Misza i Grisza

Misza, Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasze dwie psie uczennice dzielnie ćwiczyły wspólne zostawanie razem w danym miejscu i spokojne oczekiwanie na dalsze postanowienie przewodnika.

 

 

Misza, Grisza, Jimmy pod opieką ekipy LikeDog.

 

Uwielbiam patrzeć na psiaki, które są na super kontakcie, które myślą, które pracują nad kontrolą swoich emocji w wielu sytuacjach, gdzie mamy obopólną super współpracę, czyli przewodnik i pies, bądź psy tworzą super drużynę, gdzie nie ma nic robione na siłę, gdzie psiaki robią coś bo chcą, robią to z zaciekawieniem, przy tym są szczęśliwe, dumne z siebie, że coś fajnie wykonały 😍 Uwielbiam to wszystko i dlatego zawsze podczas nauki w psim Collegu LikeDog dążymy do tego aby nasi wszyscy psi uczniowi czuli się rewelacyjnie, aby w mądry i umiejętny sposób zapoznali się z niełatwym dla nich otaczających ich ludzkim światem i umieli sobie dawać radę ze swoimi emocjami w miarę swoich możliwości funkcjonując na codzień wśród często ogromnej ilości przeróżnych bodźców, często niefajnych, ani dla psich oczu, ani uszu. Należy zawsze pamiętać, że psiaki nie rodzą się ze znajomością “całego świata” i do wszystkiego należy je umiejętnie przygotować i przygotowywać, bo mądra życiowa nauka trwa przez całe życie. Nie lubię natomiast widoku tak zwanych: “psich robotów”, “psów technicznych”, gdzie pies wykonuje tylko określone komendy jak robot, przy tym często taki pies jest zafiksowany na jakiś obiekt np. piłka, gdzie z powodu zafiksowania zrobi wszystko, a przy tym kompletnie nie myśli i w ogóle nie umie się odnaleźć żyjąc na codzień. Strasznie przykro patrzy się na takie psy. Dlatego w psim Collegu LikeDog wydobywamy z naszych psich uczniów wszystko co najlepsze 🐕 Bardzo często to jest bardzo ciężka praca i poprzez umiejętne prowadzenie, systematyczność i regularność pracy z dzikich, bez kontaktu, żyjących w swoim świecie psiaków “tworzymy” psiaki myślące, stabilne emocjonalnie, kontaktowe i co najważniejsze cieszące się życiem i ciekawe wszystkiego, co je otacza. Oczywiście we wszystkim musi być bardzo mądra współpraca właścicieli, bo w psim życiu jest tak, zresztą nie tylko w psim 😎, że tak jak długo się nad czymś pracuje i wypracowuje, tak szybko można zepsuć.

 

Wracając do tej trójki naszych psich uczniów. Cała psia trójka jako maluchy miała swoje rózne potrzeby, różne problemy. Jimmy, jako maluch miał duże zadatki do agresji, zresztą zaczął już to stosować na swojej ukochanej właścicielce, Grisza, jako maluch była bardzo wycofana, wręcz dzika, a Miszunia była wszystkiego dość ciekawa, ale też często wpadała w swój zamknięty świat i wtedy mieliśmy bardzo utrudniony kontakt. Dwie psie dziewczynki na początku reagowały na siebie różnie, nie do końca dobrze, a Jimmy z kolei nie był mile widzianym gościem przez obydwie i wtedy Misza i Grisza tworzyły duet, aby dopaść Jimulka. A teraz ta psia trójka to wspaniałe psiaki rewelacyjnie znające prawidłową psią komunikację, przy tym też charakterne i silne psie osobowości w sposób kulturalny dogadujące się ze sobą 😍 Dużo ciężkiej pracy wszystkich, ale efekty rewelacyjne. Duża rola we wszystkim jest zawsze ludzi, ponieważ w stosunku do psiaków, a w szczególności jeżeli tych psiaków mamy więcej, to zawsze musi nad wszystkim mądra kontrola ☝️ Bo w świecie psiaków już tak mamy, że od radości, podniecenia do wybuchu może być krótka droga. Jeżeli chcemy mieć takie super, mądre, myślące psiaki to uczmy je i prowadźmy mądrze przez życie.

 

 

Misza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym nasza psia uczennica dzielnie i w dużym skupieniu ćwiczyła na specjalistycznych zabawko przeszkodach. Dzięki takim ćwiczeniom wzmacnialiśmy koordynację ruchową, kondycję, świadomość tylnych części ciała i usprawnialiśmy procesy myśleniowe. We wszystkim Miszy towarzyszyła Mafra.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

To jest niesamowite trio 🙂 Misza 🤗, Grisza 🤗 i ich ukochany właściciel 🤗 Podczas ćwiczeń na drugim placu szkoleniowym wszyscy szczęśliwi, zadowoleni, skupieni na zadaniach dzielnie razem ćwiczyli 🙂 Jeden przewodnik plus dwa psiaki stworzyli super drużynę. I co najważniejsze praca bez żadnych niepotrzebnych nakręcających przedmiotów, które potem widzi tylko zafiksowany pies, zamiast swojego przewodnika. Misza i Grisza są tak przygotowane, że rewelacyjnie się rozumieją ze swoim ukochanym przewodnikiem i super współpracują 🙂

