Paco

Nasz psi uczeń Paco, to już coraz fajniejszy, mądrzejszy i rezolutny psi chłopczyk 🙂

 

Paco ostanio bardzo ładnie się sprawował na wyjeździe ze swoją ukochaną właścicielką i gośćmi, bardzo ładnie się zachowywał, kiedy przyjechali goście do jego domu, szczególnie chwaliła go sobie mama ukochanej właścicielki, a teraz tak o to super spędzał czas z tym oto dzieciaczkiem 🙂 Bo właśnie o to nam chodzi i naszym priorytetem w psim Collegu LikeDog jest to, aby tak przygotować psiaka, aby umiał funkcjonować i radzić sobie w codziennym, ludzkim życiu 🙂 -Zdjęcia są własnością ukochanej właścicielki Paco 🤗

 

 

Wracamy z drugiego placu szkoleniowego 🙂

 

Poćwiczone i główki zmęczone 🙂 A w nauce naszego psiego ucznia pomagali nam Roxulka i Mufasa 😍

 

 

Paco ze swoją ukochaną właścicielką 🙂

 

Nasz psi uczeń Paco już bardzo odmieniony, myślący, dumny i coraz większy 🙂 podczas ćwiczeń ze swoją ukochaną właścicielką.

 

 

Paco pod opieka ekipy LikeDog.

 

Grupa naszych psich uczniów już na drugim placu szkoleniowym przygotowana do pracy. Środki bezpieczeństwa zapewnione. Pracować dalej będą, bo już miały ze sobą kontakt na pierwszym placu szkoleniowym i ładnie dały sobie do zrozumienia, że każda z nich jest bardzo silna i żeby nie wchodzić sobie w drogę. Psie dziewczynki Tosia i Emi, dzięki temu, że są bardzo już ładnie wypracowane, mogą przystąpić do wspólnej pracy, która później bardzo zaowocuje tym, że będą sobie radzić ze swoimi emocjami, kiedy na przykład na specerze będą mijać inne obce psy. I z naszymi psimi dziewczynkami i z Mufciem, który nie załapał się do zdjęcia, do zajęć przystąpił nasz psi rodzynek Paco. Kto wie, jacy psi uczniowie byli na początku, ten wie, jaki to ogromny sukces 👍

 

 

Cisza, spokój, opanowanie. Rewelacja 🙂

 

Chwilka przerwy na odpoczynek w “domku” LikeDog i już skupiona psia ekipa czeka na następne nauki 🙂

 

 

Bo w psim Collegu LikeDog czujemy się jak w domciu 🙂
I oto właśnie chodzi 🙂.

 

Nasz psi uczeń Paco wypoczywa sobie wygodnie w “domku” LikeDog na kanapie otulony kocykiem 🤗.

 

 

Już główka analizuje, że zaraz coś się będzie fajnego działo 🙂

 

Dzięki systematycznej pracy i jak zawsze przemyślanej resocjalizacji, oraz co bardzo ważne, dostosowywanie się ukochanych właścicieli psiego chłopca do moich zaleceń, nasz psi uczeń fantastycznie się zmienia 🙂

 

 

Paco pod opieką ekipy LiekDog.

 

Po zajęciach na placach szkoleniowych czas na wypoczynek w “domku” LikeDog 🙂 I najfajniej się wypoczywa teraz przytulnym do swojego psiego nauczyciela Mufasy 🙂

 

 

Przy swoim psim nauczycielu Mufasie nauka wchodzi super do głowy 🙂

 

Paco bardzo przygląda się, jak zachowuje się Mufasa. A dalej odpoczywa nasza psia uczennica Tosia.

 

 

Paco pod opieką ekipy LikeDog. Tak było jakiś czas temu.

