Leyla

Cisza, spokój, opanowanie. Rewelacja 🙂

 

Chwilka przerwy na odpoczynek w “domku” LikeDog i już skupiona psia ekipa czeka na następne nauki 🙂

 

 

Lejla pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasze dwie psie uczennice, bardzo chatakterne dziewczynki, bardzo ładnie się wyważały ćwicząc w swoim towarzystwie. Psie dziewczynki nie pajają do siebie miłością, tolerują się, ale pięknie sobie wszystko pokazują. Bardzo ładna i prawidłowa psia komunikacja. I o to właśnie w życiu chodzi, że nie każdy z każdym będzie się uwielbiał, ale należy się tolerować na swój sposób.

 

 

Lejla pod opieką ekipy LikeDog.

 

Teraz nasza psia uczennica to już całkiem inna psia dziewczyna niż kiedyś. Na początku kiedy do nas trafiła była dzika, zagubiona, wszystkiego się bała, wszystko i wszystkich atakowała i ciężko było z nią nawiązać kontakt. A teraz Lajla pięknie trenuje na specjalistycznych zabawko-przeszkodach na drugim placu szkoleniowym 🤗 Super kontakt z przewodnikiem podczas ćwiczeń.

 

 

Nasze dwie psie uczennice Analis i Lejla dzielnie ćwiczyły w psim Collegu.

 

We wszystkim towarzyszyła psim dziewczynom nasza psia uczennica Cortinka a później jeszcze do grupy dołączył nasz psi uczeń Wedel i każdy uczył się życiowych spraw.

 

 

W “domku” LikeDog przyszedł czas na odpoczynek, który w dalszym ciągu był również nauką, ponieważ psiaki uczyły się wyważać i radzić ze swoimi emocjami w swoim towarzystwie. Bardzo ładnie poradziła sobie Lejla, Analis i Kortinka. Szczególnie Lejla zachowała spokój, gdzie jeszcze kiedyś rzucała by się i ciągle szczekała. Psie dziewczynki były dość zszokowane zachowaniem Wedla, którego dość mocno jeszcze nosiło. Wedel próbował zaczepić Analis, ale przerwałam mu to. I tutaj zaczęłam już wprowadzać słowa w życie. Wcześniej nic by do Wedla nie dotarło, ponieważ miał przesyt słów i nic do niego nie docierało. Jakiekokolwiek zwracanie się do psiaka zostało całkowicie odłączone, a teraz na nowo zostają wprowadzone słowa – klucz. ‼️ Zwracajmy się tylko wtedy do psów, kiedy wiemy, że coś do nich dotrze i są na to przygotowane ‼️

 

 

Lejla pod opieką ekipy LikeDog.

 

Taki widok, to jeszcze żadna “sielanka”, ale na to co było wcześniej, to widok Leili w bliskim towarzystwie Mufasy, jak już odpoczywają po ćwiczeniach, jest rewelacją. Dzięki umiejętnie zaplanowanej i przeprowadzanej resicjalizacji psia dziewczynka bardzo ładnie nam się zmienia. Kiedy Lejla trafiła do nas, zachowywała się jak dziki pies, bardzo atakowała inne psy, rzucała się na wszystkich, kompletnie nie myślała co robi i w kółko szukała prowokacji. Mufasa od samego początku bardzo wyczuwał złe emocje psiej dziewczyny i bardzo mu się nie podobały jej ataki i wyskoki.
Całym sobą pokazywał, że nie chce mieć nic do czynienia z Lejlą i bardzo jej to pokazywał, oraz wprowadzał próby zdyscyplinowania jej, pokazując, że nie boi się jej wybuchów. A tak Lejla zastraszała wszystkich, albo jak mogła przechodziła od razu do ataku. Na spacerach dochodziło do bardzo nerwowych sytuacji, ponieważ kiedy Lejla zobaczyła jakiegokolwiek psa, bądź i też człowieka, dostawała szału rzucając się. Jej ukochana właścicielka starała się już tak dobierać godziny wyjścia, aby nikogo nie spotkać, ale na dłuższą metę nie da się tak żyć. Teraz już mocno zmieniły się emocje psiej uczennicy i Mufasa zaczyna jej ufać.
Poniżej filmik, jak kiedyś wyglądały obopólne relacje…

 

 

A tak wyglądałały wcześniejsze “kawałki” naszej pracy z Lejlą. Po dłuższym czasie nauki zaczęła rozumieć, że nie wszystkich zastraszy swoim brzydkim zachowaniem.

 

 

Lejla pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie Lejla i Goofy uczyli się ładnie przechodzić na smyczce koło siebie, razem ćwiczyli i razem zajadali pyszne smaczki 🙂 Mufasia jako pies uczący wszytsko nadzorował 🙂

 

 

Leyla pod opieką ekipy LikeDog.

