Riko

Riko pod opieką ekipy LikeDog.

 

Powoli, na spokojnie zaczynamy docierać do główki naszego psiego ucznia. Riko ma dość mocno zaburzoną komunikację z innymi psami. Widząc je na spacerze, rzuca się do nich, a przy próbie zabrania przez swoich właścicieli z danej sytuacji kilkukrotnie już przekierował się ze swoją agresją na nich.

 

 

Riko pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Riko ze względu na przebytą jakiś czas temu bardzo poważną operację, z wiadomych względów medycznych przez dłuższy czas ruchowo był mocno ograniczony. Jego ukochani właściciele dbali bardzo o niego i dostosowywali się do wszystkich zaleceń ze strony medycznej. Teraz Riko nie ma już żadnych większych ograniczeń z medycznego punktu widzenia. Przez długi czas Riko nie mógł chodzić po schodach, wskakiwać i zeskakiwać, a jego właściciele w wielu rzeczach mu pomagali i go wyręczali. Riko dzięki tak wspaniałej opiece swoich ukochanych właścicieli zdrowiał, a nawyki i strach o jego zdrowie szczególnie u właścicielki Riko pozostał, a problemy z emocjami psiego chłopca zaczęły z dnia na dzień narastać. Powoli w psim Collegu LikeDog, na drugim placu szkoleniowym na jednej ze specjalistycznie zaprojektowanych i wybudowanych do pracy z naszymi psimi uczniami zabawko-przeszkód, odbudowujemy pewność siebie Riko oraz wzmacniamy jego koordynację i świadomość tylnych kończyn, co w życiu każdego psa jest bardzo istotną rzeczą.

 

 

Riko. Konsultacja behawioralna.

 

Ten oto psi chłopiec przyjechał wraz ze swoim ukochanymi właścicielami na konsultację do psiego Collegu. Psi chłopiec ma zaburzoną komunikację z innymi psami. Jak je widzi, rzuca się do nich, a jak był zabierany przez swoich właścicieli z danej sytuacji, to przekierowywał się ze swoją agresją na nich. Ukochani właściciele troszkę się zagubili poprzez wielu “doradców” i były zastosowane metody awersyjne. Na szczęście wszyscy już mają wszystko wytłumaczone i wyjaśnione i każdy z każdym będzie na nowo uczył się poprawnego i fajnego życia ze sobą.