 

Nasz psi uczeń jako maluch bardzo chorował, przez co cały czas musiał być w domu i nie przeszedł prawidłowej socjalizacji. Tera już to nam się zmienia dzięki umiejętnie przeprowadzanej resocjalizacji, ale wcześniej w Paco było dużo złości i agresji. Na wszystko reagował bardzo źle. Tutaj zaatakował sznur leżący na środowisku zróżnicowanym. Później na spokojnie psi uczeń uczył się radzić ze swoimi emocjami.

 

 

Paco pod opieką ekipy LikeDog. Paco i Wedel.

 

Film nr 1.

Nasz psi uczeń bierze udział w wielu sytuacjach, gdzie zaczyna się uczyć prawidłowej psiej komunikacji i poprawnych psich zachowań. Tutaj nasza psia ekipa zgodnie wyszukiwała sobie smaczki i tego też zaczął być uczony Paco. Psi chłopak nie poradził sobie jeszcze ze swoimi emocjami i rzucił się na Karmela. Karmel przeczekał to nieładne zachowanie, aż Paco został zabrany z tej sytuacji.

 

‼️ Pamiętajmy, że wyjadanie smaczków przez grupę psów często może być bardzo ryzykowne i grozi pogryzieniem. Nie można ot tak rozrzucić coś psom, które bronią zasobów i które nie umieją się zachować poprawnie. Tutaj poprzez zachowanie naszych spokojnych psiaków uczymy Paco poprawnych psich zachowań zarówno jak i do innych psów, jak i do ludzi. Ale tak było jakiś czas temu…

 

 

Film nr 2.

Wcześniej ani jeden, ani drugi nasz psi uczeń nie umieliby poradzić sobie tak ze swoimi emocjami w trakcie wspólnego wyszukiwania smaczków. A tutaj każdy się na swój sposób wyważa i psi chłopcy oprócz frajdy z super zabawy stymulują swoje głowy.

 

 

Nasz psi uczeń dzięki systematycznej i regularnej pracy fajnie się zmienia.

 

We wszystkim ogromnie pomagają mu nasze psiaki, które są bardzo stabilne emocjonalnie i wspaniale współpracujące z człowiekiem. Paco przejawiał wszelkie zachowania, od dzikości, wycofania do agresji, ale coraz ładniej zaczął się wyważać. Nosi go jeszcze, co widać nawet na zdjęciu, że gdyby mógł to by poszedł na zadymę z Karmelem, tak prowokacyjnie się w niego wpatruje, ale nikt na te zaczepki nie reaguje. Tak samo Paco robił i jeszcze robi z ludźmi, ale nad wszystkim będziemy dzielnie pracować.

 

 

Paco pod opieką ekipy LikeDog.
U nas na zajęciach była wielka radość 🙂

 

Nasz psi uczeń Paco pierwszy raz na dworze zrobił siusiu, a po jakimś czasie jeszcze raz, a potem kupkę. Tak do tej pory psi chłopiec załatwiał się tylko w domu i na pewno jeszcze będzie to robił, bo bardzo mocno sobie uwarunkował załatwienie w mieszkaniu. Ale to już jest super zwiastun tego, co za jakiś czas będzie. Dużo podpatrywania od starszych kolegów i coś tam zaczyna się w główce zmieniać.

 

Film nr 1 – siku.

 

 

Film nr 2 – kupka.

 

 

Paco pod opieką ekipy LikeDog.
Tak było trochę wcześniej.

 

Paco zachowywał się jak dziki psiak na początku i wykazywał zachownia agresywne do psiaków. W ogóle nie umiał się w miarę poprawnie zachować i nie czytał psich sygnałów. Na filmiku widzimy, jak psi chłopak próbował sprowokować Mufasę, patrząc mu prosto w oczy, ale że to nic nie dało, od razu chciał wpaść w szał bieganiny i gdyby nie trzymanie psiaka na smyczy, zacząłby biegać bez opamiętania i mógłby sobie zrobić krzywdę. Pies w takim pobudzeniu i jeszcze nie myślący musi być zawsze zabezpieczony. Po chwili, kiedy psi chłopak trochę ochłonął zaczął obserwować psiaki i zaczął za nimi podążać.

