Mirka i Tequila

Mirka i Tequila pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

W “domku” LikeDog nasze dwie psie uczennice miały fajną zabawę połączoną z ćwiczeniami. Psie dziewczynki wyszukiwały smaczki w namiocikach i odczulały się na przeróżne szeleszczące odgłosy.

 

 

Najpierw ćwiczenia, a potem ćwiczenia połączone z zabawą. A wszystko to ma na celu zmniejszenie wrażliwości na dźwięki, na które psie dziewczynki wykazywały duży strach, a to bardzo utrudnia codzienne życie. Dlatego poprzez umiejętnie dobrane ćwiczenia pracujemy nad tym, aby nasze psie uczennice stały się pewniejsze siebie na codzień.

 

 

U nas jak zawsze dużo się dzieje 🤓

 

Nasi psi uczniowie nad wszystkim dzielnie pracują. W specjalnie dobranych grupach psiaki się uczą, ćwiczą i bawią, jeżeli mają potrzebę zabawy. Wszystko jest zawsze przez nas mądrze kontrolowane i zapodawane są przeróżne symulacje, aby podczas ich trwania psiaki jak najwięcej się nauczyły, aby ciągle uczyły się kontrolować swoje emocje. To wszystko ma później duży wpływ na dalsze funkcjonowanie psów w codziennym życiu psio-ludzkim.

 

 

Mirka i Tequila po opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasze dwie psie uczennice Mireczka i Tequila miały na zajęciach dużo pracy umysłowej i ładnie skupiały się nad zadaniami 🤓 Dzięki temu rozwijaliśmy zdolności logiczne i koncentrację.

 

 

Mirka i Tequila po opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Dużo mądrej nauki, ćwiczeń, fajnych zabaw i jest radość 🤓

 

 

Nadrabiamy zaległości… 🙂

 

Na zajęciach nasze dwie psie uczennice Mirka i Tequila bardzo dzielnie ćwiczyły ze swoimi ukochanymi właścicielami. Jak zawsze wszytko odbywało się w dużym spokoju i każdy rewelacyjnie się wszytkiego uczył.

 

 

Pitbull uczy…

 

Nasze psiaki robią niesamowitą robotę pomagając innym psiakom, aby poradziły sobie ze swoimi wieloma niepożądanymi zachowaniami i problemami. Nasze psiaki muszą często bardzo dużo „przyjąć na klatę”, ponieważ mają często do czynienia z niestabilnymi emocjonalnie psami, takimi, które kompletnie mają zaburzoną psią komunikacje. Psi uczniowie przebywając z naszymi psiakami uczą się obserwując je, ich postawę, mowę ciała i wiele zachowań.

 

Prawidłowa komunikacja z przedstawicielami własnego gatunku, oraz z ludźmi jest bardzo ważna i bardzo istotna w życiu każdego psa. Bardzo ważne jest, aby człowiek również prawidłowo odczytywał mowę ciała psa. Dzięki temu między właścicielem a psem tworzy się wspaniałe partnerstwo i właściciel umiejąc odczytać, co swoim zachowaniem przekazuje mu pies, pomaga swojemu psu w wielu sytuacjach. Brak znajomości psiej mowy ciała, bądź złe odczyty często doprowadzają do kompletnego nieporozumienia między właścicielem a psem i często niezrozumiany pies jest doprowadzany do skrajności, gdzie zaczyna wykazywać niepożądane zachowania.

 

A u nas nasza psia uczennica pięknie się uczy prawidłowej psiej komunikacji, spokojnego przebywania w towarzystwie innego psiaka i nie rzucaniu się, co miała w częstym swoim „repertuarze”. Spacery z nią były straszną katorgą dla właścicieli. Zresztą wiele innych zachowań niepożądanych też… Dzięki przemyślanej pracy w psim Collegu psia uczennica robi wspaniałe postępy.

— Mirka pod opieką ekipy LikeDog 🤗
— Mój Karmel jako pies uczący 🤗

 

 

Takie były początki podczas symulacji, gdzie ukochany właściciel podążał na drugim placu szkoleniowym z Mirką a obok stał psiak.

