Maniuś

Maniek pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Ładnie się w główce wszystko wyrównuje, to ładny wygląd pycholka później mamy 🙂 Nasz psi uczeń Maniek w dużej asyście ćwiczył na specjalistycznych zabawko-przeszkodach na drugim placu szkoleniowym.

 

 

Maniek pod opieką ekipy LikeDog 🤗
Jak często byłby interpretowany fakt, gdyby pitbull zrobił coś jamnikowi? 🤔🤔

 

Czyli dowiadujemy się, że doszło do przykrego incydentu z udziałem tych dwóch ras, no i wiadomo mniejszy ucierpiał. Ja już znam większą część odpowiedzi. Byłoby szumnie o tych strasznych pitbullach, mordercach, zabijakach, pastwicielach. Żeby trochę zobrazować wielu osobom pewne sprawy, nagrałam filmiki, kiedy to jamnik zaczepia pitbulla i stosuje w stosunku do niego okropny przekaz, okropne zachowanie nie dając mu spokoju i za wszelką cenę chce na nim kopulować, co w psim języku jest okrutne i doprowadza do często opłakanych skutków.

 

Na filmiku mój pitbull Karmel bardzo ładnie znosi to natarczywe i beszczelne zachowowanie naszego psiego ucznia Mańka. Karmel całym sobą pokazuje, że nie chce mieć do czynienia z Mańkiem. Tamten jednak kompletnie ma to gdzieś i idzie na ostrą prowokację. Chcę zrobić wszystko, aby skoczyć na Karmela i na nim kopulować.

 

Maniek trafił do nas z wieloma problemami i to dość poważnymi. Bardzo dużo już udało się wypracować. Najważniejsze, to już nie atakuje swoich właścicicieli, a nie dawał im żyć w domu i wychodzi na dwór i załatwia tam swoje potrzeby, a nie, jak wcześniej było przed naszą pracą, że tylko wszystko robił w domu. Zresztą wtedy też nie chciał wychodzić na dwór. Maniek ciągle chce żyć najbardziej to na swoich zasadach i “lubi” sobie wybierać obiekty do pastwienia się a jak nie może czegoś osiągnąć to w kółko piszczy i szczeka, co dla ludzkich i psich uszu nie jest fajną sprawą. I tutaj w “domku” LikeDog zafiksował się na Karmela.

 

Mój pitbull Karmel to pies po dużych przejściach. Zaadoptowany przeze mnie parę lat temu, jako pies agresywny, po ataku na ludziach, atakujący inne psy i “nieobsługiwalny” w lecznicach, co szybko miałam okazję zobaczyć. Gdyby mógł bez problemu w momencie stresu w lecznicy i bez zabezpieczenia pogryzłby, albo co gorsze zagryzłby człowieka. Teraz to wspaniały pies, zresocjalizowany przeze mnie. Wspaniale się komunikujący z innymi psami, wytrzymały psychicznie.

 

Ale wszystko ma swoje granice 👈 Dlatego zawsze obserwujmy i patrzmy co się dzieje dookoła, bowiem o stokroć mniejszy pies może doprowadzić innego, większego psa do szału. Nie podchodźmu do tego, że aj mały to nic takiego nie zrobi, bo to tak nie jest. Często małe wielkościowo psy są o stokroć gorsze od tych większych, tylko jak coś się wydarzy, to później te większe zawsze cierpią, tylko dlatego, że są większe i na przykład przynależą do jakieś rasy. Gdyby na miejscu Karmela byłby inny pies, który nie byłby tak zresocjalizowany, przygotowany do pracy z problemowymi psami to nadzwyczajniej w świecie jamnik by oberwał i to ostro.

Film nr 1.

 

 

Film nr 2.

 

 

Maniek pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

To jeszcze czasy, kiedy nasz psi uczeń zaczynał poznawać inne powierzchnie, pokonywać strach, kiedy poprzez umiejętne ćwiczenia na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko-przeszkodach zaczynaliśmy pracować nad koordynacją ruchową, równowagą, koncentracją i świadomością tylnych kończyn. Wtedy Maniek zaczął stawiać swoje pierwsze kroki w wieku pięciu miesięcy na dworze, bo do tej pory nie chciał kompletnie wychodzić na dwór, co stało się utrapieniem dla jego ludzkiej rodzinki, no i również dla niego. Teraz psi chłopak śmiga już, jak mały samochodzik 🙂

 

 

Maniek pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Super atmosfera, spokój, opanowanie przewodników, mądra kontrola psich interakcji bardzo sprzyja fajnej nauce. Psiaki najlepiej uczą się od siebie, oczywiście ważne, aby pies uczył się mądrych rzeczy od innego mądrego i stabilnego emocjonalnie psa. Tutaj nasi uczniowie uczyli się ładnie wytrzymywać w swoim towarzystwie, ładnie wytrzymywać na smyczce, wyważania się i radzenia sobie ze swoimi emocjami. A najwięcej przykładu brali od Roxulki i Mufasy.

