Nina

Nina pod opieką ekipy LikeDog 🙂
Nadrabiamy zaległości.

 

Tak było wcześniej. Nasza psia uczennica miała duże problemy z wyciszeniem się i panowaniem nad swoimi emocjami. Nina miała ogromne problemy, aby przez trochę pobyć w spokoju, gdyby była luzem ganiałaby niebezpiecznie jak zwariowana, kompletnie się nie kontrolując i jeszcze bardziej się nakręcając. Albo doskakiwała do człowieka. Taki nadmiar niepotrzebnych emocji bardzo mocno wykańczał psią dziewczynkę.

 

 

Nina pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia uczennica bardzo ładnie zaczęła się zmieniać. Już coraz częściej potrafi się skupić na wielu rzeczach. Nie ma ciągłej niepotrzebnej ekscytacji, ciągłego dyszenia. W “domku” LikeDog psia dziewczynka odpoczywała sobie po ćwiczeniach, bardzo ładnie siedziała i było widać, że w główce dużo się zmienia.

 

 

Nina pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia uczennica, kiedy do nas przyjechała, była bardzo pobudzona, kontakt z nią był bardzo ciężki i utrudniony. Pomalutku poprzez zastosowanie specjalistycznych ćwiczeń zaczęliśmy docierać do głowy psiej dziewczynki. Teraz Nina jest już bardziej kontaktowa, myśląca, to możemy zacząć aktywizować jej mózg nowymi formami zachowań. Czyli zaczynamy rozwijać inteligencję i zdolności poznawcze psiej dziewczynki.

 

 

Nina pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nina miała ogromne problemy z koncentracją. Bardzo szybko wpadała w duże pobudzenie i kompletnie nie radziła sobie ze swoimi emocjami. Biegając luzem tylko się nakręcała i w ogóle nie czerpała z niczego radości, bo kompletnie nie zatanawiała się nad tym co robi. Po takim czymś była jeszcze bardziej pobudzona, co było bardzo widoczne w domu i na zewnątrz. Pracujemy nad tym, aby wyciszyć psią dziewczynkę i umiejętnie dotrzeć do jej głowy i żeby w końcu zaczęło do niej dużo docierać i żeby zaczęła, tak jak należy czerpać radość ze spacerów i żeby był z nią fajny kontakt.

 

 

Nina pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Kiedy psiak żyje w dużym pobudzeniu, mało co do niego dociera. Ktoś kto się nie zna na psich emocjach, odbierze takiego psa, jako niedobrego i często pada to słynne słowo: ADHD 🙈 A wtedy padają następne złudne hasła że trzeba psa zmęczyć, wybiegać a najlepiej to zamęczyć 😱 A czegoś takiego kompletnie nie powinno się robić, bo to że pies się tak zachowuje, to znaczy że jest problem w głowie i należy się skupić nad psią psychiką i umiejętnie przeprowadzić resocjalizację. Ninka dopiero na nowo uczy się wszystkiego, wszystko poznaje, bo zaczyna do niej docierać wiele rzeczy. Przede wszystkim psia dziewczynka umie już chwilę wystać w spokoju. Nina uczy się też przebywania z innymi psiakami i powoli będzie się uczyć poprawnej psiej komunikacji. Na razie Mufasa jej pokazuje, że nie działa na niego żadna wzrokowa prowokacja.

 

 

Nina pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Powolutku, na spokojnie musimy pomóc naszej psiej uczennicy wyciszyć się, a następnie od nowa, jak należy wprowdzić w otaczający ją świat. Na razie Nina ma ogromny kłopot z poradzeniem sobie ze swoimi emocjami w codziennym życiu. Przez to mogła być często odbierana jako niedobra, a ona poprostu żyła w ciągłym dużym pobudzeniu i na spacerach nie radziła sobie z wieloma widokami, ponieważ do tego wszystkiego nie została umiejętnie przygotowana. Teraz na spokojnie zapoznajemy Ninę ze wszystkim. Wszystko bardzo dużo ją kosztuje emocji, więc musi być pod mądrą kontrolą, w tym wypadku umiejętnie trzymana smycz. Gdyby Nina była luzem, zaczęłaby ganiać bez opamiętania, kompletnie nie myśląc i mogłaby sobie zrobić krzywdę.

 

 

Nina pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Nasza psia uczennica wpada w ogromne pobudzenie, nie radzi sobie kompletnie ze swoimi emocjami i teraz trzeba jej pomóc, żeby to wszystko tak jej nie wykańczało psychicznie i fizycznie. Dla kogoś, kto nie zna psiej psychiki i nie zna psich emocji, Ninka mogła wydawać się niedobra, ale ona poprostu nie radzi sobie ze sobą w wielu sytuacjach. Teraz na spokojnie trzeba dotrzeć do głowy psiej dziewczynki, przede wszystkim wyciszyć ją, aby mogła spokojnie poznać wszystko, co ją otacza dookoła i aby zaczęła myśleć. Ninka to fizycznie bardzo silna psia dziewczynka. Bardzo ciężko jest ją utrzymać na smyczy.

 

 

Nina pod opieką ekipy LikeDog 🙂

 

Będziemy pomagać psiej dziewczynce w pozbyciu się wielu problemów i uczyć ją na nowo życia. Na razie Nina żyje w ogromnym pobudzeniu, w ogóle mało co do niej dociera, nie zna wiele rzeczy, szybko się na wszystko nakręca. Na spacerze utrzymanie jej graniczy z cudem, ale wielka pochwała dla ukochanej właścicielki, że pozbyła się kolczatki i Nina już nie będzie musiała tego dziadostwa nosić, które tak nic nie daje, a tylko pogłębia problemy u psa. Widać, że to gdzieś daleko fajna psia dziewczyna, tyko trzeba tą mądrość z niej wydobyć.