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko przeszkodach i nie tylko 🙂 wszyscy dzielnie ćwiczyli. Nasze dwie psie uczennice bardzo dzielnie ćwiczyły ze swoim ukochanym właścicielem, który sobie rewelacyjnie radził prowadząc dwa psiaki, a nasz psi uczeń szlifował radzenie sobie ze swoimi emocjami stojąc, kiedy wszyscy byli w ruchu. Aby był taki super kontakt między wszystkimi i przede wszystkim, żeby psie dziewczynki tak super współpracowały, do wszystkiego były sukcesywnie przygotowywane, co było i jest mocno poprzedzoną nauką radzenia sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym nasza psia drużyna dzielnie i pięknie się wyważając ze swoimi emocjami w swoim towarzystwie ćwiczyła na specjalistycznych zabawko przeszkodach.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasze psie uczennice wspólnie, dzielnie i w zgodzie ćwiczyły na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko przeszkodach.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Psia drużyna w gotowości przygotowana do ćwiczeń na drugim placu szkoleniowym 🙂

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Wszyscy sumiennie poćwiczyli na drugim placu szkoleniowym, to potem trzeba sobie odpocząć we wspólnym towarzystwie 🙂 A taki odpoczynek jest często ogromnie trudny dla wielu psiaków, które są wiecznie pobudzone i nie umieją prawidłowo odpoczywać i w ogóle duża ilość źle prowadzonych psiaków, ciągle pobudzanych, niezrozumianych ma już kłopot ze spokojnym wystaniem na smyczy. I nie wolno tutaj mylić kazania psu stać na przymus, wymuszając to stosując metody awersyjne z tym, że psiak sam ma podjąć coś z siebie myśląc. Nasze dwie psie uczennice ze względu na to, że razem mieszkają, razem cały czas przebywają, są poddawane wielu przeróżnym symulacjom, aby wspólnie umiały sobie radzić ze swoimi emocjami w swoim, jak i również innych towarzystwie i wychodzi im to już bardzo dobrze.

 

 

Misza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko-przeszkodach nasza psia uczennica pod okiem i w towarzystwie swojego psiego nauczyciela Mufasy dzielnie ćwiczyła. Podczas ćwiczeń pracowaliśmy nad polepszeniem koordynacji ruchowej, równowagi, świadomości tylnych kończyn i koncentracji.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym nasze psie uczennice dzielnie ćwiczyły pod okiem psiego nauczyciela Mufasy, a kiedy przyszła przerwa na odpoczynek wszyscy sobie spokojnie, odpoczywali 🙂.

 

 

Misza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica Miszunia wyrosła dzięki ciężkiej pracy całej psio-ludzkiej ekipy LikeDog oraz jej ukochanych właścicieli na wspaniała psią damę. Misza od małego uczyła się poprawnych psich zachowań i poprawnej psiej komunikacji od psiej kadry nauczycielskiej, szczególnie od swoich ulubionych nauczycieli Mufasy i Karmelka 🤗
Misza, dzięki nauce w psim Collegu LikeDog, to bardzo socjalna, kontaktowa psia dziewczynka, która bardzo ładnie myśli nad tym co robi, rewelacyjnie wykonuje wszelkie ćwiczenia, gdyż ma pięknie wypracowaną psią koordynację, świadomość ciała i w rozproszeniu różnych bodźców potrafi skupić się nad wykonaniem zadania, co jeszcze jakiś czas temu było nie do pomyślenia.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

W fajnej atmosferze, w super miejscu nasi psi uczniowie fajnie się bawili, a przy tym ćwiczyli wspólnie z psią kadrą nauczycielską. Wszyscy ze sobą pięknie współpracowali, każdy bardzo ładnie kontrolował swoje emocje i wszyscy czerpali ze wszystkiego zarówno dużo nauki, jak i dużo radości. Tak właśnie psiaki powinny się w fajny sposób uczyć. Tutaj bardzo ważnym aspektem tak fajnej współpracującej grupy jest to , że trójka naszych psich uczniów jest prowadzona przez psio-ludzką ekipę LikeDog od małego, gdzie krok po kroku wszystkich wszystkiego mądrze uczyliśmy i dalej uczymy.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Cała trójka naszych psich uczniów bardzo dzielnie się uczyła, a potem bardzo ładne w dużym spokoju wszyscy czekali na pyszne smaczki w “domku” LikeDog.

 

 

Misza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Takie wspominki 😎 i teraźniejszość 🙂 Kiedy maleńka Misza zaczęła uczęszczać do psiego Collegu, początkowym jej psim nauczycielem był Karmel, który pomalutku wprowadzał ją w tajniki psiego życia. Co bardzo ciekawe i warte uwagi, to fakt, że Karmel został przeze mnie zaadoptowany sześć lat temu i nie bez powodu był wtedy nazywany “psim kryminałem”. Jego niefajna przeszłość ukształtowała u niego na tamten czas paskudny charakter. Niezrównoważony psychicznie pies, a do tego typu bull jest sporym zagrożeniem zarówno dla innych psów, jak i ludzi. Karmel krok po kroku przechodził mój autorski proces resocjalizacji, który realizowałam i w sumie to cały czas realizuję, bo nauka psiaków trwa przez całe życie, a jeszcze jeżeli z psiego zakapiora tworzy się fajnego psa, to tej nauki mamy ogrom. Karmel, wcześniej atakujący wszystkich, teraz jest wspaniałym psem i doskonałym psim nauczycielem, który rewelacyjnie przygotowany uczy inne psy. Misza uwielbia Karmela, jak zresztą całą moją psią ekipę, a spotkania z takimi psami dają jej mnóstwo radości, mądrości, nauki i powodują, że jest taka super, jaka jest 😍.
— Na pierwszym zdjęciu malutka Miszka wraz z Karmelem w “domku” LikeDog, na następnych dwóch, teraźniejsza Misza ćwicząca z Karmelem.

