Nico

Nico pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Na zajęciach nasi psi uczniowie bardzo dzielnie ćwiczyli zarówno na pierwszym placu szkoleniowym, gdzie jest duże natężenie przeróżnych bodźców, jak i drugim placu szkoleniowym, który jest specjalnie przeznaczony na ćwiczenia. Nasza psia uczennica Kortinka to już nasza stała uczennica i bardzo ładnie dawała wraz z Mufasą przykład do nauki Buldziowi i Nico. Nico jeszcze był przez nas kontrolowany, ponieważ potrafił się mocno pobudzić i nie kontrolować. Ale to już nic w stosunku do tego, co było na początku. Teraz to już psiak myślący.

 

 

Nico pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Nasz psi uczeń dzielnie trenował i chciał trenować i był super szczęśliwy, że może to robić i na super kontakcie, co nas bardzo cieszy, tym bardziej, że dojście do tego etapu zajęło nam dość czasu. Nasz psi uczeń na początku nie chciał robić nic. Kładł się na ziemię i żadnej pracy nie chciał wykonywać. Jego głowa była jakby zamknięta w bańce, do której nie było żadnego dostępu. Gdyby ktoś źle ocenił Nico na początku , to powiedziałby na pewno, że on był niegrzeczny, nieusłuchany. A to nic z tych rzeczy. Psiaka trzeba było “wybić” z tej dziwnej bańki. Dużo też osób na pewno próbowałoby zmusić siłowo do czegoś takiego psa, jakim był Nico na początku, a to nie dość że byłoby karygodne, to tak by nic nie dało, a tylko pogłębiłoby jeszcze bardziej problemy. Ukochane właścicielki dzielnie pracowały ze swoim psim chłopcem i krok po kroku szliśmy do przodu. A teraz cieszą nas bardzo takie widoki 🙂 Super wyrobiona koordynacja, rewelacyjna świadomość tyłu i myślenie, oraz super współpraca z człowiekiem 🙂

 

 

Nico pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Na drugim placu szkoleniowym nasz psi uczeń dzielnie ćwiczył z nami 🙂 Teraz to już całkiem inny, kontaktowy psiak🙂 Skupiliśmy się mocno na ćwiczeniach ruchowych. Poprzez przeróżne ćwiczenia zwiększaliśmy u naszego ucznia pewność siebie, koordynację, świadomość tylnych kończyn, uczyliśmy logicznego myślenia, koncentracji i konsekwencji w działaniu. Pierwszy etap ćwiczeń.

 

 

Nico pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Poprzez nasze bardzo zrównoważone psychicznie psiaki staramy się dotrzeć do głowy psiego chłopca i nauczyć go spokojnego, normalnego zachowania. Kiedy psiak ma takie emocjonalne problemy ze sobą, trzeba mu bardzo umiejętnie pomóc i taka praca wymaga czasu. Nigdy nie wolno denerwować się na takiego psa, bo jemu samemu jest ciężko ze sobą. Takie psy, jeżeli są niezrozumiane, są traktowane jako psy niedobre, głupie i złośliwe. A tak nigdy nie powinno się myśleć o żadnym psie. Na szczęście ukochane właścicielki mądrze podchodzą do wszystkiego i każdy rozumie Nico. Musimy pamiętać, że dla innych psów, takie niepożądane zachowanie jest bardzo prowokacyjne i denerwujące.

 

 

Ukochane właścicielki, jak zawsze dzielnie pracowały na zajęciach ze swoim psim chłopcem.

 

We wszystkim pomagał w resocjalizacji psiego chłopca Mufasa 🙂

 

 

Nico pod opieką ekipy LikeDog 🤗

 

Naszych psich uczniów uczymy radzenia sobie ze swoimi emocjami w codziennym życiu. Resocjalizacja musi być bardzo umiejętnie przeprowadzana i często są to długie procesy, aby umiejętnie i stopniowo trafić do psiej głowy. Jest to bardzo ciężkie w wypadku wielu psów, które mają przeróżne problemy. Po umiejętnie przeprowadzonych ćwiczeniach na drugim placu szkoleniowym, przyszedł czas na naukę w specjalnie przygotowanym do pracy z psami “domku” LikeDog. Nasz psi uczeń uczył się opadnięcia ze swoich emocji, które jeszcze wywołuje u niego mnóstwo rzeczy, ale w wypadku psiego chłopaka ten proces idzie prawidłowo, ponieważ na początku był on tak zablokowany, że nic nie dostrzegał.