 

 

Maniek 🤗

 

Nasz psi uczeń Maniek dzielnie i ładnie siedział przy swoim ukochanym właścicielu w “domku” LikeDog, kiedy my po zajęciach omawialiśmy zadania domowe dla rodzinki. Maniek bardzo ładnie się zmienia. Staje się mądrym, myślącym psiakiem. Potrafi się już na trochę wyciszyć, nie biega jak szalony, nie gryzie i nie rzuca się na swoich właścicieli , tak jak to robił na początku. Z załatwianiem się na dworze też coraz większe postępy 🙂

 

 

Maniek pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Nasz psi uczeń Maniuś jeszcze do niedawna w ogóle nie chciał wychodzić na dwór. Smycz była mu bardzo obca i wszystko dookoła. Teraz dzięki umiejętnej pracy w psim Collegu i obserwacji naszych psiaków nasz psi uczeń zaczął lubić chodzenie na smyczce i spacerki 🙂.

 

 

Maniek pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Nasz psi uczeń Maniuś i jego psi nauczyciel Mufasa pięknie i dumnie pozują do zdjęcia podczas odpoczynku w “domku” LikeDog 🙂 A powodów do dumy jest dużo 🙂 Maniek od paru dni zaczął robić oprócz siusiu, kupkę na dworze. A do tej pory wszystko robił tylko w domu. Nasza praca to jedno, ale dużo Maniek zawdzięcza swojemu psiemu nauczycielowi Mufkowi, który bardzo dużo go uczy poprawnych psich manier 🙂

 

 

Maniek pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Ukochani właściciele psiego chłopca mieli starszy problem z wyjściem z nim na dwór. Maniek kompletnie nie chciał nigdzie iść. A już teraz dzięki pracy z naszymi psiakami psi chłopczyk robi się bardzo ciekawy wszystkiego i bardzo obserwuje, co robią nasze psiaki. Super nauka 🙂

 

 

Maniek pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Nasz psi uczeń Maniek i jego psi nauczyciele Buszka i Mufasa, którzy wykonują kawał solidnej pracy w resocjalizacji psiego chłopca.

 

 

Maniek pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Święto, święto w psim Collegu 🙂 Nasz psi uczeń Maniek pierwszy raz od pięciu miesięcy zrobił siusiu na dworze. Między innymi też i z tym dużym problemem zgłosili się do nas ukochani właściciele psiego chłopca. Maniek jeszcze nigdy nie załatwił się do tej pory na dworze. Wszyscy cieszymy się z tego pierwszego sukcesu i mamy nadzieję, że powoli coś zacznie przestawiać się w głowie psiego chłopca. Bardzo dużo podciągają we wszystkim naszego psiego ucznia jak zawsze nasze psiaki.

 

 

Maniek pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Ten mały psi agent, rozpuszczony do granic możliwości przez swoją ukochaną ludzką rodzinkę, której teraz nie daje spokojnie żyć, zaczął się uczyć w psim Collegu dobrych manier, najpierw pod okiem psiego nauczyciela Mufasy, którego bardzo ze zdziwieniem obserwował w “domku” LikeDog 😃 A my stopniowo będziemy nadrabiać i odrabiać ogromne braki w socjalu.

 

 

Maniuś. Konsultacja behawioralna.

 

Ten mały jegomość przyjechał ze swoją ukochaną ludzką rodzinką na konsultację do psiego Collegu. Podczas rozmowy telefonicznej właściciel psiego chłopca zaznaczył, że mały się wszystkiego boi, a w psim Collegu, kiedy Maniek mógł być sobą, był ciekawy wszystkiego, wszystko chciał zobaczyć 🙂 Więc będziemy podczas zajęć sprawdzać, gdzie tkwi problem, na pewno socjalizacja, co już wiemy z wywiadu nie została przeprowadzona prawidłowo, a już mamy piąty miesiąc u psiego chłopca.

 

Maniuś nie chce kompletnie wychodzić na dwór. Staje przed domem i nic. Ukochany właściciel już łapał się przeróżnych sposóbów, próbował sztucznie Mańka pobudzić odrzucając mu piłki, patyczki, ale na nic to się zdało i nigdy nie zda, bo kiedy pies czuje strach i lęk przed otoczeniem, jest ciągle w dużym stresie i każe sztuczne pobudzanie kończy się fiaskiem, albo wpycha psa w jeszcze większe problemy.

Maniuś załatwia się tylko w domu, co bardzo martwi jego ludzką rodzinkę, ale wytłumaczyłam, że on nie chce być złośliwy, ani nic w tym stylu, tylko poprostu daje upust swoim emocjom w miejscu, gdzie czuje się bezpieczny. Na to załatwienie się w mieszkaniu, ma też duży wpływ, że psiak podczas szczepień siedział tylko w domu, czyli w bardzo ważnej fazie życia, gdzie powinien już zobaczyć dość “świata” nie zobaczył nic. Dlatego ja nie jestem za tak mocnym izolowaniem szczeniaków w domu, bo później mają one mnóstwo problemów i niektóre są już nie do przeskoczenia w stu procentach. Dużym minusem było też stosowanie podkładów, ponieważ to często bardzo zaburza trening czystości.

 

Maniuś też został dość mocno rozpieszczczony i uczłowieczony, gdzie przez to wydaje się, że jest niedobry. A on poprostu poprzez stosowanie dużo przeróżnych ludzkich zachowań względem niego, głupieje i nie może pokazać, jakim jest mądrym psiakiem. Wtedy w domu zaczyna osaczać swoich właścicieli, ciągle szczeka, gryzie, jest natarczywy. A takie niepożądane zachowania, które przejawia psiak bardzo męczą ukochanych właścicieli, którzy na przykład chcieliby wieczorem wypocząć, a mają przy sobie małego szczekacza. Dlatego bierzemy się za pracę z pism chłopcem i wydobywamy z niego, wszytko co najlepsze 🙂