 

 

Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica dzięki mądrej pracy psio-ludzkiej ekipy LikeDog i super współpracy ukochanych właścicieli wyrasta na wspaniałego owczarka 🤗

 

 

Misza i Grisza.

 

Te dwie psie uczennice, to teraz fajne, myślące, mądre, wspaniale funkcjonujące razem w swoim towarzystwie, jak i również ze swoją ludzką rodzinką. Miszka i Griszka zaczeły uczęszczać do psiego Collegu, jako maluchy. Najpierw Misza, a potem Grisza stały się psimi uczennicami w psim Collegu LikeDog. Kiedy psie dziewczynki do nas trafiły miały duże braki w socjalizacji, szczególnie Grisza była bardzo wycofana, wręcz dzika. Psie dziewczynki niczego nie znały, szczególnie Grisza bała się wszystkiego i na wszystko reagowała ciągłym, nerwowym szczekaniem i rzucaniem się. Nad wszystkim na spokojnie zaczęliśmy pracować, oprócz ogromu ważnej nauki, mieliśmy mocno na uwadze, aby tak mądrze poprowadzić psie dziewczynki, żeby nie miały nic do siebie, żeby się tolerowały i umiały dobrze funkcjonować w swoim towarzystwie.

A teraz to dwie nierozłączne “siostry” trzymające się razem 🙂 Cudownie się patrzy na to, kiedy dzięki mądrej nauce i zaangażowaniu wszystkich psiaki tak wspaniale się zmieniają. I najważniejsze, cała praca z psimi dzuewczynkami odbywała się i odbywa w sposób mądry i przemyślany i co bardzo ważne, humanitarny ☝️ W psim Collegu LikeDog nie uznajemy jakiejkolwiek przemocy względem psów, jakichkolwiek narzędzi tortur typu: kolczatki, łańcuszki zaciskowe i obroże prądowe, bo to jest okrutne okrucieństwo i niczego dobrego nie wnosi w życie psów, a wręcz przeciwnie, powoduje mnóstwo problemów natury psychicznej i fizycznej. A na zdjęciu pierwszym, dwie dumne, pewne siebie psie uczennice z teraz, a na dwóch pozostałych jeszcze wtedy małe, zagubione, nie znające życia, nie znające niczego maluchy.

 

 

Misza i Grisza.

 

Całe super trio, czyli nasze dwie psie uczennice i ich ukochany właściciel dzielnie ćwiczyli na na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko-przeszkodach. Podczas ćwiczeń, do których najpierw systematycznie były przygotowywane nasze psie uczennice przez psio- ludzką ekipę LikeDog, a w domu poprzez pracę ukochanych właścicieli, pracowaliśmy nad wzmocnieniem przewodnictwa właściciela, nad tym, aby Misza i Grisza dawały sobie radę ze swoimi emocjami prowadzone obok siebie, a to często jest bardzo ciężkie do wykonania, pracowaliśmy również nad nad tak ważnymi sprawami, które są bardzo ważne i istotne w codziennym funkcjonowaniu psa, czyli nad polepszeniem koordynacji ruchowej, świadomości tylniej części ciała, koncentracji i równowagi.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Drogie Panie nauczycielki 👩 👱‍♀️ jesteśmy ciekawe jakie będzie fajne następne ćwiczenie 😊😁

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasze psie uczennice bardzo dzielnie i zgodnie ćwiczyły na pierwszym placu szkoleniowym.

 

 

Misza i Grisza 🙂

 

Na wszystko w procesie wychowywania i nauki psiaka musi przyjść odpowiedni czas. Grisza i Misza. Najpierw do psiego Collegu przybyła Miszunia, a potem Griszka. Te dwie psie dziewczynki mieszkają razem w swoim kochanym domciu ze swoimi cudownymi właścicielami. Miszunia, kiedy pojawiła się w psim Collegu, była bardzo ciekawa wszystkiego, nie bała się za mocno niczego i bardzo ładnie dość szybko zaczęły ją uczyć i podciągać we wszystkim psiaki uczące. Malutka wtedy psia dziewczynka na spokojnie uczyła się “świata” w psim Collegu podpatrując przy tym swoich psich nauczycieli. Na pewno dało się też zobaczyć, że jest dość charakterna i ma momenty, że wybiera swoje ścieżki.

 

Natomiast Grisza przyszła bardzo mocno wycofana. Zachowywała się bezmała jak dziki zwierz zabrany ze swojego środowiska, bardzo dużo wokalizowała, bała się wszystkiego, na widok innych psiaków startowała najpierw z zębami, po czym po chwili uciekała chcąc się wbić w jakikolwiek kąt a wszystkie nadmierne emocje próbowała odbić sobie na Miszy. Od początku rozpoczęliśmy bardzo ważną naukę życiową, stopniując wszystko i idąc etapami. Już na wstępie tak wszystko prowadziliśmy mając na uwadze wspólne zamieszkanie obydwu psich dziewczynek, aby starały siebie na początku tolerować, aby żadna na żadnej się nie wyżywała i musieliśmy tak wszystko robić, na ile się wtedy dało na tamten czas, aby żadna z psich dziewczynek nie czerpała od siebie złych nawyków i nie brała przykładów z niepożądanych zachowań, co niestety akurat tego psiaki uczą się najszybciej od siebie…