 

 

Zajęcia resocjalizacyjne w psim Collegu LikeDog.

 

Jak zawsze u nas mnóstwo się dzieje, mnóstwo nauki, ćwiczeń i zabaw. Nasze dwie psie uczennice podczas regularnej i systematycznej nauki w psim Collegu bardzo ładnie pokonują swojej problemy. Pracujemy nad wszystkim, co potrzebne jest w codziennym życiu psiaka i nad tym, aby i właścicielom i psiakom żyło się fajnie. Psie dziewczynki miały bardzo mocno zaburzoną komunikację z innymi psami. Na spacerach naprzemienne zachowania : strach, rzucanie się do innych psów, szarpanie na smyczy i duże pobudzenie. Potem w domu zrzucenie zbędnych emocji i psie dziewczyny zaczynały ze sobą niefajnie postępować. Przeszliśmy już pewne etapy i teraz do pracy z psimi uczennicami wchodzą poszczególne nasze psiaki, które ładnie pokazują dziewczynom jak zachowuje się stabilnie emocjonalny pies.
Umiejętność dobrania do pracy psów jest bardzo ważna i wymaga dużego profesjonalizmu, tym bardziej, jeżeli się symuluje na potrzeby pracy wiele sytuacji. Psy, które biorą udział w procesie resocjalizacji mają w poszczególnych fazach zaburzonych wiele zachowań i często w nie dokońca prawidłowy sposób odczytują komunikację psów, które uczą. Dlatego musimy tak “kierować ruchem” i umiejętnie kontrolować wprowadzając przy tym techniki oparte na wzmocnieniach pozytywnych a minimalizować i unikać stymulacji, podczas których dochodzi do agresji. Dlatego tak jak często opisuję, że kolorowe zdjęcia to nie wszystko, za tym wszystkim kryje się ogrom naszej ciężkiej pracy i naszych psiaków. Nasze dwie psie uczennice dzielnie się uczyły i ćwiczymy w gronie naszej psiej ekipy. Wszyscy wyluzowani, spokojni i zadowoleni 🙂 Tak nauka najlepiej wchodzi do głowy 👓

 

 

Mirka i Tequila po opieką ekipy LikeDog 🙂

 

W psim Collegu LikeDog psiaki mają oprócz nauki dużo fajnych psich atrakcji, które nie dość że je zadowalają, to jeszcze również uczą. Nasze dwie uczennice pozostawione pod naszą opieką najpierw dzielnie ćwiczyły z naszą psią ekipą a później wszyscy zgodnie wyszukiwali smaczki.

 

 

Wspaniałe psie wspólne poszukiwanie smaczków na jednym z wielu środowisk zróżnicowanych w psim Collegu. Nasze psiaki uwielbiają tego typu zabawy u ćwiczenia i zawsze w swoim towarzystwie ładnie wyszukują smaczki. Teraz wraz z nimi wyszukują nasze dwie psie uczennice, które uczą się od naszych psiaków spokoju, radzenia sobie ze swoimi emocjami, wspólnego fajnego psiego przebywania. Psi uczniowie dzięki takim zajęciom zwiększają swój poziom socjaliści względem innych psów. Pamiętajmy, aby bez sprawdzenia i wypracowania psiaków nigdy nie próbować inicjować takich zabaw i ćwiczeń, ponieważ może się to skończyć bardzo źle, dlatego że u wielu psów jakiekolwiek smaki są zasobem i dużym punktem zapalnym ⛔

 

 

Nasze psie uczennice i psi uczniowie w skupieniu czekają na następne zadanie.

 

Wszyscy bardzo ładnie współpracują ze sobą, zresztą jak zawsze psia grupa została umiejętnie dobrana. Nasze psie uczennice coraz fajniej zaczynają kumunikować się z innymi psiakami.