 

 

Paco pod opieką ekipy LikeDog.

 

Tutaj już nasz psi uczeń wprowadził sporo zamieszania w “domku” LikeDog wśród psiaków i Ridzia już miała dosyć takiego natarczywego zachowania, więc zaczęła ładnie pokazywać Paco, żeby wystopował i żeby się uspokoił i że nie wolno tylko w kółko zaczepiać i prowokować innych do zadymy. Kiedy Paco przemieścił się pod drzwi odwołałam Ridzie, bo nie chciałam, żeby psiak czuł się jak w tak zwanym “kącie”. Ale w sumie było to niepotrzebne. Paco bardzo przesadzał w stosunku do Ridzi i Mufasy.

 

Nasz psi uczeń zaczął się dopiero uczyć, jak można tutaj już użyć tego słowa. No na pewno pierwsze nauki, jeżeli chodzi o umiejętne funkcjonowanie w życiu. Paco trafił do nas z ogromnymi problemami i mimo młodego wieku już bardzo mocno w nim siedzącymi. Psiak z kompletnym brakiem socjalu, już mocno wykazujący zachowania agresywne zarówno jak i do ludzi, jak i do psów. Do tego mamy już zachowania kompulsywne i zaburzony trening czystości. W domu psiego chłopca roznosi i bardzo mocno atakuje szczególnie swoją właścicielkę. Innym osobom rozszarpuje ubrania.

 

Moja Ridzia, to pitbullka, którą zaadoptowałam parę lat temu jako bardzo nadpobudliwą suczkę, kompletnie nie radzącą sobie ze swoimi emocjami, bardzo gryzacą i po ataku na ludzi. Nie znosiła innych psów. Teraz po umiejętnie przeprowadzonej resocjalizacji, to wspaniała psia dziewczynka, bardzo kontaktowa, bardzo uczuciowa i wspaniale rozumiejąca się ze mną 🙂

 

A wracając do filmiku, to po czasie już tak jakby coś zaczęło docierać do Paco. Ale przed nami długa droga. Na pewno mieć takich super psich nauczycieli, opanowanych, posługujących się umiejętnie psią komunikacją, to coś wspaniałego.

 

 

Paco pod opieką ekipy LikeDog.

 

Film nr 1.

Nasz psi uczeń ma duże problemy z akceptacją przeróżnych nawierzchni, bał się wchodzenia na nie, jak i również wielu odgłosów. Jeżeli psiak ma takie problemy, robi się bardzo nerwowy, agresywny, wycofany. Do tego często jest tak, że takie psy nie umieją wystać spokojnie chociaż chwilkę w miejscu. I nasz psi uczeń też z takimi problemami do nas trafił. Tutaj w “domku” LikeDog zaczynamy stopniowanie i przyzwyczajamy Paco do innej powierzchni, przedmiotu i odgłosów, które są specyficznie szeleszczące przy poruszeniu. Powoli też poprzez emiejętność zastosowania ćwiczenia zachęcamy psiaka do myślenia a co za tym idzie, do wyjścia poza reakcje instynktowne.

 

 

Film nr 2.

Tutaj mamy wprowadzone już utrudnienie w postaci większego wydobywania odgłosów metalicznych z puszek podczas wyszukiwania smaczków. Ćwiczenie to musi być bardzo umiejętnie wprowadzone po wcześniejszch ćwiczeniach przygotowujących, jeżeli chcemy, aby pomogło psiakowi poradzić sobie ze swoimi problemami. Oprócz tego, że w umiejętny sposób psiak uczy się tolerancji dotyku wielu przedmiotów i radzenia sobie z różnymi odgłosami, to jest to również nauka radzenia sobie ze swoimi emocjami, wyważania się. Również dzięki takim ćwiczeniom rozwijany zdolności logistyczne, koncentrację i pobudzamy nos do działania, czyli prawidłowego węszenia.

