Maniuś

Maniek pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Super atmosfera, spokój, opanowanie przewodników, mądra kontrola psich interakcji bardzo sprzyja fajnej nauce. Psiaki najlepiej uczą się od siebie, oczywiście ważne, aby pies uczył się mądrych rzeczy od innego mądrego i stabilnego emocjonalnie psa. Tutaj nasi uczniowie uczyli się ładnie wytrzymywać w swoim towarzystwie, ładnie wytrzymywać na smyczce, wyważania się i radzenia sobie ze swoimi emocjami. A najwięcej przykładu brali od Roxulki i Mufasy.

 

 

Maniek 🤗

 

Nasz psi uczeń Maniek dzielnie i ładnie siedział przy swoim ukochanym właścicielu w “domku” LikeDog, kiedy my po zajęciach omawialiśmy zadania domowe dla rodzinki. Maniek bardzo ładnie się zmienia. Staje się mądrym, myślącym psiakiem. Potrafi się już na trochę wyciszyć, nie biega jak szalony, nie gryzie i nie rzuca się na swoich właścicieli , tak jak to robił na początku. Z załatwianiem się na dworze też coraz większe postępy 🙂

 

 

Maniek pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Nasz psi uczeń Maniuś jeszcze do niedawna w ogóle nie chciał wychodzić na dwór. Smycz była mu bardzo obca i wszystko dookoła. Teraz dzięki umiejętnej pracy w psim Collegu i obserwacji naszych psiaków nasz psi uczeń zaczął lubić chodzenie na smyczce i spacerki 🙂.

 

 

Maniek pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Nasz psi uczeń Maniuś i jego psi nauczyciel Mufasa pięknie i dumnie pozują do zdjęcia podczas odpoczynku w “domku” LikeDog 🙂 A powodów do dumy jest dużo 🙂 Maniek od paru dni zaczął robić oprócz siusiu, kupkę na dworze. A do tej pory wszystko robił tylko w domu. Nasza praca to jedno, ale dużo Maniek zawdzięcza swojemu psiemu nauczycielowi Mufkowi, który bardzo dużo go uczy poprawnych psich manier 🙂

 

 

Maniek pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Ukochani właściciele psiego chłopca mieli starszy problem z wyjściem z nim na dwór. Maniek kompletnie nie chciał nigdzie iść. A już teraz dzięki pracy z naszymi psiakami psi chłopczyk robi się bardzo ciekawy wszystkiego i bardzo obserwuje, co robią nasze psiaki. Super nauka 🙂

 

 

Maniek pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Nasz psi uczeń Maniek i jego psi nauczyciele Buszka i Mufasa, którzy wykonują kawał solidnej pracy w resocjalizacji psiego chłopca.

 

 

Maniek pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Święto, święto w psim Collegu 🙂 Nasz psi uczeń Maniek pierwszy raz od pięciu miesięcy zrobił siusiu na dworze. Między innymi też i z tym dużym problemem zgłosili się do nas ukochani właściciele psiego chłopca. Maniek jeszcze nigdy nie załatwił się do tej pory na dworze. Wszyscy cieszymy się z tego pierwszego sukcesu i mamy nadzieję, że powoli coś zacznie przestawiać się w głowie psiego chłopca. Bardzo dużo podciągają we wszystkim naszego psiego ucznia jak zawsze nasze psiaki.

 

 

Maniek pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Ten mały psi agent, rozpuszczony do granic możliwości przez swoją ukochaną ludzką rodzinkę, której teraz nie daje spokojnie żyć, zaczął się uczyć w psim Collegu dobrych manier, najpierw pod okiem psiego nauczyciela Mufasy, którego bardzo ze zdziwieniem obserwował w “domku” LikeDog 😃 A my stopniowo będziemy nadrabiać i odrabiać ogromne braki w socjalu.

 

 

Maniuś. Konsultacja behawioralna.

 

Ten mały jegomość przyjechał ze swoją ukochaną ludzką rodzinką na konsultację do psiego Collegu. Podczas rozmowy telefonicznej właściciel psiego chłopca zaznaczył, że mały się wszystkiego boi, a w psim Collegu, kiedy Maniek mógł być sobą, był ciekawy wszystkiego, wszystko chciał zobaczyć 🙂 Więc będziemy podczas zajęć sprawdzać, gdzie tkwi problem, na pewno socjalizacja, co już wiemy z wywiadu nie została przeprowadzona prawidłowo, a już mamy piąty miesiąc u psiego chłopca.

 

Maniuś nie chce kompletnie wychodzić na dwór. Staje przed domem i nic. Ukochany właściciel już łapał się przeróżnych sposóbów, próbował sztucznie Mańka pobudzić odrzucając mu piłki, patyczki, ale na nic to się zdało i nigdy nie zda, bo kiedy pies czuje strach i lęk przed otoczeniem, jest ciągle w dużym stresie i każe sztuczne pobudzanie kończy się fiaskiem, albo wpycha psa w jeszcze większe problemy.

Maniuś załatwia się tylko w domu, co bardzo martwi jego ludzką rodzinkę, ale wytłumaczyłam, że on nie chce być złośliwy, ani nic w tym stylu, tylko poprostu daje upust swoim emocjom w miejscu, gdzie czuje się bezpieczny. Na to załatwienie się w mieszkaniu, ma też duży wpływ, że psiak podczas szczepień siedział tylko w domu, czyli w bardzo ważnej fazie życia, gdzie powinien już zobaczyć dość “świata” nie zobaczył nic. Dlatego ja nie jestem za tak mocnym izolowaniem szczeniaków w domu, bo później mają one mnóstwo problemów i niektóre są już nie do przeskoczenia w stu procentach. Dużym minusem było też stosowanie podkładów, ponieważ to często bardzo zaburza trening czystości.

 

Maniuś też został dość mocno rozpieszczczony i uczłowieczony, gdzie przez to wydaje się, że jest niedobry. A on poprostu poprzez stosowanie dużo przeróżnych ludzkich zachowań względem niego, głupieje i nie może pokazać, jakim jest mądrym psiakiem. Wtedy w domu zaczyna osaczać swoich właścicieli, ciągle szczeka, gryzie, jest natarczywy. A takie niepożądane zachowania, które przejawia psiak bardzo męczą ukochanych właścicieli, którzy na przykład chcieliby wieczorem wypocząć, a mają przy sobie małego szczekacza. Dlatego bierzemy się za pracę z pism chłopcem i wydobywamy z niego, wszytko co najlepsze 🙂