Riko

Riko pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Riko poznaje i oswaja się na pierwszym placu szkoleniowym z różnymi powierzchniami i strukturami. Riko dzięki zajęciom w psim Collegu ładnie się już wycisza i uspokaja, przez co myśli nad tym co robi i coraz fajniej radzi sobie z różnymi elementami, które wcześniej wzbudzały w nim dużo strachu.

 

 

Riko pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Riko wracając z ćwiczeń z drugiego placu szkoleniowego, udaje się do “domku” LikeDog na odpoczynek, który jest również bardzo ważną życiową nauką.

 

 

Riko pod opieką ekipy LikeDog.

 

Z naszym psim uczniem Riko pracujemy również nad tym, aby nauczył się spokojnie podążać za swoim przewodnikiem. Riko kiedy nie podobał mu się kierunek obrany przez przewodnika siadał i nie chciał iść, albo kładł się i nie można go było ruszyć. Często też Riko w momencie kiedy zafiksował się na jakiegoś psa w momencie odejścia w innym kierunku potrafił dość mocno przekierować się i ugryźć swoich właścicieli. Pracując z psem przewodnik powinien być bardzo uważny i zwrócić uwagę o czym często człowiek zapomina, co może być przyczyną tego, że psiak zatrzymuje się i nie chce iść. Na filmie widać jak odgłos silnika przejeżdżającego motocyklu spowodował, że Riko zablokował się i nie chciał iść. Była to dla niego trudna sytuacja, z którą starał się sobie poradzić i nigdy nie wolno denerwować się na takiego psa, że w takiej chwili nie chce robić czegoś, co my byśmy chcieli, gdyż bodźce środowiska zewnętrznego mogą go kosztować bardzo wiele emocji.

 

 

Riko pod opieką ekipy LikeDog.

 

Powoli, na spokojnie zaczynamy docierać do główki naszego psiego ucznia. Riko ma dość mocno zaburzoną komunikację z innymi psami. Widząc je na spacerze, rzuca się do nich, a przy próbie zabrania przez swoich właścicieli z danej sytuacji kilkukrotnie już przekierował się ze swoją agresją na nich.

 

 

Riko pod opieką ekipy LikeDog.

 

Nasz psi uczeń Riko ze względu na przebytą jakiś czas temu bardzo poważną operację, z wiadomych względów medycznych przez dłuższy czas ruchowo był mocno ograniczony. Jego ukochani właściciele dbali bardzo o niego i dostosowywali się do wszystkich zaleceń ze strony medycznej. Teraz Riko nie ma już żadnych większych ograniczeń z medycznego punktu widzenia. Przez długi czas Riko nie mógł chodzić po schodach, wskakiwać i zeskakiwać, a jego właściciele w wielu rzeczach mu pomagali i go wyręczali. Riko dzięki tak wspaniałej opiece swoich ukochanych właścicieli zdrowiał, a nawyki i strach o jego zdrowie szczególnie u właścicielki Riko pozostał, a problemy z emocjami psiego chłopca zaczęły z dnia na dzień narastać. Powoli w psim Collegu LikeDog, na drugim placu szkoleniowym na jednej ze specjalistycznie zaprojektowanych i wybudowanych do pracy z naszymi psimi uczniami zabawko-przeszkód, odbudowujemy pewność siebie Riko oraz wzmacniamy jego koordynację i świadomość tylnych kończyn, co w życiu każdego psa jest bardzo istotną rzeczą.

 

 

Riko. Konsultacja behawioralna.

 

Ten oto psi chłopiec przyjechał wraz ze swoim ukochanymi właścicielami na konsultację do psiego Collegu. Psi chłopiec ma zaburzoną komunikację z innymi psami. Jak je widzi, rzuca się do nich, a jak był zabierany przez swoich właścicieli z danej sytuacji, to przekierowywał się ze swoją agresją na nich. Ukochani właściciele troszkę się zagubili poprzez wielu “doradców” i były zastosowane metody awersyjne. Na szczęście wszyscy już mają wszystko wytłumaczone i wyjaśnione i każdy z każdym będzie na nowo uczył się poprawnego i fajnego życia ze sobą.