 

 

Film nr 3.

Na drugim placu szkoleniowym na specjalistycznych zabawko-przeszkodach ćwiczyliśmy z naszym psim uczniem, który bardzo ładnie podjął ćwiczenia. A dzięki temu zaczęliśmy pracę nad poprawieniem koordynacji, zwiększeniem świadomości tylnej części ciała, równowagi i koncentracji.

 

 

Paco pod opieką ekipy LikeDog.

 

Na drugim placu szkoleniowym nasz psi uczeń obserwował Roxulke i uczył się normalnego przebywania w jej towarzystwie. Paco od samego początku miał ogromny problem z tolerancją w stosunku do innych psów. Od samego początku, kiedy zamieszkał ze swoją ukochaną ludzką rodzinką i kiedy widział jakiegoś psa od razu przystępował do ataku.

 

 

Paco pod opieką ekipy LikeDog.
Symulacja spacerowa.

 

Nasz mały psi uczeń ma ogromne problemy z chodzeniem na smyczy. Znaczy się trochę inaczej to trzeba określić, że Paco chodzi na swoich zasadach, nie kontrolując w danej chwili ani swoich emocji, ani otoczenia. Już parę razy zdarzyło się, że wyrwał się swojej ukochanej właścicielce i uciekał przed siebie. Musimy wszystko wypracować, ale najpierw sprawdzamy, jak to wszystko wygląda. Czyli robiąc symulacje spaceru w warunkach kontrolowanych sprawdzamy, jak Paco zachowuje się idąc na smyczce, aby później w umiejętny sposób mu pomóc. Na razie psi chłopiec musi być dobrze zabezpieczony na spacerach, szczególnie jak przechodzi koło ulicy, ponieważ możemy sobie wyobrazić, jak wystarczy moment, żeby wykonał ostry, energiczny ruch i wyrwał się. Albo musimy szybko na przykład przejść przez ulicę a tutaj mamy ogromny upór i ryzyko wyjścia z szelek. Takie zachowania są bardzo ryzykowne i mogą skończyć się tragicznie, dlatego teraz należy mieć nad psim chłopcem umiejętną kontrolę. Poza tym Paco będąc na dworze nie daje sobie rady ze swoimi emocjami, rzuca się na wszytko i wszystkich. I wszystko pochłaniał w ekspresowym tempie z podłoża.

 

 

Paco pod opieką ekipy LikeDog.

 

Powoli psi chłopiec uczy się w “domku” LikeDog radzenia sobie ze swoimi emocjami w towarzystwie innych psiaków, tego, że nie trzeba tylko kogoś w kółko zaczepiać i szarpać i że w spokoju można wyczekać na pyszne nagrody. – Psiaki uczące: Ridzia i Mufasa.
‼️ Taki spokojny stan umysłu nasz psi uczeń uzyskał po wcześniejszych akcjach zaczepek, wyskoków i innych podobnych. Ale zobaczył, że na nikogo nic nie działa i takie zachowania nie podobają się nikomu, więc zaczął naśladowć inne psiaki i ich spokojne zachowania ‼️

 

 

Paco pod opieką ekipy LikeDog.

 

Film nr 1.

Rozpoczęliśmy pracę z tym młodym psim agentem. Nasz psi chłopak dał już nieźle popalić swojej ludzkiej rodzince. Paco żyje swoim życiem, w nosie ma wszystko, a raczej wszystko musi być na jego zasadach. Dość mocno już wyskakuje do ludzi i gryzie Psiak bardzo długo chorował, gdzie jego ukochana ludzka rodzinka mocno o niego walczyła, więc dłuższy czas był tylko w domu. Mamy teraz mocno zaburzony socjal, brak załatwiania się na dworze, tylko w domu. Więc bierzemy się do pracy, bo mamy dużo do odpracowania, aby wyprowadzić psiego chłopca na prostą. Na filmiku widzimy, jak w “domku” LikeDog Ridzia i Mufasa zaczynają ładnie uczyć psiego chłopca spokoju. Paco był zdziwiony, że nie każdy się boi jego zaczepek. Tak właśnie robi z ludźmi i przechodzi do szarpania rzeczy, włosów, albo gryzienia. Nasi psi nauczyciele mają ciężką misję, bowiem młody jest bardzo natarczywy, natrętny i bardzo prowokuje do psiej zadymy.

