Luka

Luka pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowie dzielnie ćwiczyli na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko-przeszkodach. Każde z psich uczniów bardzo ładnie się wyważało i doskonale radziło sobie ze swoimi emocjami.

 

 

Luka pod opieką ekipy LikeDog.

 

Wspólny i zgodny wypoczynek po ćwiczeniach w “domku” LikeDog 🤗 Nieprawdopodobne, a jednak 😉 Nasza psia uczennica Luka zaczęła w spokoju odpoczywać, co wcześniej było w jej wypadku nie do zrealizowania 😎 Nasza psia uczennica Luka ma to szczęście, że uczą ją życia tak dobrze opanowane psy, jak Mufasa i Karmel, którzy wykazywali ogromną cierpliwość, kiedy psia dziewczynka zaczepiała ich bardzo brzydko i bardzo prowokowała nieładnym zachowaniem. Teraz też bardzo ładnie uczyła Lukę i pokazywała jak należy się komunikować nasza psia uczennica Cortinka, która parę lat temu pięknie została nauczona psiej komunikacji przez naszą psią ekipę bullowatą i bokserowatą.

 

‼️ Pamiętajmy, żeby nigdy nie oceniać takim pryzmatem psów, że malutki gabarytowo pies nic wielkiego nie zrobi dużemu psu. Właśnie często psy duże gabarytowo mają mocno przechlapane w życiu, bo z bezmyślnego założenia ludzie zakładają, że jak już coś się wydarzy, coś co jest następstwem poprzedzających zdarzeń, to tylko z winy tych psów. A psy małe gabarytowo, jeżeli nie są umiejętnie przygotowane do życia, nie znają prawidłowej psiej komunikacji, są bardzo zaczepne, często prowokują, gryzą, są sfrustrowane i chcą się bardzo wyżyć na drugim psie. Kompletnie nie “czytają” psiej komunikacji i dlatego nie pozwalajmy małemu gabarytowo psu, aby prowokował, zaczepiał, męczył na przykład dużego psa, bo wtedy to faktycznie się źle skończy, ale na pewno za to winy nie będzie ponosił duży gabarytowo pies ‼️

 

 

Luka pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica Luka podczas wypoczynku w “domku” LikeDog , a raczej nauki wypoczynku wraz ze swoim psim nauczycielem Mufasą, który bardzo ładnie pomaga nam uczyć tą małą psią agentkę i ma dla niej mnóstwo zrozumienia i cierpliwości.

 

 

Luka pod opieką ekipy LikeDog.

 

Jak już wiadomo, w psim Collegu przygotowujemy psiaki do radzenia sobie w codziennym życiu ze swoimi emocjami. Obserwujemy, sprawdzamy, co psiak lubi, czego nie chce i nie lubi, a czego się boi. Często psy się boją rzeczy, które dla nas są czymś normalnym. Później właściciel nieświadomy niczego jest zdziwiony, co zaczyna się dziać z psiakiem na przykład podczas spaceru, kiedy nagle kładzie się, albo chce uciec, albo szarpie za smycz. Dlatego tak ważne jest przygotowanie psiaka do widoku wielu rzeczy. Nasza psia uczennica Luka na spokojnie zapoznaje się z parasolem, którego niesamowicie się bała.

 

 

Luka pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym psi nauczyciele Mufasa i Karmel wykazali się jak zawsze ogromną cierpliwością, dużym spokojem i na wszystkie psie sposoby pokazywali swojej jeszcze wtedy bardzo nieładnie natarczywej psiej uczennicy, że nie chcą takiego zachowania. Luka jeszcze wtedy nie “czytała psich sygnałów i była napastliwa zarówno do innych psów, jak i ludzi. ‼️ Pamiętajmy zawsze że takie zachowania, jakie prezentowała Luka w stosunku do Mufasy i Karmela nie są niczym fajnym dla drugiego psa, jest to napastliwość, osaczanie, zagradzanie drogi. Karmel i Mufasa na wszystkie sposoby, odwracając się, pokazywali Luce, że nie chcą tego, ale psia dziewczynka kompletnie tego nie respektowała.

 

 

Luka pod opieką ekipy LikeDog.

 

Luka ma całkowicie zaburzoną prawidłową psią komunikację. Przy spotkaniu ze stabilnym emocjonalnie psem na dzień dobry pokazuje cały garnitur zębów. Drugi pies widząc to wycofuje się nie chcąc wchodzić z Luką w konflikty lecz Luka nie szanuje tego i właśnie w momencie, kiedy pies się wycofuje i odchodzi ona naskakuje na niego od tyłu, a następnie ucieka nie kontolując się w ogóle i próbując wpuścić drugiego psa w bezsensowną gonitwe. Na filmiku po tym jak Luka niekontrolowanie skoczyła Mufasie na głowę, Mufasa już nie odszedł od małej i nie dał się zastraszyć. Robił tylko “uniki” przy tym jak Luka kłapała zębami do niego. Karmiś próbował uspokoić suczkę ziewając i odwracając głowę, ale ona kompletnie tego nie odczytywała. Zaczynamy uczyć Lukę wraz z naszymi stabilnymi emocjonalnie psimi profesorami poprawnych psich zachowań.

 

 

Luka. Konsultacja behawioralna.

 

Ta oto psia dziewczynka przyjechała wraz ze swoim ukochanym właścicielem na konsultację behawioralną do psiego Collegu. Psia dziewczynka już wygrała los na loterii, ponieważ ma swój kochany dom. Psia dziewczynka sprawiała wrażenie, że się nie słucha, że nic do niej nie dociera, ale to przez to, że ma ogromne braki w socjalu i przeraża ją i przerasta wszystko, co się dookoła dzieje. Luka ma też bardzo zaburzone kontakty z innymi psami i nie zna prawidłowej psiej komunikacji.