 

 

Mirka i Tequila, Hugo, Nanga, Czika i mały Mufasa 🙂

 

Bardzo ważne są mądrze poprowadzone psie interakcje. Żeby psiaki dobrze czuły się w swoim towarzystwie i żeby wyciągały z takich spotkań wszytko, co najlepsze. Żeby było dobrze, muszą być do tego umiejętnie dobrane psiaki i umiejętnie przygotowane. Nie uznajemy jakiś dziwnych szaleństw i bezsensownych gonitw. Stawiamy duży nacisk na to, aby nasi uczniowie czerpali radość z aktywności fizycznej i aby podczas przeróżnych zadań ciągle rozwijali inteligencję i swoje zdolności poznawcze. Wszytko prowadzimy tak, aby przeróżnymi formami zachowań bezustannie aktywizować ich mózgi. Każde z naszych psich uczniów z zajęć na zajęcia zaczyna coraz lepiej radzić sobie ze swoimi problemami. Jeszcze niedawno taka psia grupa zgodnie wyszukująca smaczki byłaby nie do pomyślenia.

 

 

Mirka i Tequila pod opieką ekipy LikeDog

 

Głowy psich dziewczynek dzisiaj się mocno napracowały, to teraz czas na fajne nagrody. Psie uczennice dzielnie czekają na smaczki 🙂

 

 

Mirka i Tequila, Kazik, Zbysiu i mały Mufasa

 

Nasze dwie uczennice dzielnie się uczyły ze swoimi ukochanymi właścicielami a teraz pod naszą opieką w umiejętny sposób zapoznawały się z naszymi psimi uczniami Zbyszkiem i Kazikiem i małym Mufasą. Nasi psi uczniowie mają bardzo dobrze rozwinięte kompetencje społeczne i ładnie pokazywali psim dziewczynkom, że nie ma się czego bać i atakować. Wszytko było przez nas umiejętnie prowadzone pod czujnym okiem, aby każde z psiaków wyniosło z zajęć jak najwięcej nauki.

 

 

Mirka i Tequila.

 

Powoli, stopniowo docieramy do główek psich dziewczynek. Uczymy ukochanych właścicieli i przestawimy ich myślenie o 180 stopni ? Cała rodzinka psio-ludzka bardzo dzielnie pracuje nad wszystkim ?

 

 

Mirka.

 

Podczas resocjalizacji psiaka musimy mieć na uwadze mnóstwo aspektów. Zawsze należy pamiętać, że równowaga psychiczna i fizyczna są ze sobą mocno powiązane. I jeżeli coś jest nie tak z psiakiem, wykluczając aspekty medyczne, musimy popracować nad jego równowagą fizyczną. Pracując i wzmacniając równowagę fizyczną zaczynamy wzmacniać równowagę psychiczną. Poprawiając koordynację ruchową psiaka, pomożemy pokonać mu wiele problemów. Do tak ważnych zadań został specjalnie wybudowany most na drugim placu ćwiczeniowym. Ukochani właściciele Mirki dzielnie pracują z psią dziewczynką. Przez chwilę można zobaczyć, jak dużo wszystko Mirkę kosztuje i jej problemy z równowagą fizyczną.

 

 

Mirka.

 

Ukochani właściciele żyją z dwoma psimi dziewczynkami, które dość borykają się ze swoimi problemami. Właściciele już od dawna szukali pomocy, aby pomóc dwóm swoim psim dziewczynkom no i sobie. Bo z psiakami problemowymi nie żyje się dobrze i na pewno nerwowo. Niestety rodzinka psio-ludzka nie trafiała na adekwatne osoby, które zamiast pomóc, pogarszały sprawę. No i w końcu ukochani właściciele psich dziewczyn dostali namiary od swojej znajomej, która z kolei wypatrzyła super pracę LikeDog na instagramie. I tak się spotkaliśmy na konsultacji. Najpierw przyjechała jedna z psich dziewczynek, która według rodzinki ma więcej problemów i niepożądanych zachowań. Niedługo spotkamy się z następną psią dziewczynką, aby dokładnie przyglądnąć się i zaobserwować panujące relacje między suczkami.