Na spokojnie krok po kroku docieraliśmy do głowy Griszy i robiliśmy wszystko, aby wyszła z dzikości. Tutaj bardzo dużo znosiła warczenia, pokazywania zębów psia kadra nauczycielska, która ładnie pokazywała Griszy, że nic jej nie grozi, że nie musi się bać i atakować i że inne oczywiście stabilne emocjonalnie psiaki są spoko. Jak udało się już trochę wszystko ustabilizować zaczęliśmy skupiać się na rozwijaniu inteligencji i zdolności poznawczych, aktywizując mózgi psich dziewczynek różnymi formami zachowań. W międzyczasie Griszunia przeszła poważną operację i przerwa w nauce znów spowodowała nam wycofanie, ale dzięki dotychczasowej nauce daliśmy dość szybko radę, aby psia dziewczynka znów wskoczyła na dobre tory. Psio-ludzka ekipa LikeDog w psim Collegu, a w domu ukochani właściciele nad wszystkim wszyscy systematycznie i dzielnie pracowali. Przede wszystkim nad tym, aby te dwie psie dziewczynki stały się takie jakie zaczynają być, czyli socjalne, kontaktowe, myślące, a my przechodząc poszczególne etapy możemy przechodzić do następnych. Cudownie się obserwuje, jak te dwie panny się znieniają, jak mają piękny kontakt ze swoimi ukochanymi właścicielami, jak są bardzo szczęśliwie wśród swoich psich nauczycieli i przyjaciół w psiej szkole, jak bardzo są za sobą. Po prostu rewelacja 🙂

 

Ale kompletnie nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie mądra i systematyczna praca wszystkich. Bo samo się nic nie zrobi. Żeby było fajnie i poprawnie, to trzeba się nad wszystkim napracować. I nigdy nie ma tak, że pies który wykazuje problemy, że wyrośnie z nich, czy, że się zmieni, jak dorośnie, jak dojrzeje. Nie, to tak nie działa. Psy już z wykazującymi problemami na początku,a teraz to już prawie każdy je ma bez mądrej pracy i pomocy z niczego same nie wyjdą, a im starsze, tym bardziej narastające i dochodzące nowe problemy. Misza i Grisza mają to duże szczęście w życiu, że mają przy sobie tak mądrych właścicieli, którzy bardzo mocno skupiają się na ich prawidłowym rozwoju i wychowaniu i zapewnieniu im tego, czego psiaki potrzebują. A na zdjęciach dwie malutkie psie dziewczynki, które powoli wchodziły w tajniki psio-ludzkiego życia, a teraz już dwie dorastające psie damy 😍.

 

 

Misza i Grisza 🙂

 

Nasze psie uczennice rewelacyjnie przygotowane już do dalszych etapów pracy dzielnie ćwiczyły ze swoim ukochanym i również dzielnym właścicielem na zajęciach wśród pięknej scenerii psiego Collegu LikeDog 🙂.

 

 

Misza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Jeszcze tylko czekamy na Miszę, “siostrę” Griszy i wyruszamy wszysyscy razem dzielnie ćwiczyć 😊

 

 

Misza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica dzielnie ćwiczyła na pierwszym placu szkoleniowym, a między ćwiczeniami, kiedy miała ochotę odpoczywała sobie spokojna i wyluzowana.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Wszyscy się sumiennie napracowali, a podczas wspólnego odpoczynku między ćwiczeniami też było wesoło 😃 Mufasa chyba psim dziewczynom jakiś kawał opowiadał 😉

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Zbiórka psiej ekipy przed ćwiczeniami na pierwszym placu szkoleniowym.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica podczas odpoczynku między ćwiczeniami na pierwszym placu szkoleniowym. Griszka rewelacyjnie się zmienia, wszyscy na to, aby tak było , bardzo dzielnie i systematycznie pracują. W psiej szkole ogrom pracy wykonuje psio-ludzka ekpia LikeDog, a w domciu nad wszystkim dzielnie pracują ukochani właściciele psiej dziewczynki 🤗

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Cała grupa bardzo dzielnie ćwiczyli na pierwszym placu szkoleniowym i wszyscy bardzo ładnie się skupiali wśród wielu rozproszeń.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na pierwszym placu szkoleniowym nasze dwie psie uczennice wspólnie i zgodnie dzielnie razem ćwiczyły. We wszystkim towarzyszył i nadozorował ćwiczenia psi “profesor” Mufasa.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasze dwie psie uczennice bardzo ładnie ćwiczyły w “domku” LikeDog. Wszystko razem, wspólnie i w dużym skupieniu psie dziewczynki rozwiązywały kolejne zadania i czekały na następne.

 

 

Misza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Najpierw było dużo nauki na pierwszym placu szkoleniowym, gdzie wszyscy dzielnie się uczyli, a potem wspólny odpoczynek w “domku” LikeDog, który również jest bardzo ważną nauką. Bardzo dużo psów kompletnie nie umie prawidłowo wypoczywać. Psy te często są ciągle pobudzone, nerwowe i dla nie uświadomionych w temacie właścicieli sprawiają wrażenie, jakby ciągle chciały coś robić, jakby w ogóle nie były zmęczone, są męczące dla swoich właścicieli, zaczepiają, szarpią rzeczy, gryzą. A to tak nie jest. Większość takich psów kompletnie nie umie sobie ze sobą poradzić, nie umieją się wyciszyć, bardzo często utrzymuje się u nich stan przewlekłego stresu. Gdy taki stres , wieczne pobudzenie, nerwowe zachowania utrzymują się długo, w organizmie pojawiają się braki serotoniny, NA i dopaminy. Wiadomym jest, że chroniczny stan zdenerwowania w połączeniu z niedoborem serotoniny powoduje zaburzenia cyklu snu. Kiedy mamy zahamowanie wydzielania NA, mamy automatycznie zmniejszone wydatki energetyczne organizmu, a to z kolei prowadzi do depresji, letargu, następuje osłabienie układu immunologicznego i obniżenie zdolności uczenia się. Niestety mnóstwo psów nie jest przez bardzo wiele osób dobrze diagnozowanych i zamiast pomyśleć, w jaki sposób pomóc bardzo pobudzonemu psu, jak go wyciszyć, w dosłownym i dobitnym słowa znaczeniu dowalają na przykład takim psom więcej ćwiczeń fizycznych w myśl bardzo błędnego i szkodzącego myślenia, że takiego psa należy zmęczyć. Wtedy już taki niezrozumiany pies zostaje “zajeżdżany” na maksa, co po czasie przynosi opłakane skutki na zdrowiu psychicznym i fizycznym. Nie ważne, z jaką rasą mamy do czynienia, pamiętajmy, że wszystkie psy potrzebują dużo czasu na odpoczynek. Na prawidłowy odpoczynek ‼️ My w psim Collegu uczymy tego naszych psich uczniów i bardzo przestrzegamy zasad nauki prawidłowego odpoczynku ☝️