 

 

Film nr 2.

Nasz psi uczeń stopniowo będzie się uczył, że nie samym zaczepianiem wszystkich się żyje. Nasze bardzo zrównoważone i stabilne emocjonalnie psiaki będą go uczyły, że nie wolno tak w kółko kogoś prowokować. Jak już wspomniałam podczas pokazania poprzedniego filmiku, Paco mocno to sobie “trenuje” na ludziach. Mufasa pomału wstaje i na spokojnie pokazuje, że to nie jest poprawne psie zachowanie. Paco roznoszą emocje, ponieważ głowa zaczyna być w szoku, że nie każdego można sprowokować i atakować. Psi chłopak stosuje różne zachowania, ale ma pokazane, że to na nikogo nie działa i nikt nie podejmuje żadnej przepychanki, a wręcz przeciwnie nie podoba się to innym. ‼️ Nigdy nie myślmy, że to co robi Paco jest jakąkolwiek zabawą 👈 Nie podkładajmy tego, że to młody psiak i chce się bawić. Nie w tym wypadku 👈 Psiak mimo swojego wieku przejawia bardzo duże zachowania agresywne a tutaj jest w towarzystwie dwóch bardzo mądrych i stabilnych emocjonalnie psów i nie dostaje tego co chce i jego emocje biorą w górę, ale agresja poprzez umiejętne zachowanie Ridzi i Mufasy jest blokowana ‼️

 

 

Film nr 3.

Tutaj sprawdzamy reakcje Paco na wiele rzeczy na środowisku zróżnicowanym i to jak zachowuje się w stosunku do Ridzi i Mufasy na większej przestrzeni z innymi bodźcami zewnętrznymi. Widać, że Paco ma zachowania dość dzikie, chce blokować drugiego psa. Stopniowo będziemy wprowadzać odpowiednie ćwiczenia, aby dotrzeć do głowy psiego chłopca, żeby zaczął myśleć i żeby zaczął podpatrywać zachowania swoich psich nauczycieli.

 

 

Paco. Konsultacja behawiorlna.

 

Ten mały psi agent przyjechał wraz ze swoją ukochaną właścicielką na konsultację do psiego Collegu. Psiego chłopaka musimy wyprowadzić na dobrą drogę, żeby i jemu i jego ukochanym właścicielom żyło się dobrze. Paco bardzo mocno chorował, mało wychodził z domu i do tego dostawał mnóstwo sprzecznych sygnałów. Mamy teraz bardzo mocno zaburzony socjal, który trzeba będzie bardzo umiejętnie odpracować i wypracować wiele rzeczy, psiak kompletnie wyłącza się na ludzi, wykazuje już bardzo znaczne zachowania agresywne, szczególnie do swojej właścicielki. Rzuca się, gryzie, szarpie i drze ubrania na człowieku, bez problemu rzucając się potrafi w domu przewrócić bardzo dużą szafkę, na spacerach wszystko chce zjadać. Już miał wyciągane nawet sróby z pycholka. Bez problemu wychodzi podczas spaceru z szelek i ucieka i ma duże problemy z jedzeniem, rzucając się na wszystko łapczywie i połykając. Pamiętajmy, nigdy nie myślmy, nie łódźmy się i nie tłumaczmy sobie, że jeżeli mały pies ma problemy, to z nich wyrośnie. To tak nie działa. Po czasie mały problem staje się bardzo dużym problemem i ciężkim do zniwelowania. Jest takie mądre przysłowie że “Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” I idealnie też dotyczy psów.