Metamorfozy Wedel

Category
Metamorfozy

Kiedy stajesz na wprost psa, który kompletnie nie radzi sobie ze swoimi emocjami, który jest bardzo przesadnie pobudzony, rozkojarzony, który rzuca się na smyczy, wykazuje zachowania agresywne, to nigdy nie wpadaj na głupi i okrutny “pomysł”, aby takiego psa stłamsić, bić go, szarpać, dusić, kopać, krzyczeć na niego, zakładać wszelkie okrutne badziewia, typu kolczatka, obroża prądowa, czy łańcuszek zaciskowy. Taki zagubiony pies, na pierwszy rzut oka dla tych co się nie znają w temacie, wyglądający na niedobrego potrzebuje umiejętnej pomocy ze strony człowieka.

 

Wedel 🤗 Psi chłopak został zaadoptowany przez wspaniałych ludzi, którym dał na początku ostro popalić. Zanim psi chłopak trafił do nas, ukochani właściciele dostawali wiele bezmyślnych porad typu, żeby psiego chłopca zamęczyć fizycznie, żeby najlepiej założyć mu kolczatkę i wiele innych bzdur. Na szczęście ukochana rodzinka postanowiła szukać dalej i tak Wedziu trafił do nas.

 

I zaczęliśmy pracę z tym psim agentem. Na początku robiliśmy wszystko, aby piego chłopca wyciszyć i żeby dotrzeć do niego. W takim stanie, w jakim był Wedziu, bardzo łatwo mógł zrobić sobie i innym krzywdę. Ciągłe pobudzenie, które szybko przeradzało się w agresję dało się we znaki wszystkim. Teraz dzięki umiejętnie przeprowadzonej i przeprowadzanej resocjalizacji Wedziu to już całkiem inny psiak. To pies myślący, kontaktowy, zakochany do granic możliwości w swoich ukochanych właścicielach 🙂 Uwielbiający spędzać czas w psiej szkole, gdzie cały czas się czegoś nowego uczy. Wiadomo mamy jeszcze dość do odpracowania, ale to co było, a to co jest to ogromna przepaść.

– Na jednym zdjęciu Wedziu na początku naszej pracy. Infantylny wyraz pycholka, ogromne pobudzenie i życie w swoim świecie.

– Na drugim zdjęciu Wedziu już całkiem odmieniony, mądry wyraz pycholka, kontaktowy i myślący.

Kiedy psiak zmienia się psychicznie, bardzo wtedy pięknieje fizycznie 🙂