 

 

Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza psia uczennica jakiś czas temu przeszła dość poważną operację, okres rehabilitacji, który jeszcze trwa, ale żeby psia dziewczynka nie wycofała nam się mocno ze wszystkim, szczególnie, że dużo pracowaliśmy nad tym, aby wyciągnąć Griszkę z początkowych problemów jakie miała, ukochani właściciele przywożą ją do psiego Collegu, gdzie Griszka pod specjalną opieką i troską przebywa wśród swoich ludzkich i psich nauczycieli, oraz przyjaciół. Jak wiadomo w naszym psim Collegu LikeDog stwarzamy naszym psim uczniom domową i przytulną atmosferę, bo wtedy psiaki czują się u nas rewelacyjnie i fajnie wchodzi im nauka do główek. Poza tym oprócz wielu miejsc do specjalistycznych ćwiczeń, bardzo ważną rolę odgrywa specjalnie przygotowany “domek” LikeDog, w którym to nasi psi uczniowie uczą się, jak poprawnie zachowywać się w swoich domach. Czyli uczymy psiaki wszystkiego ważnego, co potrzebne jest im w codziennym życiu i tego, aby w przeróżnych sytuacjach dawały sobie radę ze swoimi emocjami. Tutaj nasza psia uczennica w “domku” LikeDog w towarzystwie swoich psich nauczycieli i przyjaciół na spokojnie brała udział w przeróżnych ćwiczeniach stymulujących mózg i rozwiązywała przeróżne psie zadania. Super to wszystko zadziałało na naszą psią uczennicę i widać, że powoli wraca do siebie 🙂

 

 

Misza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Psie dziewczynki dużo miały do zrobienia na zajęciach, a po wykonanych zadaniach było grzeczne i spokojne oczekiwanie na nagrody.

 

 

Misza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Najpierw dużo przeróżnej i ważnej nauki na każdym specjalistycznie przygotowanym placu, a potem dalsza nauka i odpoczynek, który jest również bardzo ważną nauką w “domku” LikeDog wśród psiej kadry nauczycielskiej. Dla psiaka bardzo ważny jest kontakt z innymi psami, a od psów bardzo dobrze przygotowanych do nauki innych psich uczniów taki psi uczeń uczy się mnóstwo ważnych i życiowych rzeczy. Oczywiście niczym fajnym, ani mądrym, ani dobrym jest dopuszczanie do spotkań dwóch psów, które kompletnie nie znają prawidłowej psiej komunikacji, które nie są dobrze zsocjalizowane i które poprzez swoje niestabilne zachowania doprowadzą do powiększenia jeszcze bardziej problemów, niż już mają. Aby psiak czerpał radość ze spotkań z innymi psami, jak i również mądrą naukę, musi być do wszystkiego bardzo mądrze przygotowany, a przede wszystkim super jak ma możliwość uczenia się od psów mądrych, myślących i stabilnych emocjonalnie. A taka właśnie jest psia ekipa LikeDog, która rewelacyjnie uczy naszych psich uczniów. Miszunia uwielbia przebywać ze swoimi psimi nauczycielami i przyjaciółmi, w których towarzystwie czuje się doskonale. Pierwszymi głównymi psimi nauczycielami, którzy wprowadzali Miszę w tajniki psiego życia, byli psi profesor Mufasa i psi nauczyciel Karmel.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Grupa naszych owczarków pogłębiała naukę dotyczącą dobrych psich manier w domu. Mnóstwo psiaków ma ogromne problemy ze swoimi emocjami w środowisku domowym. Nie umieją one spokojnie wysiedzieć, czy sobie poleżeć, jak przewodnik coś robi, na przykład coś szykuje do jedzenia, sprząta, czy też chce sobie spokojnie posiedzieć i coś poczytać, bądź też pooglądać w telewizji. Często jest tak, że podczas wykonywanych czynności domowych psy osaczają ludzi, skaczą na nich, podgryzają, skaczą i rzucają się na blaty mebli, bądź stoły, bardzo brzydko wymuszają jedzenie, potrafią rzucać się i atakować telewizor, odkurzacz, suszarkę do włosów, kiedy ktoś chce sobie wysuszyć włosy, na szczotkę, na mopa i utrudniają człowiekowi życie w jeszcze wielu innych sytuacjach. O ile niektóre zachowania nie przeszkadzają ludziom jak psiaki są małe, to im bardziej pies robi się starszy, nie jest już fajnie przebywać w towarzystwie takiego psa, który ląduje nam na plecach i zjeżdża po nich pazurami, bądź nas gryzie, kiedy chcemy na przykład coś sobie zrobić do jedzenia. Nie jest też fajnie, kiedy pies ciągle szczeka na telewizor, bądź rzuca się na niego. Nie jest też fajnie, kiedy spokojnie nie możemy posprzątać, ani kiedy nie możemy posiedzieć w spokoju we własnym domu.

