Nora

Nora i jej ukochani właściciele 🙂

Ta szczęśliwa psia dziewczynka na początku naszego spotkania, podczas pierwszej konsultacji nie była taka jak teraz. Był to bardzo zagubiony psiak z wieloma niepożądanymi zachowaniami i zagubiona ludzka nowa rodzinka, która przeżyła dość szoku adoptując tą psią czarnulkę. Każdy chciał dobrze i miał dla psiej dziewczyny dużo serca, ale niestety serce to za mało, aby zrozumieć i nauczyć się żyć z psiakiem, tym bardziej psiakiem po przejściach. Na szczęście ukochani właściciele Nory trafili do psiego Collegu i otrzymali profesjonalną pomoc. Wspaniale mi się pracowało z Panią Ewcią i Panem Andrzejem. Współpraca ludzka jest w mojej pracy bardzo ważna. Ja mogę zrobić bardzo dużo, ale to jaki będzie psiak będzie zależało od ludzi żyjących z nim. Jeżeli ktoś się nie stara i nie dostosowuje do moich zaleceń, to taka “współpraca” nie ma jakiegokolwiek sensu. W wypadku tej ludzkiej pary wszystko odbywało się rewelacyjnie. Skorzystali z tego wszyscy a najwięcej oczywiście ta psia dziewczynka, która miała z tego najlepiej skorzystać, Pani Ewcia i Pan Andrzej są o stokroć bogatsi w wiedzę na temat swojej czworonożnej przyjaciółki i wiedzą jak z nią postępować. I tak następna ekipa psio-ludzka staje się szczęśliwa i cieszy się sobą 🙂

Nora…

Norka to następna adoptowana psia dziewczynka, która dzięki przeprowadzanej resocjalizacji w psim Collegu wspaniale się zmienia 🙂 Psia dziewczynka musiała kiedyś bardzo dużo przejść w swoim życiu i na pewno nie była przez nikogo kompletnie rozumiana… Wśród wielu problemów, bardzo widoczny był i jeszcze dalej jest, tylko w mniejszej ilości przerażający strach zbliżającego się człowieka, gwałtowniejszego ruchu. Chcemy to jak zminimalizować, aby Norce się lepiej żyło. Norka na początku reagowała rownież bardzo źle na widok innego psa. Czymś bardzo strasznym było dla niej przejście w pobliżu naszego sztucznego psa testowego. Teraz szczęśliwa Norka uczy się i bawi ze swoimi psimi koleżankami Ariulką i Rokulką, które bardzo wiele Norce pomogły. Zadowolona dziewczyna szaleje z radości, kiedy jej ukochani właściciele szykują się na zajęcia z nami. Zawsze wyczuwa kiedy jest ten dzień 🙂 W psim Collegu Norcia uczy się, ćwiczy, bawi a ostatnio spodobało się jej pływanie w stawie 🙂

Norcia, Ariulka i Roxulka 🙂

Takie cuda to tylko w psim Collegu LikeDog 🙂 Trzy psie panie na ploteczkach 🙂 Jeszcze tylko kawki brakuje 😉

Psia radość na pycholku Norki to już codzienność 🙂

Norka to następny przykład adoptowanego psiaka, który może być szczęśliwy. Norka to wielka szczęściara, zresztą jak wielu naszych psich klientów, że trafiła do tak cudownej ludzkiej rodzinki. Ukochani właściciele Norki, to bardzo mądrzy ludzie z wielkim sercem dla wszystkich zwierząt, którzy patrząc na emocje i komfort swojej zaadaptowanej suczki, postanowili skorzystać z pomocy fachowca, aby lepiej zrozumieć psie zachowanie, pomóc swojej psiej dziewczynce poradzić sobie z niepożądanymi zachowaniami i polepszyć relacje z innymi zwierzętami. I jak zawsze wybór był rewelacyjny. Wszyscy wspaniałe się rozumieją ☺️. Między właścicielami a Norką zrodziła się podczas naszych zajęć niesamowita więź i przyjaźń 🙂 I o to właśnie chodzi między innymi w naszej pracy.

Nora, Ariulka i Roxi 🙂

Psia dziewczynka już bardzo dobrze czuje się przy swoich psich koleżankach Ariulce i Roxulce. Ćwiczymy skupienie w rozproszeniu, umiejetność chodzenia na smyczce i mnóstwo innych rzeczy, które są potrzebne w codziennym życiu.

Z zajęć na zajęcia Norka coraz bardziej się otwiera.

Psia dziewczynka zaczyna już cieszyć się życiem i z życia jak należy 🙂 Z zajęć na zajęcia Norka coraz bardziej się otwiera. Pracujemy nad wzmocnieniem samokontroli u Norki. Wzmacniamy koordynację, pewność siebie i zmysł równowagi. Cały czas pracujemy też nad pogłębianiem zaufania Nory względem ludzi i innych psiaków.

Nora…

Psia dziewczynka odpoczywa po zajęciach w towarzystwie swoich cudownych właścicieli i psiej koleżanki Ariulki w “domku” LikeDog. A my jeszcze przy kawce i herbatce omawiamy parę istotnych spraw.

Nora i Roxulka 🙂

Psia dziewczynka dzielnie się uczy i ćwiczy ze swoimi ukochanymi właścicielami. Wszyscy bardzo się starają 🙂 Na zajęciach jest również nowa koleżanka Nory Roxulka, która ładnie uczy Norę prawidłowej psiej komunikacji.

Nora…

Psia dziewczynka wraz ze swoimi ukochanymi właścicielami i w towarzystwie Ariulki dzielnie się uczy w psim Collegu 🙂

Nora i Ariulka…

Psia dziewczynka ze swoimi ukochanymi właścicielami pilnie się uczy i dzielnie ćwiczy w ośrodku. Widać już we wszystkim znaczne postępy. Rodzinka ludzka Norki dzielnie trzyma się w domu wielu zaleceń, jakie otrzymała w Psim Collegu. Do pomocy w resocjalizacji Nory przystąpiła najpierw nasza niezastąpiona Ariulka .

Nora…

U psiej dziewczynki zaczęliśmy realizować przygotowany proces resocjalizacji. Norce pomagamy odnaleźć się w ludzkim świecie, a jej ukochanych właścicieli uczymy, jak patrzeć na swoją czworonożną przyjaciółkę. Nora to wielka szczęściara, że zaadoptowała ją tak wspaniała rodzinka

Nora…

Psia dziewczynka niedawno została zaadoptowana przez swoją nową wspaniałą ludzką rodzinkę. Adoptując psiaka z pewnym bagażem życiowym nigdy nie wiemy, co przeszedł, jak wyglądało jego życie, jak był traktowany przez innych ludzi… Dlatego często jest tak, że mimo całej miłości jaką chcemy dać zaadoptowanemu psiakowi, zaczynamy mieć do czynienia z niepożądanymi zachowaniami, które stopniowo zaczynają wychodzić. Nie możemy się wtedy zrażać, tylko musimy poszukać dla psiaka i siebie profesjonalnej pomocy. I właśnie tak zrobiła ukochana rodzinka Nory. Po wnikliwej obserwacji zachowań psiej dziewczynki i obszernym wywiadzie z rodzinką suczki wprowadzam odpowiedni proces resocjalizacji, po przejściu którego wszystkim będzie się ze sobą poprawnie i fajnie żyć. Oczywiście wszystkich czeka trochę pracy.