 

Chwila na ochłonięcie podczas ćwiczeń na drugim placu szkoleniowym. ‼️ Bardzo ważne jest, aby psiak przeszedł rozgrzewkę przed sesją ćwiczeń a następnie po nich mógł ochłonąć ‼️
Umiejętnie przeprowadzona rozgrzewka rozszerza naczynia krwionośne, co powoduje zwiększenie dopływu składników odżywczych i tlenu do mięśni oraz komórek nerwowych. Dzięki temu mięśnie i więzadła i ścięgna rozciągają się, zapobiegając obrażeniom i wspomagają układ kostny.

 

 

Leyla i Analis pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasze psie uczennice wspólnie i w dużym skupieniu pracowały w “domku” LikeDog nad wieloma zadaniami stymulującymi głowy.

 

 

Leyla pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Filmik nr 1.

Nasza psia uczennica Leyla bardzo źle reagowała na inne psy, rzucała się, chciała zaatakować, co było utrapieniem dla jej ukochanej właścicielki , jeżeli chodzi o spacery z nią. Po serii wyrównujących ćwiczeń na pierwszym placu szkoleniowym psia uczennica została wprowadzona do “domku” LikeDog, gdzie obok wypoczywał sobie Mufasa i miała wyszukiwanie smaczków. Dobra stymulacja głowy i poprzez ćwiczenie nagroda i dobre skojarzenie z psem obok. Bardzo ładnie się tym zajęła i nie było żadnego wybuchu w stronę Mufasy. A wcześniej jakikolwiek wejście kończyło się mocnym wybuchem agresji. W celach bezpieczeństwa izolacja bramkami.

 

 

Filmik nr 2.

Następne podejście, teraz przeczekanie i po chwili podanie smaczków już na wyższej kondygnacji, w tym wypadku przysłużył nam stołek 🙂 Większe prawdopodobieństwo wyłapania kontaktu wzrokowego z Mufkiem. Bardzo ładne odejście.

 

 

Leyla pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Cały czas pracowałyśmy i pracujemy nad wyrównaniem i ustabilizowaniem emocji i psiej dziewczynki poprzez przeróżne ćwiczenia.

 

 

Nauka umiejętnego przeprowadzania Leyli przez swoją właścicielkę w towarzystwie innego psa.

 

Leyla kompletnie nie radziła sobie ze swoimi emocjami podczas spacerów, kiedy kogokolwiek zobaczyła. Rzucała się, szarpała na smyczy i chciała dopaść obiekt, który sobie upatrzyła. Stopniowo nad wszystkim pracujemy, bo to “tylko” jeden z problemów psiej dziewczynki. Ukochana właścicielka bardzo dzielnie pracowała na drugim placu szkoleniowym i uczyła się umiejętnego przeprowadzania swojej psiej dziewczynki w towarzystwie innego psa.

 

Filmik nr 1.

 

 

Filmik nr 2.

 

 

Filmik nr 3.

 

 

Leyla dzielnie pracuje ze swoją ukochaną właścicielką.

 

Na początku naszej pracy, psia dziewczynka miała duże kłopoty z koordynacją, bała się wielu powierzchni, całkowity brak świadomości tylnych kończyn. Duże rozchwianie emocjonalne, niemożność skupienia się na czymkolwiek. Pomijam na razie fakt rzucania się na spacerach na wszystko, co się rusza, ponieważ najpierw musieliśmy skupić się w wypadku Leyli nad innymi ważnymi sprawami.

 

Na początku, kiedy psia dziewczynka rozpoczynała pracę na specjalistycznych zabawko-przeszkodach, gdzie pracowaliśmy właśnie nad poprawieniem koordynacji, równowagi świadomości tylnej części ciała i koncentracji, było widać mimo chęci pracy ogromne zagubienie, szok, zdziwienie (widoczne to jest bardzo na dwóch zdjęciach). Po czasie z naszej psiej dziewczynki robi się całkiem inna, myśląca, pewna siebie uczennica.

 

 

U psiej dziewczynki doskonaliliśmy równowagę, koordynację, koncentrację i świadomość tylnych kończyn. No i super obopólne zgranie i wspaniała współpraca przewodnika z psem 🙂

 

 

Leyla. Konsultacja behawioralna.

 

Ukochana właścicielka wraz ze swoją psią dziewczynką przyjechały na konsultację behawioralną do psiego Collegu. Omawialiśmy dużo bardzo ważnych spraw i obserwowaliśmy psią dziewczynkę. Suczka ma duże problemy emocjonalne, zaburzony bardzo soacjal a na spacerach rzuca się na wszystko, co zobaczy, szczególnie na inne psy. Na filmiku widzimy, ile emocji kosztuje wszystko suczkę podczas normalnej, spokojnej konsultacji, gdzie nic się nie dzieje.