Dlatego w pism Collegu LikeDog pracujemy nad tymi wszystkimi bardzo ważnymi rzeczami, przyzwyczajamy naszych psich uczniów do widoku, dźwięku wielu rzeczy i uczymy poprawnych psich zachowań. Oczywiście właściciele naszych psich uczniów też otrzymują wskazówki i zalecenia odnośnie swojego zachowania w stosunku do swoich psiaków. Bo jeżeli ktoś będzie niepotrzebnie nakręcał, albo czymś straszył swojego psa, bądź też będzie go raz bawiło co pies robi, a innym razem nie, to taki pies nie będzie miał jasnego przekazu i nie będzie się zachowywał tak poprawnie, jakbyśmy tego chcieli. Musimy też zdać sobie sprawę, że kiedy pies trafia do naszego domu, często nic nie zna, boi się wielu rzeczy, odgłosów, wykonywanych domowych czynności i należy go umiejętnie do wszystkiego przygotować, aby później można było cieszyć się ze wspólnego życia, a nie uznawać je za tragiczne. I właśnie w psim Collegu LikeDog, który został przygotowany do tak życiowej nauki, nasi psi uczniowie uczą się tego wszystkiego, tego, co jest tak ważne i potrzebne na codzień.

‼️ Pamiętajmy, że jeżeli ciężko nam się żyje z psem pod jednym dachem, musi on przejść umiejętną życiową naukę, tak jak uczymy tego w psim Collegu LikeDog i w “domku” LikeDog, który został tak przygotowany, że jest namiastką domu, a nic nie da bezsensowne tresowanie psa, aby na przykład chodził w kółko na “placu przy nodze”, bo od od tego żadne domowe problemy nie znikną, wręcz jeszcze tylko się pogłębią ‼️ A na zdjęciu bardzo ładnie już przygotowani i kulturalni psi uczniowie grzecznie sobie siedzą i doskonale sobie radzą ze swoimi emocjami podczas wykonywania wielu domowych czynności.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasza cała psia ekipa bardzo ładnie i wspólnie się uczyła, ćwiczyła a kiedy przyszedł czas na odpoczynek, który jest również bardzo ważną nauką, wszyscy wspólnie zapadli w cudowny sen 😴

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Psie dziewczynki bardzo dużo popracowały i pomalutku przyszedł czas na odpoczynek w “domku” LikeDog. Skupialiśmy się mocno nad aktywizowaniem mózgów różnymi formami zachowań. Wszystkie trzy psie dziewczynki skupiały się na zadaniach i bardzo ładnie radziły sobie ze swoimi emocjami w wielu sytuacjach. Misza i Grisza to dwie psie dziewczynki, które mieszkają razem w swoim ukochanym domciu. Psie dziewczynki mają bardzo mądrych i odpowiedzialnych, swoich ukochanych właścicieli, którzy dzielnie nad wszystkim pracują. W psim Collegu Misza i Grisza bardzo dużo się uczą wszystkiego, co jest bardzo ważne i potrzebne w życiu. Ogrom pracy, aby psie dziewczynki były takie fajne, kontaktowe, wykonały moje psiaki, które pomalutku i stopniowo wprowadzały je w życie psio-ludzkie. Szczególnie dużo pracy zostało wykonane przy Griszy, która trafiła do nas dość mocno wycofana, z dużym brakiem socjalu. Ale teraz już dużo za nami. Dzięki systematycznej nauce w psim Collegu i pracy ukochanych właścicieli w domu nasze psie uczennice, które są teraz mocno za sobą, wspaniale się zmieniają.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasi psi uczniowe Grisza, Misza i Jimmy uczą się podczas wspólnych ćwiczeń wyważania się w swoim towarzystwie. Psi uczniowie na jednej ze specjalistycznych zabawko-przeszkód doskonalą swoją koordynację ruchową, poprawiają świadomość tylnych kończyn i uczą się wspólnego wyczekania. 😊

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasze wspaniałe psie uczennice Misza i Grisza przyzwyczajane były wcześniej w psim Collegu LikeDog do wejścia po rampie do samochodu, aby w momencie kiedy przechodzą okres wzrostu i rozwoju nie nadwreżały się wskakując do samochodu. O tyle o ile z wejściem nie ma już problemu, to w momencie otwarcia bagażnika zdarza się, że psie dziewczynki potrafią wyskoczyć z niego nie czekając na rozłożenie rampy. Misza i Grisza uczą się w psim Collegu LikeDog na jednej ze specjalistycznych zabawko-przeszkód spokojnego wyczekania i zostawania. Wcześniej każda z psich dziewczynek była uczona słowa “zostań” niezależnie od siebie i każdej osobno wychodziło to wspaniałe. 😊 Teraz pracujemy nad tym aby obie psie dziewczynki potrafiły skupić się na zadaniu w swojej obecności.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko-przeszkodach poprzez umiejętne spokojne ćwiczenia pracowaliśmy nad polepszeniem koordynacji ruchowej, świadomości tylniej części ciała, równowagi i poprawialiśmy kondycję.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasze dwie cudowne psie uczennice wychowywane są z naszą pomocą przez swoją ukochaną ludzką rodzinkę na wspaniałe psiaki rodzinne. 😊 Psie dziewczynki ogromne się zmieniły od kiedy trafiły do psiego Collegu LikeDog. 😊 Miszka i Griszka są rewelacyjnie nastawione na pracę z człowiekiem, bardzo szybko się uczą, a nauka w psim Collegu sprawia im dużą radość 😊

