Metamorfozy Armani

Category
Metamorfozy

Armani kiedy przyjechał na konsultację behawioralną do psiego Collegu wraz ze swoją ukochaną ludzką rodzinką, był psem kompletnie bez kontaktu, stroniącym od ludzi, nic go nie interesowało, oprócz ścigania kotów, wykazywał już dużo zachowań agresywnych. Chodził, jakby ciągle był na jakimś przykurczu, ciągle skulony z dużym wytrzeszczem.
Jego ukochana właścicielka była bardzo zestresowana, ponieważ Armani rzucał się na przychodzących gości do domu, jak i na ludzi na ulicy, nienawidził innych psów, od razu na ich widok rzucał się.

 

A teraz Armani wspaniale się zmienił i się zmienia. Uwielbia przyjeżdżać do psiego Collegu, a tutaj zawsze czeka na niego dużo nauki, ćwiczeń i super psio – ludzkie towarzystwo. Armaniemu zmieniła się bardzo psychika, co od razu widać też po jego wyglądzie i postawie. I oto nam właśnie chodzi. Żeby jak najlepiej pomóc psu i jego ludzkiej rodzince i przede wszystkim, żeby najpierw umiejętnie zresocjalizować tego psiaka a następnie “wyłuskać” z niego wszystkie fajne rzeczy, które w nim głęboko ukryte siedzą.

 

I to po czasie wszystko pięknie się ukazuje i to wszystko może dać dużo do myślenia ludziom, którzy w “wychowaniu” psa doradzają stosowanie bicia, szarpania, szturchania, kopania, duszenia krzyków, używania kolczatek, obroży prądowych, łańcuszków zaciskowych i innego paskudnego badziejstwa. A po takim złym traktowaniu zostaje stworzony albo pies z depresją, albo agresywny, albo mający jeszcze ogrom innych problemów. Na szczęście nasi psi uczniowie są wszystkiego humanitarnie i mądrze uczeni, a potem są tego wspaniałe efekty.

 

– Na jednym zdjeciu Armani teraz, czyli dumny pies, wyprostowany, kontaktowy i cieszący się życiem 🙂

– Na drugim zdjęciu Armani podczas konsultacji behawioralnej w “domku” LikeDog. Skulony, stroniący od ludzi, wycofany, niekontaktowy i z dużym wytrzeszczem.