 

Mój Mufasa uczy Nico spokoju, całym sobą pokazuje, że nie chce wchodzić w jakieś głupie zagrywki z prowokującym go psem i bardzo dużo wytrzymuje. Nico roznoszą emocje, bardzo chce zaczepiać Mufasę, ale uczy się, że tutaj trzeba umieć się uspokoić. Takie zajęcia poprzez stopniowanie i naukę ze zrównoważonym psami uczą psy, aby umiały w domu wypoczywać i nie zaczepiać i atakować w kółko swoich właścicieli i wielu jeszcze innych ważnych rzeczy a mianowicie prawidłowych relacji z innymi psami, co jest również bardzo potrzebne w codziennym życiu.

 

 

Tak nasz psi uczeń Nico wraca z zajęć do swojego kochanego domku 🙂

 

Zdjęcie jest własnością ukochanych właścicielek psiego chłopca 🤗

 

 

Nasze psiaki bardzo mocno pomagają nam w socjalizacji i resocjalizacji naszych psich uczniów.

 

Często bardzo dużo muszą wytrzymać będąc w towarzystwie innych psów i znosząc ich różne niepożądane zachowania i próbując je “zczytać”. Nasz psi uczeń ma jeszcze mocno zaburzoną psią komunikację i po wykonaniu ćwiczeń, na wszystkie sposoby próbował się wyładować na Mufasie i bardzo go osaczał. Mufek cały czas pokazywał, że to zachowanie nie jest fajne, a Nico stopniowo zaczynał rozumieć, że to, co robi nie podoba się innemu psu i próbował się uspokoić i wysiedzieć chwilę w spokoju, co jeszcze kiedyś w ogóle nie byłoby do pomyślenia.

 

 

Bardzo ważne jest umiejętne wprowadzenie psa w ludzkie życie
i zaznajomienie z tymi przeróżnymi “gadżetami”, które są w codziennym użytku.

 

Kiedy już trochę poprzez manipulację wieloma ćwiczeniami i zachowaniami ludzkimi dotarliśmy do głowy psiego chłopca, zaczynamy na spokojnie przyzwyczajać go do wielu przedmiotów i sytuacji, ale musimy robić to wszystko bardzo ostrożnie. Jeżeli pies umiejętnie się z wieloma rzeczami, sytaucjami, odgłosami, dzwiękami, zjawiskami nie zapozna, nie będzie umiał sobie poradzić w codziennym życiu zobaczywszy coś takiego. Później mamy straszne szarpanie na smyczy, jak i jej gryzienie, rzucanie się na przewodnika i gryzienie go, kładzenie się i blokowanie, albo po powrocie do domu pies zaczyna go niszczyć, załatwiać swoje potrzeby, biegać jak wariat po mieszkaniu nie kontrolując się. Przygotowanie psa do radzenia sobie w codziennym życiu wymaga wiele precyzyjnej pracy i trzeba bardzo uważać, aby nie przegiąć ani w jedną, ani w drugą stronę.

 

Na zdjęciu można zobaczyć, jak dużo emocji kosztowało psiaka zobaczenie wózka. W ogóle nie podniósł tyłu. I teraz w takiej sytuacji wystarczyłby jeden nie taki ruch ze strony człowieka, jakieś bezsensowne gadanie, aby wszystko zepsuć i raz na zawsze pogłębić w psie strach. Dlatego cała praca z psem musi być bardzo umiejętnie przeprowadzana.
Tutaj już i tak mamy duży sukces, bo nasz psi uczeń na początku padał na widok jakiejkolwiek rzeczy, a teraz już jest zainteresowanie, tylko teraz trzeba wszystko przeprowadzić bardzo ostrożnie.

 

 

Stopniowo, na spokojnie docieramy do głowy psiego chłopca.

 

Jego ukochane właścicielki dzielnie z nim pracują i ćwiczą.

 

 

Nico. Konsultacja behawioralna.

 

Na konsultacji behawioralnej omawialiśmy z właścicicielkami zachowania psiego chłopca i psiak był obserwowany na specjalnie przygotowanym do pracy z psami środowisku zróżnicowanym w psim Collegu. Musimy jak zawsze ostro się nagłówkować, aby dotrzeć do głowy psiego chłopca. Psiak żyje mocno w swoim świecie, doszło już do mocnego zafiksowania na wodę, gdzie znajdując się przy niej rzuca się na swoją właścicielkę i gryzie. Z psiakiem nie ma na razie większego kontaktu, nie chce podjąć żadnej pracy ze swoimi właścicielami. Musimy odbudować prawodłową więź między psim chłopcem a jego właścicielkami. Po drodze nastąpiło już dużo błędów, ale teraz najważniejsze, że ukochane właścicielki chcą pomóc swojemu psiemu chłopcu poradzić sobie z tyloma problemami, no i również sobie, bo nie żyje się dobrze z tak niestabilnym emocjonalnie psem. Wszyscy biorą się do pracy, podczas której będzie potrzebne mnóstwo spokoju i cierpliwości.