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Zaraz rozpoczyna się lekcja 🙂 w “domku” LikeDog więc wszyscy zajęli wygodne dla siebie miejsca i czekają na naukę i na zadania. Wszyscy wcześniej najpierw uczyli się na pierwszym placu szkoleniowym, był podział na grupy i każda miała inne zadania. Potem wspólny odpoczynek, podczas którego psiaki uczą się wypoczywać, a przede wszystkim spokoju, radzenia sobie ze swoimi emocjami i kontroli nad nimi. Dzięki takim zajęciom i umiejętnie dobranej grupie nasi psi uczniowie uczą się bardzo wielu ważnych życiowych rzeczy. Dla naszych psich uczniów takie zajęcia i nauka wśród specjalistycznie przygotowanych psów uczących, to niesamowicie ważna nauka, która daje później efekty na wielu płaszczyznach życia. Psiaki, aby dobrze funkcjonowały w codziennym, niełatwym dla nich ludzkim życiu, potrzebują bardzo dużo mądrej nauki, przygotowania do radzenia sobie z wieloma rzeczami na codzień. Bardzo duży wkład w taką naukę wnoszą moje psiaki, które pomagają wielu psim uczniom wyjść z przeróżnych problemów.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Grupa naszych psich uczniów bardzo poprawnie radziła sobie ze swoimi emocjami podczas nauki w “domku” LikeDog i w oczekiwaniu na kolejne zadania.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasi psi uczniowie uwielbiają swój psi College, a w nim cudowny “domek” LikeDog, który jest namiastką domu, w którym tyle super rzeczy się dzieje, jest mnóstwo nauki, zabaw i wspólnego odpoczynku. Nasze dwie psie uczennice Misza i Grisza na spokojnie, w formie zabawy i fajnych ćwiczeń najpierw przyzwyczajały się do widoku rampy samochodowej, do dźwięków, kiedy rampa jest składana, albo rozkładana, a potem wchodzenia na nią i schodzenia z niej. Bardzo potrzebne to było, ponieważ psie dziewczynki będą często korzystały z tego przedmiotu. ‼️ Pamiętajmy, że to co dla nas często wydaje się normalne, zwykłe, to u psów może to wzbudzać ogromny strach, mogą się czegoś bać, a co już dopiero chodzić po czymś, co jest nieznane i dziwne. Dlatego do wszystkiego należy umiejętnie psiaki przygotować.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Kiedy nasza grupa na spokojnie sobie odpoczęła w “domku” LikDog , przyszedł czas na następną naukę połączoną z ćwiczeniami i zabawą. Wszyscy bardzo ładnie, w spokoju, bo w psim Collegu psiaki uczą się tylko i wyłącznie samych dobrych manier 🙂

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Często jest w życiu tak, że nawet jeden pies nie potrafi w spokoju wypoczywać, a co dopiero kilka psiaków o różnych osobowościach, z różnymi problemami zgodnie w jednym miejscu. Ale to uczniowie psiego Collegu LikeDog, więc niech nikogo nie dziwi taki piękny widok jak na filmie 😍😍

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Trochę od końca 😉 bo jeszcze mamy dużo zaległości zdjęciowych i filmowych odnośnie nauki naszych psich uczniów i naszej ciężkiej pracy nad ich porawnymi zachowaniami. Każdy z naszych psich uczniów jest na tyle wypracowany i dzięki nauce w psim Collegu LikeDog na tyle znający podstawy psiej komunikacji, że każdy z nich wyważając się przebywa swobodnie w swoim towarzystwie bardzo ładnie respektując siebie nawzajem. Nasza ekipa cudownych psich uczniów w oczekiwaniu w “domku” LikeDog na następne zadania, bo już wiedzą, że się szykuje dla nich coś pysznego 😋

 

 

Misza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Psi College LikeDog to również miejsce, gdzie nawiązują się wspaniałe psie przyjaźnie, jak w wypadku naszego psiego ucznia Tajfuna i psiej uczennicy Miszy 🤗😍

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

Najpierw wszyscy dzielnie ćwiczyli, a potem przyszedł czas na super zabawę i równocześnie ćwiczenie, które bardzo stymuluje głowy, rozwija zdolności logiczne, koncentrację i węch, a co bardzo ważne psiaki uczą się radzić ze swoimi emocjami w towarzystwie innych psiaków, no i przy zasobach, co często jest ogromnym punktem zapalnym i nie należy tego stosować bez wcześniejszego umiejętnego wypracowania psiaków. Tutaj wszystkiego psiaki były sukcesywnie do wszystkiego przygotowywane. Super zabawa, rewelacyjne ćwiczenie, umiejętnie dobrane grupa w super szkole, jednym słowem rewelka 🙂

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog.

 

W psiej szkole zawsze się dzieje bardzo dużo i wszyscy dzielnie się uczą i każdy robi postępy na miarę swoich możliwości. Każdy w swoim tempie uczy się tego, co jest mu potrzebne i tego, czego potrzebuje. W “domku” LikDog cała umiejętnie dobrana grupa psich uczniów najpierw dzielnie się uczyła, a potem wszyscy na spokojnie sobie odpoczywali.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasze małe psie uczennice Misza i Grisza oraz podrostek Kiran rewelacyjnie poradzili sobie z widokiem oraz hałasem sprzętu ciężkiego przejeżdżającego obok psiego Collegu LikeDog. 😊 Wszyscy bardzo ładnie zaznajomili się z nowym dla nich zjawiskiem 😊 A naszym uczniom towarzyszyli i wspierali ich w nauce psi nauczyciele Karmel i Mufasa 😊

 

 

Grisza i Misza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Psi profesorowie i ich uczniowie.🙂 Bardzo cenna nauka w “domku” LikeDog, a było jej ogrom. 🙆‍♀️ Psi nauczyciele Mufasa i Karmel mieli pełne łapki 🐾 🐾 roboty ucząc psie maluchy poprawnych psich zachowań 😊 A bardzo bystrzy psi uczniowie chłonęli dzielnie całą naukę 🤗

 

 

Grisza i Misza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasze maluchy Misza i Grisza uczą się akceptacji smyczki i szeleczek oraz wspólnego chodzenia na smyczce i dzięki nauce w psim Collegu LikeDog wychodzi im to coraz fajniej.

