Nina

Nina pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nina miała ogromne problemy z koncentracją. Bardzo szybko wpadała w duże pobudzenie i kompletnie nie radziła sobie ze swoimi emocjami. Biegając luzem tylko się nakręcała i w ogóle nie czerpała z niczego radości, bo kompletnie nie zatanawiała się nad tym co robi. Po takim czymś była jeszcze bardziej pobudzona, co było bardzo widoczne w domu i na zewnątrz. Pracujemy nad tym, aby wyciszyć psią dziewczynkę i umiejętnie dotrzeć do jej głowy i żeby w końcu zaczęło do niej dużo docierać i żeby zaczęła, tak jak należy czerpać radość ze spacerów i żeby był z nią fajny kontakt.

 

 

Nina pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Kiedy psiak żyje w dużym pobudzeniu, mało co do niego dociera. Ktoś kto się nie zna na psich emocjach, odbierze takiego psa, jako niedobrego i często pada to słynne słowo: ADHD 🙈 A wtedy padają następne złudne hasła że trzeba psa zmęczyć, wybiegać a najlepiej to zamęczyć 😱 A czegoś takiego kompletnie nie powinno się robić, bo to że pies się tak zachowuje, to znaczy że jest problem w głowie i należy się skupić nad psią psychiką i umiejętnie przeprowadzić resocjalizację. Ninka dopiero na nowo uczy się wszystkiego, wszystko poznaje, bo zaczyna do niej docierać wiele rzeczy. Przede wszystkim psia dziewczynka umie już chwilę wystać w spokoju. Nina uczy się też przebywania z innymi psiakami i powoli będzie się uczyć poprawnej psiej komunikacji. Na razie Mufasa jej pokazuje, że nie działa na niego żadna wzrokowa prowokacja.

 

 

Nina pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Powolutku, na spokojnie musimy pomóc naszej psiej uczennicy wyciszyć się, a następnie od nowa, jak należy wprowdzić w otaczający ją świat. Na razie Nina ma ogromny kłopot z poradzeniem sobie ze swoimi emocjami w codziennym życiu. Przez to mogła być często odbierana jako niedobra, a ona poprostu żyła w ciągłym dużym pobudzeniu i na spacerach nie radziła sobie z wieloma widokami, ponieważ do tego wszystkiego nie została umiejętnie przygotowana. Teraz na spokojnie zapoznajemy Ninę ze wszystkim. Wszystko bardzo dużo ją kosztuje emocji, więc musi być pod mądrą kontrolą, w tym wypadku umiejętnie trzymana smycz. Gdyby Nina była luzem, zaczęłaby ganiać bez opamiętania, kompletnie nie myśląc i mogłaby sobie zrobić krzywdę.

 

 

Nina pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia uczennica wpada w ogromne pobudzenie, nie radzi sobie kompletnie ze swoimi emocjami i teraz trzeba jej pomóc, żeby to wszystko tak jej nie wykańczało psychicznie i fizycznie. Dla kogoś, kto nie zna psiej psychiki i nie zna psich emocji, Ninka mogła wydawać się niedobra, ale ona poprostu nie radzi sobie ze sobą w wielu sytuacjach. Teraz na spokojnie trzeba dotrzeć do głowy psiej dziewczynki, przede wszystkim wyciszyć ją, aby mogła spokojnie poznać wszystko, co ją otacza dookoła i aby zaczęła myśleć. Ninka to fizycznie bardzo silna psia dziewczynka. Bardzo ciężko jest ją utrzymać na smyczy.

 

 

Nina pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Będziemy pomagać psiej dziewczynce w pozbyciu się wielu problemów i uczyć ją na nowo życia. Na razie Nina żyje w ogromnym pobudzeniu, w ogóle mało co do niej dociera, nie zna wiele rzeczy, szybko się na wszystko nakręca. Na spacerze utrzymanie jej graniczy z cudem, ale wielka pochwała dla ukochanej właścicielki, że pozbyła się kolczatki i Nina już nie będzie musiała tego dziadostwa nosić, które tak nic nie daje, a tylko pogłębia problemy u psa. Widać, że to gdzieś daleko fajna psia dziewczyna, tyko trzeba tą mądrość z niej wydobyć.