jak na spacerniaku, aby musiały coś robić, co im uwłacza. Często tekie beznadziejne tresury niczym nie różnią się od tych w cyrkach, gdzie jest ogromne pastwienie się nad zwierzętami i zabijanie ich dumy i godności. Aby nasze psy były szczęśliwie, aby były zadowolone, spełnione, aby fajnie im się żyło, aby były normalne ➡️➡️ bo to często ogromne marzenie wielu właścicieli, potrzebują w życiu czegoś całkiem innego, niż niestety jeszcze większa ilość ludzi myśli nie szanując tych psów i poddając je beznadziejnym tresurom, które nic dobrego nie wnoszą w życie psa, a wręcz przeciwnie, bardzo rujnują jego psychikę i często dają bardzo popalić psu fizycznie. Na szczęście nasi psi uczniowie mają mądrych i empatycznych swoich ukochanych właścicieli, którzy chcą dla nich jak najlepiej. I tak wszyscy rewelacyjnie się uczą w psim Collegu. A w “domku” LikeDog wszyscy mocno i wspólnie skupiali się na zadaniach.

 

 

Korba pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Coraz spokojniejszy i bardziej myślący nad tym co robi Korba dzielnie ćwiczy na drugim placu szkoleniowym na jednej ze specjalistycznych zabawko-przeszkód, poprawiając swoją koordynację, skoczność i świadomość ciała.

 

 

Korba pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Jednym z problemów naszego psiego ucznia z którym zgłosili się jego ukochani właściciele do nas była jego duża agresja do innych psów. Podczas początkowych symulacji, które wykonywaliśmy w przeróżnych miejscach, sprawdzaliśmy zachowanie naszego psiego ucznia, dając mu być sobą i dzięki temu mogłyśmy Korbę zaobserwować w jego poczynaniach, a następnie wszystko przeanalizować i ułożyć umiejętnie plan resocjalizacji. Tak było jakiś czas temu. Oczywiście we wszystkim wykonał ogrom pracy i bardzo nam pomógł psi “profesor” Mufasa, który pokazał Korbie, że on się nie boi tych jego prowokacji i mocnych wyskoków. Mufasa swoją pracą wykonał podwaliny do późniejszych spotkań naszego ucznia z innymi psiakami.

 

 

Korba pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasze męskie grono psich uczniów Kenta 😊 Tajfun 😊 i Korba 😊 po ćwiczeniach na drugim placu szkoleniowym, zgodnie czekają w “domku” LikeDog na kolejne zadanie 😊 Każdy z psich uczniów bardzo ładnie się wyważa, nikt nikogo nie zaczepia i bardzo dużo spokoju bije od psich chłopców nad czym bardzo ciężko pracujemy na każdych zajęciach. 😊

 

 

Korba pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Grupa naszych psich uczniów bardzo poprawnie radziła sobie ze swoimi emocjami podczas nauki w “domku” LikeDog i w oczekiwaniu na kolejne zadania.

 

 

Korba pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Ćwiczymy z naszym psim uczniem Korbą na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko-przeszkodach, które poprawiają u Korby świadomość tylnych kończyn, koncentrację, skoczność i koordynację ruchową. Dodatkowo wszystko odbywa się w godzinach wieczornych, kiedy jest ciemno 🌛🌚🌘 Korba boi się wielu rzeczy i widok czegoś, czego nie obawia się w dzień, po zmroku stanowi dla niego wielką barierę.

 

 

 

Korba pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasz psi uczeń Korba zaczyna uczyć się na specjalnie przygotowanym do nauki środowisku zróżnicowanym w psim Collegu LikeDog. Korba ma bardzo zaburzony socjal, dlatego powoli, w swoim tempie będzie w psim Collegu zapoznawał się z wieloma rzeczami, strukturami, kształtami, dźwiękami, które na pewno spotka w swoim codziennym życiu. Dzięki takiej nauce będzie sobie radził emocjonalnie z wieloma rzeczami, które zobaczy i usłyszy. Na razie Korba jest niestabilny emocjonalnie, albo atakuje, albo wpada w panikę i ucieka…

 

 

Korba pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

U naszego psiego ucznia Korby na jednej ze specjalistycznych zabawko-przeszkód w psim Collegu zaczynamy pracować nad poprawieniem świadomości swojego ciała, koordynacji oraz zdolności koncentracji. Korba poprzez umiejętnie poprowadzone ćwiczenia, musi zacząć myśleć nad tym co robi, a nie robić wszystko na przysłowiowego “wariata”. Korba będzie przechodził w psim Collegu LikeDog proces resocjalizacji, będzie się uczył poprawnych psich zachowań i poprawnej psiej komunikacji, będziemy nadrabiać braki w socjalizacji, aby nasz psi uczeń stał się dumnym, myślącym psem, fantastycznym psim przyjacielem rodziny bez agresji w stosunku do żadnego z domowników oraz stabilnym emocjonalnie z czym na dzień dzisiajesyz Korba ma duży problem.

 

 

Korba. Konsultacja behawioralna.

 

Ten oto psi chłopiec przyjechał na konsultację behawioralną do psiego Collegu wraz ze swoją ukochaną właścicielką. Ukochana ludzka rodzinka psiego chłopca chce mu pomóc poradzić sobie ze swoimi problemami, jak i również sobie. Korba nie umie sobie radzić ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach, ma bardzo zaburzoną komunikację z innymi psami, w stosunku do każdego psa wykazuje bardzo dużą agresję i bardzo prowokuje, psiak ma bardzo zaburzony socjal, boi się wielu rzeczy i dźwięków, jego dłuższe spacery zawsze kończą się biegunką, ma problemy z koncentracją, jest wiecznie poddenerwowany, nadpobudliwy, kiedy przychodzi wieczór, zaczyna ogarniać go ogromna wariacja i lata po całym mieszkaniu kompletnie się nie kontrolując.