 

 

Nasze psie uczennice Misza i Grisza oraz psi uczeń Stefan w zgodzie, a co ważne w spokoju odpoczywają sobie podczas przerwy w spacerku resocjalizacyjnym w plenerze 😊 Grisza i Misza wcześniej naskakiwałyby na siebie i podgryzały. Dodatkowo Grisza szczekałaby zajadle na innego psiaka. A teraz po nauce w psim Collegu LikeDog taka sielanka, zgodny wypoczynek, wzajemne wyważanie się, nikt nikogo nie zaczepia, po prostu rewelacja 😍

 

 

Grisza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Psiej dziewczynce bardzo spodobały się fajne ćwiczenia i zabawy w “domku” LikeDog , które pomalutku zaczęliśmy wdrażać i tak sobie ładnie siedziała i czekała na kolejne ćwiczenie połączone z zabawą.

 

 

Misza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasz mały uczniowski berbeć zaczynał się wtedy na spokojnie uczyć otaczającego “świata” na specjalnie przygotowanym środowisku zróżnicowanym na pierwszym placu szkoleniowym. Wszystko na spokojnie, pomalutku w odpowiednim tempie. No i co najważniejsze malutka dużo podpatrywała swojego psiego nauczyciela Mufasę i przez to nowy, otaczający ją świat, z którym przyjdzie jej się na codzień mierzyć nie wydawał się taki dziwny i straszny 🙂 Ale dużo wrażeń i emocji przy tym było. ‼️ Pamiętajmy, aby początkowa nauka psiego malucha odbywała się bardzo mądrze i w sposób przemyślany, bo to później będzie nam mocno rzutować na dalsze życie psiaka. Nigdy nie wolno do niczego zmuszać psiaka, nie wolno nic na siłę wymagać, nie wolno go straszyć, ani w życiu nie doprowadzać do spotkań z niestabilnymi emocjanalnie psami i to zarówno dorosłymi, jak i szczeniakami, bo to tylko narobi mnóstwo szkód w psiej psychice. Również bynajmniej ja uważam, aby nie trzymać maluchów bardzo długo w odizolowanych domach, ponieważ później z tego powodu mamy psy wycofane, bojaźliwe z różnymi problemami behawioralnymi i w kierunku zachowań agresywnych. Najwięcej się osiąga, kiedy u szczeniaka mamy okres fazy ciekawości wszystkiego, a to niestety trwa bardzo krótko. Później zaczynamy mieć nieufność, podejrzliwość i wtedy nauka idzie o stokroć gorzej i trzeba się nieźle “napocić”, aby w tym okresie umiejętnie poprowadzić psiaka.

 

 

Misza i Grisza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Na zajęcia w psim Collegu do naszej psiej uczennicy Miszy dołączyła jej przyrodnia “siostra” Grisza 🙂 Misza jest już bardziej odważniejsza, a Grisza na razie dość lękliwa i musimy psią dziewczynkę ładnie naprowadzić na właściwe tory. Psie dziewczynki najpierw spokojnie eksplorowały środowisko zróżnicowane na pierwszym placu szkoleniowym, a potem wygodny odpoczynek w “domku” LikeDog.

 

 

Misza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza mała psia uczennica Misza zaczyna w “domku” LikeDog poznawać przeróżne przedmioty i wydawane przez nie dźwięki, aby w przyszłości nie bała się takich obiektów, nie atakowała ich i normalnie je akceptowała. Pamiętajmy❗, że taki maluszek, zresztą żaden psiak w swoim życiu nie potrzebuje żadnej tresury. ❗ Takiego maluszka należy umiejętnie ☝️ przygotować do życia, aby radził sobie w nim i wśród wielu bodźców, jakich na codzień przyjdzie mu doświadczać. Misza na spokojnie zapoznaje się w “domku” LikeDog z odkurzaczem jako obiektem i wydawanym przez niego dźwiękiem. Przy umiejętnym zapoznaniu malucha z odkurzaczem, Misza również bardzo dobrze radzi sobie z obiektem będącym w ruchu i nie atakuje rury. Jednym słowem rewelacja 🤗

 

 

Misza pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Przy małej Miszy nawet psi nauczyciele poczuli się przez chwilę ‘dziećmi’ 😉 🙂 👶 A tak na poważnie ☝️ mała psia uczennica na spokojnie zapoznawała się w “domku” LikeDog z Mufasą i Karmelem, którzy będą psią dziewczynkę uczyć odpowiednich psich zachowań oraz poprawnej psiej komunikacji. 😊

 

 

Misza. Konsultacja behawioralna.

 

Ta oto mała czarna kuleczka rozpoczęła życiową naukę w psim Collegu. Po spokojnej eksploracji na specjalnie przygotowanym środowisku zróżnicowanym przyszedł czas na odpoczynek połączony z zabawą w “domku” LikeDog. W odpoczynku i zabawach towarzyszył malutkiej jeden z jej psich nauczycieli Karmel 🙂